"HTC Dream" va fi mai mic decat iPhone 3G

de Adrian Vasilache     HotNews.ro
Luni, 25 august 2008, 17:53 Economie | Telecom

Informatii neautorizate despre HTC Dream
Foto: Engadget.com
"HTC Dream", primul telefon bazat pe platforma Android de la Google, va fi mai mic decat recent lansatul iPhone 3G de la Apple, urmand a avea 115 mm inaltime si 55 mm latime comparativ cu 115,5 mm inaltime si 62,1 mm latime cat are iPhone 3G, informeaza Stuff.tv. Informatia a fost afisata "accidental" pe site-ul propriu de catre Comisia Federala pentru Comunicatii din SUA (FCC) si preluata de catre Engadget. HTC Dream este asteptat pe piata in perioada septembrie-octombrie a acestui an prin operatorul T-Mobile.

Comparativ cu iPhone 3G, HTC Dream este asteptat sa fie insa ceva mai gros tinand cont ca va dispune si de o tastatura QWERTY pliabila, noteaza The iPhone Blog, iar Mobile Magazine da si linkul catre informatiile in cauza. Noul telefon mobil bazat pe platforma deschisa Android, dezvoltata de Google si alti peste 30 de parteneri telecom ar putea fi scos pe piata undeva la mijlocul lunii septembrie a acestui an prin T-Mobile, potrivit CNet News, in timp ce alte publicatii dau ca data de lansare luna octombrie.

Potrivit Stuff TV, lansarea HTC Dream prin T-Mobile s-ar putea face cel mai probabil la nivel global, nu numai pe piata din Statele Unite ale Americii.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

2509 vizualizari

  • -6 (6 voturi)    
    Si (Luni, 25 august 2008, 18:03)

    Alex [anonim]

    Va fi mai mic telefonul, ecranul va fi mult mai mic.Nu cred in Google.In afara de Google Search nu au scos nimic care sa exceleze niciodata.
    • -2 (2 voturi)    
      e nu (Luni, 25 august 2008, 18:30)

      ek ek [anonim] i-a raspuns lui Alex

      nici engie-ul lor de cautare nu e cel mai folosit...
      • +3 (3 voturi)    
        Aoleu... (Luni, 25 august 2008, 22:48)

        Pisoiu [anonim] i-a raspuns lui ek ek

        tu investighezi ceva inainte sa tastezi sau doar te asezi asa la masa si dai drumu sa curga?

        numarul de cautari pe Google e "doar" de vreo 4 ori mai mare decat pe Yahoo, ocupantul locului doi

        o nimica toata...
    • +4 (4 voturi)    
      re: si (Luni, 25 august 2008, 20:07)

      Dan D. [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      Alex, nu am cum sa ma pronuntza la Android pina cind nu apare si produsul. Nu prefer Google, dar comentariul tau da dovada de naivitate.

      In afara de motorul de cautare Google (care apropo se vinde), Gmail, Blogger, Picassa, Google Docs, Google Checkout, Google Video, Google Web Toolkit etc. Poate nu au excelat in sine ca produse, dar cel putin au deschis noi cai si posibilitati. Pina sa vina Gmail nu gasesi mailboxuri free peste 100 MB, de exemplu. Trebuie sa le dai ce-i al lor.
    • +2 (2 voturi)    
      re: google (Luni, 25 august 2008, 20:09)

      Dan D. [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      Btw, daca vrei sa cunosti mai multe despre proiectele Google.

      http://www.google.com/intl/en/options/
    • +1 (1 vot)    
      ... si de Gmail ;) (Marţi, 26 august 2008, 7:55)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Dar si daca era numai motorul de cautare, tot e o formidabila realizare :)
      Fa matale mai multe lucruri excelente, daca esti asa de tare :)))
      Credinta, de acord, sa ne-o pastram pt. Cel de sus ;)
      Hai sa cârcotim cu temei, daca e cazul, vreau sa zic :D
  • 0 (2 voturi)    
    google (Marţi, 26 august 2008, 6:00)

    radus2k [anonim]

    deseori tendinta este sa spunem nu, dar prea repede se uita ca a nu stii nu inseamna ca "nu se exista". Rau este ca devine religie de viata. Nu vrem altceva pentru ca nu trebuie. Oare?
    Stii cat de utile maps, sau finance? Sau cati bani aduc?? Sau cum a evoluat web 2.0 cu ajutorullui google? Sau care e tendinta si cine o dicteaza? Sau telefonia de la ei (30 dolari abonament anual cu minute incluse)? Sau cei cu adsense? Daca nu le folosesti (sau intelegi) tu sunt milioane care o fac cu folos.
    si alt lucru: stii cam care e cantitatea de genii pe metru patrat de la google??
  • 0 (2 voturi)    
    mai bun ca WM6 oricum (Marţi, 26 august 2008, 10:03)

    mihnea [anonim]

    Salutare,
    Detin un HTC Touch si va spun cu mana pe inima, orice e mai bun decat Windows Mobile, fie el si 6.1 .... La cat de calitative si performante sunt produsele celor de la HTC asa de mult le trage in jos Windows-ul.

    Eu chiar speram sa scoata HTC cu android, nu ma asteptam asa de curand. Sa vedem cum va fi, oricum ... m-am saturat pana peste cap de Windows Mobile, si ma "chinui" cu el de 1 an si inca nu am chef sa "ma vand" 2 ani de zile pt un iPhone cu pret decent.
  • +2 (2 voturi)    
    au sanse de reusita... (Marţi, 26 august 2008, 11:02)

    tweety [anonim]

    Si nu uitati Google Earth, o aplicatie revolutionara, zic eu...

    Cat despre Android, are sanse mari de reusita, doar daca Google va reusi sa faca "ordine" (ceva in genul Apple) in aplicatiile ce vor fi dezvoltate de comunitate.