VIDEO Tableta HTC Flyer este disponibila si in Romania, cu preturi intre 499 si 649 euro

de Vlad Barza     HotNews.ro
Luni, 16 mai 2011, 15:07 Economie | IT


Flyer_FrontL
Foto: HTC
Taiwanezii de la HTC au anuntat luni lansarea in cateva tari europene, inclusiv Romania, a tabletei cu ecran de 7 inch Flyer, cu preturi intre 499 si 649 euro. Tableta cantareste 415 g, are doua camere foto iar bateria tine pana la patru ore pentru redare video, mai spune compania.

Varianta de HTC Flyer cu suport pentru 3G si WiFi ofera o memorie de 32 GB pentru stocare, memorie care poate fi extinsa printr-un card microSD de pana la 32 GB, si va avea un pret de vanzare de 649 euro. O a doua varianta va fi disponibila pentru 499 euro si ofera conectivitate WiFi si memorie de 16 GB cu posibilitate de extindere. Flyer este disponibil in Romania si prin comanda directa prin HTC.com, cu livrare in una - doua zile prin curier rapid.

Dimensiunile tabletei sunt 195,4 x 122 x 13,2 mm, ecranul tacil are 7 inch cu rezolutie 1024X600 pixeli, procesorul este de 1,5 Ghz, iar memoria RAM este de 1 Gb.

Flyer dispune de o camera de 5 MP pe spate si una de 1,3 MP pe partea frontala. Tableta ruleaza Android si are o autonomie de patru ore a bateriei la redarea video si permite upload cu viteza de pana la 5,76 Mbps si download cu viteza de pana la 14,4 Mbps.

Iata un clip de prezentare a tabletei:








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


Comentarii alese de moderator

  • Exista Hotnews pentru Android (Luni, 16 mai 2011, 18:05)
    Adrian [anonim]

    Vezi la https://market.android.com/details?id=ro.aspinei.hotnewsro





4696 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    erori peste erori (Luni, 16 mai 2011, 14:40)

    vali [anonim]

    Camere de 5 MB eu nu am mai vazut :) Stirile astea ori sunt facute de elevi de clase primare ori aveti oameni capabili in agentie :)
  • 0 (2 voturi)    
    eu (Luni, 16 mai 2011, 15:34)

    mda [anonim]

    la banii astia deja iti iei ipad

    vad ca producatorii se incapataneaza sa nu scoata tablete ieftine.. le e frica ca le cresc vanzarile sau ce ? sau vor sa-si amortizeze investitiile de la prima tableta cumparata

    sa scoata un producator renumit o tableta de 250-300 euro si le da in cap la toti restul
    • +1 (3 voturi)    
      ... (Luni, 16 mai 2011, 16:19)

      io [anonim] i-a raspuns lui mda

      poate pentru ca firmele de acest gen mai trebuie sa scoata si profit. Componentele pentru o tableta costa apx 150-200euro, daca o vinde cu 250-300 ar trebui sa vanda foarte multe sa scoata banii pentru restul consturilor.

      "la banii astia deja iti iei ipad" si ce faci cu el? de unde ai ajuns la concluzia ca este mai bun ipad? sau cu ce e mai bun?
      • +1 (3 voturi)    
        ;) (Luni, 16 mai 2011, 16:32)

        cvi [utilizator] i-a raspuns lui io

        pai asa se "zvoneste" printre cei care le-au testat.
        Aproape in unanimitate, cei care au avut mai multe modele pt. review-uri(de la Motorola, Samsung, Apple...) au declarat castigator iPad-ul. Ma refer la revistele/site-urile de specialitate.

        Un exemplu din Romania: in ultimul Chip, un articol intitulat "Ce tabletă alegem?" se incheie cu o fraza de genul: in prezent, piata de tablete se imparte intre iPad si iPad 2! ;)
  • 0 (2 voturi)    
    Cea mai tare tableta este : (Luni, 16 mai 2011, 16:18)

    drak latinu [utilizator]

    Samsung tab 10.1 Asta este versiunea cea noua adica mai slabuta decat 10.1v care este si ea super tare. O sa mi schimb Ipadul 1 pt Samsung. PS este Hotnews pe Android?
    • 0 (0 voturi)    
      Exista Hotnews pentru Android (Luni, 16 mai 2011, 18:05)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui drak latinu

      Vezi la https://market.android.com/details?id=ro.aspinei.hotnewsro