Logan-ul restilizat a fost fotografiat chiar in uzina de la Mioveni

de Vlad Barza     HotNews.ro
Luni, 5 mai 2008, 17:12 Economie | Auto


Versiunea restilizata a Logan sedan, care va fi lansata spre finalul acestui an in Romania, a fost fotografiata pe ascuns chiar in interiorul uzinei de la Mioveni. Pozele au aparut recent pe cateva site-uri romanesti. Noutatile de design nu sunt multe; asa cum se stia deja, noul Logan va prelua elemente de la "fratiorul" Sandero care intra in showroom-uri vara aceasta, scrie site-ul stiriauto.ro.

In fotografiile publicate pe site-urile loganclub.ro si daciaclub.ro apar doua masini, una argintie si alta rosie. Acestea prezinta bare cromate care se regasesc atat in partea frontala cat si in cea posterioara. Schimbarile nu sunt foarte surprinzatoare, din moment ce partea din fata a preluat elemente de la Sandero.

In plus, este prezent si noul logo Dacia, asemuit de multi cu un desfacator de bere. La partea din spate schimbarile sunt mici.

Fotografiile sunt preluate si de site-ul international worldcarfans.com.

Sursa: stiriauto.ro








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14424 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    si pozele, "esenta" articolului, unde-s???!!! (Luni, 5 mai 2008, 21:09)

    eu [anonim]

    si pozele, "esenta" articolului, unde-s???!!!
    • 0 (0 voturi)    
      ai link (Luni, 5 mai 2008, 22:15)

      sharpe [anonim] i-a raspuns lui eu

      da si tu un click pe linkul cu loganclub...greu misca rotitele pe-acolo...
    • 0 (0 voturi)    
      s (Luni, 5 mai 2008, 23:36)

      poze [anonim] i-a raspuns lui eu

      intra pe siteurile aela si o sa vezi
  • +1 (1 vot)    
    precizare (Marţi, 6 mai 2008, 0:27)

    andrei [anonim]

    Doar ca mai e o mica problema, aceea de a-ti face cont pe dacia club, in rest pozele sunt acolo
  • +1 (1 vot)    
    Aceeasi Marie cu alta palarie... (Marţi, 6 mai 2008, 5:41)

    romi [anonim]

    Poate nu stiati, dar in tara sunt service-uri Dacia (Logan), care aproape ca someaza... Aaa, nu va ganditi ca Loganul nu are probleme, are destule, si mici si mari, dar piesele la ei sunt asa de scumpe incat oamenii prefera sa le repare "traditional", in fata blocului, in garajul prietenilor, cu "piese de origine" (originale sau nu?) luate din magazine la 1/4 din pretul de service.
    Dar parca am mai vazut asta, nu? Si se numea tot Dacia.
  • +1 (1 vot)    
    reclama (Marţi, 6 mai 2008, 8:40)

    alin [anonim]

    asta e un articol platit :P
    reclama la daciaclub si loganclub... altfel ar fi avut poze
  • 0 (0 voturi)    
    pai ai 2 linkuri duda (Marţi, 6 mai 2008, 10:25)

    streuleacristian [anonim]

    fotografiile publicate pe site-urile loganclub.ro si daciaclub.ro

    am citat din stire
    citeste inainte de a posta ceva
  • 0 (0 voturi)    
    pret mare, modificari minore (Marţi, 6 mai 2008, 10:29)

    dub [anonim]

    Poate o sa cumpar dacia face-lift daca are:
    -vopseaua mai buna, ca acuma e vai de steaua ei
    -bancheta rabatabila
    -comenzi climatizare putin mai sus, sa nu mai bag mana dupa schimbator
    -insonorizare mai buna
    -cauciucuri mai bune, nu Montane
    -mai vioaie un pic
    Pana atunci poate iau o kia ceed.
    • 0 (0 voturi)    
      unele da, unele poate... :) (Marţi, 6 mai 2008, 13:22)

      ito [anonim] i-a raspuns lui dub

      -vopseaua mai buna, ca acuma e vai de steaua ei
      corect...e unul din elementele ramase la dacia "dupa cum ai norocul", sunt culori si exemplare care nu au probleme cu vopseaua, dar sunt si exemplare, dar mai ales culori care au probleme
      -bancheta rabatabila
      daaaaa...ce buna ar fi! :)
      -comenzi climatizare putin mai sus, sa nu mai bag mana dupa schimbator
      da, n-ar fi rau...
      -insonorizare mai buna
      aici nu ar strica, dar depinde cat costa in plus...
      -cauciucuri mai bune, nu Montane
      pai...kormoranele sunt ceva mai rasarite, si michelinurile dupa variantele de top zic eu ca nu ar mai fi asa de rele, nu? montanele sunt numai pe alea chele.
      -mai vioaie un pic
      pai...105 cai sau cat are 1,6 16v ce zici, e suficient? :)
      • 0 (0 voturi)    
        mica erata (Marţi, 6 mai 2008, 13:51)

        ito [anonim] i-a raspuns lui ito

        "michelinurile de pe variantele de top"
  • 0 (0 voturi)    
    Asemanare (Marţi, 6 mai 2008, 15:59)

    Shadow_One [anonim]

    Mi se pare mie sau spatele "noului Logan" seamana cu cel de la Opel Vectra?

    Comparati: http://www.worldcarfans.com/9080505.007/mini3/facelifted-dacia-logan-spied-in-factory

    http://www.csn.ul.ie/~dynamize/images/opel-vectra-02.jpg