B1 TV a cumparat drepturile pentru meciul Bute-Magee​

de C.I.     HotNews.ro
Miercuri, 2 martie 2011, 11:50 Economie | Media & Publicitate

Lucian Bute
Foto: AGERPRES
Meciul de box pe care Lucian Bute il va avea cu Brian Magee in data de 19 martie va fi difuzat de B1 TV, potrivit surselor HotNews.ro. Acestea arata ca B1 a cumparat deja drepturile de televizare pentru meciul lui Bute, precum si pe cele ale meciului din toamna anului trecut, care nu a fost difuzat de posturile romanesti.

Meciul din octombrie va fi difuzat, potrivit informatiilor HotNews.ro, cu cateva zile inainte de confruntarea cu Magee.

UPDATE: Federatia Romana de Box a confirmat, pe site-ul oficial, ca disputa de la Montreal va fi transmisa in direct de postul de televiziune B1 TV.

Saptamana aceasta a circulat informatia ca TVR este interesat sa transmita disputa Bute-Magee si ca a facut o oferta pentru a transmite meciul, apreciind insa, prin vocea lui Cosmin Cernat, directorul departamentului sport, ca pretul solicitat de organizatori (150.000 de dolari) este unul "putin exagerat".

Meciul Bute-Magee va avea loc pe 19 martie, in Bell Centre din Montreal.

Meciul din toamna, in care Bute l-a infruntat pe Jesse Brinkley, nu a putut fi urmarit in Romania.


Citeste mai multe despre   






















4466 vizualizari

  • -4 (8 voturi)    
    Doar asa (Miercuri, 2 martie 2011, 12:26)

    Pantera Roz [utilizator]

    se mai uita lumea si la Be 1 TV....
    • +4 (6 voturi)    
      Serios? (Miercuri, 2 martie 2011, 12:53)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Pantera Roz

      Mogulii nu au bani de distractie!
      Decat de... laturi si latrine!
      N/are nimic, mai cumpara RCS-RDS si UPC si iar dai de NASUL!
      Pana una alta B1TV a dat cele mai bune predictii!
      Restul e... tacere, milogeala, strofocaiala, ... vanturi ale motanului!
      • 0 (2 voturi)    
        Helooooou ! (Miercuri, 2 martie 2011, 21:02)

        Pantera Roz [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

        Faceam doar o constatare....Uita-te si tu pe rating-ul "televiziunii" asteia...Ce-ti veni cu mogulii,RCS,nasuri si motani...Gandesti cam cu premeditare,vorba celor de la Catavencu...Mai mult calm,viata e frumoasa...
    • +6 (6 voturi)    
      BRAVO (Miercuri, 2 martie 2011, 13:14)

      adi [anonim] i-a raspuns lui Pantera Roz

      Este bine ca il transmite cineva. Ca ne-am saturat de Liga lu' Mitica ....
      Asa vedem shi noi performeri adevarati.
      Hai BUTE!
  • +7 (7 voturi)    
    felicitari B1.... (Miercuri, 2 martie 2011, 13:01)

    ana [anonim]

    domnule Cernat, pretul pentru un asemenea meci este putin exagerat??? hai, lasa-ne cu asemenea aberatii, dar salariile voastre de vedete la tvr, nu sunt putin exagerate???
  • 0 (4 voturi)    
    ordin de la Udrea (Miercuri, 2 martie 2011, 13:10)

    Bogdan [anonim]

    Postul "independent" de televiziune OTV a primit ordin de la ministru' sa dea meciurile lui Bute ca prea radea lumea de frunza ei de pe sortul lui Bute
    Din fericire B1TV face multi bani din audientele extraordinare pe care le obtine, asa ca isi permite sa plateasca ordinul de sus... :P
  • +3 (3 voturi)    
    hai bute....bravo b1 (Miercuri, 2 martie 2011, 14:23)

    mihai [anonim]

    bravo b1
  • +2 (2 voturi)    
    poate asa se uita si la B1 cineva (Miercuri, 2 martie 2011, 14:57)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    de cand nu mai au Nasul, Evenimentele zilei, Turcescu si emisiunile de interviuri, nu ai ce vedea. Nici macar gospodinele nu se uita.
  • +1 (1 vot)    
    pacat ca vorbiti fara sa cunoasteti (Miercuri, 2 martie 2011, 16:31)

    jeans [anonim]

    ...din contra, sunt foarte multe filme vechi romanesti interesante.
  • +2 (2 voturi)    
    bravo bute/bravo b1 tv (Miercuri, 2 martie 2011, 17:31)

    nim [anonim]

    ne bucuram b1 tv ca te gandesti la lucian bute
    • 0 (0 voturi)    
      bravo bute bravo b1 tv (Joi, 3 martie 2011, 10:45)

      montreal [utilizator] i-a raspuns lui nim

      lucian bute victorie !!!!(editat de HotNews.ro)
  • +1 (3 voturi)    
    Antenele B1 au facut investitii serioase. (Miercuri, 2 martie 2011, 17:39)

    zexe [anonim]

    Dupa investitiile facute de Oancea, omul lui Voiculescu in B1TV, nu ma mira faptul ca TVR a tergiversat tratativele pana cand Oancea a primit dispozitie sa cumpere.
    B1TV va deveni, in curand, un centru de resapare al jurnalistilor cu credibilitatea nereperata. Pentru a spala imaginea publica a acestora, nicio investitie nu este prea mica. Sa nu uitam ca se apropie alegerile si ca Voiculescu si formatiunea sa politica, USL, ca sa nu mai aiba surprize, vor arunca toti banii in urmatoarea campanie.
    2012, ultima frontiera. De altfel, comunistii au cumparat tot ce inseamna presa libera, exact ca pe vremea lui Nastase.
    Parca nici ProTv nu se simte prea bine :)
  • 0 (0 voturi)    
    bubu.lica@personal.com (Miercuri, 2 martie 2011, 23:14)

    bubulica [anonim]

    nu ma intereseaza cine il trtansmite, oricum am sa il vad pe net,oricum il vad la poloni, la albania sau rusia
    • 0 (0 voturi)    
      posturi (Luni, 14 martie 2011, 0:43)

      tony [anonim] i-a raspuns lui bubulica

      da-ne si noua cateva adrese pe unde poti vedea meciul. thx
  • 0 (0 voturi)    
    BUTE (Marţi, 15 martie 2011, 20:48)

    marian [anonim]

    bate campi,da meciu la tv,el se uita pe net...auzi la polonezi..HAI BUTE.