Adevaratul test: De ce merita sa-ti iei un LG Renoir :)

de Alex Mihaileanu     Subiectiv
Luni, 2 februarie 2009, 8:50 Economie | Telecom

Baietii de la engadget.com au facut un test de-a dreptul brutal cu un telefon LG Renoir. Ce anume s-au apucat sa faca? Ei bine, l-au bagat in congelator timp de 12 ore, la -20 de grade, au dat cu el de pamint dupa ce l-au scos, l-au calcat in picioare etc., dupa care au vrut sa vada ce se intimpla cu telefonul daca trec peste el cu un Ford Focus.

Concluziile? Telefonul este doar zgariat, altfel merge la fel de bine ca inainte.

Testul meu a fost muuuult mai blind.

Citeste si comenteaza pe Subiectiv.ro.


Citeste mai multe despre   






















2537 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Daca vrei... (Luni, 2 februarie 2009, 9:49)

    Controloru [anonim]

    Poti sa-ti iei direct o caramida, rezista la fel de bine si e la fel de utila ca majoritatea prostiilor de smart phone-uri pentru care nu face nimeni aplicatii. Sau care face, oricum habar nu are.
    • +1 (1 vot)    
      lasa ca stiu si alte caramizi (Luni, 2 februarie 2009, 10:31)

      c [anonim] i-a raspuns lui Controloru

      Lasa ca am luat eu ultimul smartphone de la nokia 5800 xpress cu touch. In acest moment nu exista o aplicatie pentru telefonul ala cu care sa citesti pdf-uri. GPS-ul nu prea prinde vreun satelit. Macar cu LG-ul poti sa dai de pamant.
      • 0 (2 voturi)    
        Rabdare (Luni, 2 februarie 2009, 11:32)

        Claude [anonim] i-a raspuns lui c

        Aplicatiile vor aparea curind. Cit despre GPS, merge bine, doar trebuie sa nu mai stai in subsol..
  • 0 (0 voturi)    
    Renoir (Luni, 2 februarie 2009, 15:45)

    Andrei [anonim]

    Actually daca citesti mai atent articolul, nu cei de la egadget au facut testul ci niste rusi. stiu ca sunt mai catolic ca papa, dar for the sake of correctness. (nici nu stiu daca acest cuvant exista, dar e fun)
    • 0 (0 voturi)    
      stiu, corectasem... (Luni, 2 februarie 2009, 17:06)

      Alex Mihaileanu [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      am corectat inca de ieri, cind am postat articolul. presupun ca a fost preluat de pe blogul meu direct din feed reader, unde nu s-a mai facut actualizarea.
  • 0 (0 voturi)    
    altfel? (Luni, 2 februarie 2009, 16:09)

    - [anonim]

    Si pentru cei care nu au nevoie sa il tina in congelator sau sa il calce cu masina, la ce e bun?
  • 0 (0 voturi)    
    chiar a rezistat sub roata unei masini? (Vineri, 20 februarie 2009, 16:34)

    emilian [anonim]

    eu am un asemenea exemplar dar desi sunt o persoana grijulie cu telefoanele acum 2 saptamani cand vroiam sa intru in profil se restarta s l-am trimis in service. ce-ar fi trebuit? sa il dau de pamant ca sa isi revina? in rest sunt multumit de el,mai ales de imagini