​SONDAJ Ce crezi că se va întâmpla cu serviciile de tip Uber&Co?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 16 mai 2019, 14:39 Economie | Companii


Sondaj taxi - Uber
Foto: Hotnews
Ordonanța de urgență ce modifică legea taximetriei și îi vizează pe șoferii Uber, Bolt și ai altor servicii de acest tip, care vor putea fi amendați mai ușor, a intrat în vigoare. Serviciile respective așteaptă încă alte măsuri promise în cazul lor de ministrul Cuc și, pe moment, promit să își ajute șoferii care vor avea dificultăți.
  • Sondaj HotNews.ro: Ce crezi că se va întâmpla cu serviciile de tip Uber&Co?








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.





3437 vizualizari

  • +5 (13 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 16 mai 2019, 14:46)

    [anonim]

    • +5 (11 voturi)    
      Taximetristii sunt niste fosile comuniste! (Joi, 16 mai 2019, 15:06)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui

      Ei trebuie scosi de pe piata. Nu vrem decat calitate, nu manelisti si pesedisti la volanul masinilor de taxi.
  • -11 (19 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 16 mai 2019, 14:54)

    [anonim]

    • +5 (9 voturi)    
      sa te plimbi cu (Joi, 16 mai 2019, 15:12)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui

      pelicanu
    • 0 (0 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Joi, 16 mai 2019, 15:39)

      [anonim] i-a raspuns lui

  • +8 (12 voturi)    
    as vrea (Joi, 16 mai 2019, 14:57)

    liviu_ [utilizator]

    sa se reglementeze, dar probabil nu o sa se faca... interesele sunt mari...
    sa fim seriosi, legea asta nu o dau pt taximetristi sau pt corectitudine, ci pentru ca sunt oameni puternici care au interese ca taxiurile sa faca mai multi bani!
    pana una alta inca circula taxiuri de IF in bucuresti cu duiumu!
  • +7 (11 voturi)    
    tara prostilor... (Joi, 16 mai 2019, 15:02)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    tara prostilor...
  • 0 (0 voturi)    
    Idee (Joi, 16 mai 2019, 15:27)

    BBCarabina [utilizator]

    Eu unul daca as fi sofer de uber/taxify, inainte sa plec in cursa l-as ruga pe client sa ma adauge ca prieten pe fecebook. Daca m-ar intreaba tovarashul militian, i-as zice, ca e prietenul meu "Costica",care transport persoane, asa ca bate-ti coasa nea militica!
  • +5 (5 voturi)    
    Taxijeg va invinge (Joi, 16 mai 2019, 15:36)

    levierul [utilizator]

    suntem in tara in care Dancila e PM. Dragnea daca nu fura azi nimic, moare de inima..
    Saracii analfabeti care fac taxi si urla prin piete sunt manipulati sau mai rau, obligati, de stapanii lor sa faca asta. Acei stapani sunt cei care fac evaziune fiscala si ale caror venituri ajung sub forma de mita in politica.
  • 0 (0 voturi)    
    furat de pe net (Joi, 16 mai 2019, 17:13)

    lula [utilizator]

    Nambos, nambosi, s.m. Taximetrisc care sustine intotdeauna ca n-are sa dea rest.