Noua președintă ANAF a schimbat șefi din 19 structuri vamale

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 februarie 2019, 19:25 Economie | Finanţe & Bănci


Mihaela Triculescu, presedintele ANAF
Foto: Guvern
Mihaela Triculescu, numită sefă a Fiscului la începutul acestui an, ”a dispus aplicarea mobilității funcționarilor publici la nivelul a 20 de structuri fiscale din cadrul instituției”, potrivit unui comunicat ANAF, citat Mediafax.

Cele mai multe decizii au privit structura coordonată de vicepreședintele ANAF, Ștefan-Cosmin Doliș, unde au survenit schimbări la nivelul conducerii, pentru 19 structuri vamale, după cum urmează: la Direcția Generală a Vămilor; la nivelul Direcțiilor Regionale Vamale – 3 directori executivi; 5 șefi Birou Vamal; un șef adjunct birou vamal la Birourile Vamale de Interior; 9 șefi birou vamal la Birourile Vamale de Frontieră.

Direcția Generală a Vămilor funcționează în cadrul ANAF, având în atribuții coordonarea si îndrumarea la nivel teritorial a celor opt Directii Regionale Vamale, în cadrul cărora sunt organizate 89 birouri vamale de frontieră și birouri vamale de interior.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.






8043 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    Angajari (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 19:36)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Face parte din strategia de eficientizare a ANAF! Trebuie facuta curatenie generala pe acolo.

    Valcov e nemultumit is mai are destule contabile-prietene pe la firme de curatenie din diverse sate. Cine e mai potrifit ca sa se ocupe de ANAF daca nu astfel de experti?
    • +16 (18 voturi)    
      nu cred ca e vb de experti (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 20:21)

      andrei1245 [utilizator] i-a raspuns lui D.M.A.Gogu

      pe acolo se va face contrabanda la greu si se vor da parandaraturi de milioane de euro

      dna sri aplicati protocoalele, vine jaful lui valcov
      • +9 (9 voturi)    
        Experti (Duminică, 10 februarie 2019, 8:31)

        D.M.A.Gogu [utilizator] i-a raspuns lui andrei1245

        Cred ca m-am exprimat neclar: vizam perosane precum sefa ANAF, cu exerienta vasta in firme de curatenie si care sunt agreate de Valcov,vernisaje in cimitire.
  • +16 (18 voturi)    
    ANAF (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 20:12)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Politia politica a Ciumei Rosii. Despre aceasta sefă, mă uit si imi vine greu să nu râd/plâng. Evident, Dupa principiul PCR, o fi cadru de nadejde... pe centură?
  • +11 (15 voturi)    
    Micaela dragostea dintai,are hotii ei ??? (Sâmbătă, 9 februarie 2019, 21:07)

    Plagarus [utilizator]

    Să nu mâncaţi din toţi pomii din grădină»?“.
  • +7 (9 voturi)    
    Pe vremea lui Nea Nicu operațiunea se (Duminică, 10 februarie 2019, 8:54)

    Rescator [utilizator]

    numea rotirea cadrelor,după principiul *scutură sacul
    in care ai pus șoarecii,ca să nu-l roadă*.Acum pesedacii moșenitori ai comuniștilor de rit stalinist îi
    spun prețios:*mobilitatea funcționarilor publici*.
    De fapt este o acțiune de plantare a noii clientele
    politice,rude,amante,boschetari,etc.
  • 0 (0 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 11 februarie 2019, 9:25)

    [anonim]