​SONDAJ Ministrul Teodorovici: amnistia fiscală e o idee bună. Ce credeți?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 5 iulie 2018, 17:12 Economie | Finanţe & Bănci


Sondaj amnistie fiscala
Foto: Hotnews
Ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici, a spus joi că ministerul său ar putea lua în calcul o amnistie fiscală, o idee pe care o consideră „foarte bună”. El a reacționat astfel după ce Liviu Dragnea i-a întrebat pe Teodorovici și pe șeful ANAF, Ionuț Mișa, dacă vor să recupereze bani de la președintele Iohannis, după decizii în instanță, sau "au atât de mulți bani la buget (...) poate dăm drumul la o amnistie fiscală".

  • Sondaj HotNews.ro: Ministrul Teodorovici: amnistia fiscală e o idee bună. Ce credeți?










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.





2996 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    excelenta idee! (Joi, 5 iulie 2018, 17:14)

    nesuferitu [utilizator]

    numai ca trebuie sa te limitezi la parlamentarii romanesti, sa nu-l superi cumva pe infractorul sef Dracnea!
  • +7 (7 voturi)    
    totul pentru infractori... (Joi, 5 iulie 2018, 17:19)

    liviu_ [utilizator]

    atat stie psd...

    totul este in favoare infractorilor
    nimic (exceptand mita - mariri de pensii etc) nu e in favoarea oamenilor de rand, a victimelor, a oamenilor din spitale etc...
  • +6 (6 voturi)    
    Cluburile unde Ctitoreste DJ Teo (Joi, 5 iulie 2018, 17:23)

    un domn [utilizator]

    vor avea ceva profit dupa aceasta amnistie !
  • +8 (8 voturi)    
    De ce nu si un premiu Nobel... (Joi, 5 iulie 2018, 18:34)

    IancuJianu [utilizator]

    ...pentru primii 10 care fura cel mai mult din bugetul tarii.
  • +7 (7 voturi)    
    evident ar fi OK pentru un prag mic (Joi, 5 iulie 2018, 18:43)

    stefan2008 [utilizator]

    ...de genul: daca datorezi pana in 100 de lei la Fisc, ar trebui sa te lase in pace, nu sa cheltuiesti 200 lei pentru a plati 100 lei (pierzand timpul la cozi).
    La praguri peste 100 de lei, nici vorba de amnistie, hotilor si talharilor!
  • +12 (12 voturi)    
    A tras Dragnea un vant (Joi, 5 iulie 2018, 18:45)

    cartofil [utilizator]

    si Teodorovici lauda parfumul........
  • -4 (8 voturi)    
    N-ati inteles nimic, se va face amnistie (Joi, 5 iulie 2018, 21:49)

    xrogo [utilizator]

    fiscala doar pentru Johann, saracutul n-are bani pentru casa recuperata, trebuie ajutat!
  • -2 (2 voturi)    
    PANA LA UN NIVEL (Vineri, 6 iulie 2018, 8:56)

    jidanul [utilizator]

    Amnistia fiscala este un lucru foarte bun, pentru contribuabilii, persoane juridice sau fizice, care au datorii la bugetele statului, pana la un nivel de 10000 de euro echivalent in lei. Cele mai multe din aceste restante si datorii sunt de pe vremea crizei economice si daca nu au fost platite pana acum vor fi extrem de greu de recuperat. Amnistia fiscala este oricum, un lucru cu mult, mult, mai bun decat tot cea ce se intampla in prezent.
  • +2 (2 voturi)    
    poveste.... (Vineri, 6 iulie 2018, 12:03)

    asada [utilizator]

    .....pe vremea comunistilor declarati (nu mascati in sociali democrati ) costa o calatorie cu tranvaiul 25 bani . Intr-o buna zi convocare pentru sedinta cu sindicalistii de importanta capitala!!! conducerea de partid a Bucurestiului vroia sa afle parerea oamenilor despre scumpirea costului biletelor la 50 bani,iar intrebarea la care trebui raspuns ...ATENTIE !!!! Vreti sa creasca pretul imediat sau peste o luna !!!!!! Acum daca mai intrebat ce parere am ea este aceiasi ca acum cativa zeci de ani in urma..... numai un impertinent plin de el putea pune asa intrebare .esti la prima generatie din familia ta care are o cravata la gat si credema ca nu stii sa o porti ,iti sta ca dra.. Romanii au o vorba care vi se potriveste ca o manuse ....dami Doamne ce nu am avut sa ma mir ce ma gasit !!!!!Plimba ursul ministerialule !!!!!