Consortiul condus de Sysware a cistigat contractul de 36 milioane lei pentru portalul eRomania 1

de Adrian Vasilache     HotNews.ro
Luni, 22 martie 2010, 11:57 Economie | Telecom

Un consortiu condus de compania Sysware Systems Integration a cistigat contractul in valoare de 36,5 milioane lei pentru realizarea portalului eRomania 1, potrivit e-licitatie.ro. Din consortiu fac parte companiile Sysware Systems Integration, Total Soft, Provision Software Division, Star Storage, Softwin si Teamnet International.
  • Mai multe despre portalul eRomania: aici si aici

Consortiul condus de Sysware a fost singurul participant la licitatia organizata de Ministerul Comunciatiilor, dupa cum declara la finalul anului trecut un director in cadrul ministerului.

Portalul eRomania are alocat un buget total de 500 de milioane de euro.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1478 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    SSI (Luni, 22 martie 2010, 12:06)

    x [anonim]

    Misto acronim: SSI.
    Serviciul Special de Informatii (Mihail Moruzov si Eugen Cristescu).
    • 0 (0 voturi)    
      ani (Luni, 22 martie 2010, 14:24)

      x [anonim] i-a raspuns lui x

      ani cumva? :)
      • 0 (0 voturi)    
        ? (Luni, 22 martie 2010, 23:14)

        x [anonim] i-a raspuns lui x

        Cred ca esti o distorsiune in ORICE oglinda.
        De ce ani?
        Poate saptamini!
        De ce nu TU ani?
        Sper ca a citi istorie/memorialistica/... pe cont propriu nu e ceva grav; INCA.
        PS. Ai fi vrut sa treci pe la ani?
        Cred nu esti nici isi, nici baneasa.
        Dar ti-ai fi dorit!
  • 0 (0 voturi)    
    Iar Softwin? (Luni, 22 martie 2010, 13:14)

    Dragos [anonim]

    Ma uit si ma crucesc: Softwin reapare si in guvernarea portocalie dupa ce a fost favoritul Cotrocenilor lui iliescu. Sa fie cumva Talpes un altfel de Voicu acum exclus din PSD. Totalsoft este firma de casa a lui Dan Nica. Daca portocalii vor continua cu firmele care in guvernarea Nastase au facut praf cca 1 miliar dolari fara sa lase nimic in urma decat comisioane la partid, va pati aceeasi soarta ca PSD-ul. Mai lipsea Romsys-ul si erau iarasi toti cum au fost la proiectele Bancii Mondiale de care s-a ales praful iar romanii platesc acum creditul!
  • 0 (0 voturi)    
    clar (Luni, 22 martie 2010, 13:16)

    da [anonim]

    Singurul participant la licitatie...
  • +1 (1 vot)    
    Daca stiam ma bagam si eu in consortiu (Luni, 22 martie 2010, 13:43)

    ik [anonim]

    Am calc Pentium 3 hard de 8 GB si o carte depre programare Java si HTML. Eu zic ca e suficient sa fac o aplicatie de 2 lei pe care oricum n-o s-o folosesaca nimeni !
  • 0 (0 voturi)    
    pfff (Joi, 25 martie 2010, 9:44)

    dan [anonim]

    nici nu ma asteptam sa castige altcineva... au ei experienta in astfel de licitatii din alte proiecte ca si Romtelecom-ul...