Cosmote promite bani pentru caderile de semnal

de Adrian Vasilache     HotNews.ro
Duminică, 8 februarie 2009, 15:05 Economie | Telecom

Cosmote a lansat duminica un program prin care clientii operatorului, atat abonati cat si prepaid, primesc bani sau credit pentru convorbirile intrerupte din motive legate de pierderea semnalului operatorului. Potrivit informatiilor Cosmote, clientii vor primi 0,0119 euro pe apel intrerupt (TVA inclusa), compania acordand cumulat pana la 2,38 euro pe luna (TVA inclusa) pentru fiecare numar de telefon. Exceptie fac apelurile efectuate catre numere netaxabile.

Evidenta cazurilor de intreruperi ale apelurilor va fi tinuta in mod automat de sistemele companiei.

In cazul utilizatorilor de cartela (prepaid), banii sunt alocati sub forma de credit pentru efectuarea de apeluri nationale sau in retea, trimiterea de SMS-uri si MMS-uri, activarea de extraoptiuni sau servicii premium, se mai arata in comunicatul Cosmote.





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

2952 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    despre Cosmote (Duminică, 8 februarie 2009, 15:18)

    srpc [utilizator]

    am Orange, Vodafone si Cosmote, am avut si Zapp dar Cosmote, de departe, e cel mai convenabil, atat tehnic cat si financiar.
  • 0 (2 voturi)    
    nu platesc ei (Duminică, 8 februarie 2009, 15:34)

    Cipri [anonim]

    ...ci providerul de echipamente de telecomunicatii. Se face un contract in care se specifica ce penalitati primeste Cosmote in caz de functionare defectuoasa a echipamentelor!
  • 0 (2 voturi)    
    Nu stiu despre altii... (Duminică, 8 februarie 2009, 15:43)

    Body [anonim]

    dar daca Orange ar implementa o asemenea masura cred ca ar da faliment...stau in centrul clujului si in apartament nu am semnal, trebuind sa fug la geam ca sa pot vb cum trebuie cu ceineva la tel
  • 0 (0 voturi)    
    ce coincidenta (Duminică, 8 februarie 2009, 15:48)

    studintu' [anonim]

    =)) =)) de asta a cazut reteaua Vodafone? Tocmai duminica.... tocmai cand lanseaza Cosmote un serviciu exact pentru asta =)))
  • 0 (0 voturi)    
    de asta a cazut reteaua Vodafone (Duminică, 8 februarie 2009, 15:58)

    eu [anonim]

    atunci e clar de ce de asta a cazut reteaua Vodafone taman azi :)
  • -1 (3 voturi)    
    Cosmote da cu o mana... ia cu doua! (Duminică, 8 februarie 2009, 16:11)

    dion [anonim]

    Tocmai am cumparat un cod de reincarcare cosmote de 10 EUR (ok, cu TVA 11.90) pe care a trebuit sa platesc 56 RON.

    Adica la un curs Eur/Ron de 4.71 - asta in conditiile in care cursul BNR in vigoare este 4.2522 iar cursul de cumpare la banci variaza intre 4.37-4.39.

    Cu alte cuvinte, rezulta ca domnii de la Cosmote practica un curs cu 7-10% mai mare!

    Cine a mai cumparat recent credit de reincarcare Cosmote de 10 EUR si cat a platit in Lei - tare as fi curios sa aflu.
    • 0 (0 voturi)    
      reincarcare Cosmote (Duminică, 8 februarie 2009, 16:27)

      Raspuns [anonim] i-a raspuns lui dion

      Te inseli in privinta cursului si asta pentru ca uiti ca fiecare comerciant are adaos comercial la care se adauga si TVA-ul, de unde si valoarea mare pe care o platesti...
    • -1 (1 vot)    
      gresit.... (Duminică, 8 februarie 2009, 16:51)

      kin3zu78 [utilizator] i-a raspuns lui dion

      diferenta de pret este a celui care vinde acele cartele de reincarcare sau coduri electronice. Sau credeai ca face acest serviciu gratuit ??!! Eu am un mic magazin in holul unui spital si pot sa iti spun garantat ca diferenta e profitul meu , undeva la un 3- 4 lei cu tva inclus.
  • +1 (1 vot)    
    Cosmote da bani pe semnal down (Duminică, 8 februarie 2009, 17:10)

    keia franceza [anonim]

    nu vedeti ca e de fapt SLA , adicatelea garanteaza nivelul minim al serviciului?
    asta inseamna ca au incredere in propria retea, altfel nu anuntau asta. asta inseamna ca reteaua merge -ceas.
  • 0 (0 voturi)    
    alte probleme (Duminică, 8 februarie 2009, 19:04)

    Sorin [anonim]

    bravo lor, inseamna ca au incredere in partea tehnica a retelei;
    am avut cosmote mai bine de un an; nu au fost intreruperi sau alte probleme dpdv tehnic; am renuntat pentru ca au gresit factura ...de 4 ori consecutiv;
    daca ar fi dat bani si pentru astfel de greseli probabil ca acum as fi vorbit gratis la telefon (daca si-ar fi remediat problema, evident)
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru toti fanii cosmote (Duminică, 8 februarie 2009, 20:34)

    Andrei [anonim]

    Bagati-va mintile in cap! Primiti UN CENT(+Tva) pentru un apel pierdut. Voi chiar sunteti dati pe spate din orice fleac?
  • 0 (0 voturi)    
    cosmote (Duminică, 8 februarie 2009, 23:28)

    dan [anonim]

    din perspectiva tarifelor,cosmote e cel mai bun.totusi am fost furat de catre aceasta companie pe facturile de plata.am platit dublul facturii in timp e eu nu consumasem niciun palier din pferta de abonament,nici min nationale,nici min cosmote si nici sms urile.am reclamat dar am primit raspuns negativ.ce ar fi insemnat sa fac?sa ii dau in judecata ca m au furat 2 luni la rand,cu un mil de lei vechi?deci aveti mare grijaaa
  • 0 (0 voturi)