Serban Huidu ramane la Terapie Intensiva; rezultatele testelor medicale sunt foarte bune

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 2 ianuarie 2011, 13:23 Economie | Media & Publicitate

Serban Huidu este usor slabit, ramane la Terapie Intensiva, dar rezultatele testelor medicale sunt foarte bune, a anuntat, duminica, purtatorul de cuvant al Spitalului Universitar din Innsbruck, unde realizatorul TV este internat ca urmare a unui accident la schi, relateaza Mediafax.

Conform ultimului buletin medical privind starea de sanatate a lui Serban Huidu, rezultatele testelor sunt foarte bune.

Purtatorul de cuvant al spitalului a precizat, in buletinul medical, ca Huidu a vorbit si s-a ridicat pe pat. De asemenea, acesta a precizat ca starea de sanatate a realizatorului TV este din ce in ce mai buna.

Pacientul poate comunica din nou, "sta tot mai mult treaz, vorbeste si in dimineata aceasta a mancat", precizeaza medicii. afirmand ca starea sa "s-a ameliorat in mod evident" in ultimele 24 de orepotrivit Agerpres.

Huidu este usor slabit, medicii luand decizia ca el sa ramana in continuare la Terapie Intensiva, unde va fi monitorizat in permanenta.

Realizatorul TV a iesit sambata din coma indusa, s-a ridicat pe pat si a vorbit cu familia si cu medicii Spitalului Universitar din Innsbruck, anunta, sambata, Prima TV.

"E minunat sa il vad ca poate vorbi. Se poarte ridica, vorbeste, comunica bine cu doctorii si cu personalul medical. A intrebat de copii", a declarat Cristina Huidu, sotia realizatorului TV, intr-un material difuzat sambata, la ora 18.00, de postul de televiziune Prima TV.


Citeste mai multe despre   




















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

8309 vizualizari

  • +12 (22 voturi)    
    Victorie! (Duminică, 2 ianuarie 2011, 13:54)

    alicia [anonim]

    Bravo, ma bucur nespus de mult sa aud asta!
    E o mare nenorocire sa pateasca cineva asa ceva, ma bucur Serbane ca ai invins! Croinca Carcotasilor este printre putinele emisiuni pe care le urmaresc, sunteti foarte buni , inepuizabili , cu foarte mult bun gust Te asteptam in tara sa iti reiei activitatea !
    La multi ani si sanatate!
    • -5 (15 voturi)    
      vrem stiri minut de minut cu Huidu (Duminică, 2 ianuarie 2011, 16:31)

      gainadeaur [anonim] i-a raspuns lui alicia

      sa nu pierdem nimic,
      vrem totul,
      noi ne rugam in biserici si temple pt el,
      sper ca ii dau banii de excursie inapoi,


      ce interesant.......wow !!!
      • 0 (8 voturi)    
        Nu merita ,dar iti raspund, o singura data (Duminică, 2 ianuarie 2011, 16:58)

        alicia [anonim] i-a raspuns lui gainadeaur

        Era o urare sincera, dar fiecare judeca dupa cum considera. Banuiesc ca nu prea ai ce face in general si atunci te-ai gandit sa vanezi afirmatiile celorlalti si sa le treci prin prisma personala!
        GET A LIFE!
        • +1 (5 voturi)    
          fetestiul e cu huidu....e clar.... (Luni, 3 ianuarie 2011, 0:07)

          gainadeaur [anonim] i-a raspuns lui alicia

          citeste ce inseamna penibilul.....
          ridicolul....
          bombardam de sarbatori oameni cu stiri de doi lei....

          ce face Huidu in afara de misto ?

          NIMIC
      • -1 (7 voturi)    
        aha (Duminică, 2 ianuarie 2011, 18:30)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui gainadeaur

        stai acasa si joaca la loto, ca alta sansa nu ai la cum gandesti.
      • +1 (7 voturi)    
        HUIDU HUIDU HUIDU vrem stiri cu huidu (Duminică, 2 ianuarie 2011, 19:05)

        john [anonim] i-a raspuns lui gainadeaur

        pentru :))) mai multe stiri cu huidu , cum arata casca si patu in care sta
    • -1 (5 voturi)    
      cronica trasa de par (Luni, 3 ianuarie 2011, 9:32)

      eu [anonim] i-a raspuns lui alicia

      Ce naiba o fi asa de bun la emisiunea aia de 2 lei sa mor daca stiu... Foarte proasta din punctul meu de vedere... la fel ca aproape toate emisiunile de divertisment de azi. Promoveaza incultura si lipsa de bun simt.
      • +4 (4 voturi)    
        De ce te miri? (Luni, 3 ianuarie 2011, 10:13)

        747 [utilizator] i-a raspuns lui eu

        ... pentru ca sunt multi prosti in tara asta, inculti si lipsiti de bun simt.
        Prostituatii din televiziuni (pentru ca prostitutie se numeste) ofera CE SE CERE. Se cere paine si circ, se da paine si circ.
        Si pentru ca cei mai multi din tara asta, vor astfel de emisiuni de trei lei, asta primesc. Se va putea observa acest lucru prin faptul ca cele doua comentarii ae noastre vor primi calificative negative, de la acesti oameni care apreciaza misto-ul ieftin, mitocania, si superficialitatea in general.
        Emisiunea lor are uneori glume bune, insa s-ar putea rezuma in 10 minute. Restul este umplutura si exagerari (vezi repetarea anumitor glume de 4-5 ori - probabil stiu si ei ca telespectatorii sunt idiotii care nu inteleg o gluma din prima)
  • +11 (19 voturi)    
    Super (Duminică, 2 ianuarie 2011, 14:05)

    SM [anonim]

    E foarte buna vestea!!!!
    Hai Serbane,ca esti baiat tare! :)
  • +8 (18 voturi)    
    Insanatosire grabnica! (Duminică, 2 ianuarie 2011, 14:55)

    Ciprike [anonim]

    Ma bucur sa aud ca Serban se reface. Abia astespt sa-l vad din nou la "Crocnicuta"
  • -5 (9 voturi)    
    carcotasul schior (Duminică, 2 ianuarie 2011, 15:10)

    alin [anonim]

    le admir emisiunea, ii admir pe ei ca oameni de televiziune, sunt tineri, isteti, spontani, cu spiritul umorului f dezvoltat, dar daca judecam in detaliu, emisiunea lor nu face decat sa ''ia la misto'' si sa rada de niste oameni. uneori chiar exagereaza cu glumele si intrec masura bunului simt.
    sunt f curios daca la revenire Serban va mai continua cu aceasta emisiune, sau daca va mai continua, o va mai face in acelasi fel. ti se intampla uneori sa ajungi la limita dintre viata si moarte si cand iti revii realizezi ca ceea ce faceai inainte de a ti se intampla nefericitul eveniment, nu era chiar normal sau etic. te intelepteste cumva acea intamplare si te aduce cu picioarele pe pamant.
    ii doresc sanatate si sa revina in radio si tv, pt ca este talentat, dar s-o faca intr-o forma poate mai soft. chiar si cu aceasta emisiune tv, dar sa filtreze cu mai mare atentie subiectele.
    • 0 (4 voturi)    
      eruditzia si elitismul il vor influentza definitiv (Duminică, 2 ianuarie 2011, 17:08)

      supergainadeaur [anonim] i-a raspuns lui alin

      va deveni un guru al intelectualilor tip Mircea Badea,

      ne vom bucura seara la lumina ecranului de ideile lui atat necesare......


      wowo !
  • -3 (11 voturi)    
    mai era nevoie....? (Duminică, 2 ianuarie 2011, 15:24)

    belamy [anonim]

    ...dovedit ,suntem un popor de tampitzi...
    • -2 (4 voturi)    
      mda (Duminică, 2 ianuarie 2011, 18:29)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui belamy

      esti exemplul viu
  • -1 (9 voturi)    
    Hai, sus! (Duminică, 2 ianuarie 2011, 15:38)

    Dan [anonim]

    Cristina, nu-l mai lasa pe schiuri, da-i vin fiert mai bine, cum spunea Mihai! Ii doresc sanatate si sa revina cat curand la Cronica!
  • +3 (11 voturi)    
    si ce de oameni tristi (Duminică, 2 ianuarie 2011, 15:42)

    bizonul [anonim]

    tristi ca serban huidu se face bine; dovada ca primele 3 comentarii prin care oamenii se bucura ca huidu este pe drumul insanatosirii au primit minus; ce oameni primitivi. Sa te bucuri de raul altuia numai din invidie, ticalosie, numai pentru ca emisiunea Circotasii spune, de fapt, realitatea pe care o reda fara nici o infrumusetare, spune mult despre calitatea umana a unora.
    • -2 (4 voturi)    
      nee (Duminică, 2 ianuarie 2011, 18:28)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui bizonul

      nu-s tristi, ci pur si simplu ticalosi. Numai un ticalos se poate bucura de raul altuia. Oameni cu inima neagra.
    • -1 (3 voturi)    
      Postacii talibani... (Duminică, 2 ianuarie 2011, 19:33)

      Andy Latimer [utilizator] i-a raspuns lui bizonul

      Smintiti,misei, penalo-pesedei au rezerve infinite de laturi si excremente, ce sa ne mai miram de aceste Lepadaturi....
    • 0 (0 voturi)    
      sanatate maxima (Marţi, 4 ianuarie 2011, 1:02)

      budica mariana [anonim] i-a raspuns lui bizonul

      carcotasi ne creiaza o buna dispoziti , la cat de bine traim .............sanatate serbane ,si vino repede sa te vedem la emisiune , nu lua an seama gurile rele .noi te adoram !
  • 0 (6 voturi)    
    revenire (Duminică, 2 ianuarie 2011, 16:00)

    criulica [anonim]

    de la inceput parca nu am crezut ca i se poate intampla vreo nenorocire unui asa om iar acum sunt nespus de fericita pentru veste...
  • -1 (7 voturi)    
    Multa sanatate (Duminică, 2 ianuarie 2011, 16:31)

    mi3rla [anonim]

    Multa sanatate, Carcotasule!
    Te asteptam intremat acasa
  • +3 (7 voturi)    
    Pacat ! (Duminică, 2 ianuarie 2011, 18:37)

    da capo [utilizator]

    Huidu nu stie ce-a pierdut; daca dadea coltul avea o saptamana garantat prime time in media romaneasca, plus ca era socotit egalul lui Eminescu ! Nu mai pupa el asa ceva !
  • -1 (5 voturi)    
    urare (Duminică, 2 ianuarie 2011, 19:01)

    viorel si geta [anonim]

    multa sanatate serbane-sa te faci bine si sa revii rapid pe sticla-tot fetestiul e cu tine
    • +1 (3 voturi)    
      Si FUNDULEA (Luni, 3 ianuarie 2011, 9:50)

      747 [utilizator] i-a raspuns lui viorel si geta

      Si Fundulea e cu Serbanica Huidu, zis si Hancu de cei apropiati.
  • -2 (4 voturi)    
    Carcotasi de duminica (Duminică, 2 ianuarie 2011, 19:07)

    Task Damager [utilizator]

    Asta sunt unii pe aici. Nu fac decat sa improaste cu venin. Mi se pare de o idiotenie iesita din comun sa doresti raul cuiva numai pentru ca e "de la TV"
    E si el om, iar faptul ca-l cunoaste toata tara face ca presa sa dea mereu stiri despre starea lui de sanatate. Vedea-v-as "Huiduindu-l" pe cocalarul de langa voi...
  • -1 (1 vot)    
    Servus (Duminică, 2 ianuarie 2011, 23:43)

    berger [anonim]

    Serbane,
    La multi ani, bine ai revenit! Primesti cu sorcova?
  • +3 (3 voturi)    
    Un fraier (Luni, 3 ianuarie 2011, 9:54)

    747 [utilizator]

    Ce tot bociti pe aici, vai Huidu in sus si in jos, vai de el, saracu. Daca un fraier ar fi rulat cu masina cu 100km/h prin fata unei scoli, si ar fi ocolit niste copii, si ar fi intrat in copac cu masina, v-ar fi fost mila de el? Si sa stiti ca partiile pentru familii (si copii) sunt mai bine semnalizate in Austria decat scolile in Romania, asa ca nu mi-e mila deloc de fraierul asta care se crede mare schior si goneste mai repede decat se pricepe sa schieze. Acum dati minusuri, voi telespectatori ai emisiunilor de trei lei.
  • +3 (3 voturi)    
    sanatate (Luni, 3 ianuarie 2011, 10:09)

    luk [anonim]

    Bine ca a scapat, multa sanatate.
    Dupa aia vine problema.
    In filmarea privata se vede ca Huidu este un schior destul de bun, dar cu o atitudine care ii pune in pericol pe ceilalti. Cand trece prin dreptul camerei de luat vederi incomodeaza un snowboarder si il face sa cada, desi venind de sus avea obligatia sa il fereasca.
    Daca a pierdut controlul schiurilor pe o partie de familie, deci albastra, inseamna ca schia cu foarte mare viteza. Ceea ce e iar o inconstienta, daca vrei viteza te duci pe partie rosie sau neagra, nu pe cea cu incepatori.
    Cum am zis, bine ca a scapat. Tare mi-e ca n-a invatat nimic.
  • -1 (1 vot)    
    multa sanatate! (Luni, 3 ianuarie 2011, 10:40)

    mada [anonim]

    mi-a parut asa rau cand am auzit de accident ... sper sa isi revina complet, sa nu ramana cu sechele...

    Multa sanatate!
  • -1 (1 vot)    
    Serban Huidu ne reprezinta (Luni, 3 ianuarie 2011, 15:21)

    PetrusM [anonim]

    Am citit postari cu referire la activitatea lui Serban si la emisiunea Cronica Carcotasilor... Unele sunt pro altele sunt carcotase... In primul rand OMUL Serban Huidu are nevoie de gandurile noastre bune. Daca oameni pe care i-a luat la misto (asa cum scria unu') au avut decenta si puterea sa-i transmita sanatate atunci cred ca el si emisiunea lui si-a atins scopul!... Multa sanatate, Serbane!