​Rodica Cazanciuc, verisoara lui Victor Ponta si sotia senatorului PSD Robert Cazanciuc, fost ministru al Justitiei, a revenit ca director comercial la TAROM

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Vineri, 20 octombrie 2017, 12:46 Economie | Companii


Rodica Cazanciuc
Foto: Facebook
Rodica Cazanciuc, verisoara lui Victor Ponta si sotia senatorului PSD Robert Cazanciuc, fost ministru al Justitiei in guvernul Ponta, a revenit de la inceputul lunii octombrie pe functia de director comercial la TAROM, dupa ce in 2013 plecase de pe aceeasi functie la Autoritatea Aeronautica Civila in postul de director de reglementare. Rodica Cazanciu a lucrat la TAROM inca din 1994 dupa absolvirea Politehnicii din Bucuresti, o pcupat diferite functii, director comercial ajungand abia in 2011.

Potrivit unei declaratii de avere completate in 6 octombrie 2017, Rodica Cazanciuc a revenit pe functia de director comercial in cadrul ooperatorului aerian national TAROM. Sotia senatorului PSD Robert Cazanciuc a mai fost director comercial la TAROM intre 2011 si 2013, moment dupa care a fost angajata ca Director de reglementare la Autoritatea Aeronautica Civila (AAC).

Conform CV-ului, inafara de cei patru ani petrecuti la AAC, Rodica Cazanciuc a lucrat aproape toata viata la TAROM, incepand din 1994 dupa ce a terminat Facultatea de Mecanica din cadrul Politehnicii Bucuresti. Abia din 2011 a ajuns pe un post de director in cadrul TAROM, cel de Director Comercial.

In 2012, PSD critica printr-un comunicat de presa functia ocupata de catre Rodica Cazanciuc in cadrul TAROM, acuzand ca "singura calitate a Rodicai Cazanciuc este aceea de a fi sotia unui PDL-ist", facand referire la Robert Cazanciuc, la acel moment secretar general la Ministerul de Externe in cadrul guvernului Boc.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.





6521 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Principiul vaselor comunicante (Vineri, 20 octombrie 2017, 12:50)

    un domn [utilizator]

    Se aplica la P$D
  • +3 (5 voturi)    
    Ami exista TAROM? (Vineri, 20 octombrie 2017, 13:05)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Daca da, e pentru ca sa aibe de unde se fura si unde fi angajate rudele clientelii CRIMNALE PSD+ALDE (UDMR inclus). Alt motiv nu e.
  • +2 (4 voturi)    
    Pai, ce? (Vineri, 20 octombrie 2017, 14:17)

    tarantella [utilizator]

    Vacantele in Venetia sunt scumpe. Daca nu esti "insurubata" politic prin vreo agentie, AGA, CA sau minister, nu ti le mai permiti.
  • 0 (2 voturi)    
    Nepotism=politica de stat! (Vineri, 20 octombrie 2017, 15:32)

    trem [utilizator]

    Ar trebui sa nu mai mire pe nimeni...se impune tot mai mult ca o 'virtute' sa iti ajuti rudele sa ocupe un loc caldutz si bine platit. In curand vom da si o legiune de onoare pentru cel care reuseste cele mai multe angajari de rude!!!.

    Romania devine incet si sigur patria hotzilor!
  • +1 (3 voturi)    
    mita (Vineri, 20 octombrie 2017, 16:23)

    razeshu [utilizator]

    Fragnea incearca sa stranga randurile. Il curteaza intens pe Grindeanu, mai nou si Ponta primeste cate un os prin numirea doamnei Cazanciuc. Se asteapta o iarna grea si e bine ca lupii tineri sa nu fie prea flamanzi :)
  • 0 (0 voturi)    
    prost sa fi ,noroc ca faci parte din sistem (Vineri, 20 octombrie 2017, 20:01)

    Krokus [utilizator]

    a lucrat la TAROM inca din 1994 dupa absolvirea Politehnicii....... va dati seama ca aceasta femeie viseaza avioane ?O sa treaca si Taromul pe profit insfarsit,bravo ei pare o femeie capabila a ocupat numai functii banoase,a avut noroc in viata,sigur a trecut si pe la sf Paraschiva,ala..Arsenie Boca,etc in fulminanta ei cariera,se mai roaga in fiecare seara la ... sa-i mearga bine in viata,sper ca a facut si ceva copii si aia vor sa faca o facultate sa ocupe functii importante de conducere,ca prostii sunt buni sa voteze si sa ceara de mancare,pff mai fac si coada la oasele lui Paraschiva.
    Petitie !!!!! Lasati oasele lui Paraschiva in pace,puneti-le unde le este locul,in pamant! Cati dintre voi ar accepta ca dupa moarte sa fiti scosi pe strada si plimbati ?Sinistru,macabru,asta este poporul roman cu moaste si cu pesedisti
  • 0 (0 voturi)    
    PENIBILE CUMETRII POLITCE (Duminică, 22 octombrie 2017, 19:14)

    cuky [utilizator]

    TOTUL ESTE FARA LIMITA
    Dati domnilor o lege de interzicere a unor asfel de cumetrii pe banii nostrii.Nu exista limita bunului simt Cazanciuc nu are si copiL ? Daca are , si nu indeplineste conditia de varsta ,puneti de-o lege pentru o derogare !..........Stiti , asa macar un secretar de stat...............Este mare rusine si batjocora ce se intampla in Romania ,cu atat mai grav ca nu este singurul caz . Sunt enorm de multi ,,,,,,,,,,,,noi zicem dar lor nu le pasa .Vorba zicalei "cainii latra caravana trece !.........ERAM SA ZIC SA AUZIM NUMAI DE BINE ,DAR MI-AM DAT SEAMA CA NU AVEM NICI O SANSA ............