Cosmin Prelipceanu pleaca de la Realitatea TV

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 16 noiembrie 2010, 19:39 Economie | Media & Publicitate

Jurnalistul Cosmin Prelipceanu pleaca de la Realitatea TV, a anuntat Paginademedia, informatia fiind confirmata pentru Mediafax de Stelian Tanase, directorul general al televiziunii.

Pana la momentul difuzarii acestei stiri, Cosmin Prelipceanu nu a putut fi contactat.

Potrivit informatiilor detinute de paginademedia.ro, Prelipceanu va lucra la departamentul de comunicare al unei banci de pe piata din Romania.

Cosmin Prelipceanu s-a angajat la Realitatea TV in decembrie 2004. Intre martie 2006 si iunie 2007, el a fost prezentator al principalei editii a Jurnalului TVR 1. Ulterior, Prelipceanu a revenit in echipa Realitatea TV.

Plecarea lui Cosmin Prelipceanu vine dupa ce si alti jurnalisti ai postului au decis sa plece de la Realitatea TV: Razvan Dumitrescu, Melania Medeleanu si Liana Patras.


Citeste mai multe despre   






















4512 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    Hai, pa! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:07)

    Il Duce [anonim]

    Un papagal penibil, dar politically corect. Nu-l credeam nici cand spunea "Buna seara". Bine c-a plecat!
    • +8 (12 voturi)    
      un papagal inept ,bine ca ne scuteste! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:26)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Il Duce

      cu nevasta pe la radio france international ,alta figure, pui de securisti ,duca-se!
    • +4 (4 voturi)    
      Hi,hi hi (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:13)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Il Duce

      hi,hi hi.Buna remarca ,asta cu'' buna seara''.As adauga ca ,cu ceva ani in urma acest Prelipceanu parea un jurnalist promitator.Tinar cu o arecare dictie ,sclipitor,dar a sfirsit mizerabil.
      • +6 (6 voturi)    
        Banul si lipsa bunului simt (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 8:26)

        Audit [utilizator] i-a raspuns lui Alex

        sunt cele 2 elemente care l-au distrus.
  • +10 (14 voturi)    
    cine este fraierul (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:26)

    mihai [anonim]

    care poate angaja un ordinar de talia acestui maimutoi?
    • +3 (3 voturi)    
      PLATA (Marţi, 16 noiembrie 2010, 21:33)

      gicu [anonim] i-a raspuns lui mihai

      stie prea multe ca sa nu aiba acum un loc caldut si bine platit
  • -3 (7 voturi)    
    hahahahahah (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:45)

    tirtau [anonim]

    era si pacat sa nu faca pasul...si asa este cam tarziu ...felicitari ptr alegerea facuta...
  • -3 (3 voturi)    
    intrebare (Marţi, 16 noiembrie 2010, 21:05)

    cosminrs [utilizator]

    De ce e asta stire? De ce apar ca stiri cine pleaca unde pleaca de la Realitatea? Cu asta se ocupa Hotnews?
  • +4 (4 voturi)    
    Omul nou (Marţi, 16 noiembrie 2010, 21:07)

    florina [anonim]

    Prelipceanu - tuns, ras, haine prea mari, stapineste perfect noua limba de lemn, are un aer vag de ofiter SRI. In timpul mitingurilor politistilor, plin de entuziasm, atinge culmile jurnalismului cu :
    - Ia uite politia "da din casa" ...
  • +1 (1 vot)    
    b1 tv (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:19)

    Gino [anonim]

    ca pleaca acest "scarta" nu este nimic dar banditii reusira sa desfiinteze emisiunea lui Radu Moraru - Nasul , de la B1 tv. halal ,
  • +4 (4 voturi)    
    mda... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:21)

    andrei [anonim]

    Probabil i s-a facut greata de cata materie urat mirositoare a ingurgitat la televiziunea mogulului si nu a mai contat nici salariul lunar de mii de euro pe care il primea.
    Nu-i nimic, raman pe baricade colegii lui Laura Chiriac si Oana Stancu si Adrian Ursu.
  • -1 (1 vot)    
    alooo (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:28)

    andrei [anonim]

    Hotnews, si matale te-ai apucat de cenzurat mesaje, precum Realitatea????
  • +5 (5 voturi)    
    paguba-n ciuperci! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:34)

    axl [anonim]

    De-ar fi plecat mai demult...bine ar fi fost. Sunt convins ca singurul lucru care se pricepe este sa distribuie comunicate. Aveti grija la ce banca va tineti conturile!
  • +3 (3 voturi)    
    sa ramana la realitatea toti (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 2:54)

    rov1 [anonim]

    Acum ca tot ne-am scos canalul asta din TV, de e sa se imprastie mizeria pe afara. Sa raman toti acolo. Oricum cine angajeaza asemenea caractere obediente, poate are job-uri importante ptr. ei.
  • +3 (3 voturi)    
    Prelipceanu la o banca (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 3:00)

    Fortuna [anonim]

    Cand voi afla la care banca s-a dus,voi inceta sa mai lucrez sau sa tin bani in acea banca.
    • +2 (2 voturi)    
      +1 (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 13:55)

      Axu [anonim] i-a raspuns lui Fortuna

      Si eu. In plus, o sa le caut nod in papura permanent.

      Nu de alta, dar poate intelege si Prelipceanu, in cele din urma, ce e aia "reputatie".
  • +3 (3 voturi)    
    Aruncatorul de fasole (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 10:41)

    urbanie [anonim]

    Istoria il va consemna intre cei care au distrus credibilitatea jurnalismului romanesc. In ultimii doi ani a fost un monument al lipsei de deontologie profesionala, de rea credinta (se purta, pe sticla, ca un ghiolban de bloger sau de postac de-aci)... Imi pare rau ca se ascunde...intr-o banca : oameni din astia (el, Ursu, Stancu, Badea, Gadea, Ciutacu, etc) - trebuie distrusi ACOLO UNDE AU DISTRUS societatea in care traim cu toti...