Ministrul Finantelor, Anca Dragu: Incasarile la buget in luna aprilie, mai mari cu 3% fata de program
Anca Dragu a mai spus intr-o conferinta de presa la Guvern ca ANAF a realizat incasari peste program si la TVA, in ciuda scaderii TVA de la 24% la 20% de la 1 ianuarie 2016.

VIDEO. A lăsat jobul din City-ul londonez pentru a cumpăra o clădire monumentală părăsită de pe o insulă grecească, pe care a transformat-o în hotel de lux
VIDEO De ce nu pot să aleg tipul de vaccin cu care mă vaccinez?
VIDEO Autostrada A1 Sibiu - Pitești: Cum arată acum lucrările avansate de pe prima secțiune
INTERVIU Răsvan Radu, UniCredit: Au scăzut mult cererile de suspendare la plată a ratelor în ianuarie-februarie 2021 față de 2020
VIDEO REPORTAJ Libearty Sanctuary, cel mai mare sanctuar de urși bruni din Europa/ Care este populația reală de urși? Cât de mare ar trebui să fie ea?
Fascinanta legătură dintre spionaj și tehnologie: de la datele stocate în ADN-ul uman, la falsul turn GSM din aeroport care-ți fură informațiile din telefon
Eu cu urechile mele l-am auzit pe deputatul Zamfir explicand ca legea darii in plata NU E O LEGE SOCIALA CI UNA DE IMPARTIRE A RISCULUI INTRE BANCA SI DEBITOR!!!!
Deci a cui e meritul: a cui stringe surubul, sau a manipulantului de robinet , care tot surub este?!
Daca era Ponta, intrebarea fireasca este: FA Anco, doar atat ai incasat ?
Cate din veniturile astea au fost amenzi pentru ca stampila (chit ca nu mai e obligatorie) e pusa oleaca mai la dreapta decat casuta?