VIDEO O motociclista scapa cu viata dupa ce un cal i-a aparut brusc in fata. S-a intamplat in Teleorman

de C. Ivanov     HotNews.ro
Joi, 15 mai 2014, 14:40 Economie | Auto


O motociclista a evitat la mustata moartea. Duminica, aceasta mergea pe DN51A, in localitatea Viisoara, judetul Teleorman, cand in fata i-a aparut brusc un cal, potrivit pemotoare.ro. Motociclista a reusit in ultimul moment sa evite accidentul.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5160 vizualizari

  • -2 (14 voturi)    
    Fir-ar sa fie, mai avea putin si vota cu P$D-ul (Joi, 15 mai 2014, 14:43)

    Matrafirefox [utilizator]

    O lua Dragnea direct de pe targa, o invia si o ducea la urne, cum a facut la referendum.
    • +1 (5 voturi)    
      ... (Joi, 15 mai 2014, 15:05)

      Eric AndreiTomescu [anonim] i-a raspuns lui Matrafirefox

      In cazul acesta va merge la vot calul,caruta si stapanul :D
    • +1 (9 voturi)    
      comentariu de sofer de Logan ! (Joi, 15 mai 2014, 15:05)

      sfarleaza [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      Daca erai tu cel care risca sa se trezeasca cu animalul pe capota masinii sigur aveai altceva de spus.
      Dar pentru indivizi ca tine, este vorba doar de un fapt divers hilar cu o motocicleta pilotata in plus de o femeie...
    • +1 (7 voturi)    
      Incredibil (Joi, 15 mai 2014, 15:18)

      Unu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      Chiar nu exista o limita a penibilului? Fata asta a trecut printr-un soc! Minte multe iti trebuie sa politizezi chiar orice...

      Obisnuiam sa citesc hotnews cu placere, in momentul de fata orice articol cu sau fara legatura e musai sa existe comentarii de genul ineptiei tale...
  • +6 (6 voturi)    
    Viteza (Joi, 15 mai 2014, 14:52)

    AlexandruPop [utilizator]

    Nu cred ca avea 60km/h...
    • 0 (2 voturi)    
      dupa incident cand au incetinit si aia din fata (Joi, 15 mai 2014, 16:19)

      PostoRicanul [anonim] i-a raspuns lui AlexandruPop

      pe siteul din stire scrie ea cu manuta ei ca avea 80 kmph...eu zic chiar 90. oricum macar peste 30 kmph peste viteza legala dupa propria declaratie, deci carnet ridicat pe loc.
      • 0 (0 voturi)    
        Putina fizica si putina legislatie... (Joi, 15 mai 2014, 22:34)

        Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui PostoRicanul

        1. In 9 sec. parcurge distanta intre 5 stalpi de iluminat, deci 200 m, adica avea 90 km/h.
        2. A depasit viteza legala maxim admisa pe sectorul de drum respectiv cu vreo 40 km/h, iar asta este contraventie, conform OUG 195/2002 art. 108, alin.1, lit. C punctul 3, care se sanctioneaza cu 4 puncte de amenda si 4 puncte de penalizare
  • -1 (9 voturi)    
    mai (Joi, 15 mai 2014, 15:20)

    alapos [utilizator]

    viteza ucide.
  • -2 (12 voturi)    
    si prostia ucide (Joi, 15 mai 2014, 15:32)

    PostoRicanul [anonim]

    pe youtub a luat cineva codul rutier si arata ca ala cu caruta era in dreptul lui, ca nu avea drum paralel..motociclistii aveau si obligatia sa incetineasca mult sub viteza legala ca sa nu sperie animalu,l asta daca ar fi bagat de seama ca erau in localitate si e o alta viteza legala...in loc de asta punem filme sa aratam ce inapoiata e romania.

    Avand in vedere ca motociclistii mergeau cu 90-100...eu zic ca daca se intampla nenorocirea, ii plateau si calul si caruta si tratamentul carutasului...si ramaneau fara carnete. Ia vedeti in cati metri se opreste fata....daca i se itea o combina in fata combinata cu un camion pe contrasens....cam unde frana ea cand merge cu 20 de m pe secunda? in rai direct.

    Fata si-a dat numele si prenumele...pe contul de iutuib. sterge tot si vinde motorul.
    • +1 (3 voturi)    
      @PostoRicanul (Joi, 15 mai 2014, 16:56)

      sfarleaza [utilizator] i-a raspuns lui PostoRicanul

      ...avand in vedere ca probabil ai obtinut tu permisul B cu spaga, nu ne asteptam sa iti dai seama ca ce debitezi aici sunt ineptii.
      Suntem satui de soferi ca tine care considera ca drumurile le apartin doar lor.
      Fata avea viteza adecvata si a executat un contra-viraj pentru a evita impactul (contra-virarea inseamna sa virezi intr-o directie pentru a trimite motocicleta in directie opusa. Constituie unul din examenele practice de sustinut pentru obtinerea permisului A).
  • -1 (1 vot)    
    Mai multe (Joi, 15 mai 2014, 16:13)

    CTGOnline [utilizator]

    1. Zgomotul este infernal, mai ales dupa ce au trecut de tine. Dar ce naiba, suntem "bikeri", ne place zgomotul si e OK!
    2. Viteza....hm....in localitate? 50 Km/h, nu cred, daca aproximezi in film, sunt cam 20-25 m/s, deci undeva intre 75-90 Km/h; Pe de alta parte, in cazul de fata se aplica Art.123/E. Deci vorbim de 30 Km/h!!!!!
    3. Calul pare bine intretinut, deci probabil proprietarul are experienta in a merge cu caruta (a mai avut cai);

    Oricum, bine ca a avut reflexul/instinctul de a nu frana si a trage spre dreapta (era clar oricum ca era de preferat santul si nu calul).
    • +1 (1 vot)    
      oooffff... (Joi, 15 mai 2014, 19:59)

      sfarleaza [utilizator] i-a raspuns lui CTGOnline

      Zgomotul este "infernal" la toate motocicletele naked (necarenate) si in special la bicilindrii de capacitati mici, indiferent de viteza de rulare (capacitate mica = motor cu turatie mare, gen 10000-13000 tur/min).
      Daca n-ati incalecat in viata voastra o motocicleta, daramite s'o mai si conduceti, de ce naiba va aruncati la comentarii savante fratilor ? :)))
  • +1 (1 vot)    
    Sah! (Joi, 15 mai 2014, 17:07)

    TudorSerban1312803517154 [anonim]

    D3-E5 Calul muta si castiga.
    • 0 (0 voturi)    
      Ei...! (Vineri, 16 mai 2014, 13:20)

      JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui TudorSerban1312803517154

      ... dar ce funda rosie are calul!
      O fi castigat la vreo tombola?

      Oricum nu poate obtine decat remiza in meciul cu o motocicleta in plina viteza.
      :-)