Microsoft pune in vanzare Surface in 12 tari noi

de Alex Sima     HotNews.ro
Luni, 2 martie 2009, 19:42 Economie | Gadget


PC-ul Surface va putea fi achizitionat de astazi in Austria, Belgia, Franta, Germania, Irlanda, Italia, Olanda, Qatar, Spania, Suedia, Emiratele Arabe Unite si Marea Britanie. Pana acum, produsul Microsoft fusese disponibil doar in Statele Unite si Canada.

"De la lansarea initiala a Microsoft Surface am primit raspunsuri coplesitoare de la companii din intreaga lume, care cauta cai inovative de a face afaceri cu clienti si dezvoltatori ce incearca sa creeze aplicatii ce nu erau posibile cu alte tehnologii", a declarat Panos Panay, manager general in cadrul Microsoft.

Surface a fost introdus in urma cu doi ani si de atunci a castigat 120 de parteneriate de dezvoltare a aplicatiilor pentru el in 11 tari, arata CNet. Inovatia adusa de acest PC a constat in controlarea sa cu ajutorul atingerilor si gesturilor.


Alex Sima - TownPortal






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4941 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    .... (Luni, 2 martie 2009, 21:16)

    Bogdan [anonim]

    V-as ruga pe cei de la Hotnews sa puneti si voi o poza mai mare. La foarte multe articole puneti cate o poza din care nu se intelege nimic.
    • 0 (4 voturi)    
      prezentare Microsoft Surface :) (Luni, 2 martie 2009, 23:51)

      un_om_de_cal [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

      http://www.youtube.com/watch?v=CZrr7AZ9nCY
        #showComment
  • +1 (3 voturi)    
    asta (Luni, 2 martie 2009, 21:29)

    atreus [anonim]

    imi place!
  • +1 (3 voturi)    
    reclama_ (Luni, 2 martie 2009, 21:44)

    ion [anonim]

    Eu cred ca nu e reclama. Doar se stie Microsoft face doar produse minunate. Hahahaha!!!!
  • -1 (9 voturi)    
    MS Bull-$hit - pt fraieri. (Luni, 2 martie 2009, 21:45)

    adrian florin [anonim]

    la numai 12.000 $, e chiar chilipir. parerea mea :)
    http://news.zdnet.co.uk/hardware/0,1000000091,39529036,00.htm
    si ce daca HW si SW inglobate costa cel mult 1000-2000 $.
    Atentie: nu e LCD cu touch cum ati crede. E o simpla bucata de sticla, pe care se proiecteaza imaginea cu ajutorul unui proiector. Imaginea vine de la un PC, inglobat in aceasta minunata piesa de mobilier in stil baroc ,care este MS SURFACE ..
    Ca sa nu o mai lungim: tehnologie la nivelul anilor '95-2000, la pret de tehnologie de 2010
    :)))))))))))
    • +4 (8 voturi)    
      mie imi place! (Luni, 2 martie 2009, 22:54)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui adrian florin

      tehnologia la nivel de 2010 nu o cunosti pentru ca nu a aparut inca pe piata. Cum interactionezi cu o imagine proiectata, huh? Microsoft este destul de dinamic dar asta enerveaza pe unii care isi doresc numai capre moarte prin jur nu? E adevarat ca nu imi voi permite asa ceva pentru ca sa ma joc sah dar este util si sper sa se implementeze.
        #showComment
    • +3 (9 voturi)    
      S-o crezi tu ca e tehnologie a anilor 95-00 (Luni, 2 martie 2009, 23:11)

      Alex S [utilizator] i-a raspuns lui adrian florin

      Aduti aminte cum arata un calculator in 95 inainte sa spui aberatiile astea. Seamana Windows 95 cu sistemul de operare de la Surface? E super tare ideea da cum sunteti voi Gica Contra gasiti mereu nod in papura. Nu e pt fraieri, e pt baruri, cazinouri, hoteluri si pt oameni cu bani. Cum ar fi sa stai la masa la restaurant si sa te uiti pe meniu fara sa ceri meniul cuiva, sa comanzi cu drag&drop si sa vezi cat timp mai e pana cand pizza ta e gata, sa pui masa pe busy cand mergi la toaleta.
        #showComment#showComment
  • 0 (2 voturi)    
    e f tare (Luni, 2 martie 2009, 23:53)

    horatiu09 [utilizator]

    Acum m-am uitat pe site la microsoft la videoclipuri su surface..ii geniala chestia
  • +1 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 3 martie 2009, 0:07)

    [anonim]

  • -2 (4 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 3 martie 2009, 0:15)

    [anonim]

  • -1 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 3 martie 2009, 0:21)

    [anonim]

    • +1 (1 vot)    
      mr. mouse is here to stay (Marţi, 3 martie 2009, 9:32)

      mousefan [anonim] i-a raspuns lui

      mouse-ul cu siguranta nu e de domeniul trecutului.
      Ecranele tactile nu sunt la fel de precise precum un mouse si in plus daca lucrezi o zi intreaga in fata unui ecran tactil o sa ai probleme cu crampe musculare de la atata dat din maini.

      Mouse-ul este un instrument extrem de eficient si precis si neobositor.
      Apoi costul este la care vin aceste tehnologii touch screen este foarte mare, iar pe timp de criza companiile profi nu vor cumpara astfel de tool-uri doar ca sa arunce banii pe fereastra.
  • 0 (4 voturi)    
    frumos... (Marţi, 3 martie 2009, 9:32)

    liviu_ [utilizator]

    m-i se pare misto ideea...
    ca nu imi permit asa ceva, si chiar daca mi-as permite nu mi-as cumpara pentru ca este totusi scumpa este cu totul altceva...

    e foarte tare si probabil chiar o sa aiba succes...

    nu stiu d c o tot criticati... nu va place nu cumparati...

    desi pun pariu ca daca era de la linux sau de la apple, sau google aveati toti orgasme instantanee...

    am observat ca multi de pe forumuri in gerenal merg pe principiul:
    appple = misto, linux = misto si free, microsoft = jeg... indiferent de produse...

    e asa greu sa judecati produsul si nu firma producatoare?!?!?!
  • 0 (2 voturi)    
    cat costa? (Marţi, 3 martie 2009, 11:31)

    bypp [anonim]

    .
    • +1 (1 vot)