Un protestatar din Bucuresti: Presa s-a sinucis! Antena 3 reactioneaza: "Cine cere moartea lui Mircea Badea?"

de C.I.     HotNews.ro
Joi, 19 septembrie 2013, 17:47 Economie | Media & Publicitate


Reactia lui Silviu Dancu pe Facebook: Cica azi am devenit celebru
Foto: Captura Facebook
"In timp ce voi stropeati ecranele pensionarilor cu saliva neputintei voastre si minteati cu nerusinare (...) realitatea vie, concreta, va contrazicea! Va arunca in ridicol!Va constata moartea!", scria cu zece zile in urma, pe blogul sau, unul dintre participantii la protestele din Bucuresti legate de Rosia Montana. Autorul, pe numele lui Silviu Dancu, proclama astfel "moartea" unui stil de presa identificata prin Ciutacu, Badea, Gadea si Ciuvica si care, spune el, nu a fost ucisa, ci "s-a sinucis" prin felul cum actioneaza si cum reactioneaza in fata celor care dau "like sau unfriend" si digera altfel informatia, nu prin intermediul televizorului. Reactia Antena 3 a venit dupa noua zile, in emisiunea lui Mihai Gadea de miercuri seara, intr-un fragment insotit pe ecran, intre altele, de titlul: "Cine cere moartea lui Mircea Badea". Comentatorii de pe site-ul Antena 3 au ridiculizat emisiunea lui Gadea.


"Ciutacu, esti mort! Badea, esti mort! Gadea, esti mort! Ciuvica, esti mort!" - cuvintele sunt afisate pe ecranul mare din platoul Sinteza zilei. Realizatorul Mihai Gadea le prezinta drept inceputul unui "manifest, cum ar veni", manifest prin care autorul le spune celor "patru jurnalisti" ca li se va intampla ceva". Gadea nu il identifica pe autor, doar il prezinta intr-o fotografie, insotit de un alt participant la proteste, Cristian Neagoe, aflat si in trecut in vizorul Antena 3. "Ordinarule", ii spune omul de televiziune autorului nenumit, dupa care incepe sa faca trimiteri la agendele ascunse ale "basistilor" care "colcaie in piata". Pe ecran, este afisat, intre altele, titlul "Cine cere moartea lui Mircea Badea"
  • Inregistrarea fragmentului din Sinteza zilei, aici
  • Transcrierea inregistrarii: "Mihai Gadea: Domnul acesta din fotografie - nu am sa-i dau numele in aceasta seara pentru a nu-i face reclama (...) - scrie un manifest, cum ar veni, care incepe asa: "Ciutacu, esti mort! Badea, esti mort! Gadea, esti mort! Ciuvica, esti mort!". Si, sigur, dintre toti jurnalistii din Romania a gasit patru jurnalisti carora le spune - sau ii instiinteaza - ca li se va intampla asa ceva. Am inteles, mai, ordinarule, ca aceasta manifestatie, acest protest este unul tocmai pentru a fi intr-o comuniune cu natura. Sau, de fapt, voi aveti o agenda si incercati sa va lipiti de faptul ca unii oameni chiar sunt nemultumiti de proiectul Rosia Montana? Basistii colcaie in piata, incercand sa confiste - domnii organizatori ai protestelor - aceste proteste (intervine Mircea Badea, prezent in platou: Dar reusesc (...) Protestele din punctul meu de vedere sunt perfect basiste)".

Citatul preluat de Antena 3, la Sinteza zilei, reprezinta inceputul unui text scris de Silviu Dancu pe blogul sau. Ele apar, pe blog, imediat sub titlul: "Nu noi ucidem presa, presa s-a sinucis!" Si sunt urmate, in acelasi text, de completarea: "Ati murit! Voi si toti cei care va seamana, de la orice televiziune sau publicatie, pro sau anti-Basescu/Ponta/PDL/USL si multe alte litere asemenea".
  • Silviu Dancu s-a remarcat, pe blog si in retelele sociale, drept unul dintre contestatarii cei mai vocali ai proiectului Rosia Montana si ai felului cum autoritatile si media se raporteaza la acest caz. Scriitor cu activitate in relatii publice in domeniul cultural, are studii universitare si postuniversitare in Romania si Germania si a lucrat la Carturesti, la Institutul Cultural Roman si la Institutul Polonez. In urma cu un an, intr-un clasament al "factorului cool" publicat de Forbes Romania, el era incadrat in tipologia "povestasul milenist" a formatorilor de opinie.

Care e mesajul adresat de Silviu Dancu presei care "s-a sinucis"? Fragmente din textul lui:
  • "Sunteti dinozauri! In lumea in care traiati voi, lucrurile se petrec repede! Doar ca nu v-ati prins. Sau v-ati prins, dar ati refuzat sa credeti! Simteati ca dominati lumea! Ca ceea ce spuneti voi e adevar doar pentru ca lumea va asculta. Well, breaking news: lumea va aude, dar nu va mai asculta! In lumea aia pe care credeati ca o stapaniti, supravietuiesti sau nu! Voi n-ati facut-o! V-a fost greu sa intelegeti ca lumea nu se invarte strict in tiparele Basescu versus Ponta sau invers."
  • "SUNTETI DEPASITI! Da, tehnologia voastra greoaie, costisitoare si complicata inca mai are puterea de a domina televizorul - DOAR CA TELEVIZORUL INSUSI NU MAI AJUNGE! A murit ca si voi. Inca nu-si da seama, dar asta nu schimba faptul! (...) Suntem multi, mobili, pretutindeni. Fara structuri complicate, bugete si prime de craciun! Fara departamente si directii, moguli si santaje. Dar nu si fara organizare! Primim si transmitem mesaje cu minimum de investitie. Filmam, traducem, pozam, sharuim, comentam, dam "like" sau "unfriend". (...) Platformele de socializare ne-au invatat, printre altele, optiunea "block" si "ignore"! Au democratizat aceste optiuni elementare dincolo de controlul politic. "
  • "Ati refuzat sa intelegeti ca pur si simplu societatea nu (mai) e aia pe care o stiti voi! Lumea aia care v-a ridicat pe postamentul celebritatii! De-aia ati murit! Disperati ca nu o intelegeti, ati ajustat-o grotesc la micimea gandirii voastre, ati croit-o dupa tiparele decrepite care va sunt atat de familiare! Va este imposibil sa acceptati ca, iata, lumea nu mai e in strada pentru ca asa vrea Basescu-Ponta-Boc-Sova-Plumb-Soros-Barbu-Obama-Putin-Badea-Gadea-Ciutacu-Si-Ciuvica!"
  • Citeste integral textul lui Silviu Dancu pe blogul sau


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















21248 vizualizari

  • +72 (80 voturi)    
    antena3 (Joi, 19 septembrie 2013, 17:54)

    Mos Andrei [utilizator]

    astia de la antena 3... niste cianuristi
    • +36 (40 voturi)    
      mai degrabă (Joi, 19 septembrie 2013, 23:49)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui Mos Andrei

      CIANURAŢI!
      • +22 (22 voturi)    
        trebuie ajutati sa iasa din grila (Vineri, 20 septembrie 2013, 8:46)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui dan63

        sa nu se mai chinuie constipatul de badea si gadea..http://www.petitieonline.ro/petitie/02529049/semnaturi
      • +16 (18 voturi)    
        ! (Vineri, 20 septembrie 2013, 9:00)

        mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui dan63

        Cianotici!
      • +24 (26 voturi)    
        paraziti (Vineri, 20 septembrie 2013, 10:08)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui dan63

        se hranesc(si o fac bine) ca niste paduchi din buna credinta a multor oameni.
        Iar ceea ce fac ei in televiziunea aia se numeste prostitutie. Ca oameni sunt morti de mult, traiesc doar ca animale, omul ala nu le doreste moarte, el doar a constatat-o!!
        In plus - si asta e grav - actiunile lor asupra spiritului uman seamana cu actiunile din lagarele naziste.
    • -24 (24 voturi)    
      presa nu s-a sinucis (Vineri, 20 septembrie 2013, 10:52)

      Aiko10 [utilizator] i-a raspuns lui Mos Andrei

      Nu cred ca presa s-a sinucis. Antena 3 este singurul post de stiri unde sunt prezentate informatiile cu obiectivitate si impartialitate.
      • +16 (16 voturi)    
        te ţi de bancuri? (Vineri, 20 septembrie 2013, 11:19)

        echos [utilizator] i-a raspuns lui Aiko10

        ai noroc că e vineri... :)
    • -8 (8 voturi)    
      gresesti (Vineri, 20 septembrie 2013, 14:50)

      nico [anonim] i-a raspuns lui Mos Andrei

      Bai nu sunt de acord cu tine. Eu urmaresc emisiunile lor si mi se par de calitate, cu invitati pe masura. Daca tu asculti in gura altora care vorbesc pe dos despre Antena 3 fara sa incerci sa vezi despre ce e vorba, treaba ta.
      • +5 (7 voturi)    
        am siguranta (Vineri, 20 septembrie 2013, 15:31)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui nico

        ca felix te a pus aici sa postezi altfel iti pierzi locul Intact de munca...
  • +61 (63 voturi)    
    Prea frumos...... (Joi, 19 septembrie 2013, 18:02)

    CetateanulRoman [utilizator]

    ca sa fie si adevarat!
    Poate sint mugurii unei schimbari. Daca mogulii si cei interesati nu vor invata inainte sa foloseasca si sa manipuleze asa (ma indoiesc ca "cei care trebuie "nu au deja experti in asa ceva). Dar suna frumos, are aerul acela .... "de inceput", o aura de romantism.
    gidea in schimb omoara efficient in fiecare seara. Cei atinsi de otrava lui si a acolitilor a3 nu se mai fac bine. Cunosc asemenea oameni. Ura lor e viscerala si atit. Nu pot gindi, iar cei care pot o refuza cu indaratnicie. Nu le foloseste oricum. Interesele lor, sau ce au invatat ca ar fi "interesele lor" sint I ntabara varanului. Cunosc si unii care realizeaaza ca au gresit. dar nu vor sa admita. Incearca sa gaseasca explicatii, circumstante atenuante fiindca nu pot renunta la ultimii 3-4-5 ani de viata prin a3. Si cind nu mai au argumente arunca nu noroi in tabara cealalta. Si considera ca au dreptate. Ca numai ei au dreptate
  • +72 (72 voturi)    
    penibil (Joi, 19 septembrie 2013, 18:14)

    gigi1 [utilizator]

    Penibil cum interpreteaza gadea mesajul, ca un copil mic, "ce ma vrei sa ma omori?" cand de fapt e vorba de cu totul altceva.

    Oamenii astia se incadreaza perfect in descrierea facuta de Silviu parca fac toate astea sa ii dea dreptate.
  • +59 (63 voturi)    
    Si da-i, si lupta... (Joi, 19 septembrie 2013, 18:16)

    FlaviusRotaru [anonim]

    Ca la a3... Motanul si a lui progenitura au pupincuristii de serviciu, doar-doar vor atrage atentia publicului!
    Se strange latu' , Felix, ca-n jurul lui Visinescu, Ficior si multi altii!
    FORZA D.N.A. !!!!!!!!!
    • +14 (14 voturi)    
      forza sa aflam cu banii de la (Vineri, 20 septembrie 2013, 8:48)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui FlaviusRotaru

      Crescent..felix trebuie inchis ca fiind tortionar al banului public http://www.youtube.com/watch?v=-SR0lXbiaWk
  • +38 (38 voturi)    
    care presa ? (Joi, 19 septembrie 2013, 18:35)

    tz3p3s [utilizator]

    niste lingai...
  • +41 (45 voturi)    
    Tableta NU e TV (Joi, 19 septembrie 2013, 18:58)

    Fara TV [anonim]

    Diferenta dintre cianuristii/frackistii si cei facuti peste noapte in noapte in care USL-ul a castiga puterea e minciuna mult mai evidenta.
    In 2012 sustinii ca cianurile si fracturarea e naspa si ii demiti pe unii sa-i pui pe-ai tai si dupa sa te sucesti cu 180 de grade. Nu mai transmiti nimic din Barlad desi demonstreaza vreo 10.000 de persoane anti-gaze de sist, desi anul trecut pe ei te-ai ridicat si anul asta 15.000 de demonstranti (sau mai multi) in Bucuresti, 10.00 in Cluj si alte mii prin diverse orase sunt hipsteri. Anul trecut erau buni ca nu era Ponta/USL la putere pe deplin.
    Din pacate pentru cei cumparati de cianuristi televiziunile nu mai detin puterea absoluta si blocada lor nesimtita cumparata cu aur poate fi usor evitata.
    Cianura 3 sa pice odata cu Ponta si restul de cianuristi.
    • +12 (14 voturi)    
      USLamismul e in deriva (Vineri, 20 septembrie 2013, 8:49)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Fara TV

      pesede, penele sunt deja in groapa Istoriei trebuie dat un SHUT undeva cel tarziu decembrie 2013
  • +32 (38 voturi)    
    gadea &co (Joi, 19 septembrie 2013, 19:28)

    Ion Zapada [utilizator]

    eu stiam ca alde gadea-i handicapat dar chiar asa???
    E drept, nu l-am ascultat niciodata dar acum...ma minunzez!!!

    Numa' un ... (nu imi gasesc un etipet potrivit pentru acest vierme)... poate vorbi atat de monosilabic.
    • +27 (27 voturi)    
      numai un (Joi, 19 septembrie 2013, 21:14)

      ubu [utilizator] i-a raspuns lui Ion Zapada

      Neoprotestant dat afara pana si de acolo. Si cumparat de varan.
      • +15 (15 voturi)    
        prostestantii sunt onesti (Vineri, 20 septembrie 2013, 8:50)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui ubu

        Gadea s a dezis de religie, ca sa se boteze in si in chemarea Religiei Banului, Religia lui Felix Varan Satana
  • +13 (15 voturi)    
    as vrea (Joi, 19 septembrie 2013, 21:37)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    si eu sa fie asa cum zice silviu dincu, dar mai e mult pina departe, cel putin nouazeci la suta se uita la televizor, mai e mult pina departe.
  • +16 (18 voturi)    
    bravo (Joi, 19 septembrie 2013, 21:50)

    nu-conteaza [anonim]

    tot respectul
  • +20 (24 voturi)    
    chiar el (Joi, 19 septembrie 2013, 22:05)

    MoldovaErepublik [anonim]

    Badea are cont una bucata cont pe facebook. Daca il critici sau nu esti de acord cu el, iti blocheaza optiunea de a comenta si, daca ai facut-o, blocheaza orice "like" la comentariile tale. Testat! Va invit sa incercati. Obisnuiam sa-i urmaresc emisiunile. Acum, as vrea sa scot antena3 din grila de programe, dar nu pot.
    • +20 (24 voturi)    
      EI AŞ (Joi, 19 septembrie 2013, 23:54)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui MoldovaErepublik

      du a3 pe canalul 123, a1 pe 97 şi a2 e benignă, aşa că nici nu conteayă. Vei avea o singură mare deziluzie la meciurile României, transmise oricum infect, non HD, pe a1, când va trebui să îţi aduci aminte pe unde l-ai ascuns! eu aşa am făcut şi este perfect!
    • +13 (13 voturi)    
      Ba da poti (Vineri, 20 septembrie 2013, 8:22)

      Daniel Manaila [utilizator] i-a raspuns lui MoldovaErepublik

      Efectiv sterge programul din memoria TV si gata. Nu mai este.
  • +20 (22 voturi)    
    prea frumos sa devina o realitate (Joi, 19 septembrie 2013, 22:23)

    mircearh [utilizator]

    Stiu deja in ce directie va struni Intact stirea asta :
    1. E mana lui Basescu la mijloc.
    2. Se incalca grav dreptul la libertatea de exprimare.

    E ca si cum s-a supara un cocalar pe mine ca i-am dat doua bucati pentru ca m-a injurat de mama. Tot o exprimare e si aia.
  • -33 (37 voturi)    
    Ce am inteles eu din proteste... (Joi, 19 septembrie 2013, 23:36)

    Gigi Kent [utilizator]

    Am inteles ca nu e bine cu Rosia Montana / cianuri etc. Pana aici in regula.

    Apoi nu am mai inteles de ce nu se scandeaza impotriva celui care a sustinut primul pe fata proiectul.

    Si am mai inteles (dar gresit am impresia) ca proiectul este realizat de Antena 3 / Badea / Gadea / Ciuvica si Ciutacu.

    Acum hai sa nu fim tampiti ... o parte dintre cei care protesteaza impotriva cianurii sunt basisti si au incercat sa deturneze problema si spre ce ii doare pe ei. Recte "sa moara Antena 3!".

    PS Nu o sa moara, stati linistiti. Oricate "like-uri" ar da basistii pe net.
    • +21 (21 voturi)    
      Gigele, hai sa-ti explic eu... (Vineri, 20 septembrie 2013, 7:28)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      ..cum e cu basistii astia.

      "... de ce nu se scandeaza impotriva celui care a sustinut primul pe fata proiectul.."

      Impotriva lui Basescu s-a scandat, la vremea "lui", demonstratiile fiind sustinute si alimentate pe fata de cei de la latrinele tv. Impotriva lui Basescu a fost si alde Poanta, care a spus "NU" proiectului de la RM. Si, pe buna dreptate, el a spus "NU", pentru ca era o idee sustinuta de dictator. Acum ca dictatorul nu mai are asa mare putere, Poanta poate sa sustina linistit proiectul de exploatare, ca vine de la el, nu de la dictator, deci e un proiect bun.

      Acum, au venit "nebasitii" la putere, aia "bunii" care s-au luptat din greu cu dictatura basesciana. Asia, "nebasitii" care "ieri" erau impotriva exploatarii de la RM sunt acum pentru exploatare, sunt si la putere si ei sunt care au repus proiectul pe tapet, totodata fiind si cei care il pot pune sau nu in practica, nu Basescu.

      Deci dupa mintea lu' mataluta, demonstrantii ar trebui sa strige impotriva lui Basescu, desi factorul decident este guvernul USL-ist aflat la putere care are controlul afacerii. Curat-murdar coane gigele!

      Acum, fiindca pe vremea primelor demonstratii impotriva exploatarii RM si a lui Basescu, astia de la latrinele tv (cei enumerati de mata), erau "sus" pe metereze, alaturi de "poporul" care demonstra si infierau dictatura basista si, fireste, pe Basescu cel vandut.

      La ora cand au inceput protestele recente, nu s-a mai auzit nimic de la latrine.. Tacere... Poanta nu este vandut ca sustine proiectul, iar manifestantii sunt basisti, caci, dupa cum inteligent ai observat si matale, nu striga "Jos Basescu", asa cum v-au obisnuit alde Poanta si bufonii lui.


    • +10 (10 voturi)    
      a 3 va fi eliminata (Vineri, 20 septembrie 2013, 8:51)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      spovedeste te si tu cu un like acilea...http://www.petitieonline.ro/petitie/02529049/semnaturi
    • +21 (21 voturi)    
      Inseamna ca n-ai inteles nimic! (Vineri, 20 septembrie 2013, 9:45)

      LST [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Cu ochelarii de cal, care-ti permit sa vezi doar Antena3, n-ai reusit sa vezi esentialul:

      - Protestatarii nu vor explatarea Rosiei Montane asa cum o vede RM Gold Corporation;

      - Cianura din textele/afisele/sloganele lor ete cianura adevarata;

      - Tu vezi nevazute: "cianura" poate fi un sinonim pentru politica romaneasca a zilelor noastre, dar protestatarii nu fac politica;

      - Fii sigur ca nu-i anima "sentimente" politice; probabil asta-i si nemultumirea/suferinta ta: atunci cand lumea ta (perceptie influentata de A3) este compusa doar din AntiBasescu si/sau ProBasescu, astfel de fenomene iti sunt de neinteles.

      Cei din piata, iti spun eu, citesc (si alceva decat SusBase/JosBase), asculta muzica (alta decat SusBase/JosBase), fac sport (chiar si baschet - pentru ca nu-i intereseaza ca primul ministru iebeste&practica acest sport), traiesc si gandesc.

      De atefel, daca stau si ma gandesc bine, port-drapelele luptei AntiBasescu, presedintele senatului Crin Antonescu si deputatul Victor Ponta (atentie, nu prim-ministrul!) s-au manifestat anti proiect!

      Nu ai dreptate decat atunci cand spui ca o parte din cei care protesteasca sunt basisti.
      Corect!
      Si o parte sunt antibasisti!
      Pai nu-i normal?
      Ai ramas cu nostalgia vremurilor in care toti trebuiau sa fie comunisti (membri sau simpatizanti, pentru ca disidenti si mai ales detinuti politici PCR-ul nu mai recunostea ca exista)?
      Ce ai vrea? Sa redeschidem canalul Dunare-Bucuresti cu cei care incalca liniile directoare Anti A3?

      Nu sunt nici Pro si nici Contra Basescu. In general il ignor, si-am votat impotriva alegerii lui (de doua ori) dar impotriva suspendarii.
      Imi imaginez, insa, un scenariu in care Basescu moare/dispare... Iti dai seama ce catastrofa va lovi Antena 3 / Badea / Gadea / Ciuvica si Ciutacu?
      Sa nu mai ai pentru ce sa respiri, transpiri, face spume la gura... Ce lume minunata (fara A3)!
    • +9 (15 voturi)    
      Cianura 3 (Vineri, 20 septembrie 2013, 9:51)

      VoodooH [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

      E o mizerie abjecta. E incredibil cum pot manipula si cum au prezentat protestele. Orice om cu cativa neuroni vede asta de la o posta. Toate televiziunile au dezinformat la inceput, dar incet incet s-au dat pe brazda. Mai putin Cianura 3 si RahatTV, care sunt conduse 100% politic. Basescu e la.fel de mizerie dar cariera lui e la apus. Si totusi in atatia ani nu a fortat proiectul desi il sustinea. E clar ca si el e manjit cu cianura, dar Ponta a fost de 10 ori mai tupeist. USL si PDL = aceeasi mizerie (base included).
      • -13 (13 voturi)    
        esti obosit (Vineri, 20 septembrie 2013, 11:51)

        iulia [anonim] i-a raspuns lui VoodooH

        Tu vezi doar ce vrei, ca si restul indoctrinatilor de pe-aici care sustin sus si tare ca lupta pentru Rosia Montana. ACUM luptati? cand singurul lucru pe care-l puteti face e sa va milogiti sa opreasca proiectu? Ce faceati acum cativa ani cand CONTA sa scoateti ceva pe gura? asa ca ciocu mic, "rebelilor"!!
    • +18 (18 voturi)    
      mai uita-te odata (Vineri, 20 septembrie 2013, 9:52)

      teo_ctin [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Deruleaza de la inceput si mai uita-te o data la proteste (eventual in alta parte decat la antene), ca se pare ca nu ai inteles :)
    • +4 (4 voturi)    
      Cel care a sustinut primul (Vineri, 20 septembrie 2013, 14:35)

      PERIFERIGERI [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      proiectul rm nu a bagat o lege anticonstitutionala in parlament, fara dezbatere publica. spre deosebire de ponta care a intors-o dupa cum i-a convenit, primul sustinator a ramas constant in atitudinea lui gresita! mai un berbec decat un gascan ranjit!
    • +1 (1 vot)    
      Kentule (Vineri, 20 septembrie 2013, 17:49)

      Ion Zapada [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      io zic sa lasi fumatu' si inainte de a comenta- arunca un ochian pe blogul tanarului Dancu si vezi ca omu' chiar are dreptate cand spune X a murit!.

      se refera la televiuziune in mod general si la televiziunea de tip hazna - promovata de antenica...n-are treaba cu Rosia Montana, n-are treaba cu nimic.

      Mai degeaba tanarul din dreapta e "protestatar" dar de...atata stie gadea, atata face.
    • -1 (1 vot)    
      Confirmarea (Vineri, 20 septembrie 2013, 17:58)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Dat fiind ca v-ati bashicat in halul asta inseamna ca am inteles bine. Va multumesc si va iubesc la fel de mult!
      • 0 (0 voturi)    
        Logica de fier... (Sâmbătă, 21 septembrie 2013, 1:10)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        Daca unu' iti spune de mama ta ca este nu stiu cum (sau cum stii tu ca poate este), atunci tu te "basici" si rezulta conform teoriei Gigel Kent, ca este adevarat.

        Bravos! Ai inteles bine, asa este cum zici tu!
        • 0 (0 voturi)    
          Dezorientat (Sâmbătă, 21 septembrie 2013, 10:45)

          Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          Basescu este tatal tau? Elena tu esti?
          • 0 (0 voturi)    
            gigele (Sâmbătă, 21 septembrie 2013, 14:14)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

            Fi sincer, cu cat ai ramas in jeb de la Operatiunea Tzigareta ? Putzin ? Felix inseamna ca te plateste putzin..
          • 0 (0 voturi)    
            Ce-i, te-ai basicat? (Sâmbătă, 21 septembrie 2013, 14:23)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

            Inseamna ca am avut dreptate...
  • +13 (13 voturi)    
    presa (Vineri, 20 septembrie 2013, 8:55)

    mihail nica [utilizator]

    ca sa parafrazez un epitaf celebru: presa a facut mai mult rau decat bine
    binele l-a facut rau si raul bine
  • +26 (26 voturi)    
    ionroman53@yahoo.com (Vineri, 20 septembrie 2013, 9:06)

    indignatu [utilizator]

    Sunt disperati pentru ca produsul muncii lor nu se mai vande.
    Dupa presa scrisa care este in picaj urmeaza ei.
    Acesti formatori de opinie cianurati nu realizeaza ca lumea s-a schimbat si ca acest tineri apolitici sunt o forta ,iar ei nu reprezinta nimic.Cand ma uit la ei ma cuprine o scarba profunda, motiv pentru care inchid televizorul.
    Tot respectul pentru aceasta genaratie.
    Generatia mea striga NOI MUNCIM NU GANDIM .
    Rezultatul :ultima tara din Europa.
  • +13 (13 voturi)    
    asa (Vineri, 20 septembrie 2013, 10:54)

    AlexRatoi [utilizator]

    Ce mama de baseala le-as mai trage la astia cu fitze de formatori de opinie.

    Bai baieti, protestele nu sunt basiste sau anti-basiste, PROTESTELE SUNT. Incercati sa le mai definiti, identificati si alte porcarii cu gandul ca analizandu-le atentia se va duce asupra formei si nu asupra continutului. Protestele au pornit de la un public care nu va este subordonat si nu va inghite gogosile.
  • +3 (3 voturi)    
    15.000 (Vineri, 20 septembrie 2013, 12:10)

    dm [anonim]

    Gadea/Badea, no acuma "scotie-te, scotie-te"!
  • +4 (4 voturi)    
    !!! (Vineri, 20 septembrie 2013, 13:09)

    caspa1 [utilizator]

    Ba ce jurnaliști se mai dau unu și ei au mai puține clase ca trenu.
    • +5 (5 voturi)    
      !!! (Vineri, 20 septembrie 2013, 14:06)

      jijiman [utilizator] i-a raspuns lui caspa1

      Asta ma frapeaza si pe mine. Gadea a terminat Teologie Adventista, Badea - ASE-ul, Ciutacu - Politehnica, iar Ciuvica - Medicina. Dar nu, ei sunt mari jurnalisti. Probabil de-aia presa contemporana a ajuns in halul asta, ca e plina de astfel de jurnalisti.
      • +4 (4 voturi)    
        corectie (Vineri, 20 septembrie 2013, 14:31)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui jijiman

        badea si a luat licenta la repetir..ca si Goe..a facut scoala in vreo zece an am inteles..parca cu gura lui a spus asta
  • +6 (6 voturi)    
    televiziunea nu ma poate conditiona (Vineri, 20 septembrie 2013, 14:37)

    U_swamp [utilizator]

    Eu sint un fervent si constant opozant al lui Basescu, dar nu mi se pare acceptabil ca un post de tembeliziune sa-mi conditioneze protestul civic, punindu-mi in fata optiunile la pachet: daca esti impotriva exploatarii de la Rosia Montana, atunci musai sa strigi: Jos Basescu! Nu sint atit de idiot incit sa amestec cauzele cu parcursul si argumentele, numai sa-i fac pe plac trustului lui Felix!
    BTW: eu mi-am tras acest nick pe hotnius in iulie 2013, iar musiu Mircea Badea se arata hitru folosind aceasta sintagma in august si septembrie: gazul de basist! Il anunt ca eu nu am mii de euro sa-i dau OSIM-ului pentru inregistrarea marcii... il poate folosi liber, dar eu il consider de mare porc (sa folosesc complementul preferat)...
  • 0 (0 voturi)    
    presa sa sinucis (Luni, 23 septembrie 2013, 20:49)

    consting [utilizator]

    cine a inghitit minciunile lui gadea & company si toate tv aservite, i-au votat -70%- pe acesti guvernanti de 2 lei. au promis marea cu sarea si-au ales solutiile cele mai proaste. cam ce au facut si pdl-eii. oare experienta poloniei nu va spune nimic, guvernantilor ? nu sunt departe de ar tv nici realitatea prin manastire si impartialul de 2 lei perlipceanu -digi24. sa va fie risine cum moderati. nu invitati persoane cu expertiza in mineritul aurifer vs rmcg. va faceti de r.... ignorand cu buna stiinta lupta contrariilor indispensabila progresului. ce iti spune oare prerlipceanule, academia, cand aude aberatiile rmgc, singurii tai invitati ? jocurile cui le faceti cu emisiunile voastre de doi lei ? cei ce si-au dau seama au inceput sa va cearna.