- OTV a fost amendat cu 50.000 de lei pentru ca in perioada 14-20 ianuarie a difuzat reclame pentru suplimentele alimentare Germaniu Organic GE-132 + Beta Sterolini, GE 132 I si II, Oncolinat si "Tratamente naturale brevetate", mentionand indicatiile terapeutice ale acestora, fara sa respecte reglementarile din audiovizual. Potrivit CNA, a fost incalcat un articol din Codul audiovizualului, potrivit caruia "este interzisa mentionarea in publicitate sau in teleshopping a unor indicatii terapeutice referitoare la boli precum: a) tuberculoza; b) bolile cu transmisie sexuala; c) alte boli infectioase grave; d) cancer si alte boli tumorale; e) insomnia cronica; f) diabet si alte boli metabolice".
- Postul Antena 1 a fost amendat cu 30.000 de lei pentru editia din 30 ianuarie a emisiunii "Plasa de stele", in care a fost prezentata o farsa facuta cantaretului CRBL si in care acesta a injurat de multe ori, limbajul fiind nepotrivit pentru ora de difuzare.
OTV - amendat cu 50.000 de lei la doua saptamani dupa ce a fost inchis. Antena 1 - amenda de 30.000 pentru Plasa de stele

EXCLUSIV Câți bani pentru investiții au primit în ultimii 10 ani spitalele-vedetă ale pandemiei. Care a fost cel mai "răsfățat" spital din prima linie
Katalin Karikó, biochimista care a dezvoltat tehnologia mRNA, despre durata de eficacitate a vaccinului BioNTech - Pfizer, pentru HotNews.ro: „Dacă cei vaccinați nu se infectează, nu vom avea nevoie de o altă doză”
Profesorul Radu Gologan, după prima etapă a Olimpiadei de Matematică, organizată online: „Am descoperit uluiți extrem de multe fraude. Părinți care contestă corupția din România își impun copiii prin corupție”
INTERVIU Paun Rohovei, însărcinatul cu afaceri al Ucrainei: Rusia a pregătit infrastructura militară din Crimeea pentru desfășurarea armelor nucleare / Obiectivul Moscovei - transformarea Crimeii într-un „portavion de nescufundat”
„Recensământul bugetarilor”. Liviu Mălureanu, președinte ANFP: Prin proiectul bugetar vrem să mapăm toți bugetarii, câți sunt, ce salariu au și ce fac / Concursuri naționale pentru posturile din administrație INTERVIU