Catalin Tolontan a refuzat oferta lui Dinu Patriciu de a conduce editorial trustul Adevarul Holding

de C. Ionescu     HotNews.ro
Luni, 17 ianuarie 2011, 16:10 Economie | Media & Publicitate

Catalin Tolontan in studioul HotNews.ro
Foto: HotNews.ro
Catalin Tolontan a refuzat oferta venita de la Dinu Patriciu pentru un post de conducere in Adevarul Holding, dupa cum a anuntat Paginademedia.ro. Din informatiile HotNews.ro, Tolontan a fost ofertat sa conduca partea editoriala a trustului Adevarul Holding.


UPDATE Catalin Tolontan pentru HotNews.ro:

  • "Reputatia se construieste pe ce faci, nu pe ce nu faci. Asa ca nu voi comenta prea mult ceva ce nu s-a concretizat. Da, e  adevarat ca am avut cateva discutii cu oameni de la Adevarul, inclusiv cu Dinu Patriciu in ultima luna. M-a onorat interesul lui, am gasit zone unde gandim la fel si teritorii unde avem opinii diferite despre presa. Cred in continuare ca a facut o investitie de curaj in Adevarul Holding, dar eu ma simt bine la Gazeta si am decis sa raman".

Contactat de HotNews.ro, directorul general Adevarul Holding, Peter Imre, a spus ca nu comenteaza.

Tolontan, redactor-sef la Gazeta Sporturilor, a primit oferta de la Dinu Patriciu la finalul anului trecut, dupa cum a scris atunci PaginadeMedia.ro.




Citeste mai multe despre   






















5150 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    Adevarul (Luni, 17 ianuarie 2011, 16:21)

    patricianul [anonim]

    Toata stima pentru Dl. Tolontan. Sper sa nu se razgandeasca intre timp. Ar fi pacat.
    • -14 (20 voturi)    
      unu (Luni, 17 ianuarie 2011, 16:38)

      unnu [anonim] i-a raspuns lui patricianul

      dupa ce l-a lucrat informativ udrea, saracul de el sufla si-n iaurt.
  • +20 (20 voturi)    
    Cu Imre sef cred si eu (Luni, 17 ianuarie 2011, 16:28)

    io [anonim]

    Trebuie sa fii avid dupa bani sau fan Patriciu ca sa lucrezi cu un asemenea om...
    • -15 (17 voturi)    
      unu (Luni, 17 ianuarie 2011, 16:40)

      unu [anonim] i-a raspuns lui io

      dar tu ai lucrat cu el de stii asa de bine sau asa...din ce zice lumea?
      • +21 (21 voturi)    
        Pai sa vedem... (Luni, 17 ianuarie 2011, 16:47)

        io [anonim] i-a raspuns lui unu

        Intervine in politica editoriala...
        Concediaza angajati care l-au criticat in trecut...
        Cultul personalitatii...

        Dar ai dreptate, cred ca e lumea rea si invidioasa.
        • -15 (15 voturi)    
          unu (Luni, 17 ianuarie 2011, 16:56)

          unu [anonim] i-a raspuns lui io

          daca esti asa sigur si daca o face pe banii lui, nu-l citi. care-i problema? ai alternative presa lui paunescu, prigoana, tvrul si multe altele unde nu se intervine in politica editoriala, nu se concediaza angajati care l-au criticat in trecut (nu inteleg de ce i-a mai angajat), aia cu cultul personalitatii n-omai trec ca e haioasa rau
          • +9 (9 voturi)    
            nuca in perete (Luni, 17 ianuarie 2011, 17:57)

            MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui unu

            omu' vorbea de Imre, nu de ce citeste sau nu citeste.
        • -12 (12 voturi)    
          Un mediu incitant de lucru (Luni, 17 ianuarie 2011, 17:44)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui io

          pentru un ziarist profesionist, Tolontan ar fi avut de castigat daca ar fi reusit sa-si impuna politica editoriala in trustul lui Patriciu. Asa ce-a facut: s-a lasat din prima pagubas recunoscand ca-i peste puterile lui.
          • +6 (6 voturi)    
            Depinde care politica editioriala (Luni, 17 ianuarie 2011, 18:15)

            io [anonim] i-a raspuns lui Constantin

            In momentul de fata Imre o aplica cu succes pe a lui Patriciu :)
  • +9 (21 voturi)    
    Ar fi fost un gest de demnitate... (Luni, 17 ianuarie 2011, 16:37)

    triciupa [anonim]

    In vremurile astea refuzul de a colabora cu triumviratul patriciu-voiculescu-vantu reprezinta un act de demnitate echivalent cu refuzul de a colabora cu securitatea pe vremea comunismului. Si atunci era foame, si acum este, si atunci au rezistat putini in fata tentatiei, si astazi sunt putini cei care nu accepta banii mafiotilor.
    Decizia lui Tolontan ar fi putut deveni un gest de demnitate dar vai, nu e cazul! Dl. Tolontan ciuguleste deja din laboiul varanului cu antene asa ca probabil nu s-au inteles la parale...
    • -4 (10 voturi)    
      unu (Luni, 17 ianuarie 2011, 16:49)

      unu [anonim] i-a raspuns lui triciupa

      na belea, credeam ca-i cu base da' nu e. mafiotul, sigur a colaborat cu securitatea.
      auzi, degeaba-ti schimbi nickul daca nu renunti la cuvantul varan. sau invers, cum e?
      • +5 (5 voturi)    
        hmm (Luni, 17 ianuarie 2011, 17:17)

        bibishte [utilizator] i-a raspuns lui unu

        tu esti noul troll de pe Hotnews? te vad foarte activ la sectiunea de comentarii de la fiecare stire.
        • -6 (6 voturi)    
          unu (Luni, 17 ianuarie 2011, 17:44)

          unu [anonim] i-a raspuns lui bibishte

          ar trebui sa ma ingrijorez? lucrezi la secu? faci o lista cu cei care-l critica pe base?
          probabil si tu esti activ doar ca-ti schimbi nickul, altfel de unde stii ca eu sunt activ? mare smecherie. intoleranta de pe acest site ma provoaca.
          • +5 (5 voturi)    
            eh (Luni, 17 ianuarie 2011, 18:09)

            cosmin [anonim] i-a raspuns lui unu

            mai bine cauta si tu un site sado-maso, ca vad ca e zona in care te simti cel mai bine. sau prinde-ti mana la usa, e mai scurt si mai eficient :)) n-are rost sa te indrum spre ceva ce presupune logica si inteligenta, nu e cazul tau.
            • -4 (4 voturi)    
              unu (Luni, 17 ianuarie 2011, 18:28)

              unu [anonim] i-a raspuns lui cosmin

              sper ca regreti ce-ai spus.
              • +2 (2 voturi)    
                Ce emoționant... (Luni, 17 ianuarie 2011, 19:57)

                meioza [utilizator] i-a raspuns lui unu

                Aduce tot timpul vorba de Secu', îl apără pe jegosul de Voiculescu și-i amenință (voalat sau nu) pe cei care nu sînt de părere cu el...

                Concluzie: ori e din noua Secu', ori e dus rău de tot cu capul...
    • +3 (7 voturi)    
      La manastire (Luni, 17 ianuarie 2011, 16:58)

      muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui triciupa

      Da nene, la manastire trebuia sa se duca, sau sa se angajeze ca tonetar..
      In afara de faptul ca munceste, ce ii mai reprosezi lui Tolontan?
      Nu l-am vazut mancand rahat nici la antene, nici la irealitatea, voiculescu nu mai vorbeste cu el din cauza articolelor acide...
      Pe scurt care e problema ta? Faptul ca munceste?
      Presupun ca la fel ca postacii PSD si PNL, si PDL-ul are postacii la fel de putin inteligenti, care stiu una si buna.
      Sunt curios, la voi in breasla exista transferuri? De la echipa PDL la PNL si invers?
      • +3 (7 voturi)    
        fara culoare politica (Luni, 17 ianuarie 2011, 17:41)

        prudent [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

        am citit tot ce-a zis (si NU A DOVEDIT) Tolo despre patinoarul de la Brasov. Am sperat intr-o continuare (cu documente etc, nu cu interviuri in maghiara -NECERTIFICATE- ale unuia din Miskolc). NIMIC! deci: ori a fost intoxicare de presa VOITA (si datoreaza o deslusire) ori a fost intoxicat la randul sau si iar datoreaza o deslusire. A munci in acest fel nu e neaparat un merit.
    • -5 (5 voturi)    
      Demnule (Luni, 17 ianuarie 2011, 17:20)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui triciupa

      Ma demnule, daca te plateste mai bine decat portocalii care ti-au spalat creierul pariu ca schimbi macazul?

      Eu cred ca mai degraba esti invidios ca tu esti sclav pe 2 parale la portocalii. Numai un sclav o mai da cu comunistii si cu mogulii dupa 2 ani de guvernare PDL-ista.
      Sa mori de foame bineeee!!!
  • -1 (3 voturi)    
    performanta doare (Luni, 17 ianuarie 2011, 17:37)

    pionul singeros [anonim]

    reputatia se construieste pe ce faci. de exemplu sa injumatatesti tirajul vindut in mai putin de 2 ani este o performanta reala.
  • 0 (0 voturi)    
    , bla bla bla (Luni, 17 ianuarie 2011, 20:17)

    danarad [anonim]

    cred ca inca nu s-au inteles, la pretul barilului, de urmarit cotatiile zilele urmatoare....la gsp in 85 de ani,na gasit un blat...poate in urmatorii 85 ..
  • 0 (2 voturi)    
    vaaai (Luni, 17 ianuarie 2011, 21:23)

    gigi [anonim]

    cata demnitate ! a refuzat pe patriciu, dar lucreaza la trustul lui voiculescu. Intr-adevar un mare caracter, si comentariile mi se par penibile
  • +1 (1 vot)    
    Felicitari (Luni, 17 ianuarie 2011, 22:20)

    Cristian Botez [anonim]

    Cătălin, oricare ti-au fost motivele, felicitări! Odată ce te-ai îndepărtat de condei, cu greu te mai poţi întoarce la mediul care ţi-a oferit mari satisfacţii. Sau, oricum, nu te-ai mai simţi la fel... All the best!
  • 0 (0 voturi)    
    gazetaria n'ar aface cu (Marţi, 18 ianuarie 2011, 16:32)

    gaz eta [anonim]

    gazul.
    e mai bine sa fii supapa la vintu, decat sa arzi gazul rompetrol la pravda de dumbovita.:-)