Marius Ștefan, fondatorul și CEO al Autonom participă luni de la ora 12 la o întalnire online despre cum a afectat COVID 19 industria închirierilor auto

de Dan Popa     HotNews.ro
Duminică, 22 martie 2020, 7:05 Economie | Finanţe & Bănci


Marius Stefan, Autonom
Foto: Hotnews
Marius Ștefan, fondatorul și CEO-ul Autonom Rent a Car participă luni 23 martie 2020, de la 12.00, la o întalnire online realizata la distanță, unde va discuta despre efectele crizei coronavirus asupra afacerilor sale, asupra economiei în general și despre posibile soluții pentru traversarea stării de urgență cauzate de pandemia Covid-19.


Poți urmări interviul pe Hotnews.ro, StartupCafe.ro și pe canalul Youtube StartupCafe.ro;

Marius Stefan este CEO Autonom, cea mai extinsa retea de mobilitate din Romania. Inca din 2006, grupul Autonom a inregistrat o crestere cu 2 cifre anual, ajungand la o CA de peste 50 de milioane de euro in 2018, 44 de agentii in 33 de orase si avand o flota de peste 9000 de masini.

Impreuna cu cei peste 550 de angajati, Marius crede in impactul pozitiv pe care il putem avea prin invatarea continua. Autonomia si sistemul de management bazat pe valori incurajeaza dezvoltarea personala, Autonom devenind Best Employer by AON Hewitt (2014-2017), companie democratica recunoscuta de WorldBlu si Best Employer oferit Business Review in 2019.

Marius Stefan a absolvit programul MBA al Robert H. Smith School of Business al University of Maryland. Sustine educatia si antreprenoriatul fiind parte din board in organizatiile Teach for Romania, Romanian Business Leaders, YPO Romania si The Entrepreneurship Academy, precum si diverse companii..

Discutăm cu Marius Ștefan despre:
  • Cum afectează epidemia coronavirus, în mod concret, afacerile din domeniul închirierilor auto
  • Sunt pregătite firmele să facă față crizei? Pentru cât timp?
  • Cum privesc oamenii de afaceri reacția Statului în fața noului coronavirus? Sunt măsurile luate suficiente?
  • La ce se așteaptă mediul de afaceri în continuare?
Nota redacției:
  • Puteți adresa invitatului întrebări, în scris, până luni, ora 11.00;
  • Pentru întrebări, folosește formularul de comentarii de la finalul articolului.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.





8007 vizualizari

  • redesignul serviciilor (Duminică, 22 martie 2020, 14:08)

    Alex [anonim]

    Credeti ca este oportun redesignul complet al serviciilor cu publicul?

    In cazul concret al industriei inchirierilor auto, in afara de reprofilarea catre clienti institutii pentru utilizarea la nevoie in caz de criza, ce alte solutii mai vedeti?
  • intrebare (Duminică, 22 martie 2020, 15:49)

    marcu [anonim]

    Care erau, inainte de actuala criza a COVID, principalele probleme cu care industria de rent a car se confrunta si care sunt principalele probleme cu care va confruntati acum? Credeti ca actuala criza va duce la o re-inventare a modelului de business? Va trebui sa va re-inventati afacerea?
  • pt dl Marius Stefan (Duminică, 22 martie 2020, 15:52)

    alina [anonim]

    In ce fel Uberul si in genere platormele de ride-sharing au afectat businessul de inchirieri auto? Multumesc
  • pentru invitat (Duminică, 22 martie 2020, 15:56)

    nicolae bandralet [anonim]

    Ați văzut măsurile pe care tocmai le-au luat si continua sa le ia autoritățile. Cum vedeti Dvs aceste masuri: prea blande, prea dure, normale...? Vă incadrati in randul celor care au suferit o pierdere de minim 25% in cifra de afaceri? Veti apela la sprijinul guvernamental?
  • masuri (Duminică, 22 martie 2020, 15:58)

    dana floroaie [anonim]

    Care ar fi putut fi masurile prin care Statul sa sprijine mai mult firmele din domeniul inchirierii de masini? Ati solicitat asemenea masuri? Le-ati discutat cu autoritatile?
  • cat va dura? (Duminică, 22 martie 2020, 16:00)

    ninel bostan [anonim]

    Cat timp credeti ca ar putea dura criza? Si cum veti gestiona businessul in aceasta perioada? Ce masuri veti lua? Multumesc
  • Masuri in sprijinirea clientilor (Luni, 23 martie 2020, 8:48)

    Vali1978 [utilizator]

    Buna ziua,

    1. ce fel de masuri va lua compania Autonom pentru a veni in sprijinul clientilor aflati in dificultate ?

    2. cat de usor pot fi accesate masurile propuse de guvern, obtinerea ceritificatului de firma afectata de la ministerul economiei ?

    3. sunteti de parere ca sistemul bancar , dupa ce a fost salvat in 2008-2010, intoace favorul acum sau intoarce spatele ?

    4. tacerea este de aur ? sau este momentul sa iesim in fata ?

    Multumesc
  • Se va schimba sistemul economic ? (Luni, 23 martie 2020, 11:51)

    Goofy [anonim]

    Avand in vedere ca statul a inchis mediul privat, care se va duce acum cu mana intinsa la stat sa il salveze, care sunt sansele ca sistemul capitalist (si asa inteles prost in Romania) sa se transforme in sistem fascist bazat pe dictatura ?
  • :) (Luni, 23 martie 2020, 12:04)

    Xorciser [utilizator]

    Ce relevanta va mai avea indicatorul PIB dupa aceasta criza?

    Multumesc.
  • De unde (Luni, 23 martie 2020, 16:26)

    Bobo [anonim]

    De unde sa stie sa raspunda la asemenea intrebari? Inchiriaza masini, atat.