SONDAJ ​Unde credeți că se va stabiliza cursul leu-euro?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 23 ianuarie 2019, 12:38 Economie | Finanţe & Bănci


Sondaj curs leu-euro
Foto: Hotnews
​În ultimele zile, cursul leu-euro a variat între 4.6 și 4.8, determinând speculatorii să lanseze un atac asupra monedei. Au fost momente de scădere, dar și avertismente că moneda s-ar stabiliza doar printr-o intervenție a BNR.

  • Sondaj Hotnews.ro: Unde credeți că se va stabiliza cursul leu-euro?









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.





3993 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    sondaj (Miercuri, 23 ianuarie 2019, 12:48)

    vali2 [utilizator]

    Rezultatele sondajului (toate obtiunile pe la 20%) arata incertitudinea care exista in momentul de fata. nimeni nu are habar la ce sa se astepte...
    Parerea mea e ca guvernul trebuie sa asigure o predictibilitate puternica si stabilitate a fietelor financiare pentru a asigura o evolutie sanatoasa. insa ce face guvernul asta, se joaca cu legile, salariile minime si ordonantele de parca ar fi la piata. Si uite rezultatul.. nimeni nu stie ce o sa se intample dar toata lumea se asteapta la un nivel prost el euro. Nici macar nu exista in sondaj obtiunea ca euro sa scada.. ca sa va vezi cat de mare e ingrijorarea ca totul se duce catre haos
    • +6 (6 voturi)    
      ai sperante la PSD... (Miercuri, 23 ianuarie 2019, 12:57)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui vali2

      ai sperante la PSD...
  • 0 (10 voturi)    
    Mama-Omida (Miercuri, 23 ianuarie 2019, 12:54)

    Uhm [utilizator]

    Doamne, nu vreau sa jignesc pe nimeni dar idioate intrebari mai puneti la sondajele asta. Ce credeti, va fi cutremurul cel mare anul acesta? Cam de ce magnitudine va fi el? Ce credeti, am putea sa facem aur din nisip? :)))
    Ce relevanta au raspunsurile?
    Cu asemena intrebari nu faceti decat sa va pierdeti cititorii, sa ajungeti un portal de Mama-Omida...
  • +3 (5 voturi)    
    4.9 si ceva (Miercuri, 23 ianuarie 2019, 12:58)

    CIP03 [utilizator]

    4.9 si ceva, nu va trece de 5 ca e prag psihologic grav
    • +13 (13 voturi)    
      deci MINCIUNI de la PSD (Miercuri, 23 ianuarie 2019, 13:34)

      elysyum [utilizator] i-a raspuns lui CIP03

      SALARIUL MINIM NET IN 2020 nu va depasi 300 eur.. deci in programul de guvernare nu s-a spus salariul in euro ci brutul in RON,,,,le a umplut la fraieri buzunarele cu hartie igienica SI burta cu agheazma...
    • +9 (9 voturi)    
      O să treacă, (Miercuri, 23 ianuarie 2019, 13:39)

      indrea [utilizator] i-a raspuns lui CIP03

      fiindcă a sărit cepul. Practic, nu mai există "anticorpi" de când cu taxa aia stupidă "pe lăcomie".
    • +4 (4 voturi)    
      Lira turceasca (Miercuri, 23 ianuarie 2019, 13:49)

      falcoind [utilizator] i-a raspuns lui CIP03

      https://www.google.com/search?q=euro+lira+turceasca&rlz=1C1GCEU_enAT825AT825&oq=euro+lira&aqs=chrome.1.69i57j35i39j0l4.4665j1j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

      La noi sunt șanse sa se repete exact la fel .

      Sincer in 2016 am pariat ca se duce cursu in ... , l-a ținut BNR-ul , azi din diferența de curs 2857 euro pe plus și eu is unul mic
  • +7 (9 voturi)    
    Din păcate sub guvernarea criminală (Miercuri, 23 ianuarie 2019, 14:00)

    Rescator [utilizator]

    a alianței toxice PSD/PCR+ALDE+UDMR nu putem
    să sperăm la nimic bun.Am luat-o hotărât pe urma
    Venezuelei.Ați văzut vreun politruc roșu să vorbească
    de inflație și de cursul valutar!?In mod sigur nu,ei le au cu amnistia și grațierea hoților.
    Pe de altă parte BNR ar face o greșeală fatală să
    susțină leul cu ultimii bani din rezerva valutară(și aia
    micuță).Leul se prăbușește rapid din cauza guvernanților nefericiți de astăzi.
  • +3 (3 voturi)    
    depinde (Miercuri, 23 ianuarie 2019, 15:13)

    Antenistontel [utilizator]

    de cat reuseste sa fure psdeul!