ANAF are o conducere noua. Vezi cine sunt Mihail Constantin si Florin Tunaru, cei doi vicepresedinti numiti luni de premier​

de Dan Popa     HotNews.ro
Marţi, 22 mai 2012, 10:04 Economie | Finanţe & Bănci


Premierul Victor Ponta a decis luni ca Florin Tunaru, fost director adjunct la Directia Generale a Finantelor Publice Teleorman, coordonator al activitatii de inspectie fiscala, si Mihail Constantin, director in cadrul ANAF, sa ocupe posturi de vicepresedinte in Agentia Nationala de Administrare Fiscala (ANAF). Presedintele Serban Pop, numit de Mihai Ungureanu, a ramas in functie. Constantin este o veche cunostinta a ministrului Daniel Chitoiu, el lucrand in perioada in care Chitoiu conducea ANAF in cadrul Directiei Generale pentru Reforma si Cooperare Internationala dar si ca sef de cabinet al vicepresedintelui institutiei. Constantin este asociat al Dhamco Impex,  firma care a obtinut in 2010 un profit de circa 25.000 lei.

Potrivit declaratiei de avere, Constantin detine un apartament in Capitala si o casa in comuna Nuci (Ilfov) si nu are active bancare declarate. Salariul de sef de cabinet ANAF era de 80.000 de lei  anual, adica aproximativ 6.600 de lei lunar.

Citeste aici declaratia de avere a demnitarului sau aici, declaratia de interese a lui Mihail Constantin.

Florin Tunaru, celalalt vicepresedinte numit de premier, vine din Teleorman, unde a lucrat la Consiliul Judetean, dupa care in structurile ANAF. Cea mai recenta declaratie de avere, datata in 2009, arata ca Tunaru detine un apartament in Alexandria si o casa de locuit. Conduce un Volswagen din 2005 si avea in conturi circa 10.000 de euro.
Vezi aici declaratia de avere a lui Florin Tunaru sau declaratia lui de interese, aici.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.





9730 vizualizari

  • +26 (30 voturi)    
    Ce frumos se-aduna toti! (Marţi, 22 mai 2012, 10:13)

    Cataleya [utilizator]

    Dragnea - cel mai mare mafiot al Teleormanului.
    Florin Tunaru, fost director adjunct la Directia Generale a Finantelor Publice Teleorman, coordonator al activitatii de inspectie fiscala.

    Frumos va sta!
    Mana-n mana!
    • +1 (1 vot)    
      Cu tot respectul ce mari (Marţi, 22 mai 2012, 16:48)

      Greu [anonim] i-a raspuns lui Cataleya

      societati sunt de controlat in Teleorman?
      In afara de Tel Drum nu cred ca mai gasesti ceva...nu stiu ce expertiza are acest domn cu exceptia "Garantat Dragnea" pe la CJ si DGFPT
    • +2 (2 voturi)    
      25.000 profit intr-un an? (Marţi, 22 mai 2012, 20:34)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Cataleya

      Nu vi se pare foarte mic profitul asta ?

      Ar fi interesant de vazut cu ce se ocupa firma aceasta , cat a avut cifra de afaceri, cam ce cheltuieli.

      Sper ca domnul Constantin nu e asociat la o firma care micsoreaza artificial profitul pentru a plati mai putine taxe.
  • +22 (26 voturi)    
    incredibil (Marţi, 22 mai 2012, 10:18)

    sindbad [anonim]

    ala de la teleorman, unde a facut Dragnea ce a vrut muschii lui cu banii europeni.

    drumul e clar
    • +4 (8 voturi)    
      sugestie (Marţi, 22 mai 2012, 11:54)

      zeedan [utilizator] i-a raspuns lui sindbad

      "Tel-Drumul e clar"
  • +18 (22 voturi)    
    Pioni de incredere (Marţi, 22 mai 2012, 10:34)

    ana-fura [anonim]

    Scotandu-si pionii la inaintare, acum intelegem mai bine prietenia pnl-ista psd-ista ce ne-a adus in sapa de lemn.
    De aceea au pierdut pdl-istii. De buna credinta, ei au shimbat doar varfurile dar pionii adanc inradacinati au ramas. Nasu si finu, nu au plecat niciodata din finante. Acum intind panza de paianjen si la economie....
  • +8 (12 voturi)    
    Ce coincidenta! (Marţi, 22 mai 2012, 11:38)

    Cataleya [utilizator]

    "ANAF a dispus blocarea conturilor TVR din cauza unor datorii de 308 milioane de lei"

    Mai sa fie...
    • -4 (4 voturi)    
      andradda, zaboo, sucaa ce au in comun? (Marţi, 22 mai 2012, 13:14)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      mai intai, mult stimat andradda, citeste

      http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-12319262-cuvinte-cheie-tvr-anaf-blocare-conturi.htm

      A aparut tot aici, pe Hotnews.
      Apoi....las-o jos ca macaie.
  • +5 (7 voturi)    
    ANAF=coruptie+mita (Marţi, 22 mai 2012, 12:38)

    Merlin [anonim]

    La ANAF cred ca ar trebui sa fie numit cineva care nu are legatura cu sistemul vechi si corupt.Numirea asta e un fel de aceeasi Marie cu alta palarie ! Chiar nu se vrea schimbarea in bine a acestei tari.....e clar cu nu avem nici cu cine vota ! ANAF=coruptie si mita la nivel inalt !
  • +8 (10 voturi)    
    Sa pus batista pe tambal.Hotii sunt la putere. (Marţi, 22 mai 2012, 12:54)

    mircea [anonim]

    Curand nu veti mai auzi de descinderi,evaziuni fiscale si alte hotii.Hotii au ajuns la putere si nu se vor bate intre ei.Vor incepe sa ne oblige sa platim mai mult pentru a-si asigura castigul.
  • +4 (4 voturi)    
    opaa iar o sa fie liniste!!! (Marţi, 22 mai 2012, 14:46)

    gigi [anonim]

    Opa domnu premier , iar ne aduceti aminte de vremurile (12 ani de PSD jaf si publere) , totul era linistit nu se auzea de nimic si se fura in voia Domnului , bine lucrat ne intoarcem iar la vremurile baronilor bv romanilor , apropo cum e cu plata de rate la banca romanii mei s-a simtitceva de la schimbarea noului guvern , a mai crescut rata ???! E bine si voie buna !!!Lasa ca mere asa mai dam cu o fazole , mai cumparam o bere pana si aia a devenit un lucs si sa nu pierdem cumva stirile de pe antene ca vb aia ne place la nebunie galceava !! Bravo so la jaf mai mere !!