Bursa de la Bucuresti scadea cu peste 2% in debutul sedintei de vineri
BET-C, indicele compozit al BVB, cobora cu 2,44% dupa prima ora de tranzactionare, pana la 2.982,60 puncte, iar indicele BET, care arata evolutia celor mai lichide titluri listate, se deprecia cu 2,63%, la 4.962,63 puncte.
BET-FI, indicele celor cinci societati de investitii financiare, pierdea 2,50%, ajungand la 21.950,50 puncte.
Indicele BET-XT, al celor mai lichide 25 de titluri listate la BVB, scadea cu 2,54%, la 467,77 puncte, iar BET-NG, indicele care reflecta evolutia companiilor energetice, pierdea 2,43%, pana la 684,83 puncte.
Pana la ora 11:00, pe piata reglementata a BVB s-au realizat tranzactii in valoare de 10,75 milioane de lei.

În spatele cifrelor (și al scandalurilor politice). Mărturii despre suferință și deznădejde în pandemie: „I-am dat prima palmă copilului”
S&P modifică perspectiva la stabilă, de la negativă/ De ce ar trebui să ne intereseze ratingul
Ludovic Orban: Orice ministru care își atacă premierul trebuie să își scrie mai întâi demisia
Turcan: Cei care lucrează la recalcularea pensiilor vor primi suplimente
Vaccinarea nu este suficientă. Economist român care locuiește la Londra, despre “lecția britanică”