Rompetrol a scumpit vineri benzina cu sapte bani/litru
Astfel, benzina Efix 95 costa incepand de vineri 3,49 lei pe litru, iar sortimentul Alto 101 va fi comercializat cu 4,14 lei pe litru.
In ceea ce priveste motorina, pretul acesteia a ramas nemodificat, si anume 3,47 lei pentru un litru de Efix Diesel, si 3,77 lei pe litru pentru Winter Diesel.
Preturile carburantilor comercializati in statiile Rompetrol Downstream pot varia cu +/- 5% fata de preturile de referinta, se mai arata in comunicatul companiei petroliere.

Când marketingul ne păcălește să cădem în capcana consumului irațional/ Sunt diamantele valoroase sau nu?
Medicii de familie admit că unii dintre ei au refuzat să își programeze pacienții la vaccinarea împotriva COVID-19 și recomandă "utilizarea celorlalte 6 modalități de programare"
VIDEO Autostrada A1 Sibiu - Pitești: Cum arată acum lucrările avansate de pe prima secțiune
VIDEO. A lăsat jobul din City-ul londonez pentru a cumpăra o clădire monumentală părăsită de pe o insulă grecească, pe care a transformat-o în hotel de lux
VIDEO REPORTAJ Libearty Sanctuary, cel mai mare sanctuar de urși bruni din Europa/ Care este populația reală de urși? Cât de mare ar trebui să fie ea?