Paginademedia: TVR a taiat colaborarile externe. Liana Stanciu, interzis la matinalul Magic. Comentatorii de sport nu mai pot colabora cu Digi sau Eurosport. Lista completa a celor vizati

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 27 decembrie 2017, 23:50 Economie | Media & Publicitate


Cladirea TVR
Foto: TVR
Comitetul Director a respins aproape toate colaborarile externe ale jurnalistilor. O serie de angajati de la sport, care comentau pentru posturi ca DigiSport, Look TV sau Eurosport nu au primit aprobarea pentru a colabora cu aceste statii. Liana Stanciu, cea care realizeaza de ani de zile matinalul postului de radio Magic FM, nu mai poate colabora cu statia, dupa hotararea Comitetului Director, scrie Paginademedia.ro.

Politehnica Iasi ramane fara un ofiter de presa, dupa ce TVR a respins colaborarea pentru aceasta pozitie a angajatului TVR Lucian Lucescu (jurnalist la Studioul TVR Iasi). Radu Andrei Tudor, realizatorul emisiunii Pulsul zilei, de pe TVR 1, care lucreaza si la Digi FM si Pro FM, nu mai poate colabora cu posturile RCS. Nici Vlad Lucian Arhire, care prezenta stiri la Digi FM.

Adrian Tudor (de la Directia Stiri), colabora cu Europa FM. Nici colaborarea lui nu a fost aprobata de conducerea TVR.

De la sport, au fost taiate colaborarile externe ale jurnalistilor Emil Hossu Longin, Marian Olaianos, Cristian Mindru, Narcis Selaru, Monica Bucur si Marin Daniel Chic.

Integral pe Paginademedia.ro.



















9977 vizualizari

  • +14 (20 voturi)    
    TVR e numai pentru cei cu pile la partid (Joi, 28 decembrie 2017, 0:01)

    obosit [utilizator]

    Sa fie clar.
  • +15 (23 voturi)    
    de ce va mirati? (Joi, 28 decembrie 2017, 0:03)

    kthor7 [utilizator]

    Comunismul s-a intors, de data aceasta nu e numai Ceausescu, ci progeniturile comuniste, ouale de Alien care vor forta intrarea pe gatul fiecarui amarat de roman care mai indrazneste sa spere si sa vorbeasca, hranindu-se cu seva lui pana la pieire.
    Am suferit 13 ani in temnita pentru un popor de idioti!
    Dumnezeu sa-l ierte si pe tutea si pe popor care, inevitabil a murit demult si nu -si da seama. Parca Liana era cu familia aia tampita din barbat si femeie. Be happy Liana, Georgica Severin ti-a rasplatit prostiile
  • +17 (23 voturi)    
    Modelul Ergogan aplicat in Romania (Joi, 28 decembrie 2017, 0:03)

    neagoe [utilizator]

    Media independenta isi traieste ultimele zile. Va fi acuzata de colaborare cu un Soros mai mult sa mai putin real si ziaristii vor infunda puscariile.
    Mafia a anuntat deja prin Ciordache ca vor impune dictatura daca e nevoie.
  • +14 (20 voturi)    
    Interesant (Joi, 28 decembrie 2017, 0:26)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Se pregateste ceva asalt media pentru 2018?

    Ceva-mi spune ca CNA va incepe sa nu mai permita multe si vor avea exclusivitate in "stirile adevarate" si dresatul zombiilor cum sa gandeasca doar televiziunile cu dedicatie.

    Oricum, incet, incet, masina timpului ne duce in trecut.
  • +9 (15 voturi)    
    xxxxl (Joi, 28 decembrie 2017, 4:43)

    vorbeste lumea [utilizator]

    cand inchideti de tot ...???
  • +3 (9 voturi)    
    Ba ati innebunit (Joi, 28 decembrie 2017, 8:04)

    un_carnat [utilizator]

    TVR isi taie craca de sub picioare...
    Eh, macar o sa dispara rahatul ala de Romania9
    • -1 (7 voturi)    
      are un "succes" teribil (Joi, 28 decembrie 2017, 14:36)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui un_carnat

      este Nambar Uane !
      http://www.contributors.ro/editorial/%e2%80%9escuipa%c8%9bi-aici%e2%80%9d-tvr-in-era-infractorilor/
  • +2 (8 voturi)    
    hmmm (Joi, 28 decembrie 2017, 8:59)

    thebblack [utilizator]

    sa le aminteasca cineva articolele 40 si 41 din constitutia romaniei (dreptul la libera asociere si dreptul la munca)
  • +3 (13 voturi)    
    Felicitări! (Joi, 28 decembrie 2017, 9:00)

    stos [utilizator]

    Metroda trebuie continuată. LaTVR vin destui retardați ce încasează sume mari de bani: Mircea Dinescu-un ratat, Pătraru- un țăran cu ifose de pamfletar, Cristache- fost fgăozar la Antena3Tv, Zeicescu- cu cine dracului se fute asta?
  • +10 (12 voturi)    
    patraru ? (Joi, 28 decembrie 2017, 10:12)

    lp [utilizator]

    Il apreciam, dar ma lasa masca de fiecare data cand o critica absolut fara motiv pe Kovesi, sau mai rau, pe Turcan (cum ca e prea pisicuta) - in numele unei echidistante duse la extrem. In razboi nu poti fi prieten cu toata lumea, cred ca acum realizeaza si el. In fine, asta e o lectie. Este exclus sa cedam !
  • +2 (2 voturi)    
    Nu este iesit din comun (Vineri, 29 decembrie 2017, 8:08)

    Appollodor [utilizator]

    Nu este cumva uzual sa nu poti lucra in acelasi timp la doua societati comerciale care se afla in concurenta? S-a auzit vreodata de jurnalist care sa lucreze concomitent la BBC si Sky, sau CNN si FOX?

    Evident nu spune nimeni ca ar fi ilegal, dar in mod cert este o practica comuna sa nu le fie permis angajatilor lucrul la concurenta.
  • +1 (1 vot)    
    despre comentatori (Vineri, 29 decembrie 2017, 12:12)

    vasilica_costica [utilizator]

    a mai auzit cineva ca o persoana sa poata lucra concomitent la coca cola si la pepsi ? sau la bcr si la brd ? sau la antena 1 si la pro tv ? ce e prostia asta cu libera asociere, cind semnezi un contract de exclusivitate cu un singur angajator, iar in contract mai ai si stipulat ca 3 ani sa nu lucrezi in domeniu la concurenta.