Ion Cristoiu: Am divortat si de Realitatea TV

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 12 noiembrie 2014, 19:59 Economie | Media & Publicitate


Jurnalistul Ion Cristoiu a anuntat pe blogul sau ca si-a dat demisia de la postul de televiziune Realitatea TV.

Cristoiu scrie pe blog ca i-a trimis un e-mail lui Rares Bogdan, prin care solicita desfacerea contractului cu Realitatea TV:

"Stimate domnule Rares Bogdan,

Avind in vedere evenimentele petrecute in ultimul timp (anularea fara a fi instiintat a emisiunilor de miercuri si duminica, jignirile aduse de patronul dvs, Cozmin Gusa), v-as ruga sa intreprindeti diligentele necesare pentru intreruperea contractului dintre mine si Realitatea Tv incepind cu 1 noiembrie 2014.

Apelez la acest mijloc intrucit semnarea contractului a avut loc tot prin intermediul dumneavoastra.

Cu stima,
Ion Cristoiu"


Ion Cristoiu era invitatul permanent saptamanal al emisiunii "Jocuri de putere" de la Realitatea TV, realizata de directorul editorial Rares Bogdan.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















22856 vizualizari

  • +8 (18 voturi)    
    no?! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 20:03)

    corvus coraX [utilizator]

    Ce mare pierdere!
    • +9 (17 voturi)    
      ...si muri de V. Alecsandri (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 20:39)

      Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

      daaa, s-a stins scinteia (tineretului)... in curind asteptam si demisia balalaului de Rares...
      • +10 (20 voturi)    
        clona nereusita... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 20:54)

        roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

        Ion Cristoiu a fost adus la Realitatea sa faca din Rares B. un al doilea Turcescu, adica sa-l cloneze. Dar e greu cu acest "Ponta al Realitatii" care vorbeste, vorbeste...dar uita uneori sa se mai si asculte. L-am compatimit pe Ion Cristoiu. Il asteptam la Nasul TV!
  • +12 (18 voturi)    
    D-l Cristoiu (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 20:24)

    Bazil [utilizator]

    se indoaie ca trestia dupa cum sufla vantul.
    • +5 (7 voturi)    
      da impresia (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 22:24)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      El a fost crescut de psd-isti ..el era cartita televiziunilor..cum sunt cartitele partidelor
  • +14 (22 voturi)    
    Paguba-n ciuperci.... (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 21:34)

    Cataleya [utilizator]

    Pana la urma, Gogosarul de Gagesti ajunge exact acolo unde ii este locul - la Antena 3!
    • -2 (6 voturi)    
      nu-l blamati..... (Joi, 13 noiembrie 2014, 1:53)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      pe Cristoiu..........este totusi un analist pertinent...... bine ca pleaca de la duplicitarii si fufele irealitatii, poate gaseste o televiziune onesta , precum , NASUL.-TV.
    • +2 (2 voturi)    
      intre gushea (Joi, 13 noiembrie 2014, 12:35)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      si varan, diferenta e de nuante.
      gushea e uls'amica. e cu vechiul cuplu de mincinosi vestiti, tonta si kkrau.
      un om cu pareri proprii, oricare ar fi ele, nu poate servi interese de gashca, asa cum o fac tonomatele, vuvuzelele si latrinele de partide.
      cristoiu e un basist, desi nu vrea s'o recunoasca.
      cristoiu este bun, la canalii tv, numai cat este in accord de vederi cu mogulii sau moguletii care stapanesc canalele respective.
      iar canalele si trusturile depend de institutiile statului, deci trebuie sa serveasca pe cei ce dirijeaza institutiile.
      cu un fisc de partid, un cna aservit, e greu.

      sa fim seriosi, b1 nu este anti psd, anti dottore, ci numai nu'l scarpina intre coarne, nu'i imprastie duhoarea, cum o fac latrinele si otv ghitza.
      la aparitiile lui dr.tonta la b1, in emisiunea madalinei puscalau, n'a fost niciodata deranjat cu intrebari prea ..pertinente.
      moderatoarea a avut totdeaun grija sa nu'l supere.
      probabil ca a fost si conditia aratarii lui pe sticla de la b1.
      sa nu uitam ca cel ce conduce b1 a lucrat la varan.
  • +9 (9 voturi)    
    Foarte bine ! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 22:59)

    adrian88000 [utilizator]

    Cu cat il vedem si il citim mai putin pe Cristoiu , cu atat mai bine. Nu si-a uitat tineretea comunista.
    Sa-l lasam in Bibleoteca Academiei.
    Restul sa fie tacere !
  • -2 (10 voturi)    
    E o pierdere! (Miercuri, 12 noiembrie 2014, 23:13)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    O pierdere serioasa. Eu il urmaream cu interes. Sigur ca nu-mi aminteam cu placere de trecerea lui si pe la L3, dar cred ca si el o regreta.
  • +7 (7 voturi)    
    istorie (Joi, 13 noiembrie 2014, 1:10)

    sorin3 [utilizator]

    nu in ziarul lu a aparut "senzationalul" in Romania?
    Gaina care nastea pui vii.
  • +3 (5 voturi)    
    Reteveul (Joi, 13 noiembrie 2014, 4:43)

    Dana Bob [anonim]

    Nu e exclus sa-l vedem la RTV ,alaturi de Corina Dragotescu! Atat a mai ramas!
  • +4 (4 voturi)    
    Oportunistul mai face un viraj! (Joi, 13 noiembrie 2014, 7:32)

    hotnewsfil [utilizator]

    OPortunistul Cristoiu mai face un viraj catre comunisti. Ii spune lui ceva ca acestia vor ramane la putere si dula alegerile din 16 Noembrie, si face miscarea din timp.
  • +4 (4 voturi)    
    Cristoiu si cu tariceanu (Joi, 13 noiembrie 2014, 9:45)

    ofCAER [utilizator]

    se intrec in divorturi...