GspTv a fost scos din grila RCS-RDS

de     HotNews.ro
Duminică, 22 mai 2011, 19:16 Economie | Media & Publicitate

Postul de televiziune GspTV a fost scos, sambata seara, din grila de programe a RCS-RDS, parteneriatul dintre cele doua parti incheindu-se odata cu ultima etapa a Ligii 1. Postul va continua insa sa transmita si, potrivit gsp.ro, GspTv ar fi ajuns la un acord cu UPC si Dolce, urmand a fi receptionat incepand de saptamana viitoare pe aceste platforme.

GspTv a fost scos din grila RCS-RDS sambata seara, la ora 23:00, parteneriatul dintre cele doua parti ajungand la final dupa o colaborare de trei ani. Potrivit gsp.ro, citand surse din Intact, GspTv ar fi semnat deja contracte cu UPC, Romtelecom (Dolce) si cu cablistii independenti din tara, postul urmand a putea fi receptionat pe aceste platforme incepand de saptamana viitoare (Dolce de luni si UPC de la mijlocul saptamanii viitoare). 

Potrivit Realitatea, intre Antena TV Group SA si RCS-RDS exista mai multe litigii. Intr-un dosar inregistrat la Sectia Comerciala a Tribunalului Bucuresti, Antena TV Group SA a cerut insolventa companiei RCS-RDS. La randul sau, grupul RCS-RDS cere daune morale si materiale in valoare de 100 de miloane de euro de la Antena TV Group SA, pentru "gravele prejudicii materiale si morale produse in urma campaniei media prin care posturile audiovizuale si celelalte canale media ale Grupului Intact Media au denigrat, au afectat reputatia si imaginea publica a societatii RCS&RDS SA".


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

26459 vizualizari

  • -27 (37 voturi)    
    escrocii de la rds-rcs !!!! (Duminică, 22 mai 2011, 19:09)

    wenger [anonim]

    incet incet o sa scoata escrocii toate programele din grila lor !!!!
    asta e bataie de joc fata de abonati !!!!!!!!!!
    hotii de la rds-rcs !!!!!!!
    • +29 (31 voturi)    
      De ce sunt escroci? (Duminică, 22 mai 2011, 21:12)

      bobo21 [utilizator] i-a raspuns lui wenger

      Contractul dintre RCS-RDS si GSP TV a fost semnat pe 3 (trei) sezoane ale Ligii. Zilele astea tocmai s-a terminat cel de-al treilea sezon, deci contractul e gata. A expirat.

      Aaaa, ca mercenarii lui Felix zbiara cat ii tin plamanii altceva, n-au decat. Eu nu dau doua parale pe Liga lui Mitica si nici pe Antene. Mai bine RCS-RDS ar mari viteza la net decat sa iroseasca banii pe "folbal".
      • 0 (0 voturi)    
        discutii (Miercuri, 17 august 2011, 10:02)

        vasile2007 [anonim] i-a raspuns lui bobo21

        si eu am contract cu rds,dimineata e mort,cred ca momentan sant cei mai slabi dar avem si alte oferte mai bune decat ale lor.
      • 0 (0 voturi)    
        un raspuns pertinent (Joi, 15 septembrie 2011, 17:53)

        alamicu [anonim] i-a raspuns lui bobo21

        dle bobo21 cred ca ar trebui sa iti inghiti tastatura de la pc.eu unul ca angajat al rcs&rds vad pe zi ce trece cum conducerea acestei sandramale(ca o cpanie se respecta pe ea prin respectul fata de clienti) e din ce in ce mai lipsita de luciditate,lipsita de profesionalism si de etica si conduita morala.nu mai au pic de bun simt,isi mint abonatii prin angajati fortati sa minta(sub deviza DACA NU ZICI CA NOI AI PLECAT!!!)si mai ales am vazut angajati care cu toate ca sint cu adevarat profesionisti si-au dat demisia sau au fost demisi ptr ca sa li se faca loc unor cretini care nu au nici o treaba cu meseria de tehnician telecomunicatii. lucreaza cu firme partenere ce au ca angajati niste nesimtiti ordinari(asta cel putin in orasul iasi),etc.pot fi spuse multe din bucataria asta,cine vrea n-are decit sa imi rasp si sa imi lase o adresa de mail
  • +14 (20 voturi)    
    ... (Duminică, 22 mai 2011, 19:52)

    mihai [anonim]

    hai cu anteneleeeee!!!!!
  • +25 (31 voturi)    
    Fara antene (Duminică, 22 mai 2011, 20:01)

    Nightprowler [utilizator]

    Daca ar scoate si antenele ii laud peste tot.
    • 0 (0 voturi)    
      comentariu (Marţi, 19 iulie 2011, 15:13)

      portocaliul [anonim] i-a raspuns lui Nightprowler

      daca ti-ar scoate si prostia din cap, ar fi ideal.
  • -15 (15 voturi)    
    Nextgen?! (Duminică, 22 mai 2011, 20:06)

    Recomand [anonim]

    Ultima solutie - migrarea la Nextgen Digital tv.
  • +14 (18 voturi)    
    afara antele (Duminică, 22 mai 2011, 20:19)

    ionel [anonim]

    mai bine fara si asa erau naspa...
  • +6 (10 voturi)    
    gsp (Duminică, 22 mai 2011, 20:37)

    neo [anonim]

    asa...... si acum cu mic cu mare inapoi la upc!!!!!
  • +26 (30 voturi)    
    Scoateti si antenele! (Duminică, 22 mai 2011, 20:39)

    shuly [utilizator]

    Scoateti antenele si bagati ceva mai interesant in locul lor ca si asa sunt varza!!
    • -21 (29 voturi)    
      Da, bagati programe pentru aplaudaci (Duminică, 22 mai 2011, 21:53)

      Marian Grunca [anonim] i-a raspuns lui shuly

      De genul B1tv, 10tv. Reduceti opozitia la tacere! Sa nu mai existe critica! Toti traim bine, numai prostii de la antene si Realitatea sunt orbi si urla aiurea!
      @shuly: esti penibil.
      • +3 (7 voturi)    
        Dezinformare ! (Luni, 23 mai 2011, 9:44)

        Romica [anonim] i-a raspuns lui Marian Grunca

        uiti ca la B1tv sa dus gasca de la antena 3 ?
        • -3 (7 voturi)    
          Informare! (Luni, 23 mai 2011, 9:38)

          Marian Grunca [anonim] i-a raspuns lui Romica

          Da, au plecat mercenarii de la Antena 3 (Cristoiu & co), cei care nu au fost multumiti de banii primiti de la Voiculescu si s-au dus la televiziunea "de palat" schimbandu-si radical opiniile politice.
  • +18 (18 voturi)    
    rcs-rds (Duminică, 22 mai 2011, 21:15)

    acer [anonim]

    sunt o societate serioasa care au servicii ok atat net cat si tv...pacat ca se uita ca grupul intact al lui voiculescu au aruncat mereu cu noroi pe toate canalele care le au in RCS RDS...si eu sa fi fost in locul lor procedam la fel si nu mai prelungeam contractele de retransmisie...voiculescu are atitudine tipica de securist inrait care daca nu poate stapani cauta sa distruga tot...
    • +4 (4 voturi)    
      fssssssssss (Luni, 23 mai 2011, 11:36)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui acer

      hai ma, las-o jos ca macane...daca si rcs-rds sunt seriosi...sa-ti aduc aminte de taxa de mentenanta de 5 ron?
      • +2 (2 voturi)    
        goguta (Luni, 23 mai 2011, 16:37)

        acer [anonim] i-a raspuns lui gogu

        nu vezi ca nimeni nu citeste aberatiile pe care le emani cu rautate...seriosi sunt pt ca au cel mai mare nr de abonati care nu platesc abonamentul siliti ci pt ca sunt multumiti...si vorbesc de milioane de abonati...cam 6
    • -2 (2 voturi)    
      vtataru12@yahoo.com (Marţi, 24 mai 2011, 22:59)

      MISU [anonim] i-a raspuns lui acer

      sunt o societate atat de serioasa incat au cel mai ieftin decodor posibil,o"conserva" si,un semnal cam la jumatatea celorlalte de pe thor!!!!niste infecti,daca nu il reintroduc in grila o sa vb cu un avocat sa ii dau in judecata
  • +1 (5 voturi)    
    SI? (Duminică, 22 mai 2011, 23:15)

    Analfabet [anonim]

    GSP TV e FTA pe 16 grade est (11132.25 V, SR 16300) Cine vrea poate sa-si mute antena de la DigiTV ( :)) ) de pe 1 W pe 16 E .
  • +1 (11 voturi)    
    corect (Duminică, 22 mai 2011, 23:18)

    Mihai [anonim]

    Bravo RCS-RDS!
    Pe cand veti face la fel si cu asa-zisa TVR, de unde doar se profita decat se lucreaza.
    Inca o data FELICITARI !
  • +16 (16 voturi)    
    excelent (Luni, 23 mai 2011, 4:22)

    vicentiu [anonim]

    o decizie excelenta ! . Acest post era o rusine , un OTV sl ligii 1 . Nici macar post de sport nu mai era , era Becali tv. Toata ziua lingeau pe jiji si pe inca vreo cativa . Nu se discuta despre joc , se ocupau decat cu imbarligaturi si cu inventarea de scandaluri . FELICITARI RCS-RDS !
  • -3 (3 voturi)    
    ne mutam inapoi la UPC (Luni, 23 mai 2011, 6:34)

    catalinman [anonim]

    sa scos GSP ul?
    ma mut inapoi la UPC..
    intra mira pe tv6 si iese gsp ul..
    bataie de joc..
    • +7 (7 voturi)    
      da ? (Luni, 23 mai 2011, 8:16)

      xilviu [utilizator] i-a raspuns lui catalinman

      si ce o sa vezi pe gsp? ei nu prea transmiteau nimic in plus de liga 1, calitatea imaginii era foarte proasta... acum nu mai au nici liga, oricum chiar daca treci la upc...poate tot la rcs ajungi ;)
      • -4 (4 voturi)    
        mai bine scoteau sport.ro (Luni, 23 mai 2011, 9:49)

        marius [anonim] i-a raspuns lui xilviu

        ceea ce vezi si pe sport.ro, adica nimic, macar cei de la gsp mai transmiteau rugby, tenis de masa, chiar si fotbal, pe cand cei de la sport.ro, numai barfe
  • -3 (3 voturi)    
    Vai de voi ce gandire limitata (Luni, 23 mai 2011, 12:10)

    th [anonim]

    Ati auzit de telecomanda? Cel mai simplu e sa schimbi canalul daca nu iti place. De ce trebuie sa hotarasca mereu altii pentru voi (cei ce va bucurati ca un post sau altul e scos din grila vreunei societati de cablu). Din cauza asta nu veti ajunge vreodata sa aveti libertatea americanilor, pentru ca sunteti dependenti de cenzura si de faptul ca altii trebuie sa gandeasca si sa aleaga pentru voi, va trebuie un "tatuc". Sarmana tara ...
  • +4 (4 voturi)    
    in sfarsit un lucru bun! (Luni, 23 mai 2011, 13:16)

    cristi [anonim]

    Daca ar scoate si antenele cum se spune prin targ le-as face declaratie de dragoste celor de la RCS-RDS. Sa-i scoata pe toti aplaudacii de la antena3 si va fi super. sa-i vad eu pe gsp-ul maciucii unde mai fac ei rating. de ce sa le cer celor de la tv prin cablu sa mi-i bage inapoi? meciuri nu au mai luat, altceva in afara de palavrageala toata ziua nu au. prefer digisport de 100.000 de ori. au F1, motorsport, +meciuri din italia, spania etc. deci sa-i pis in freza pe cei de la GSP
  • -2 (2 voturi)    
    petrica da-i pe gsp (Luni, 23 mai 2011, 15:41)

    silviu [anonim]

    l-as lua p petica si la mn p petrica sa dea p gsp,numai daca e instalator d upc sau docle
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 23 mai 2011, 23:02)

    alecxs [anonim]

    si nu o sa se mai vada deloc gsp tv pr rds?
  • -2 (2 voturi)    
    GSPTV INAPOI IN GRILA RCS RDS. (Marţi, 24 mai 2011, 11:26)

    ALIN [anonim]

    o sa se mai vada
    GSPTV in grila rcs rds cand o sa aiba cereri de reintroducere asa ca cere-ti ca GSPTV sa fie reintrodus in grila digi a RCS RDS.
    • 0 (0 voturi)    
      vreau gsp tv (Sâmbătă, 28 mai 2011, 9:01)

      dinica oprea [anonim] i-a raspuns lui ALIN

      daca in 3 saptamini nu baga gsp tv ,ma mut inapoi la upc.
  • 0 (0 voturi)    
    abonatii dolce (Marţi, 24 mai 2011, 12:30)

    cet [utilizator]

    Ca abonati la "dolce" preferam ca programe de sport digi sport si digisport plus,unde intr-adevar se transmite sport!
  • 0 (0 voturi)    
    bravooooooooooooooooooo (Marţi, 24 mai 2011, 21:28)

    COC"U" [anonim]

    BRAVO RCS era timpul sa faceti acest pas demult
  • +1 (1 vot)    
    GSP (Joi, 26 mai 2011, 15:00)

    MAIA [anonim]

    nu era doar fotbal pe gsp mai transmiteau si meciuri de rugby la iubitorii acestui sport v ati gandit cand l ati scos din grila?ca doar nu toti traiesc doar prin fotbal de ce sa migram catre alte retele cand se putea gasi o solutie buna si pt cei indragostiti de rugby
  • +1 (1 vot)    
    GSP INAPOI LA RDS (Joi, 26 mai 2011, 15:11)

    MAIA [anonim]

    rugbiul chiar nu va place deloc?daca nu l vreti pe becali folositi telecomanda dar lasati ne si pe noi iubitorii de rugby sa vedem meciuri din superliga si nu ne obligati sa migram spre dolce sau unde se mai prinde acest canal mi se pare ca v ati batut joc de toti iubitorii acestui sport si sa stiti ca nu sunt putini
    • 0 (0 voturi)    
      GSP (Luni, 30 mai 2011, 21:53)

      IonutBM [anonim] i-a raspuns lui MAIA

      Hai ca mai baga Digi inca un canal de sport si adauga Rugby-ul si au rezolvat problema. Oricum Chiar nu te poti uita la GSP cu trancaneala lor..... si cei mai buni de acolo vor migra catre DigiSport si Sport.ro
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Duminică, 29 mai 2011, 18:01)

    cristi [anonim]

    ma bucur ca l-au scos nu prea aveai la ce sa te uiti decat toata ziua digi becali tv si putin rugby. digi sport e cel mai tare se transmit meciuri de meciuri!
    • 0 (0 voturi)    
      GSP scos din lista de programe de nist idioti (Joi, 21 iulie 2011, 18:29)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui cristi

      ce Digi sport ma ?la aia vezi numai curse de motocilclete si il vezi pe Mihai Stoica cum incearca sa se dea si el mare comentand meciuri din alte tari...GSP si SPORT.RO cei mai buni in materie de sport
  • 0 (0 voturi)    
    antena 1 (Duminică, 5 iunie 2011, 18:14)

    gool [anonim]

    pai si pe antena 1 2 3 de ce nu le scoate din grila?tot se ciondanesc!si asa transmit numai porcarii toata ziua numai de basescu
  • 0 (0 voturi)    
    indiferent (Marţi, 7 iunie 2011, 16:10)

    vla_dut [anonim]

    eu sunt la dolce de ceva ani si am vazut ca sa bagat gsp tv dar sincer nici nu ma intereseaza acest program si nici antenele ca oricum nu ma uit de cat la discovery pe la pro tv la vreo stire mai interesanta prin tara dar inrest nu ma intereseaza ca nu ai ce vedea decat telenovele, barfe guvernanti incapabili etc.
  • 0 (0 voturi)    
    ce sa vezi la GSP ??? (Miercuri, 22 iunie 2011, 23:17)

    virus [anonim]

    Meciurile din liga 1 vor fi transmise deocamdata de Digi, Dolcesport si Antena 1, fiecare au cumparat cate un pachet. GSP transmite poate din camp Japoniei si la arabi sau africani, e un post mort. Dar poate il cumpara Gigi si face din el o...stana !
  • 0 (0 voturi)    
    nemultumire (Luni, 25 iulie 2011, 16:52)

    costicostelo [anonim]

    astia de la rds sant niste snapani. stiu sa iti ia bani dar de calitate nu au auzit.
    eu ma oftic ca de cand a scos gsp nu imi mai plac celelalte posturi de sport sant prea plictisitoare
    . va rog sa faceti ceva sa putem sa captam din nou gsp. va multumesc
  • 0 (0 voturi)    
    GSP TV (Miercuri, 27 iulie 2011, 22:04)

    vali2801 [anonim]

    compania de cablu rds-rcs este obligata sa transmita live si postul tv gsp deoarece acestia nu cer bani pt asa ceva iar netransmitind-ul nu fac decit sa-si puna in cap consiliul concurentei...ramane de vazut ce se va intimpla...
  • 0 (0 voturi)    
    Nemultumire (Vineri, 5 august 2011, 20:54)

    Mircea [anonim]

    Acum cand la GSPTV se transmit doar palavrageli,nimic jocuri,nimic interesant,ne-au bagat acest post in grila. Mai bine lipsa.
  • 0 (0 voturi)    
    de ce (Luni, 8 august 2011, 10:50)

    george b. [anonim]

    de ce daca postul gsp tv este gratuit si rds este obligat sa il bage nu il baga ,de ce nu se ia masuri
  • 0 (0 voturi)    
    rcs-rds sunt hoti (Luni, 15 august 2011, 8:46)

    radu [anonim]

    zic ca iti ofera pachete si cacaturi la cele mai mici preturi dar cand vezi ce contin pachetele de baza te sperii; atata timp cat gsp este un post gratuit nu inteleg de ce hotii de la rcs l-au scos din grila lor de programe...daca cei de la rcs-rds au un litigiu cu trustul Intact Media sa si-l rezolve la tribunal nu pe banii si nervii telespectatorilor si al abonatilor.
  • 0 (0 voturi)    
    cilibiuvasile89@yahoo.it (Sâmbătă, 27 august 2011, 22:47)

    anonim [anonim]

    daca platim abonamentul de ce nu introduceti gsp.tv din nou an pachetul de baza al rds-rcs?
  • 0 (0 voturi)    
    scoateti toate antelele (Marţi, 30 august 2011, 15:40)

    alex [anonim]

    sa scoata toate posturile tv. antene.


    sa vad sa crepe turnatorul felix