Antena 3 a lansat o campanie impotriva lui Traian Basescu intitulata "Mi-e rusine cu presedintele tarii mele. Si tie?"

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 7 mai 2014, 13:09 Economie | Media & Publicitate


Antena 3 a demarat in editia de marti seara a emisiunii Sinteza Zilei o noua campanie impotriva presedintelui Traian Basescu intitulata "Mi-e rusine cu presedintele tarii mele", pe care o prezinta drept "un demers de recastigare a demnitatii nationale".

Imbracati in tricouri cu maneca lunga negre, cu numele campaniei inscriptionat pe piept, Mihai Gadea si Adrian Ursu au prezentat campania.

In afara de vedetele postului de televiziune, campania este sustinuta de artisti precum Doru Stanculescu, Draga Olteanu Matei, Florina Cercel.

Vezi aici clipul de promovare a campaniei






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10603 vizualizari

  • +71 (91 voturi)    
    o sa ma inscriu si eu (Miercuri, 7 mai 2014, 13:14)

    goto [utilizator]

    o sa particip si eu, dar dupa alegerile prezidentiale, daca iese ponta presedinte.
    • +65 (77 voturi)    
      Doamne fereste sa ajunga dottore (Miercuri, 7 mai 2014, 13:20)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui goto

      intreaga tzara se va imbraca in acel tricou..vom fi precum chinezii)))..evident salariatii latrinelor..vor avea tricoruri cu zeghe))))
      • +18 (24 voturi)    
        Pai mie mi-e deja rusine cu Ponta prim-ministru... (Miercuri, 7 mai 2014, 18:57)

        Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Daca ajunge si presedinte, cred ca o sa-mi fie chiar scarba...
        • +8 (12 voturi)    
          asta deja va fi consemnata de (Miercuri, 7 mai 2014, 19:01)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

          Giurescu in Arhiva Academiei romane, perioada Cea Mai Neagra / incluzand si Martea Neagra /..in care am tolerat, noi poporul roman un Mincinos la Conducerea Tazarii..adresa..Piata Victoriei...poate trebuie un Maidanul victoriei sa inteleaga dottore ce e cu el !!!! ce poate fi cu el !!!!
          • +12 (14 voturi)    
            Si mie imi este rusine! (Miercuri, 7 mai 2014, 21:13)

            Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Mie imi este rusine ca am conationali si ca sunt contemporan cu asemenea mizerii umane ca Gadea, Badea, Ursu & Co. Aceeasi rusine si dispret am si pentru cei care nu mai gandesc singuri ci lasa aceste lepre sa gandeasca in locul lor fara sa verifice daca nu sunt cumva manipulati ca niste animale...Bleah!!!
    • +34 (42 voturi)    
      urmeaza un razboi civil iar la baneasa (Miercuri, 7 mai 2014, 13:28)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui goto

      in loc de latrina vom construe un parc, cu multa verdeata
      • +22 (32 voturi)    
        hehehe (Miercuri, 7 mai 2014, 14:28)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        la latrina se simte racoare dinspre jilava....
        a inceput numaratoarea inversa. tic-tac, tic-tac !
      • -15 (25 voturi)    
        un domn sau un 'pcr-ist' ? (Miercuri, 7 mai 2014, 14:34)

        adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        deci daca castiga altcineva decat ce vdoresti tu .. trebuie sa fie razboi civil ?

        vai de mine ce plin de ceausisti pe aici ...
        • +12 (22 voturi)    
          pucist daca tastai era ceva (Miercuri, 7 mai 2014, 15:33)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

          dar pecerist cred ca doar Familia Ta a fost Onorata !
          • -8 (16 voturi)    
            nu . (Miercuri, 7 mai 2014, 16:13)

            adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            si dupa cum se vede .. eu nu am atitudini 'extremiste' ca ... altii .

            tu pe de alta parte ... mai toate comentariile tale sunt extreme .. si cel de mai sus e chiar pcr-ist !
            • +7 (15 voturi)    
              pcr ist e ceva deja vu ptr tine (Miercuri, 7 mai 2014, 16:54)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

              eu chiar nu am avut "norocul" tau..
            • +8 (10 voturi)    
              Mars ma sluga a coruptilor (Miercuri, 7 mai 2014, 20:42)

              UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

              Nu ti-e rusine sa arati in public complicitate la distrugerea Romaniei? Sau ai creierul prea neted si o faci doar din inconstienta?
    • +9 (11 voturi)    
      Mie mi-e rusine de primul ministru (Miercuri, 7 mai 2014, 20:34)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui goto

      si de faptul ca in tara mea sunt cetateni care se uita la Latrine
  • +49 (63 voturi)    
    si mie (Miercuri, 7 mai 2014, 13:15)

    KiMBO [utilizator]

    Mi- e rusine de nerunarea lor.
    • +21 (29 voturi)    
      Ursu asta (Miercuri, 7 mai 2014, 14:03)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui KiMBO

      nu a avut un infarct?!
      Credam ca va avea inima si minte la cap!
      Chelia insa il motiveaza sa fie asa cum este!
      Frustrari, Doamne, frustrati!
    • +10 (16 voturi)    
      hehehe (Miercuri, 7 mai 2014, 14:38)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui KiMBO

      se agita ca vin vidanjorii de la dna peste ei.
      • +5 (17 voturi)    
        o sa fie un parc cu multa verdeata (Miercuri, 7 mai 2014, 15:36)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        dupa ce trece DNA..si un panou frumos vopsit...aici Crescent a construit un parc din Banii Dumneavoastra, ai ROMANILOR !
    • +3 (3 voturi)    
      nu trebuie sa ne fie rusine (Joi, 8 mai 2014, 6:32)

      T34 [utilizator] i-a raspuns lui KiMBO

      Trebuie doar sa cerem reintroducerea in Codul Penal a Art. 236-1: Defăimarea ţării sau a naţiunii.

      Nenorocitii astia nu stiu ce sa mai faca pentru a ne face de ras in fata altor natiuni!
  • -13 (43 voturi)    
    daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (Miercuri, 7 mai 2014, 13:16)

    miha53 [utilizator]

    daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  • +69 (79 voturi)    
    mie mi-e rusine (Miercuri, 7 mai 2014, 13:19)

    amanda13 [utilizator]

    de partidul de guvernamant din Romania care isi face campanie despre mandria de a fi roman cu fotografii straine, mi-e rusine de presa din Romania plina de insi inculti, agresivi, care isi iau salariul intretinand o atmosfera balcanica, plina de tatisme si teme false, mi-e rusine de prim ministrul tarii mele care este un plagiator dovedit, mi-e rusine de parlamentul tarii mele plin de infractori si personaje reprezentand grupuri de interese meschine, mi-e rusine de opozitia fragmentata din Romania care nu este in stare sa se coalizeze impotriva mafiei din guvern si nu, nu mi-e deloc rusine de presedintele tarii mele, singurul care a incercat macar sa le tina piept!
    • +12 (16 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 7 mai 2014, 15:19)

      [anonim] i-a raspuns lui amanda13

  • +64 (74 voturi)    
    propun si eu o campanie (Miercuri, 7 mai 2014, 13:19)

    sucaa [utilizator]

    mi-e rusine ca sunt platit de un turnator ce si-a turnat si familia.
    se baga cineva? :)
  • +68 (78 voturi)    
    Mi-e rusine (Miercuri, 7 mai 2014, 13:20)

    TontonMacoute [anonim]

    Mi-e rusine ca un infractor de drept comun (Voiculescu) este inca in libertate si arunca cu dejectii, prin trompetele A3, in spatiul public. Trebuie asanat!
  • +40 (46 voturi)    
    ce sa zic,? (Miercuri, 7 mai 2014, 13:20)

    mos ion roata [utilizator]

    sa va fie rusine...asa...in general!
  • +32 (44 voturi)    
    si mie (Miercuri, 7 mai 2014, 13:21)

    QuadCore [utilizator]

    daca avem presedinte pe poanta in toamna .. dau si eu un vot
    • +21 (25 voturi)    
      daca le "animal" e uns presedinte (Miercuri, 7 mai 2014, 13:57)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui QuadCore

      va trebui sa ridici frumos doua degete si sa ceri voie in a-ti spune o parere. Daca se aproba, fireste....
  • -33 (45 voturi)    
    Si mie m-ie rusine de presedintele tarii (Miercuri, 7 mai 2014, 13:27)

    La Tour Eiffel [utilizator]

    Mi-e rusine si de a3 dar nu-i acelas lucru. Pe astia pot sa-i ignor dar pe bas il stie o lume intreaga, n-ai cum sa te spui ca nu sti cine e si ce face. Si e greu ca roman ca toata lumea te intreaba: bine da de ce nu faceti nimic, de ce-l lasati sa faca tot ce a face? Dar mai ales urmatoarea intrebare e greu de suportat: aveti in 2014 in Ro, tara din UE, un presedinte nomenclaturist comunist?
    • +7 (9 voturi)    
      Ivan mars cu propaganda de aici (Miercuri, 7 mai 2014, 20:44)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui La Tour Eiffel

      Nu tine vrajeala
  • +34 (44 voturi)    
    Bravo Base! (Miercuri, 7 mai 2014, 13:27)

    ssgl [utilizator]

    Mandru ca avem un presedinte capabil sa se lupte chiar de unul singur cu un sistem corupt vreme de 10 ani!
    • -10 (20 voturi)    
      10 ani ? (Miercuri, 7 mai 2014, 15:03)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui ssgl

      adica si alianta sa era corupta ?

      si pdl-ul sau era corupt ?


      noroc ca si-a donat cate o vilutza ...ca altfel nu stiu ce se facea asa cinstit si necorupt cum e ...
      • +8 (12 voturi)    
        vilute vilute (Miercuri, 7 mai 2014, 17:58)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        cum este mai bine? vilute sau fabrici si uzine cum le vindea PSD-ul?
  • +31 (43 voturi)    
    rușii ne (Miercuri, 7 mai 2014, 13:32)

    NoFive [utilizator]

    mi-e rușine de MIhai Gâdea, Adrian Ursu, Draga Olteanu, Florina Cercel, Doru Stanculescu si altii care au pus botul la noile timpenii ale Antenei 3.
    • +22 (28 voturi)    
      putin spus sunt tradatori de tzara si Neam (Miercuri, 7 mai 2014, 14:10)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui NoFive

      INDIFERENT daca Base este sau nu ..bun..defaimarea Institutiei Prezindetiale si mentinerea confuziei prin manipulare grosolana..e un act de tradare..eu unul as propune sa li se retraga cetatenia la numitii de la antenna si slugile lor
  • +34 (38 voturi)    
    imi este rusine (Miercuri, 7 mai 2014, 13:42)

    prepeleac [utilizator]

    Imi este rusine cu poporul care in 2012 a votat hotii, tradatorii, mincinosii, fostii securisti imbracati in haine noi....si imi este si mai rusine ca in tara asta exista apr. 15% de idioti care urmaresc si se lasa spalati pe creier de vidanjele antenei 3.
  • +36 (42 voturi)    
    Voiculescu e disperat! (Miercuri, 7 mai 2014, 13:42)

    Matrafirefox [utilizator]

    Voiculescu nu mai stie ce sa mai faca sa scape de parnaie, nu-si da seama ca justitia nu-i a lui Basescu, ci a noastra a tuturor.
  • +22 (28 voturi)    
    si mie (Miercuri, 7 mai 2014, 13:46)

    virgil popisteanu [utilizator]

    de antena 3
  • +22 (30 voturi)    
    . (Miercuri, 7 mai 2014, 13:46)

    tirolez [utilizator]

    CNA-ul nu spune nimic? E normal?
  • -26 (34 voturi)    
    Nu-mi e rusine de Basescu. (Miercuri, 7 mai 2014, 13:47)

    MenInBlack [utilizator]

    In curand lumea va spune : ''dar cine e Basescu?"
    Lui ar trebui sa-i fie rusine, dar nici asta nu mai atarna prea mult, ce-atarna greu a luat Tanti Nutzi cu bis.
    • +7 (9 voturi)    
      Mie mi-e rusine ca exista (Miercuri, 7 mai 2014, 20:46)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      complici ai coruptilor sau imbecili patentati in aceasta tara...daca te uiti in oglinda intelegi de cine vorbesc :)
      • -1 (5 voturi)    
        iar oglinda ta se numeste disperareee ;) (Miercuri, 7 mai 2014, 23:58)

        MenInBlack [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

        ...
        • +3 (3 voturi)    
          ceva Invizibil ca Tine (Joi, 8 mai 2014, 8:47)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

          negru ca Noaptea la Suflet nu poate inteege povestea cu Oglinda
  • +26 (34 voturi)    
    Valea si adio ! (Miercuri, 7 mai 2014, 13:50)

    anaana [utilizator]

    Daca le e rusine pot sa plece din Romania si sa-si exercite profesiunea de mari ziaristi oriunde ! Despre restul : - Florina Cercel - nu a avut rusine cu Iliescu desi morala .....Draga Oltenau Matei e in criza de bani - Doru Stanculescu este turnator de prin 1970...
  • +29 (35 voturi)    
    Reply (Miercuri, 7 mai 2014, 13:53)

    Bubico [utilizator]

    Mi-e rusine cu Antena 3. Si tie?
    • +22 (28 voturi)    
      rushine putin spus (Miercuri, 7 mai 2014, 14:11)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Bubico

      imi este scarba de cei care lucreaza acolo..esretul e can can dictat de felix !
  • +19 (27 voturi)    
    Ai, hai (Miercuri, 7 mai 2014, 13:56)

    Bubico [utilizator]

    Doru, dragule, ai uitat sa mai canti "Fara petale", ai uitat de adevar si de viata ta, te-a luat somnul Antenelor si e asa pacat...
    Trezeste-te, Doru, unde e vali Sterian sa te scoale? Ai, hai!...
  • +9 (15 voturi)    
    Probabil un jurnalist de pe HN a votat deja (Miercuri, 7 mai 2014, 13:57)

    Luke1 [utilizator]

    se stie dansul cine este ...
  • +24 (30 voturi)    
    il pasate inchisoare pe Felix? (Miercuri, 7 mai 2014, 14:00)

    ..13 [utilizator]

    Numai atunci cand exista un pericol mortal de puscarie motanul Felix devine extrem de nervos si da din coada cu mult peste limitele lui.
    • +21 (27 voturi)    
      PE 13 MAI O BERE NOROC (Miercuri, 7 mai 2014, 14:12)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      pentru Romania ca a scapat de felix pentru 5 ani !
  • +14 (18 voturi)    
    de PM si rusine dar si scarba! (Miercuri, 7 mai 2014, 14:01)

    IancuJianu [utilizator]

    .
  • +15 (19 voturi)    
    este ilogic! (Miercuri, 7 mai 2014, 14:02)

    Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator]

    A3 este in campanie impotriva presedintelui de foarte multi ani.
  • +26 (32 voturi)    
    Tricouri (Miercuri, 7 mai 2014, 14:17)

    EagleEye [utilizator]

    Cred ca o sa scot pe piata tricouri cu "Mi-e rusine de Antena 3".Presimt ca o sa am vanzari fabuloase.O sa-l rog si pe Basescu sa poarta si el unul in weekend la mare.
    • +11 (17 voturi)    
      eu cumpar 10 (Miercuri, 7 mai 2014, 14:24)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui EagleEye

      si le distribui gratuit la cine il va purta, sunt convins ca 7,4 mil..s au trezit in ceasul al XIII lea..iar pe 13 mai..vom sarbatori incarcerarea Varanului si inchiderea latrinelor...http://www.petitieonline.net/petitie/02529049/semnaturi/pg6
    • +8 (16 voturi)    
      S-ar putea sa nu ai succes. (Miercuri, 7 mai 2014, 15:27)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui EagleEye

      Ba mai rau: s-ar putea ca purtatorii de astfel de ricouri sa fie alergati pe strazi de gospodinele care candva ii aplaudau pe minerii veniti in Bucuresti.

      Si de mazete...
      • +10 (16 voturi)    
        evoque/finutza/jiji kemt..si alti (Miercuri, 7 mai 2014, 15:31)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        bolshevici..demagogi
        • +9 (13 voturi)    
          Pai aia.. (Miercuri, 7 mai 2014, 16:29)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          ..sunt mazetele.
  • +12 (18 voturi)    
    efect invers (Miercuri, 7 mai 2014, 14:25)

    RoPe [utilizator]

    exact acest gen de mesaj ma face sa il respect mai mult pe Presedinte...antenistii sunt disperati de teama ca isi vor pierde joburile din 13 mai, cand e posibil sa nu-si mai vada seful...cine oare o sa mai angajeze asemenea slugi veninoase?! Antrenati-va pt somaj baieti...
  • +10 (16 voturi)    
    Antena 3, (Miercuri, 7 mai 2014, 14:32)

    Ponta [utilizator]

    SCUIPATI AICI !!!!!!
    Intregi echipe ne place haznaua.
  • +15 (21 voturi)    
    /// (Miercuri, 7 mai 2014, 15:15)

    hmara [utilizator]

    Rusine a3.
    Rusine, rusine, rusine.
    Si celor ce se asociaza cu a3 si demersurilor ei.

    Mi-am schimbat impresia fata de D.Stanculescu, D.O Matei si F.Cercel. S-au compromis.
  • +15 (21 voturi)    
    Mi-e rusine... (Miercuri, 7 mai 2014, 15:18)

    PaulAtreides [utilizator]

    ...de tupeul, incultura si nesimtirea celor de la A3 si patronului lor!
    Nu-l plac pe Basescu, dar ce ma face totusi sa-l plac in cele din urma e faptul ca are cohones sa se bata cu toti astia, asa de unul singur. Asta denota tarie de caracter, ceea ce e de respectat. Contrar lui sunt toti astia care latra in haita, complet lipsiti de caracter si coloana vertebrala.
  • +11 (17 voturi)    
    NU MI_E RUSINE (Miercuri, 7 mai 2014, 15:21)

    monor [utilizator]

    nu mi-e rusine cu nici un roman care-si castiga painea muncind cinstit. voua antenistilor o sa va fie rusine teribila peste cativa ani cand veti fi subiecte de satira si umor.
  • +6 (12 voturi)    
    eu (Miercuri, 7 mai 2014, 15:45)

    marius112 [utilizator]

    Il urasc pe Basel,dar parca de 10 ori mai mult pe mincinosii astia cu propaganda lor psd.pe Donald cap patrat,Gadea.lingaul Badea.preafericitul si pururea zambaretul Ponta.nu va mai sinucideti ca neghiobii,muriti in incercarea de a elimina unul dintre cei enumerati mai sus.
  • +6 (8 voturi)    
    Mie imi este rusine cu tine felix turnatorule (Miercuri, 7 mai 2014, 20:27)

    Inna100 [utilizator]

    tare, tare rusine... si tot nu inteleg de ce nu esti inca dupa gratii..
    Si de latrinele tale 1, 2,3 !! Le consider cele mai mare surse de otrava urat mirositoare
  • +3 (5 voturi)    
    Mi-ii scirba ,mi-ii lehamite de antene si PONTA (Miercuri, 7 mai 2014, 22:08)

    andreesanu [utilizator]

    Scirba ,lehamitea sunt cuvintele ce pot sa exprime ceea ce simt fata de mizeria voastra,fata de nesimtirea
    voastra,fata de impertinenta care va caracterizeaza pe voi si cei din spatele vostru ;Voiculescu ,Ponta si tot neamul vostru neadormit.
    Ati transformat totul intr-o cocina,intr-o latrina,intr-o mahala,aspa nu-i media asta-i postitutie,asta-i tembelizare .
  • +5 (5 voturi)    
    Nesimtirea in floare (Joi, 8 mai 2014, 3:42)

    Mo7 [utilizator]

    Nesimtirea e in floare, la Antene... Sa ai un patron precum Felix, si o marioneta precum Ponta, dar sa iti fie rusine cu Base?? A devenit patologic!
    • +4 (4 voturi)    
      atat Pastorul cat si restul Creditorilor (Joi, 8 mai 2014, 8:49)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mo7

      lui felix nu au viziunea ce vor face dupa ce intra Creditorul lor la Brutarie..cui vor mai plati debitele ?..eu cred ca raspunsul e la Dottore
  • +1 (1 vot)    
    Petitie (Joi, 8 mai 2014, 15:33)

    Dana Bob [anonim]

    Antena 3 a initiat si o petitie on-line!
    Stie cineva ceva de soarta ei?
    Nu ma uit la antene si ma simt f bine!