Premierul Ponta i-a facut secretari de stat pe sefa PP-DD si pe un fost OTV-ist. Candidatul Ponta, sprijinit de Dan Diaconescu​

de CZ     HotNews.ro
Luni, 10 noiembrie 2014, 19:27 Economie | EuROfonduri


​Premierul Victor Ponta a numit, luni, in functii de secretari de stat la Turism si la fonduri europene doi lideri ai Partidului Poporului Dan Diaconenscu (PP-DD), dupa ce, saptamana trecuta, vedeta OTV Dan Diaconescu si-a anuntat sprijinul electoral pentru candidatul la presedintie Victor Ponta, in turul al doilea al alegerilor.

Seful PP-DD Buzau Eduard-Calin Dumitrascu a fost numit in functia de secretar de stat in Ministerul Fondurilor Europene, potrivit unei decizii semnate luni de prim-ministrul Victor Ponta.

Potrivit presei, Dumitrascu a lucrat si la televiziunea lui Dan Diaconescu, OTV (Sursa: EvZ). In prezent, el este membru al Consiliului de Administratie al Televiziunii Romane, din partea PP-DD. In 2012, a fost ales membru al Consiliului Judetean Buzau. Potrivit CV-ului sau publicat pe site-ul CJ Buzau, Dumitrascu este economist si a fost director general la o casa de productie audio-video.

Tot luni, premierul Ponta a numit-o pe presedinta PP-DD din acte, Simona Alice Man, in functia de presedinte al Agentiei Nationale pentru Turism, cu rang de secretar de stat.

In iunie 2014, cand PPDD negocia cu PSD venirea la guvernare, dupa plecarea PNL din USL si din guvern, Simona Man era vehiculata pentru functia de ministru delegat pentru romanii de pretutindeni, in cadrul Ministerului Afacerilor Externe. PPDD nu a mai intrat la guvernare, iar numirea ei nu s-a mai produs.

Simona Man este cea care conduce oficial partidul lui Dan Diaconescu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6207 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    da? (Luni, 10 noiembrie 2014, 19:34)

    ValentinV [utilizator]

    Competenti desigur, la fel de competenti ca si ceilalti din cel mai cinstit guvern? Cat o sa va mai puneti rudele si amantele pe functii si sa va bateti joc? Duminica avem o sansa de a face sa nu fie mai rau...ca mai bine, greu de crezut ca va fi.
  • +12 (12 voturi)    
    este ori (Luni, 10 noiembrie 2014, 19:35)

    thatchme [utilizator]

    disperat ori arogant. Disperat daca a ajuns sa ceara voturi de la pp-dd. Arogant daca nu-i pasa de unde primeste sau nu voturile. Nu poti sa fii prieten cu toata lumea.
    • +2 (2 voturi)    
      nu (Luni, 10 noiembrie 2014, 21:11)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui thatchme

      eficient. Si din pacate, putina lume sanctioneaza lipsa coloanei vertebrale si adancirea in mocirla. Din cauza asta, eficienta asta poate da roade.
  • +10 (10 voturi)    
    te apuca rasul-plansul (Luni, 10 noiembrie 2014, 19:36)

    Captain Obvious [utilizator]

    asta ar vinde-o si pe ma-sa pentru ciolan
    • +3 (3 voturi)    
      Aia e vanduta de mult (Luni, 10 noiembrie 2014, 19:53)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      urmeaza ``Daciana dragostea mea``...
    • +4 (4 voturi)    
      Pai de ce sa o vanda pe ma-sa? (Luni, 10 noiembrie 2014, 20:04)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      Nu vezi ca vinde mamele noastre? Crezi ca plateste salarile secretarilor de stat din banii lui?

      Gresesti prietene, papagalul tricolor nu da nimic de la el. Da de la altii, da de la noi.

      Ne-ar face pe toti secretari de stat in Guvernul Romaniei daca ar fi posibil. Doar sa-l votam.... Hai nu pe toti, dar 50%+1 tot ar numi in functie :)
      Restul de 50%-1 ar trebui sa munceasca pentru a-i plati pe votantii papagalului tricolor.

      Democratie Made in PSD
  • +2 (2 voturi)    
    hmmm (Luni, 10 noiembrie 2014, 20:05)

    bogdanrech [utilizator]

    Melescanu, iar acum astia doi.... Ponta e disperat dupa voturi. Nu ar fi normal sa se organizeze un test/concurs pentru astfel de pozitii pentru a alege un om calificat?Cat timp legea va permite unui premier sa puna oriunde pe cine are el chef? Cum e cu abuzul in serviciu contra intereselor personale? Si asta e numai inceputul.....