Confruntarea Mihai Razvan Ungureanu - Mihai Gadea, urmarita in medie de 700.000 de telespectatori din mediul urban. Sinteza Zilei - cei mai multi telespectatori​

de C.I.     HotNews.ro
Miercuri, 14 martie 2012, 11:53 Economie | Media & Publicitate


Interviul acordat marti seara de premierul Mihai Razvan Ungureanu lui Mihai Gadea, la Antena 3, a fost urmarit in medie de 713.000 telespectatori (rating: 7,8) pe segmentul de public Urban 18+, potrivit datelor de audienta furnizate de Kantar Media si prelucrate de postul de televiziune. Pe acest segment, in intervalul in care a fost difuzata emisiunea Sinteza Zilei - 21.32-23.38 - Antena 3 a fost lider de piata, urmata fiind de Pro TV, Kanal D, Antena 1 si TVR 1. Varful de audienta, pe segmentul Urban 18+, a fost atins in minutul 22.39, cand 945.000 de telespectatori urmareau emisiunea.

Audienta medie a posturilor in intervalul ocupat de Sinteza Zilei (21.32-23.38), pe segmentul de public Urban 18+, potrivit datelor furnizate de Antena 3

Post - Rtg% - Nr. telespectatori

  • Antena 3 - 7,8 - 713.000
  • Pro TV - 6,1 - 564.000
  • Kanal D - 4,2 - 387.000
  • Antena 1 - 3,8 - 346.000
  • TVR 1 - 2,6 - 243.000
  • Prima TV - 2,2 - 201.000
  • Acasa - 1,8 - 163.000
  • National TV - 1,1 - 102.000
  • B1 TV - 0,9 - 81.000
  • Antena 2 - 0,8 - 74.000
  • Realitatea TV - 0,8 - 72.000
  • Romania TV - 0,8 - 71.000

In minutul 22.39, cand Antena 3 atingea varful de audienta (945.000 - Urban 18+), Pro TV era urmarit de 522.000 de telespectatori (Urban 18+), Kanal D - de 431.000, Antena 1 - de 244.000, Prima TV - de 243.000, TVR 1 - de 143.000.

Pe acelasi segment Urban 18+, Antena 3 a fost, potrivit datelor de audienta prelucrate de post, lider pe intreg intervalul 21.32-24.24 ("Sinteza zilei" si "In gura presei"), cu o audienta medie pe intreg intervalul de 614.000 de telespectatori.

Pe intreg intervalul 19.00-24.00 (Urban 18+), Pro TV a fost cel mai urmarit post, cu o medie de 746.000 de telespectatori (8,1%), urmat de Antena 3 (medie pe intreg intervalul: 495.000 - 5,4%), Antena 1, Kanal D si TVR 1.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















20161 vizualizari

  • +75 (79 voturi)    
    Lider de audiență (Miercuri, 14 martie 2012, 11:58)

    mem [anonim]

    Mai corect spus e că Mihai Răzvan Ungureanu a fost lider de audiență, nu Antena 3 :))
    • +41 (45 voturi)    
      De-aia l-au si chemat (Miercuri, 14 martie 2012, 12:01)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui mem

      Doar nu-si imaginau ca-l pot pune la colt ca pe orice parlamentar obosit...
      • +5 (17 voturi)    
        700.000 de alegatori (Miercuri, 14 martie 2012, 12:54)

        marius [anonim] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

        Din 9 milioane.

        Putin, foarte putin.
        • +36 (42 voturi)    
          Ce lovitura de imagine a lui MRU!!! (Miercuri, 14 martie 2012, 13:46)

          Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui marius

          Ma tot intreb cu inversunare si satisfactie in acelasi timp, cat de prost poate fi un om in dorinta lui nedisimulata de a manipula o natiune? Ma refer bineinteles la Dan Voiculescu, care cred ca doar Bunul Dumnezeu l-a adus in halul asta de disperare in care sa faca gafa monumentala de a-l invita pe MRU la celebra lui televiziune de spalat neuroni mioritici...Probabil ca Felix credea ca invita vreun PDL-ist neaos pe care Gadea si Badea sa-l toace, sa-l perpeleasca si apoi sa-l ofere pe tava in direct spre deliciul antenistilor trecuti de varsta senectutii, iubitori de comunism. Dublarea audientei la aceasta emisiune e iarasi in dauna USL, milioane de oameni admirand prestatia superba a lui MRU. Orice vor spune cei doi lideri ai USL de acum incolo va fi privit cu tot mai multa indoiala si incet, incet... cu sila. Prostia se plateste, ca si aroganta dealtfel si MRU a facut praf in doua ore intregul trust Intact, tasnind pe cerul politicii dambovitene ca un OZN din alta galaxie.
          Faptul ca MRU a mers direct in barlogul lui Felix, in ciuda spumelor lui Turcescu, denota un pragmatism malefic, victoria pe terenul atat de indragit de USL si mai ales de Ponta si Antonescu fiind cu atat mai categorica, mai fastuoasa si mai eficienta. MRU a castigat, in opinia mea cel putin 7-10% daca nu mai mult in preferintele romanilor, care vor inclina decisiv balanta alegerilor viitoare, romanii avand in sfarsit ceva care isi doreau demult... un adevarat om de stat... Combinatia Basescu-MRU e letala pentru USL si asta le ocupa tot timpul...
          Votati-ma, sunt cersetor de voturi...dar va spun adevarul!
          • +12 (12 voturi)    
            DANIEL MORAR PRIMAR BUCURESTI!! (Miercuri, 14 martie 2012, 14:22)

            Mitica [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

            Deci aseara mi-am dat seama ca oamenii de genul asta, sunt cei mai buni pentru puroiul coruptiei romanesti, CU PREDILECTIE IN BUCURESTI!!

            Deci, daca Dl. Maior nu vrea, eu l-as vota indiscutabil pe un om de genul Daniel Morar!! Nu stiu cum stau lucrurile, adica daca el chiar poate candida, posibil sa fie legat de mandat ori de apartenenta ardeleneasca...sau poate pur si simplu nu vrea!!

            Eu l-as dori in locul doctorului arogant
            • -4 (4 voturi)    
              PDL se axeaza (Miercuri, 14 martie 2012, 16:02)

              Constantin [anonim] i-a raspuns lui Mitica

              pe personaje publice care nu vor sa intre in politica! Ce l-ar putea interesa pe Morar in politica?
          • +5 (5 voturi)    
            Adevarat. (Miercuri, 14 martie 2012, 16:14)

            Anonimul [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

            Este foarte adevarat ceeace spui tu. Pacat ca suntem prea putini cei ce intelegem ceeace a spus MRU. Un om desi destul de tanar, dar cu o prestanta de mare om. Prestatia lui Gadea a fost deplorabila. Se vedea pe fata lui ca regreta ca a fost acceptata invitatia facuta lui MRU. Sa speram ca oamenii vor nota cu 10 prestatia lui MRU .
          • -2 (4 voturi)    
            ba a fost o miscare (Miercuri, 14 martie 2012, 22:15)

            arlechino [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

            foarte buna..am vazut ca mru a incercat sa vina cu lectia invatata , dar cum a fost intrerupt si-a uitat ideile marete
          • -2 (4 voturi)    
            MRU il copiaza pe Basescu (Miercuri, 14 martie 2012, 22:27)

            Roua [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

            iar asta ii va dauna in continuare, dat fiind ca Basescu a fost cel mai huiduit presedinte din istoria acestei tari.
          • -1 (1 vot)    
            premierul si barlogul (Joi, 15 martie 2012, 11:30)

            trusca [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

            Ai idei complet belicoase maestre si vezi ce nu e decat in capul tau! Premierului i s-a pus la dispozitie cel mai eficient mijloc de comunicare, postul A3, dovada este audienta pe care n-ar fi avut-o la posturile portocalii, toate la un loc! Premierul a fost tratat cu respect. Vedeta trebuia sa fie premierul si a fost premierul, scopul emisiunii acesta a fost. Ce post serios si ce moderator serios procedeaza altfel daca vrea sa faca si audienta si daca vrea sa mai aduca si alte personalitati de marca? Da, sigur, voi vorbiti de "barlog" de "hazna" cand e vorba de A3, iata ca premierul va contrazice flagrant si probabil asta chiar va taie crunt din elanul propagandistic si va lasa cam pe aratura.
        • -5 (5 voturi)    
          nu (Miercuri, 14 martie 2012, 14:13)

          am [anonim] i-a raspuns lui marius

          mai faceti socoteli...s-ar putea sa fie eronate.
      • -1 (5 voturi)    
        ungureanu s-a pus (Miercuri, 14 martie 2012, 22:12)

        arlechino [anonim] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

        singur la colt prin raspunsurile date..asa ca a fost mult mai rau pt el decat daca il punea gadea
      • -4 (6 voturi)    
        n-a fost un meci (Miercuri, 14 martie 2012, 22:26)

        Roua [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

        a fost o incercare de discutie, pentru ca MRU a cam refuzat dialogul. E obisnuit sa nu divulge informatii.
      • -1 (3 voturi)    
        Gadea face audienta (Miercuri, 14 martie 2012, 23:28)

        rapsodul [anonim] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

        Gadea face audiente zilnic. Nu stiu de ce trebuie sa ne miram acum.
    • -24 (30 voturi)    
      antena 3 e lider de audienta de mult (Miercuri, 14 martie 2012, 12:03)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui mem

      a batut in multe seri protv si ... antena 1. Daca nu urmaresti audientele si nu le sti ... nu comenta.
      • +14 (16 voturi)    
        a sti sau a nu sti (Miercuri, 14 martie 2012, 13:36)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

        cel mai bine e sa stii.. :)
        protv este lider de audienta. antenele combinate au totusi audienta mai mare. ce ce confirma axioma lui Einstein.. evident, partea cu hidrogenul :)
      • +6 (8 voturi)    
        tu le stii? (Miercuri, 14 martie 2012, 14:20)

        mireluske [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        gramatica asta bat-o vina...cam asa se prezinta mai toti iubitorii de intact
    • -8 (22 voturi)    
      da si nu (Miercuri, 14 martie 2012, 12:05)

      7even [anonim] i-a raspuns lui mem

      Cand MRU a fost la B1TV nu a fost lider de audienta.
      Cred ca atractivitatea respectivei emisiuni (la care cu mandrie spun ca nu m-am uitat) a fost ineditul situatiei, cu premierul sstinut de PDL in emisiunea emblema a lui Felix.
      Sunt convin ca nu am pierdut nimic important.
      • +33 (41 voturi)    
        scurt rezumat (Miercuri, 14 martie 2012, 12:47)

        Giuzepe [anonim] i-a raspuns lui 7even

        Gadea l-a intampinat cu toporul :
        "Dle MRU, va veti cere astazi scuze tuturor romanilor pe care i-ati jignit numindu-i lenesi?" Cred ca oricare in afara lui MRU pleca sau se enerva. A repedat frumuselul Gadea de 3 ori chestia pana a hotarat sa renunte.. Apoi iar l-a luat ca un taur insinuand si fortand nota, la care MRU la fixat cu privirea vreo cateva minute, i-a adresat 2-3 intrebari laterale, gen "silogism" l-a care Gadea a dat in balbaiala, si MRU l-a sanctionat cu "Nu ati studiat Psihologie dle Gadea." Practic l-a sleit pe vitzelul cu aere de taur, acest neoBombonel, pionul lui Felix.
        • -6 (8 voturi)    
          nu a fost CHIAR asa (Miercuri, 14 martie 2012, 14:45)

          eu [anonim] i-a raspuns lui Giuzepe

          a fost o discutie in limbaj de lemn... le era frica amandurora de celalalt... hai sa nu exageram...

          cat despre audiente, A3 cam face audiente mari mereu. comparativ cu alte televiziuni de stiri... nu zic ca asta e bine sau rau... zic doar ca arata o oarecare suparare a publicului la adresa puterii...
    • +15 (23 voturi)    
      Si totusi (Miercuri, 14 martie 2012, 12:06)

      adi [anonim] i-a raspuns lui mem

      Cel mai corect este: tandemul A3 - Mihai Ungureanu a fost lider de audienta.
      Daca in locul lui Ungureanu ar fi venit Antonescu, A3 nu ar fi obtinut acest rating. Dar nici daca Ungureanu s-ar fi dus la B1, acest post TV nu ar fi avut numarul respectiv de telespsctatori.
    • +25 (25 voturi)    
      La antrenamentul unuia (Miercuri, 14 martie 2012, 12:09)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui mem

      se uita numai fanii, la un meci intre doi adversari se uita lumea intreaga.
    • +24 (28 voturi)    
      ce dovedeste (Miercuri, 14 martie 2012, 12:15)

      un domn [anonim] i-a raspuns lui mem

      ca marele mic gadea, nu e capabil de o astfel de performanta...ceea ce dovedeste ca orisi cat Antena 3 doreste sa infiereze ceva...lumea s a uitat ca sa se convinga..aseara ca MRU are stofa de om politic...nu stofa lu Felix....q.e.d....in locul lui GAdea mi as da demisia...simplu
    • -1 (11 voturi)    
      La B1 (Miercuri, 14 martie 2012, 12:16)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui mem

      La B1 ar face aceeasi audienta dupa logica ta nu?
    • +32 (36 voturi)    
      I-a dat clasa, premierul! (Miercuri, 14 martie 2012, 12:20)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui mem

      Orice incercare neobrazata a raspopitului a fost parata si intoarsa elegant de catre domnul Ungureanu. Cel putin partea cu "salutar" va ramane ca antologica!
      Ce sa faci, prostul pana nu/i fudul, parca nu e prost destul!
      Asta cred ca este cerinta de angajare la haznale tv!
    • +27 (31 voturi)    
      felix (Miercuri, 14 martie 2012, 12:36)

      ciprianu [anonim] i-a raspuns lui mem

      Corect!!!... si sa vazut m-ai bine acum cat de penibil e gadea cap de veceu
      • -4 (6 voturi)    
        Postac agramat (Miercuri, 14 martie 2012, 13:21)

        Atent [utilizator] i-a raspuns lui ciprianu

        Problema in capul tau....e gramatica. Oare nu au gasit alti postaci "profesionisti" care sa stie sa scrie corect? Se pare ca este mare penurie....
        • -2 (4 voturi)    
          gramaticii pedele (Miercuri, 14 martie 2012, 15:38)

          anaerobik [anonim] i-a raspuns lui Atent

          Normal ca e penurie mare in pedele de oameni care sa stie sa scrie si sa citeasca in limba romana... Aia putini care ar exista sint ocupati sa scrie dizertatiile de licente, masterate (fara numar, fara numar) si doctorate ale ministrilor si secretarilor de stat nou numiti in guvernul MRU.
          • +3 (5 voturi)    
            nu te sufoci (Miercuri, 14 martie 2012, 18:44)

            un domn [anonim] i-a raspuns lui anaerobik

            de atatat ura ? ti a luat Felics si tie mintile ?
    • +12 (14 voturi)    
      Corect (Miercuri, 14 martie 2012, 13:38)

      Ioana [anonim] i-a raspuns lui mem

      :))))) CORECT!! Domnul Gadea si-a cam taiat craca cand l-a invitat. Iata ca Gadea are, in sfarsit, un punct in comun cu Basescu: a fost "umilit".
    • +17 (19 voturi)    
      KO (Miercuri, 14 martie 2012, 13:51)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui mem

      700.000 au vazut un Gadea facu KO, cu sange pe pereti; au vazut esuarile lamentabile de a-l incurca, de a-l instiga. ma uit rar la antena 3 dar cand ma uit vad un gadea care a fugit cu coada itnre picioare, in spatele lui voiculescu. epic tata!
      • -2 (4 voturi)    
        Gadea a fost ok (Miercuri, 14 martie 2012, 22:29)

        Roua [utilizator] i-a raspuns lui dandra

        n-a fost infrant de MRU. Chiar i-a dat o lectie premierului.
        • +1 (3 voturi)    
          ? (Joi, 15 martie 2012, 9:03)

          nicksone [utilizator] i-a raspuns lui Roua

          da' matale la ce emisiune te-ai uitat???
          cred ca pe asta se bazeaza si felix: pe cei care indiferent ce ar vedea / auzi la TV, tot ce vor ei cred... deformarea realitatii e noul sport national...
    • +6 (8 voturi)    
      l-au invitat (Miercuri, 14 martie 2012, 14:12)

      am [anonim] i-a raspuns lui mem

      si cred ca nu fara folos. A avut ocazia sa se adreseze
      unui segment care s-a gandit ca ii este ostil si in felul acesta sa castige popularitate. Poate ca a reusit.
    • 0 (2 voturi)    
      Audienta (Miercuri, 14 martie 2012, 16:44)

      Marcel [anonim] i-a raspuns lui mem

      Sa-l invite la B1TV si sa faca o audienta de 10 ( zece) ori mai mare ca sa depaseasca Antena 3
    • 0 (2 voturi)    
      antena 3 e lider de audienta (Miercuri, 14 martie 2012, 22:11)

      arlechino [anonim] i-a raspuns lui mem

      de fiecare data s-a mai scris despre asta si cand nu era ungureanu..deci nu e o mare surpriza
    • 0 (2 voturi)    
      Antena 3 a fost lider de audienta (Miercuri, 14 martie 2012, 22:24)

      Roua [utilizator] i-a raspuns lui mem

      MRU a mai avut interviuri, unde am observat ca transpira de emotie, semn ca nu se simte foarte confortabil in fata publicului.
    • 0 (0 voturi)    
      Gadea (Joi, 15 martie 2012, 20:20)

      anca vasile [anonim] i-a raspuns lui mem

      mereu face audiente fabuloase.
  • +17 (17 voturi)    
    toate ca toate (Miercuri, 14 martie 2012, 12:02)

    me [anonim]

    dar kanal D pe locul 3???
    really???
  • +7 (17 voturi)    
    lider de audienta (Miercuri, 14 martie 2012, 12:14)

    cocotim5 [anonim]

    si mai corect spus este ca Razvan Ungureanu a fost lider de audienta pentru ca a fost la Antena 3 si nu la TVR :))
  • -1 (9 voturi)    
    cu alte cuvinte (Miercuri, 14 martie 2012, 12:15)

    silver surfer [anonim]

    s-a facut de ras dar a meritat :D
  • +33 (39 voturi)    
    Premierul Ungureanu - nota 10+ (Miercuri, 14 martie 2012, 12:16)

    Rescatorul [anonim]

    In sfarsit, am avut ocazia sa ma bucur de existenta unui asemenea roman. Mai exista, deci, speranta si in politica romaneasca. By-by Ponta si Antonescu, ramaneti doar doi clowni jalnici in comparatie cu MRU.
  • +30 (34 voturi)    
    a: (Miercuri, 14 martie 2012, 12:21)

    AnytaMarya [utilizator]

    Rezulta ca romanii au avut un interes crescut sa il vada pe MRU si totodata au avut ce sa vada si sa asculte, un politician de nota10, a lasat fara cuvinte foarte multa lume!
  • +30 (34 voturi)    
    gadea... (Miercuri, 14 martie 2012, 12:31)

    jiji [anonim]

    astae bine....a vazut multa lume cat de penibil este de fapt Gadea...si ce om de calitate este MRU
  • +14 (14 voturi)    
    otv (Miercuri, 14 martie 2012, 12:36)

    Calin [anonim]

    dar OTV ? "viitorul presedinte" ? ratingugul lor ?
  • +5 (9 voturi)    
    felicitari (Miercuri, 14 martie 2012, 12:39)

    Ionut [anonim]

    Felicitari pt emisiunea de aseara.
  • +1 (13 voturi)    
    si eu care credeam ca (Miercuri, 14 martie 2012, 12:44)

    visio [anonim]

    mihai gadea este moderator si nu are voie sa fie partinic...aflu din titlu ca s-a confruntat cu mru....woau..pardon, mi-a cazut tastatura...
  • +28 (34 voturi)    
    MRU a aratat cat de sluga este Gadea. (Miercuri, 14 martie 2012, 12:53)

    mircea [anonim]

    Sluga lui Voiculescu.Toata emisiunea ,Gadea a incercat sa-l atraga pe MRU intr-o disputa privind rolul lui Voiculescu.Si nu a reusit,incat spre sfarsitul emisiunii Gadea nu a mai suportat si a rabufnit.Replica lui MRU la lasat masca si fara aer.Noroc cu lingaul de serviciu,Badea care a salvat situatia penibila a lui Gadea care daduse in balbaiala.Indiferenta lui MRU la adresa lui Voiculescu la facut pe Gadea sa nu mai aiba cuvinte pentru continuarea dezbaterii.De aceia ia si multumit lui Badea ca,prin interventia lui la scos din kkt.In toata emisiunea,MRU a insistat pe interesul Romaniei,iar Gadea sa facut de ras incercand sa-l bage pe Voiculescu in ecuatie.Jalnic om Gadea.Un popa prost,caruia ii este frica de Voiculescu.
  • +26 (34 voturi)    
    MRU le-a dat clasa la toti! (Miercuri, 14 martie 2012, 12:55)

    Robert [anonim]

    A fost prima data cand l-am vazut pe Mihai Gadea mic! Bravo, MRU!
    • +14 (14 voturi)    
      pacat (Miercuri, 14 martie 2012, 13:16)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui Robert

      este ca pana acum l-ai vazut mare pe Gadea ca altfel nu era mic acum.... LOGICA asa spune...
    • +4 (4 voturi)    
      Gadea...micutul... (Miercuri, 14 martie 2012, 15:39)

      Flori Avram [anonim] i-a raspuns lui Robert

      Vorba aceea...sau mai exact,din ciclul...,,Adriane nici nu stii,cit de mic vei deveni!''
    • +2 (2 voturi)    
      Nedumerire (Miercuri, 14 martie 2012, 15:58)

      Ferenc [anonim] i-a raspuns lui Robert

      Prima data ?!!!
      Dar cand l-ai vazut vreodata mare ?
      E un om de calitate mai mult decat indoielnica.
  • +18 (24 voturi)    
    Diferenta... (Miercuri, 14 martie 2012, 12:56)

    Negru pe plantatie [anonim]

    S-a vazut, daca mai era nevoie, ce pupincurist voiculescian e premiant cu coronita...hal de jurnalist!
    Cat despre MRU, elegant si concis! Mickey Mouse si Crinishor, luati notite despre ce insamna sa fii om politic adevarat, desi nu aveti nici o sansa!
  • +25 (31 voturi)    
    mda (Miercuri, 14 martie 2012, 12:58)

    eu [anonim]

    gadea este un moderator impartial si obiectiv, cum sunt eu o caracatita ce tasteaza cu 12 tentacule in acest moment :)))))

    e un exercitiu de imagine bun pentru actuala guvernare, pentru ca MRU totusi stie sa deschida gura... spre deosebire de restul mamiferelor din acea emisiune...

    nu am vazut emisiunea aseara, citesc acum pe hotnews

    dar foarte mult mi-a placut de Paleologul acum ceva vreme cand era la realitatea parca sau nu mai stiu.. la fel stia ce replici sa le dea, de nu mai aveau replica "moderatorii"

    in rest, oricine vine de la USL o singura poezie stie, si schimbi repede programul cand vezi ca aceiasi muzicuta o reda... "votati-ne ca daca venim la guvernare o sa curga lapte si miere"

    P.S. pentru ei evident.. nu pentru noi :))))
  • -13 (21 voturi)    
    securistul (Miercuri, 14 martie 2012, 13:09)

    dan [anonim]

    Ungureanu orice ar face tot un securist de doi bani ramane.Ba chiar mai rau,un securist care suge de la Basescu.Pt. retardatii basisti care posteaza,putea sa spuna orice,ei sunt defecti la cap de mult si irecuperabili.Meritul pentru rating e al antenei 3. Ungureanu-un individ care vorbeste fara sa spuna nimic.Este adevarat ca intre redusii mintali din pdl el pare oarecum inteligent desi e doar mediocru...
    • +8 (12 voturi)    
      Pentru securistul Dan , (Miercuri, 14 martie 2012, 14:38)

      voltaren [utilizator] i-a raspuns lui dan

      Combinatia MRU-Basescu este letala pentru USL . Securistii - turnatori au de ce sa se teama .
  • +7 (7 voturi)    
    Audienta (Miercuri, 14 martie 2012, 13:18)

    Sofia [anonim]

    a demonstrat ca ROMANII sunt interesati de VIITORUL ROMANIEI si al lor . Restul comentariilor sunt inutile. Am aflat ca NU exista un PLAN concret de DEZVOLTARE a ROMANIEI , ca NU se poate conta pe declaratiile pe care le fac "guvernantii" - si atunci de ce fac declaratii gratuite ? Chiar daca moderatorul a fost intimidat de "stilul impregnat cu logica" ( de care MRU este mandru) , a reusit pentru cei care vor sa citeasca printre atatea descompuneri de intrebari si adevaruri. Apartenenta la liberali a Domnului MRU - va fi drumul de o viitoare alianta a PDL-ului cu PNL ?
  • +11 (13 voturi)    
    Mi-a luat 5 minute sa gasesc Antena 3 (Miercuri, 14 martie 2012, 13:44)

    Trojan.H [utilizator]

    Mi-a luat 5 minute sa gasesc Antena 3, era undeva pe la channel 104 :). Am vazut ultimele 15 min. Simbata ma duc sa ma spovedesc.
  • +9 (11 voturi)    
    Cine este Mihai Gadea (Miercuri, 14 martie 2012, 13:47)

    Mao [anonim]

    si de cand are Antena 3 emisie?...
    • -6 (8 voturi)    
      domnule pedelist Mao (Miercuri, 14 martie 2012, 14:49)

      anaerobik [anonim] i-a raspuns lui Mao

      Gidea si antena 3 s-au lansat ca lideri pe piata stirilor tv taman de cind au inceput alianta DA si tatucul Basescu sa calce in strachini si sa devina inamicul public nr. 1. Probabil ca Voiculescu ii plateste pe pedelisti sa fie atit de "dobitoci" si corupti, ca sa aiba antena 3 consistenta ideatica si verva critica in fiecare seara.
  • -7 (9 voturi)    
    josfelix (Miercuri, 14 martie 2012, 13:51)

    josfelix [anonim]

    Avem nevoie si de un moderator care nu e impartial si este contra puterii pentru ca exista deja o epidemie de comentatori care nu sunt impartiali si sunt cu puterea pe fata.
    O democratie solida are mult mult mai multa nevoie de moderatori anti putere decat da moderatori pro putere.
    Si mai lasati-ma cu impartialitatea. Nu exista asa ceva cu adevarat decat in povestile lui Lazaroiu. In occident se stie si se recunoaste fara probleme pe fata cu cine tine fiecare post TV si fiecare ziar.
    Pentru PDL-isti moderator impartial este un moderator model B1-TV proBasist pana la moarte.
  • -8 (14 voturi)    
    Cred ca nu ne-am uitat la aceeasi emisiune (Miercuri, 14 martie 2012, 13:53)

    Isidor_b [utilizator]

    Atat cat am urmarit emisiunea mi s-a parut ca MRU este noul Elena Udrea. Nu a raspuns la nicio intrebare, a dat dovada de aroganta si lipsa de educatie. MI s-a parut greu de crezut ca MRU este chiar mai slab decat Gadea. C atare am renuntat sa ma uit la el si am fugit la B1, unde Doamna Pora infiera, cu indreptatita mandrie patriotica, prezenta lu' MRU la Gadea. PDL, in incercarea de a salva cate ceva pe ultima suta de metri, si-a schimbat tactica. Am vazut ca Dna Sulfina Barbu prezinta in seara aceasta stiri pe Realitatea. Cu inca o suta de lei la salariu si prezent pe ecrane spera sa isi imbunatateasca scoul in alegeri. Da' cu Facultatea de Medicina Tg Mures cum ramane? MRU are un singur avantaj comparativ cu Boc - este infinit mai obraznic. Moda de a raspunde pe langa intrebare a luat-o de la Ilici cred. Trio-ul Ponta - Antonescu - MRU cred ca ne arata ca nu avem o generatie noua de politicieni cinumai jalnici epigoni ai greilor din trecut.
  • -5 (7 voturi)    
    s-a intilnit tusea cu junghiul (Miercuri, 14 martie 2012, 14:45)

    anaerobik [anonim]

    In opinia mea, Mihai Gidea a fost timorat in dialogul cu MRU. Posibil ca Gidea sa fi fost surclasat la capitolul cultura generala. De altfel, si MRU tot pe asta a mizat in confruntare, pentru ca la capitolele politica si economie, e la fel de pafarist ca Boc. Capacitatea retorica si logica sint insa vadit superioare....
  • -3 (5 voturi)    
    dialog irezistibil (Miercuri, 14 martie 2012, 15:05)

    dr. jivago [anonim]

    desi nu se vrea un raspuns ptr postacii talibani portocalii (exceptind agramatii dintre ei ) dialogul celor doi a fost entuziasmant, prin unele locuri. De ce ? Ptr ca nu afost blat ordinar, gen base-otv, base-tvr, ponta-antena3 sau crin-antena 3...a fost o lupta ideatica intre 2 oameni inteligenti chiar sarmanti.S-a mai observat un lucru, nu toti politicienii sunt bata, sa ne ferim de generalizari idioate. Cit despre pupaciosii de c....ruri portocalii care-l proslavesc pe ungureanu ,n-as dori o romanie care cauta un nou despot.As vrea o romanie calda ,fara convulsii, fara latrai si partinici , in care sa se respecte morala...Astept mai multe de la hotnews...
  • +3 (7 voturi)    
    A3 (Miercuri, 14 martie 2012, 15:43)

    elis [anonim]

    marturisesc ca fost prima data cand am urmarit o emisiune la antena 3 de la inceput pana la sf. dar nu ca sa l vad pe Gadea ci pt.primul ministru Ungureanu.
  • +2 (6 voturi)    
    Lectie de curaj (Miercuri, 14 martie 2012, 15:54)

    durul [utilizator]

    MRU a reusit sa-i imblinzeasca pe maidanezii de la A3.
    • +3 (3 voturi)    
      Mai degreaba le-a dat un sut in ... (Miercuri, 14 martie 2012, 22:27)

      je [anonim] i-a raspuns lui durul

      Oo!
  • +3 (7 voturi)    
    14 martie (Miercuri, 14 martie 2012, 16:02)

    Ema [anonim]

    Mi-a placut foarte mult de MRU. Gadea a palit in fata lui, oricum, nu ma mai uitam de f. mult timp la Antena 3, ieri insa MRU mi-a captat atentia. As vrea sa-l mai ascult, se vede ca a fost profesor universitar.
    • +1 (3 voturi)    
      profesor (Joi, 15 martie 2012, 9:21)

      nicksone [utilizator] i-a raspuns lui Ema

      aseara Emil Boda la Turcescu pe B1TV a spus ca MRU are catedra REZERVATA!!! la Universitatea din Vienna!!! dobitocul egocentic Mbadea se intreba unde va mai munci MRU daca va esua!! cat de mici, mici de tot sunt acesti doi latze, pardon, latrei, Gadea si Mbadea
  • -2 (8 voturi)    
    Sa fim seriosi! (Miercuri, 14 martie 2012, 17:18)

    pdl-ist inrait! [anonim]

    Ce tot o dati cum MRU asta, ca facut, ca dres ?! Ca l-a facut pe Gadea ?! Ce a facut dom`le ? Ce ? A miscat tara din loc ? A crescut PIB-ul ? A miscat economia ? A miscat industria ? Sanatatea merge bine ? Invatamantul functioneaza ? Politia si jandarmeria au repartizat promotia 2010 si 2011 ? Functionarii de stat lucreaza 8 ore si sunt platiti dupa munca prestata ? Ce e fantastic in MRU asta ca ma lasati tampit cat il laudati ? Deocamdata suntem sunt 10 la suta pdl, iar semne de revenire foarte slabe! Vom vedea la alegeri ce ramane de noi! Mai slabiti-o cu laudele, ca nu e chiar asa!
  • -1 (3 voturi)    
    Mare om, mare caracter! (Miercuri, 14 martie 2012, 18:11)

    Nicolae [anonim]

    In general evreii investesc mult in copiii lor. Ungureanu este din categoria evreilor culti dar nu inseamna ca in afara de un istoric informat (de la SIE) nu are vreo calitate de specialist in economie. Vorbeste mult fara sa spuna nimic - ca orice politician - dar este bagat in fata de un pdl corupt pina in maduva oaselor, un partid care a dus tara la dezastru impreuna cu marele cirmaci. MRU face pe virgina si doreste sa se stearga totul cu buretele dar de 7 ani este la putere basescu si clica lui care au distrus invatamintul, sanatatea, justitia, politia, primariile si orice institutie care acum se scalda intr-o mocirla de coruptie endemica. MRU este omuletul bagat in fata dar in spate stau tot cei de la partidele care au furat banii publici de 7 ani (nu ca psd nu ar fi furat din gros). MRU a venit sa pozeze in virgina dar s-a dat de gol spunant ca serviciile secrete sunt "aparent" independente politic. Adevarat graiesti! SIE cu MRU in frunte a facut posibil furtul masiv de voturi din extern pentru ca base sa iasa din nou cistigator in 2009. Nea bakonski este si el putin evreu si s-a inteles de minune cu MRU sa fure voturile - cele 3500 voturi de la Paris - un vot la 3 secunde !! acum basescu a fost obligat sa-si recompenseze pe omuletii sai de la secu! Ca si nea baknoschi si nea MRU sunt ofiteri acoperiti (ultimul se tot spune ca are si legitimatie de la mossad). Jenant!
    • +2 (4 voturi)    
      Un comentariu jenant... (Miercuri, 14 martie 2012, 20:18)

      Rescatorul [anonim] i-a raspuns lui Nicolae

      Ca roman, intelectual, cinstit si patriot, comentariul tau ma scarbeste. Atatea aberatii pe centimetru patrat nu mi-a fost demult dat sa citesc. Nu te simti jignit de vorbele mele, pentru ca, probabil, nici nu esti capabil sa intelegi lucrurile esentiale ! Daca tot te deranjeaza originea etnica in detrimentul valorii, da-i inainte ! Nu ai viitor. Evident, continui sa traiesti in trecut. Ca si Vadim de altfel si alti impotenti intelectuali si asa-zisi patrioti. Patrioti de opereta, evident. Dar, sa nu ai impresia ca toti romanii vor sa traiasca in trecut ?
      • 0 (2 voturi)    
        Nu intelegi fenomenul. (Joi, 15 martie 2012, 12:51)

        Nicolae [anonim] i-a raspuns lui Rescatorul

        Daca ai fi citit comentariul ai fi vazut ca nu neaga nimeni cultura lui MRU. El nu a lucrat ca profesor la SIE sau la guvern. La sie a facut politica lui basescu prin furtul de voturi din strainatate iar la guvern trebuie sa-si asume si mostenirea pedelista. Nu poate spune acum ca este nasol ca nu am atras fonduri europene, ca s-au furat banii de autostrazi ca nu sunt bani de medicamente si ca evaziunea fiscala este cit casa. Astea le stiam si noi, cei de rind. Noi vrem solutii si nu lamentari de virgina. iar cu privire la nationalism nu cred ca este normal sa fie prim ministru un om suspectat de legaturi cu un serviciu secret strain. Nu este normal nici sa vina prim ministru un om din serviciile secrete intrucat ei trebuie sa ramina independenti si nu la cirma unui guvern politic. Nu este normal nici sa se dea drumul la segregarea pe criterii etnice in facutatea de la Tg.Mures pentru ca acum am ajuns ca in Harghita si Covasna sa se arboreze pe institutiile statului ROMAN steagul MAGHIAR. Ce zici de asta patriotule corect roman??? Ti se pare normal sa nu mai existe picior de roman in institutiile publice din Hr si CV?? Sa fie alungati din judete etnicii romani pentru ca nu au unde sa studieze, sa se angajeze sa traiasca. Ti se pare normal ca tu, contribuabil roman sa platesti ca o minoritate de 5% sa faca studiile intr-o limba pe care tu nu o cunosti si sa platesti facultatea unui individ care iti va raspunde " NEM TUDOM"?? Daca ungurii cor sa studieze numai in maghiara sa se duca la BUdapesta. Nu accept sa-i platesc studiile unui sovin care nu vrea sa invete limba oficiala a tarii care ii plateste studiile! Pe banii contribuabilului roman sa invete si in ROMANESTE! Ce inseamna respingerea limbii romane a acestor sovini? Segregare etnica!!
        • -1 (1 vot)    
          Incerc sa-ti deschid ochii si mintea.... (Joi, 15 martie 2012, 16:27)

          Rescatorul [anonim] i-a raspuns lui Nicolae

          1. Relatiile cu ungurii nu se vor rezolva in forta, indiferent de cine este instigatorul. Ungurii vor invata singuri limba romana cand vor constata ca Ungaria nu este dispusa sa le ofere...lapte si miere si vor fi nevoiti sa-si gaseasca un loc de munca si in afara Harcov. Nu sunt oameni rai, sunt doar manipulati...ca si romanii. Dar, ca si romanii, se vor trezi si ei foarte repede....sau mai tarziu, dar se vor trezi cu siguranta.
          2. In privinta aberatiilor privind etnia premierului si eventuala apartenenta la Mossad, oare este ma bine sa fii agent KGB si GRU precum multi membri marcanti ai USL? Am constatat pana acum ca tradatorii KGB si GRU au facut numai rau acestei tari. Nu stiu ce a facut Mossad-ul, pentru ca nu l-am prea vazut interesat de Romania?!
          3. Trebuie sa invatam sa pretuim omul si faptele lui, nu etnia sau alte fantasmagorii. Numai asa vom avea politicieni de valoare (indiferent de etnie, religie, etc.), capabili sa duca Romania inainte si sa ne bucuram de beneficii si noi, "furnicile", nu numai hotii, jefuitorii si tradatorii.
          • +1 (1 vot)    
            Nu ai argumente pertinente. (Joi, 15 martie 2012, 17:08)

            Nicolae [anonim] i-a raspuns lui Rescatorul

            1.Din rationamentul tau intelegem ca administratia romaneasca trebuie sa astepte ca Ungaria sa le intoarca spatele etnicilor maghiari - lucru care nu se intimpla pentru ca in Ungaria exista un curent iredentist permanent. Argumentul prin care Romania ar trebui sa stea in pasivitate si sa astepte ca Ungaria sa nu-si ajute etnicii este fara valoare. In Romania autoritatile noastre trebuie sa ia masurile de respectare a legislatiei. Daca ai fi facut drept international ai fi vazut ca legile unui stat nu pot fi impuse unui alt stat.
            2.Nu am spus ca kgb-ul ar fi facut ceva pentru noi. Am spus ca oamenii afiliati unui serviciu strain nu sunt in regula. In Romania interesele evreiesti sunt foarte mari, incepand cu Rosia Montana (actionarii sunt evrei din finanta mondiala), zona comerciala (marea parte a molurilor sunt detinute de evrei) si zona de imobiliare. Numai Rosia Montana ar insemna pentru actionari niste zeci de miliarde de euro cistig iar dupa ei potopul. Ei pleaca cu aurul si noi raminem cu... cianura. Daca nu stiai atunci afla ca in mare secret basescu a permis armatei israeliene sa se antreneze in Romania. Au interese??? Da!
            3.Pina acum am "pretuit" compromisurile facute de Ungureanu cu UDMR (facultatea de medicina) si cu celelalte partide -numirile din guvern fiind cu personaje care nu au nici expertiza si nici capabilitatile unor profesionisti. Faptul ca MRU da vina pe partide pentru compromisuri nu este un motiv ca sa scuze ratarile astea. Nu este normal sa pui un minoritar intr-o functie atit de importanta pentru ca exista suficienti romani care pot face mult mai mult. Nu as pune in fruntea guvernului nici tigani sau unguri. Nu prea am vazut prin lume minoritarii in fruntea majoritarilor. Faptul ca stie sa vorbeasca fara sa spuna nimic concret nu este o calitate, mai ales ca se asteapta lucruri concrete de la noul guvern. Din pacate va fi aceeasi marie cu alta palarie.Nu pune basescu oameni care sa aiba propriile convingeri ci oameni obedienti.
    • -1 (1 vot)    
      Sova tu esti? (Joi, 15 martie 2012, 10:26)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae

      Te-ai intors de la muzeul Holocaustului?
  • +3 (5 voturi)    
    PANICA! (Miercuri, 14 martie 2012, 22:26)

    je [anonim]

    Azi, la o zi dupa emisiunea de la Antena lu' Felix Motanul, pe Ponta si pe Antonescu i-a apucat PANICA!
    Da-i tur de forta pe la televiziuni sa incerce sa mai dreaga ceva, dar DEGEABA!
    Au furat-o, MRU le-a dat clasa.
  • -1 (1 vot)    
    Care a fost? (Joi, 15 martie 2012, 10:25)

    ada [anonim]

    Care a fost rating-ul emisiunii Sinteza zilei ,in care a fost invitat Antonescu?
    Facand comparatia vom intelege diferenta intre invitati,pentru ca de aici deriva cresterea audiente in seara zilei de marti.