​SONDAJ Ce crezi că se va întâmpla cu serviciile de tip Uber&Co?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 16 mai 2019, 14:39 Economie | Companii


Sondaj taxi - Uber
Foto: Hotnews
Ordonanța de urgență ce modifică legea taximetriei și îi vizează pe șoferii Uber, Bolt și ai altor servicii de acest tip, care vor putea fi amendați mai ușor, a intrat în vigoare. Serviciile respective așteaptă încă alte măsuri promise în cazul lor de ministrul Cuc și, pe moment, promit să își ajute șoferii care vor avea dificultăți.
  • Sondaj HotNews.ro: Ce crezi că se va întâmpla cu serviciile de tip Uber&Co?




Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.






3396 vizualizari

  • +5 (13 voturi)    
    credem ca (Joi, 16 mai 2019, 14:46)

    moka [utilizator]

    primaria ar trebui sa reduca numarul de licente acordate taximetristilor.
    o buna parte din piata este acoperita de uber si altii, iar modelul vechi cu servicii de proasta calitate nu se mai justifica. Administrarea acestui serviciu public prost devine scumpa pentru contribuabili.
    • +5 (11 voturi)    
      Taximetristii sunt niste fosile comuniste! (Joi, 16 mai 2019, 15:06)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui moka

      Ei trebuie scosi de pe piata. Nu vrem decat calitate, nu manelisti si pesedisti la volanul masinilor de taxi.
  • -11 (19 voturi)    
    Am facut si eu un serviciu Armify (Joi, 16 mai 2019, 14:54)

    Marionette [utilizator]

    Fac share de grenade, rachete, pistoale, pusti. Este viitorul, si cel care iti aduce mitraliera iti da factura pe telefon. In plus miroase frumos si discuta cu tine pobleme incitante ale fizicii cuantice. Acest lucru automat face legala vanzarea de arme, pentru ca 1. e pe telefon, deci e viitorul si 2 tipii care iti aduc tancul in curte sunt misto, sunt personaje.
    Iar celor care zic ca e ilegal sa vindem arme le raspund ca platesc taxel legal. Fac facturi, si daca fac factura, automat ce fac este legal.
    Oh, da, mi-a mai trecut o idee prin cap: Elimina-ti dujmanu'. Acest serviciu este de asemenea viitorul intrucat daca te supara cineva il poti omora totul intermediat pe telefon. Trimiti linku'de facebook al dusmanului si vine in cateva minute un tip care miroase misto si discuta filozofie cu dusmanul apoi il impusca in cap. Daca o sa ziceti ca nu e voie va voi raspunde ca sunteti comunisti si ca se face factura pentru kill.
    • +5 (9 voturi)    
      sa te plimbi cu (Joi, 16 mai 2019, 15:12)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      pelicanu
    • 0 (0 voturi)    
      interesanta abordarea (Joi, 16 mai 2019, 15:39)

      moka [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      dar ramane un sofism deocamdata
  • +8 (12 voturi)    
    as vrea (Joi, 16 mai 2019, 14:57)

    liviu_ [utilizator]

    sa se reglementeze, dar probabil nu o sa se faca... interesele sunt mari...
    sa fim seriosi, legea asta nu o dau pt taximetristi sau pt corectitudine, ci pentru ca sunt oameni puternici care au interese ca taxiurile sa faca mai multi bani!
    pana una alta inca circula taxiuri de IF in bucuresti cu duiumu!
  • +7 (11 voturi)    
    tara prostilor... (Joi, 16 mai 2019, 15:02)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    tara prostilor...
  • 0 (0 voturi)    
    Idee (Joi, 16 mai 2019, 15:27)

    BBCarabina [utilizator]

    Eu unul daca as fi sofer de uber/taxify, inainte sa plec in cursa l-as ruga pe client sa ma adauge ca prieten pe fecebook. Daca m-ar intreaba tovarashul militian, i-as zice, ca e prietenul meu "Costica",care transport persoane, asa ca bate-ti coasa nea militica!
  • +5 (5 voturi)    
    Taxijeg va invinge (Joi, 16 mai 2019, 15:36)

    levierul [utilizator]

    suntem in tara in care Dancila e PM. Dragnea daca nu fura azi nimic, moare de inima..
    Saracii analfabeti care fac taxi si urla prin piete sunt manipulati sau mai rau, obligati, de stapanii lor sa faca asta. Acei stapani sunt cei care fac evaziune fiscala si ale caror venituri ajung sub forma de mita in politica.
  • 0 (0 voturi)    
    furat de pe net (Joi, 16 mai 2019, 17:13)

    lula [utilizator]

    Nambos, nambosi, s.m. Taximetrisc care sustine intotdeauna ca n-are sa dea rest.