CNA a dat licenta pentru Acasa Gold, noul post de telenovele al trustului PRO TV

de C.I.     HotNews.ro
Marţi, 27 martie 2012, 11:11 Economie | Media & Publicitate


CNA a acordat licenta, marti, companiei Pro TV S.A. pentru un nou post de telenovele, Acasa Gold. Reprezentantii companiei au spus, in fata Consiliului, ca au observat ca telenovelele sunt iubite de tineri si au aratat ca posturile Acasa si Acasa Gold nu isi vor suprapune programele de top.
  • Costi Mocanu, directorul Pro TV S.A., la CNA: Nu exista o suprapunere evidenta si programa a programelor de top, a sloturilor-lider de la cele doua canale, in prime time. Acasa TV urmeaza sa aiba produsul romanesc, intre orele 20.30-22.00, Acasa Gold urmand sa inceapa produsul ei de forta, colectia Gold, de la 22.00.
Potrivit lui Costi Mocanu, grupul CME, care opereaza postul Pro TV, a inceput sa produca telenovele in sase tari si "am cumparat deja din Croatia, Cehia si Slovacia".

Postul va fi condus de Vanessa Cernea, director executiv Acasa TV.

Tot marti, CNA a prelungit licenta audiovizuala pentru Pro TV Bucuresti si Pro FM Bucuresti.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6228 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    oare va face parte din pachetul "must carry"?? (Marţi, 27 martie 2012, 11:19)

    Jesus Armando [anonim]

    pentru accesul liber si neingradit la informatia din telenovele.
  • +3 (5 voturi)    
    Suntem o tara de ... (Marţi, 27 martie 2012, 11:37)

    Nicu [anonim]

    Suntem o tara de telenovelisti.

    De fapt, unul din motivele pentru care nu avem salarii ci doar pretindem: stam toata ziua cu ochii b_liti la telenovele si la Antene. Dar avem o scuza: toate pitzipoancele vorbesc spaniola invatata la TV. Mi-e sila!

    Pacat, orice, numai sa nu muncim.

    Iar pentru treaba asta este de vina, ghici ... Basescu!
    • +1 (3 voturi)    
      stai asa... (Marţi, 27 martie 2012, 12:18)

      albyn58 [utilizator] i-a raspuns lui Nicu

      inca nu ai vazut si auzit tot. nu ar fi o surpriza ca pro tv-ul sa infiinteze si un post de manele 24h. revelioanele lor din ultimii ani , au aratat dragostea lor pentru acest "gen muzical"
    • +2 (2 voturi)    
      nu, te inseli, opozitia este de vina! (Marţi, 27 martie 2012, 12:36)

      Jesus Armando [anonim] i-a raspuns lui Nicu

      Iliescu, Nastase si Voiculescu sunt de vina ca stam cu ochii buliti ("u" lipsea?) la Antene.
      Iar Antenescu si Pontescu sunt de vina pentru faza cu pitzipoancele.

      bun, am dat-o in politica si cu o stire absolut banala.

      now what?
      • -1 (1 vot)    
        Nu ai cum sa nu faci legatura cu politicul (Marţi, 27 martie 2012, 14:46)

        Andrei [anonim] i-a raspuns lui Jesus Armando

        Atat timp cat un ajutor social de, sa zicem, 300 lei este mult mai bine tolerat de beneficiar decat dublul sau obtinut prin munca, telenovala este o alternativa foarte avantajoasa.

        Daca la ajutoarele sociale adaugam pensiile anticipate "pe caz de boala" (boala dovedita cu acte obtinute de la un medica spagar), certificatele de "revolutionari", si multe altele, ajungem sa formulam urmatoarea intrebare:

        Nu cumva politicul este de vina pentru starea asta?

        In aceste conditii exista legaturi intre telenovele si nevoia de voturi?
  • +2 (4 voturi)    
    De teatru or fi auzit? (Marţi, 27 martie 2012, 12:06)

    marilion [anonim]

    Oligofrenii astia de la ProTv au indobitocit natiunea cu telenovele, Becali si filme cu mardeiasi. De teatru or fi auzit?
  • 0 (2 voturi)    
    de ce dati vina pe protv? (Marţi, 27 martie 2012, 13:12)

    klaudyuxxx [anonim]

    Asta se cere asta se ofera. De cand lumea si pamantul. E vina romanului si numai a lui. Posturi de cultura generala exista, daca vrea romanul si altceva in afara de telenovele si manele. Dar aparent nu vrea, ca nu prinde la el.
  • +2 (2 voturi)    
    a la romania ! (Marţi, 27 martie 2012, 13:21)

    panfil flecaru [anonim]

    telenovele, canale de sport si vuvuzele de stiri.
    tot ce e necesar pentru imbrobodirea populatiei, spalarea putinilor neuroni...

    un singur canal cultural romanesc.

    romania, tzara a maretei uniuni !
    romtelecom a scos euronews din grila !

    sa traiti bine, mai draga !

    mens sana in corpore barosana !

    aleluia !
  • 0 (0 voturi)    
    blabla (Miercuri, 11 aprilie 2012, 21:58)

    Bam [anonim]

    Eu nu inteleg ce problema aveti voi cu noul post Acasa Gold! Nu cred ca sta el si striga dupa fiecare in parte: "Uita'te la mine! Am telenovele dragute! Nu m'ai munci!" Nu e vina lui Basescu. E pur si simplu vorba despre comoditatea, placerile si complacerea fiecaruia in situatia care si'a creat'o singur! Deci nu va mai agitati degeaba ca fiti siguri ca nu schimbati nimic cu atitudinea asta! :-j Si cu siguranta v'ati uitat si voi la o telenovela macar o singura data pana acum!
  • 0 (0 voturi)    
    acasa gold (Marţi, 17 aprilie 2012, 12:19)

    alberto [anonim]

    Cine te oblga sa te uiti ai si alte alternative fie ca da-i pe un alt post sau apesi off pe telecomanda ,sau daca tot Basescu este de vina.... vizioneaza ION CREANGA versiunea 2012 Dan Diaconescu OTV ca tot dau apartamente moca suntem penibili cind vorbim de politica