Declaratia serii de duminica vine de la Antena 3. Adrian Ursu: A fost o spalare de creier pe internet, ceva de speriat

de I.C.     HotNews.ro
Luni, 17 noiembrie 2014, 10:49 Economie | Media & Publicitate


Adrian Ursu
Foto: Antena 3
Realizatorul Antena 3 Adrian Ursu a oferit declaratia serii de duminica, in studioul postului de televiziune, scrie Pagina de Media. Dupa anuntarea exit-poll-urilor, in timp ce toate posturile de stiri difuzau manifestatiile de strada din Bucuresti, dar cu diferite interpretari, realizatorul Antena 3 a afirmat ca ce s-a intamplat duminica "a fost o spalare de creier pe internet, ceva de speriat".

Si la plimbarea de strada organizata acum cateva luni, Adrian Ursau a avut un mesaj legat tot de spalarea creierelor: "Mai bine confiscat decat pe creier spalat".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















25764 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    CNA ul sa isi faca treaba (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:51)

    un domn [utilizator]

    gata cu joaca..puneti jucariile in rastel..spalati va pe maini INCHIDETI LATRINA 3 SI RAITARU TEVE..GATA CU SURSA DE DEJECTII SOCIALE !
    http://www.petitieonline.net/petitie/02529049/semnaturi/pg6
    • 0 (2 voturi)    
      Nu sunt de acord cu inchiderea lor! (Luni, 17 noiembrie 2014, 13:13)

      Andor74 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ci doar sa-i oblige sa furnizeze macar 75% din timp stiri reale si netrucate.
      Si restul de 25% sa-l lase pentru publicitate.
      • +2 (2 voturi)    
        PE SCAMATORII ASTIA NU II POTI (Luni, 17 noiembrie 2014, 13:49)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Andor74

        invata stiri NEtrucate..au in Sange asta de la varan..ce crezi ca pot ajunge Digi24 VREODATA..din urma ?
  • +4 (4 voturi)    
    maxim 300! (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:56)

    xuleasca [utilizator]

    trebuie sa puna in aplicare referdumul, maxim 300 parlamentari, altfel am castigat doar o batalie!
  • +2 (4 voturi)    
    nu e cazul (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:57)

    colu [utilizator]

    tau sa fii spalat pe creier.Nu are nimeni din lume ce sa spele la tine.
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:57)

    Razvan_i [utilizator]

    As zice ca hotul striga hotii, dar nu poti compara abjectiile de pe postul acela cu informatiile ce apar pe internet.
  • +4 (4 voturi)    
    Spălatul pe creier este bidirecțional, (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:57)

    Con_stan_tin [utilizator]

    din spălator ajungi ușor spălat și viceversa.
  • +4 (4 voturi)    
    asta (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:57)

    xanti [utilizator]

    Ne crede trepanati pe toti.
    Voi spalati romanii pe creier nu internetul,esti la fel de nociv ca seful tau Felix.
    O adunatura de derbedei.
  • +3 (3 voturi)    
    Voiculescu a găsit un Adrian la gunoi (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:59)

    visio [utilizator]

    și l-a adoptat!
  • +1 (1 vot)    
    ursu pacalit de vulpe (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:00)

    BacDo [anonim]

    "a fost o spalare de creier pe internet, ceva de speriat".daaa ne-a intrecut pe noi Latrina 3. Ursule esti un urs ba.
  • +3 (3 voturi)    
    Sluga securistilor (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:00)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ca toti 'jurnalistii' de la A3 aflati in solda securistului Voiculescu. Nu cred ca au invatat lectia, vor continua sa manipulezu, pentru ca asta e comanda 'de sus'.
  • +3 (3 voturi)    
    spalare pe creer zici ? (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:00)

    andrei_2013 [utilizator]

    Mars ma de aici ! Sa zici mersi ca a iesit asa si ai la ce sa latri in continuare inca 5 ani.
  • +4 (4 voturi)    
    NO SHIT (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:00)

    tearoftime [utilizator]

    hotul striga hotii... ce e nou?

    ce poate fi mai odios decat un personaj care vinde viitorul tuturor, inclusiv al copiilor sai pentru un pumn de arginti manjiti?

    Scarba, scarba si iar scarba nea Adriane...
  • +2 (2 voturi)    
    Ar trebui sa-l credem (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:01)

    M.Twain [utilizator]

    Stie el cel mai bine cum e cu spalarea creierelor, ticalosul.

    Acum serios, ar trebui sa mai protestam si pentru un CNA corect, impartial si care sa respecte legea.
  • 0 (0 voturi)    
    pai, (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:01)

    cezy43 [anonim]

    ocupat cu problemele electorale si-o fi adus aminte abia pe seara ca tre' sa manance si el ceva!
  • +4 (4 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:02)

    [anonim]

  • +2 (2 voturi)    
    spalare pe creier ? (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:03)

    gabi_1980 [utilizator]

    stimabile,
    te rugam frumos, noi cei din diaspora, care nu urmarim antena 3 sa ne lasi in pace. Incercati sa intelegeti odata pentru todeauna ca anii 90 au trecut, traim in epoca informatiei. Nu degeaba seful vostru propune la copii sa invete pe tablete ?

    Incerc sa imi stapanesc degetele si sa nu scriu mai mult.

    Asteptam opinia CNA. Sunteti un post care in tara unde traiesc eu (Belgia) si unde am votat ... cu greu ... ati fi interzisi.

    Multa sanatate domnule ... Ursu. In special v-as ura dvs si colegilor un sincer ... good bye.
  • +1 (1 vot)    
    da, domnu ursu (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:06)

    chiuariu [utilizator]

    unii chiar si-au spalat creierele murdarite de voi.
  • +1 (1 vot)    
    Dobitocule,spalarea.... (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:08)

    gica43 [utilizator]

    ..pe creier ati facut-o voi,desi la ceice va privesc nu prea aveti ce sa spalati ! Noi,cei de pe internet avem cu ce sa mai si judecam,dovada ca ati luat-o tare,tare,peste bot !!!
  • +1 (1 vot)    
    NU mai merita atentie (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:10)

    fefefefe [utilizator]

    va rog, nu vrem sa mai auzim de antenna 3. Gata, s-a terminat cu ei, latrina poate sa tipe acum cat o vrea, totul e decat o mizerie care nu mai merita atentie.
  • 0 (0 voturi)    
    Tu panda (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:11)

    Calinul [utilizator]

    mai ai creier?
  • 0 (0 voturi)    
    puteti vota la vedere sa mearga votul mai reprede (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:13)

    Bocu' lu'Ioha [utilizator]

    a circulat pe net nu pe tv
  • +2 (2 voturi)    
    Adunatura Antenelor. (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:14)

    Martinezu [utilizator]

    Sint iremediabili. Periculosi, nu trebuie lasti liberi sa umble pe strazi. O astfel de latrina trebuie inchisa. L afel si colegii lor de la RTV.
    Sper ca Iohanis nu va uita si va inlocui pe sefa de la CNA. In plus sa aibe grija si de TVR care o luase razna rau.
  • +1 (1 vot)    
    Internet (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:14)

    Hell [utilizator]

    Multumesc din suflet internetului care m-a spalat pe creier desi in realitate mi-a deschis de tot ochii si m-ia oferit sansa sa fiu din nou mandru ca sunt roman! Facebook a avut un rol enorm in victoria de aseara!
  • +2 (2 voturi)    
    Adriane, eu sincer, te-nțeleg (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:15)

    ploiesteanu [utilizator]

    munca ta de 10 ani s-a dus dracu într-o zi. Dar ai fost plătit gras pentru asta de Voiculescu, n-ai muncit pe degeaba. Că n-a prins la populație de data asta nu-i vina numai a ta. La alegerile parlamentare ți-a ieșit. Si dacă tot veni vorba de spălarea creierului alegătorului, la A3 voi nu faceți asta ? Cu exceptia TVR si poate a DIGI 24, toate posturile de la noi sunt partizane politic.
    • +1 (1 vot)    
      N-as pune exceptia la TVR (Luni, 17 noiembrie 2014, 13:15)

      Andor74 [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

      Nu uita ca vineri nu s-au difuzat stiri referitoare la mitinguri anti-Ponta.
      • 0 (0 voturi)    
        A transmis dar mai puțin (Luni, 17 noiembrie 2014, 18:17)

        ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui Andor74

        ca să nu se interpreteze ca propagandă electorală pentru un partid.
        Duminică însă și-au modificat poziția precaută și rezervată de vineri. Au dat de la sectiile de votare din afara țării, aproape încontinuu.
  • 0 (0 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:18)

    Sebastian Ghitza Critza [anonim]

  • +1 (1 vot)    
    vanish! (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:19)

    reklamaspoof [utilizator]

    Amice Ursu, tu esti atat de spalat pe creier ca la tine luceste! Unde ti-e blana, cu-i ai vandut-o??

    [imi cer scuze marcii Vanish ca i-am folosit numele pentru coincidenta oportuna!]
  • +1 (1 vot)    
    Acest URSU, (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:21)

    Ponta [utilizator]

    Este un exemplu tipic de comunist cu un grad avansat de retard intelectual si nu numai (sper ca macar acum sa nu stergeti comentariul. Nu contine injurii ci doar constatari).
    Daca nu este cum vor ei suntem spalati pe creier.
    Cred ca de acum incolo incepe show-ul. Din acest moment din care Romania va incepe eradicarea comunismului si inlocuirea slugilor cu oameni care gandesc.
  • +1 (1 vot)    
    Acest URSU, (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:21)

    Ponta [utilizator]

    Este un exemplu tipic de comunist cu un grad avansat de retard intelectual si nu numai (sper ca macar acum sa nu stergeti comentariul. Nu contine injurii ci doar constatari).
    Daca nu este cum vor ei suntem spalati pe creier.
    Cred ca de acum incolo incepe show-ul. Din acest moment din care Romania va incepe eradicarea comunismului si inlocuirea slugilor cu oameni care gandesc.
  • +2 (2 voturi)    
    Ha-ha-haaaa (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:23)

    Florinache01 [utilizator]

    Sa radem cu Stan si Bran!
    Jos Internetul!
    Jos cenzura!
  • +3 (3 voturi)    
    LOOOl...!!! (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:24)

    Codruta N [utilizator]

    Spalarea pe creieri de pe feisbuc a batut spalarea pe creier a antenelor... jaaaaleee....!!! :))))))))))))))))

    Bre, o masina de spalatori pe creieri meseriasi nu a reusit sa faca fatza unor amaratzi de amatori cu nasu in smartfoane...!! :))) Faceti-va seppukku! :P
  • +3 (3 voturi)    
    hahahaaaaaa (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:24)

    lp [utilizator]

    un deget - mijlociu
  • +1 (1 vot)    
    imi provoaca mila (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:24)

    tzopa [utilizator]

    Am fost furios pe cozile de topor de la latrina 3, dar vazandu-i aseara asezati in sir ca ciorile pe gard uitandu-se consternati in smartphon-uri si tablete mi-au provocat mila !
  • +3 (3 voturi)    
    mizeria versus spalare. (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:26)

    _tudor_ [utilizator]

    La cata mizeria am fost nevoiti sa digeram de la Antene, o "spalare" as spune ca e chiar binevenita...
  • +4 (4 voturi)    
    Penibil si grotesc. (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:30)

    Cataleya [utilizator]

    Dar, cumva, Antenistii trebuie sa-si justifice esecul, nu atat in fata oglinzii cat, mai ales, in fata baronetului PSD-ist si a multimii de votanti care inca nu realizeaza ce s-a intamplat. Si, pana la urma cineva trebuie sa pülateasca.
    Chestia asta cu "basisti spalati pe creier" nu mai tine loc de paravan pt ca acum trebuie decontat, concret.
    La cati bani au bagat Ponta si Dragnea in dosurile Antenistilor si al lui Ghita, in buzunarele primarilor PSD-isti ale caror fiefuri au pierdut lupta cu "basistii" e cat se poate de clar ca urmarile nu se vor lasa asteptate.
  • +4 (4 voturi)    
    Îl invit pe ... (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:43)

    ASI.MO [utilizator]

    ... tovarasul ursulica la München să ne spună nouă cât suntem de spălați pe creier. Și după perioada de spitalizare adiacentă insultei ăsteia, să reluam discuția, până pricepe că... iarna nu-i ca vara! Mojicul pământului ... cât de imbecil să fii să crezi cu adevărat așa ceva?
  • 0 (0 voturi)    
    Ursule ,voi cei de la hasnaua PSDlui !!! (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:59)

    andreesanu [utilizator]

    Voi ati pus cacatul in ventilator si ati imputit lumea !!!,azi va pute si voua ???.Voi antenele minjite ,voi ati adus mamalagismul si expresiile obscene ,voi ati improscat cu fecale romanii ,azi rahatul aruncat in sus v-a cazut in cap in gura !!!.
    Te crezi destept !!!,uitate-n oglinda ,date cu capul de pereti trezestete ,ai luat-o razna ???.
    Esti un ratat un pupincurist ce stai la rind sa-l pupi in cur pe varan si pe Ponta ,veziti de nimicnicia ta loaza.
  • +1 (1 vot)    
    :)))) (Luni, 17 noiembrie 2014, 12:01)

    mircearh [utilizator]

    ma, stie cineva ce prizeaza astia de la A3 inainte sa inceapa emisiunile ? vreau si eu :)))
    • +1 (1 vot)    
      secretii de varan cu aroma de beci (Luni, 17 noiembrie 2014, 13:50)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

      e in TOP ul preferintelor acolo, la Latrina 3
  • +1 (1 vot)    
    Tupeu!! (Luni, 17 noiembrie 2014, 16:12)

    Daenerys [utilizator]

    Ati avut TUPEUL sa vorbiti de manipulare pe "Internet". Deci ce ati facut voi nu e manipulare, au manipulat oamenii care s-au folosit de site-uri precum Facebook, Twitter si Hotnews.ro ca sa-si spuna parerea. Am manipulat eu, persoana fizica, i-am spalat pe toti pe creier, rusine sa-mi fie. Voi ce credeti ca este internetul, un duh dintr-o lampa fermecata caruia Iohannis si Blaga pot sa-i dea ordine de genul "Internet, manipuleaza!"??? Singurii care primesc acest fel de ordine sunteti VOI, Antena 3, voi pentru care gandirea libera e propaganda, propaganda e adevar, Victor Ponta e un om integru, votul este o lozinca, protestele de strada sunt cumparate de Iohannis, in diaspora se aduc oameni cu autocarele sa stea la coada din Romania si merita sa fie BATUTI, UMILITI SI ALUNGATI CU GAZE LACRIMOGENE. Voi stiti cum este sa fii atacat cu gaze lacrimogene, marsavilor si talharilor??