Guvernul a aprobat constructia a 1.400 de apartamente ANL in sectorul 2

de D.G.     HotNews.ro
Miercuri, 17 august 2011, 20:36 Economie | Imobiliar


Guvernul a aprobat, miercuri, indicatorii tehnico-economici pentru realizarea a 1.400 de apartamente, in sectorul 2 din Bucuresti, prin programul "Locuinte pentru tineri", derulat de Agentia Nationala pentru Locuinte (ANL).

Valoarea totala a investitiei este de peste 290 de milioane de lei si se va actualiza conform evolutiei ulterioare a preturilor, potrivit unui comunicat al Executivului.

Finantarea se va realiza de la bugetul de stat, prin bugetul Ministerului Dezvoltarii Regionale si Turismului, din bugetul local, dar si din alte surse legal constituite.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1014 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    pt. tineri???? (Miercuri, 17 august 2011, 21:26)

    menandy [utilizator]

    ce varsta trebuie sa aiba tinerii, dupa mintea lui ontanu, udrea, oprescu...etc???
    • +2 (4 voturi)    
      gresit.. (Miercuri, 17 august 2011, 22:25)

      all [anonim] i-a raspuns lui menandy

      intrebarea este: ce pile tre sa ai???...
  • +1 (5 voturi)    
    tinerii beneficiari.... (Miercuri, 17 august 2011, 21:28)

    menandy [utilizator]

    ...daca imbatranesc, de la data depunerii cererii pana la receptia casei, caci e f.posibil, ce se va intampla???
  • 0 (4 voturi)    
    groaznic (Miercuri, 17 august 2011, 21:49)

    gaga [anonim]

    speram sa fie exterminata capusa asta, anl.
  • 0 (0 voturi)    
    50K (Miercuri, 17 august 2011, 22:48)

    adonis84 [utilizator]

    cam 50 000 euro pe locuinta este investitia (medie) deci. Sunt curios cam cat platesc "tinerii" pe locuinta. La ce salarii medii avem in Romania ... cati tineri isi permit sa plateasca peste 50 000 de euro pe o locuinta?
  • 0 (0 voturi)    
    Alo, ati uitat logica simpla ? (Miercuri, 17 august 2011, 23:39)

    cetateanul [anonim]

    Pai, cum sa fie doar pt. tineri, da ce batranii sunt cetateni inferiori conform constitutiei ?

    De fapt este un furt mascat si stimularea coruptiei, puturoseniei si nedreptatii in societate, cum dovediti ca un tanar este sarac ? poate are un bunic gata sa moara cu o casa in centru capitalei. . Si de ce este sarac ? oare a muncit putin ?

    Oferirea de catre autoritati unnor indivizi favoruri aparte este o discriminare si o nerusinare pe fata, cumva ceilalti cetateni care isi cumpara case la liber sunt cetateni mai fraieri ?
  • 0 (0 voturi)    
    Si daca obtii una... (Joi, 18 august 2011, 0:26)

    adi [anonim]

    ...iti vei dori repede sa gasesti o locuinta adevarata nu sa stai intr-un apartament precum cele din caminele de altadata.
    La urma urmei sunt construite pe banii statului asa ca totul va fi de cea mai proasta calitate.