Ce ne merge prost atunci când ne merge bine? Asta facem când avem creștere: ne cumpărăm bijuterii, ne distrăm, facem achiziții imobiliare, ne punem dinți și ne internăm bătrânii la azil (expert)

de Dan Popa     HotNews.ro
Joi, 6 septembrie 2018, 14:53 Economie | Finanţe & Bănci


Iancu Guda
Foto: Hotnews
”Din păcate, în România, atunci când lucrurile o duc bine și avem creștere economică, acest lucru se vede în achiziția de bijuterii, în activitățile recreative și în dezvoltarea imobiliară. De asemenea, crește asistența stomatologică și asistență medicală în căminele de bătrâni. Cam asta facem când avem creștere: ne cumpărăm bijuterii, ne distrăm, facem achiziții imobiliare, ne punem dinții și ne internăm bătrânii la azil. Aici se duce creșterea economică”, a explicat joi Ianu Guda, Head of Services: Business Information & Debt Collection.




Datele de mai sus se referă la dinamica din 2017 față de 2016, când economia a crescut cu 6.9%. Acestea sunt datele. Interpretările pot fi variate și vă aparțin în totalitate.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.






2376 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Nu inteleg (Joi, 6 septembrie 2018, 15:00)

    BillytheGreat [utilizator]

    de ce asistenta si igiena stomatologica trebuie sa intre la capitolul " din pacate" .
  • +4 (4 voturi)    
    asa, si? (Joi, 6 septembrie 2018, 15:27)

    sisif.sisif [utilizator]

    ce vrea sa ne spuna ăsta? ca ar fi mai bine sa ne platim datoriile de a caror colectare se ocupa firma lui?
  • +3 (3 voturi)    
    si care ar fi directiile de dorit pt. dl. expert (Joi, 6 septembrie 2018, 16:15)

    Razvan_M [utilizator]

    ?
    • +4 (4 voturi)    
      Comment sters de user (Joi, 6 septembrie 2018, 16:43)

      complet_retard [anonim] i-a raspuns lui Razvan_M

      • +3 (3 voturi)    
        eu cred (Joi, 6 septembrie 2018, 17:40)

        Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui complet_retard

        ... ca ingrijirea danturii este o investitie prioritara, iar ingrijirea batranilor este o datorie de baza a oricarui om normal. Sanatatea si familia este normal sa fie pe primul loc in viata unui om....
        • +2 (2 voturi)    
          Comment sters de user (Joi, 6 septembrie 2018, 19:13)

          complet_retard [anonim] i-a raspuns lui Razvan_M

        • -4 (4 voturi)    
          daca ai grija de dintii tai (Joi, 6 septembrie 2018, 19:47)

          ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

          NU ajungi la astfel de investitii prea usor - asta arata ca ceva nu a functionat bine fie regimul alimentar fie igiena dintilor fie amandoua...

          Saving - economisire!
          oare a auzit cineva de cuvintele astea??? NU prea cred...
          • 0 (0 voturi)    
            pai (Vineri, 7 septembrie 2018, 10:41)

            sisif.sisif [utilizator] i-a raspuns lui ..13

            nu ramane decat sa speram ca o sa ramai fara dinti candva, si o sa ne spui cum te-ai simtit cu contul de economii plin si gura stirba...