Cosmin Prelipceanu pleaca de la Realitatea TV

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 16 noiembrie 2010, 19:39 Economie | Media & Publicitate

Jurnalistul Cosmin Prelipceanu pleaca de la Realitatea TV, a anuntat Paginademedia, informatia fiind confirmata pentru Mediafax de Stelian Tanase, directorul general al televiziunii.

Pana la momentul difuzarii acestei stiri, Cosmin Prelipceanu nu a putut fi contactat.

Potrivit informatiilor detinute de paginademedia.ro, Prelipceanu va lucra la departamentul de comunicare al unei banci de pe piata din Romania.

Cosmin Prelipceanu s-a angajat la Realitatea TV in decembrie 2004. Intre martie 2006 si iunie 2007, el a fost prezentator al principalei editii a Jurnalului TVR 1. Ulterior, Prelipceanu a revenit in echipa Realitatea TV.

Plecarea lui Cosmin Prelipceanu vine dupa ce si alti jurnalisti ai postului au decis sa plece de la Realitatea TV: Razvan Dumitrescu, Melania Medeleanu si Liana Patras.


Citeste mai multe despre   




















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

4514 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    Hai, pa! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:07)

    Il Duce [anonim]

    Un papagal penibil, dar politically corect. Nu-l credeam nici cand spunea "Buna seara". Bine c-a plecat!
    • +8 (12 voturi)    
      un papagal inept ,bine ca ne scuteste! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:26)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Il Duce

      cu nevasta pe la radio france international ,alta figure, pui de securisti ,duca-se!
    • +4 (4 voturi)    
      Hi,hi hi (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:13)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Il Duce

      hi,hi hi.Buna remarca ,asta cu'' buna seara''.As adauga ca ,cu ceva ani in urma acest Prelipceanu parea un jurnalist promitator.Tinar cu o arecare dictie ,sclipitor,dar a sfirsit mizerabil.
      • +6 (6 voturi)    
        Banul si lipsa bunului simt (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 8:26)

        Audit [utilizator] i-a raspuns lui Alex

        sunt cele 2 elemente care l-au distrus.
  • +10 (14 voturi)    
    cine este fraierul (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:26)

    mihai [anonim]

    care poate angaja un ordinar de talia acestui maimutoi?
    • +3 (3 voturi)    
      PLATA (Marţi, 16 noiembrie 2010, 21:33)

      gicu [anonim] i-a raspuns lui mihai

      stie prea multe ca sa nu aiba acum un loc caldut si bine platit
  • -3 (7 voturi)    
    hahahahahah (Marţi, 16 noiembrie 2010, 20:45)

    tirtau [anonim]

    era si pacat sa nu faca pasul...si asa este cam tarziu ...felicitari ptr alegerea facuta...
  • -3 (3 voturi)    
    intrebare (Marţi, 16 noiembrie 2010, 21:05)

    cosminrs [utilizator]

    De ce e asta stire? De ce apar ca stiri cine pleaca unde pleaca de la Realitatea? Cu asta se ocupa Hotnews?
  • +4 (4 voturi)    
    Omul nou (Marţi, 16 noiembrie 2010, 21:07)

    florina [anonim]

    Prelipceanu - tuns, ras, haine prea mari, stapineste perfect noua limba de lemn, are un aer vag de ofiter SRI. In timpul mitingurilor politistilor, plin de entuziasm, atinge culmile jurnalismului cu :
    - Ia uite politia "da din casa" ...
  • +1 (1 vot)    
    b1 tv (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:19)

    Gino [anonim]

    ca pleaca acest "scarta" nu este nimic dar banditii reusira sa desfiinteze emisiunea lui Radu Moraru - Nasul , de la B1 tv. halal ,
  • +4 (4 voturi)    
    mda... (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:21)

    andrei [anonim]

    Probabil i s-a facut greata de cata materie urat mirositoare a ingurgitat la televiziunea mogulului si nu a mai contat nici salariul lunar de mii de euro pe care il primea.
    Nu-i nimic, raman pe baricade colegii lui Laura Chiriac si Oana Stancu si Adrian Ursu.
  • -1 (1 vot)    
    alooo (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:28)

    andrei [anonim]

    Hotnews, si matale te-ai apucat de cenzurat mesaje, precum Realitatea????
  • +5 (5 voturi)    
    paguba-n ciuperci! (Marţi, 16 noiembrie 2010, 22:34)

    axl [anonim]

    De-ar fi plecat mai demult...bine ar fi fost. Sunt convins ca singurul lucru care se pricepe este sa distribuie comunicate. Aveti grija la ce banca va tineti conturile!
  • +3 (3 voturi)    
    sa ramana la realitatea toti (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 2:54)

    rov1 [anonim]

    Acum ca tot ne-am scos canalul asta din TV, de e sa se imprastie mizeria pe afara. Sa raman toti acolo. Oricum cine angajeaza asemenea caractere obediente, poate are job-uri importante ptr. ei.
  • +3 (3 voturi)    
    Prelipceanu la o banca (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 3:00)

    Fortuna [anonim]

    Cand voi afla la care banca s-a dus,voi inceta sa mai lucrez sau sa tin bani in acea banca.
    • +2 (2 voturi)    
      +1 (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 13:55)

      Axu [anonim] i-a raspuns lui Fortuna

      Si eu. In plus, o sa le caut nod in papura permanent.

      Nu de alta, dar poate intelege si Prelipceanu, in cele din urma, ce e aia "reputatie".
  • +3 (3 voturi)    
    Aruncatorul de fasole (Miercuri, 17 noiembrie 2010, 10:41)

    urbanie [anonim]

    Istoria il va consemna intre cei care au distrus credibilitatea jurnalismului romanesc. In ultimii doi ani a fost un monument al lipsei de deontologie profesionala, de rea credinta (se purta, pe sticla, ca un ghiolban de bloger sau de postac de-aci)... Imi pare rau ca se ascunde...intr-o banca : oameni din astia (el, Ursu, Stancu, Badea, Gadea, Ciutacu, etc) - trebuie distrusi ACOLO UNDE AU DISTRUS societatea in care traim cu toti...