Depesedizarea instituțiilor: Președintele Agenției Nucleare a fost demis

de C. Pirvoiu     HotNews.ro
Marţi, 3 decembrie 2019, 20:32 Economie | Energie


Horia Grama
Foto: Camera Deputatilor
Ministrul economiei, Virgil Popescu, l-a demis marți pe Horia Grama din funcția de președinte al Agenţiei Nucleare şi pentru Deşeuri Radioactive, potrivit surselor HotNews.ro. Acesta deținea această funcție de la începutul lui 2017, chiar dacă nu avea experiență în domeniu. Horia Grama a fost deputat PSD. Până la numirea unui nou președinte, atribuțiile acestuia vor fi preluate de secretarul general al instituției.

Horia Grama a fost deputat PSD în legislatura 2012-2016 și preşedinte al Organizaţiei Judeţene PSD Covasna. A avut funcții de conducere la SC Perla Covasnei, Bibco SA Biborțeni și SC Tușnad SA. De asemenea, a fost prefectul județului Covasna în perioada 2001-2006.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2953 vizualizari

  • -3 (11 voturi)    
    Si mai departe (Marţi, 3 decembrie 2019, 20:46)

    Unforgiven [utilizator]

    Se va trece la penelizarea tuturor institutiilor statului, precum si la acapararea si confiscarea lor de catre impostorii securisti de dreapta!
    • +4 (8 voturi)    
      corect e decomunizarea functiilor (Marţi, 3 decembrie 2019, 22:25)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

      sau de-parazitarea functiilor
      sau de-prostizarea functiilor
      Daca ai ceva de comentat la urmatoarea numire guvernului( pe care inca nu o cunosti) te rugam sa iti exprimi parerea.
      • +1 (1 vot)    
        tu stii ce e ala comunist? (Miercuri, 11 decembrie 2019, 1:11)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        indiciu: e altceva decat hotul care nu-ti place tie, fiindca tii cu alt hot
    • -3 (7 voturi)    
      Pleaca ai lor, vin ai lor (Marţi, 3 decembrie 2019, 22:41)

      IosifV [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

      ...
  • +4 (8 voturi)    
    Nu-i destul (Marţi, 3 decembrie 2019, 21:51)

    transpenibilus [utilizator]

    Institutiile statului musai depesedizate dar trebuie ca Romaia sa fie deteleormanizata. Destul cu fanarihotii si cu dacopatii!
  • +3 (5 voturi)    
    un mecanic la nuclear! (Miercuri, 4 decembrie 2019, 10:57)

    Ariba [utilizator]

    Macar sa puna pe cineva care are legaturi cu domeniu nuclear, nu un mecanic!
  • 0 (0 voturi)    
    Urmeaza pedelizarea cu securisti de-ai lor... (Miercuri, 11 decembrie 2019, 13:02)

    salvatore [utilizator]

    ... din poporul "meu".