VIDEO Jeffrey Franks (FMI): Nu este necesara salvarea bancilor in Romania datorita restructurarii care a avut loc cu 10 ani in urma

de Ioana Morovan     HotNews.ro
Luni, 10 august 2009, 18:03 Economie | Finanţe & Bănci


Salvarea bancilor, din fericire, nu este necesara in acest moment in Romania. "Este o situatie buna si unul din motive este ca restructurarea bancilor a fost facuta cu zece ani in urma. Altfel, ar fi costat miliarde de dolari sa le salvati.



Ati fi suferit sever acum, precum sufera alte tari", a declarat seful delegatiei FMI, Jeffrey Franks.

Acesta a mai spus ca deciziile luate cu 10 ani in urma, legate de restructurarea sistemului bancar, au fost absolut corecte pentru a asigura un sistem bun in prezent.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.





681 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    cine a fost prim ministru atunci? (Luni, 10 august 2009, 19:38)

    Ovidiu [anonim]

    cumva Isarescu?
  • 0 (4 voturi)    
    DA (Luni, 10 august 2009, 19:47)

    edi [anonim]

    Iarasi Isarescu? Pai cum done. "nemernicul" ala de Iasrescu ne-a salvat si de data asta?
    Ia sa vine d-l Dan Popa etc "analistii" sa ne spuna ce prostii a facut Isarescu, ce-l lauda asta! Nu e bun Isarescu! Ei sunt mai destepti!
    Ceilalti, astia de rand, mai prosti, iti multumim inca odata d-le Iasrescu!
  • -1 (3 voturi)    
    atentie! (Luni, 10 august 2009, 21:10)

    speologul [anonim]

    Jefrrey Franks nu arata normal, as zice ca e mai degraba o reptila.
  • 0 (4 voturi)    
    acum ar fi mometul (Luni, 10 august 2009, 22:43)

    naufragiatul [utilizator]

    sa multumim guvernarii CDR, si guvernatorului Isarescu, fara de care astazi eram ingropati.
  • 0 (4 voturi)    
    aha (Luni, 10 august 2009, 23:10)

    MirceaA [anonim]

    Isarescu sa traiasca.
  • -1 (1 vot)    
    Bravo Isa (Marţi, 11 august 2009, 1:24)

    nano2k [utilizator]

    Eu cred ca omul asta a facut pt Romania mai mult decat toate guvernele de dupa '89 incoace.

    Dar, atentie, sa nu ne entuziasmam prea tare... urmeaza "alegeri" si la BNR... sper ca declaratiile acestea nu fac parte din vreo "campanie electorala".

    Oricum, fie una, fie alta, din partea mea, jos palaria, dle Isarescu!
  • +1 (1 vot)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 11 august 2009, 1:32)

    [anonim]

  • 0 (0 voturi)    
    care banci? (Marţi, 11 august 2009, 17:00)

    vector [anonim]

    omu se referea de buna seama la salvarea bancilor romanesti !!!
    acum se pune intrebare cate banci mai sunt romanesti in Romania de azi?

    ha ha ha, v-a ras in fata jmecheru asta.