Liviu Nistoran, Evolio: Toate telefoanele high-end pe care le vom lansa vor avea garantie pentru ecran spart inclusa/Ne-am propus sa vindem peste 200.000 de smartphone-uri in 2016

de Adrian Vasilache     HotNews.ro
Luni, 9 noiembrie 2015, 16:38 Economie | Telecom

Evolio X5
Foto: Evolio
X5, cel mai avansat smartphone din portofoliul Evolio, un telefon 4G Dual SIM, cu sistem de operare Android 5.1, cu procesor Octa Core 64 Biti, memorie RAM de 2 GB, ecran IPS HD de 5 inch si o camera principala de 13 MP, va fi pus in vanzare incepand din 3 decembrie la pretul recomandat de 999.9 lei si va avea garantie pentru ecran spart inclusa, a anuntat luni compania. Liviu Nistoran, fondatorul Evolio, a precizat ca, toate telefoanele high-end ce vor fi lansate de acum incolo de companie vor avea garantie pentru ecran spart inclusa in pret si ca tinta de vanzari pentru 2016 este de peste 200.000 de smartphone-uri.

Terminalul are si o camera frontala de 5 MP si un sistem audio cu procesor Bes Smart 2.0, ce confera o calitate superioara a sunetului.

  • "X5 este smartphone-ul ce include caracteristici apreciate de toti utilizatorii: viteza mare, camera performanta si sunet impecabil, la un pret sub 1000 lei. In plus, telefonul beneficiaza de garantie pentru ecran spart, serviciu oferit incepand cu acest moment pentru toate telefoanele high-end ce vor fi lansate de Evolio. Smartphone-urile sunt un segment asupra caruia ne vom concentra atentia in perioada urmatoare. In 2016 ne-am propus sa vindem peste 200.000 de smartphone-uri", a declarat Liviu Nistoran, director general si fondator al Televoice Romania, compania care vinde terminale mobile sub brandul Evolio.

X5 va fi disponibil in doua versiuni de culoare: alb cu detalii aurii si gri inchis.
Smartphone-ul va fi comercializat in retelele de specialitate incepand cu data de 3 decembrie la pretul recomandat de 999.9 lei. Versiunea de culoare gri inchis va fi disponibila din ianuarie 2016.  Incepand cu 11 noiembrie, telefonul poate fi achizitionat in regim de precomanda pe site-ul evolioshop.com. Primele 100 de comenzi au pretul promotional de 699 lei.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

2386 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Evolio (Luni, 9 noiembrie 2015, 17:05)

    Scurtu Grigore Radu [anonim]

    Laudoresenie si atat. La fel s-au laudat cu smartphonul X6 care nici nu mai apare in oferta lor desi a fost lansat acum un an si jumatate. Dupa 3 luni m-a lasat acumulatorul si dupa un an si un pic din nou. GPS-ul are erori de 30-40 metri, internetul merge greu. Am mai multe produse de la ei (am zis sa incurajez firmele romanesti) si unele de la inceput, altele in timp si-au dovedit deficientele iar service-ul este sub orice critica chiar si platit. Desi spun ca rezolva in 30 de zile, dupa mai bine de 40 am sunat eu si abia atunci mi-au trimis produsele dar nu merg cum trebuie.
    • -2 (4 voturi)    
      Grija (Luni, 9 noiembrie 2015, 19:19)

      Liviu Nistoran [anonim] i-a raspuns lui Scurtu Grigore Radu

      Eu cred ca lucrati intr-un fel sau altul pt. un competitor.
      Noi avem grija de produsele si de clientii nostrii!
      Oricine are o nemultumire ma poate contacta direct: liviu@evolio.ro.
      • +1 (1 vot)    
        omnu Liviu (Marţi, 10 noiembrie 2015, 13:35)

        MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui Liviu Nistoran

        Baiatul de mai inainte are dreptate
        Si eu lucrez pentu competitori?
        E bataie de joc la voi acolo
        Ar trebui sa ti aduc aminte ca si eu am patit la fel?
        Cautati in baza de date si te lamuresti
        Eu dupa 45 de zile de asteptare mi am cerut banii inapoi si i-am primit (cu ajutorul nemijlocit al ....Protectiei Consumatorului)
        Grija mare la tine ca minti de ingheata apele
        • -1 (1 vot)    
          Incorect (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 19:57)

          Liviu Nistoran [anonim] i-a raspuns lui MoemBius

          Nu sunteti corect!
          La noi in companie clientul este pe primul loc!
          Avem Garantie de Ecran Spart, Garantie, Premium etc.
          Sunt posibile insa erori umane in tratarea clientilor.
          Dar dvs. nu aveti probleme reale! dovada este faptul ca nu mi-ati scris pe adresa de mail pe care am pus-o la dispozitie.
          Cu consideratie,
          Director General Evolio
          • +1 (1 vot)    
            Domnu director general (Joi, 12 noiembrie 2015, 6:43)

            MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui Liviu Nistoran

            Din bun simtz pot sa va pun o intrebare in public asa (macar ca mi ati dat adresa de email cu pricina)
            as putea sa mi ziceti UN motiv oentru care ar trebui sa prefer sa va scriu pe adresa de email pusa la dispozitie dupa ce am reusit sa mi iau banii inapoi de la voi NUMAI cu ajutorul Protectiei Consumatorului?
            Dati mi un motiv relativ inteligent si promit ca va scriu (macar ca o sa fie o obligatie pe care mi o cereti dintr-un motiv pentru care NUMAI eu ar trebui sa mi probez onestitatea si dumneavoastra aveti scutire?)
            As putea sa va intreb daca tot din cauza unui motiv de onestitate aveti declarat la sfarsitul anului fiscal un profit Negativ de 1.066.526 RON? Eu sincer nu cred ca imi pot planifica sa numar pina la 1.000.000 de RON dar sa am atata datorie.Putem considera ca e oglinda faptului ca aveti numai clienti bucurosi ca au facut achizitii de la voi?
  • +1 (1 vot)    
    Evolio (Marţi, 10 noiembrie 2015, 14:27)

    kuma2010 [anonim]

    ..eu zic ca seamana leit cu Lenovo S60. Arata exact la fel si are exact aceleasi specificatii. Ceea ce lauda autorul articolului: "cel mai avansat smartphone din portofoliul Evolio" este probabil o oferta comuna a furnizorilor din PRC. Dealtfel, aparatul probabil ca este ok, dar in nici un caz nu este un produs demn de anuntat cu trambite....
  • +1 (1 vot)    
    smartphone ieftin, specificatii peste medie (Miercuri, 11 noiembrie 2015, 17:04)

    Ionut Bucur [anonim]

    Este unul dintre telefoanele cu cel mai bun raport calitate pret! Octa Core, 4G, Android 5.1, camera 13 MP, sub 1000 lei!