Paginademedia.ro: Nicio sanctiune de la CNA pentru Sinteza zilei dupa infierarea ONG-urilor "Sorosiste". Amenzile nu au trecut la vot

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 9 ianuarie 2018, 21:53 Economie | Media & Publicitate


Mihai Gadea
Foto: Captura Youtube.com
Doua ore si jumatate de vizionari, 40 de minute de dezbateri si doua propuneri de amenda care au strans impreuna trei voturi (din opt membri prezenti). Forul audiovizual nu a reusit sa ajunga un consens dupa ce au fost vizionate fragmente din cinci editii Sinteza zilei, din octombrie 2017, in care au fost infiecare ONG-uri precum Funcky Citizens, Expert Forum sau ActiveWatch, despre care s-a spus ca sunt finantate de George Soros, relateaza Paginademedia.ro.

S-au facut doua propuneri de sanctiuni, de 100.000 de lei (Dorina Rusu), respectiv 20.000 de lei (Florin Gabrea). Propunerea de 100.000 de lei a avut un singur vot, cel al Dorinei Rusu, in timp ce pentru cea de 20.000 de lei au fost doua voturi: Florin Gabrea si Gabriel Tufeanu.

Ceilalti membri prezenti n-au votat pentru niciuna dintre amenzi: este vorba despre Orsolya Borsos, Monica Gubernat, Radu Herjeu, Rasvan Popescu si Radu Calin Cristea.

Pentru ca o sanctiune sa treaca, este nevoie de cel putin sase voturi, iar intrucat niciuna n-a trecut la vot, cazul va fi reportat pentru sedinta viitoare, explica sursa citata.

Citeste cum s-au desfasurat dezbaterile in sedinta CNA, pe Paginademedia.ro



















1689 vizualizari

  • -15 (23 voturi)    
    Nu sunt pesedist (Marţi, 9 ianuarie 2018, 22:37)

    nguyen [utilizator]

    Existenta unui ONG este un nonsens. Este ca si cum statul ar recunoaste ca nu e capabil sa guverneze.
    • +8 (12 voturi)    
      Daca nu esti.. (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 0:34)

      Dodel540 [utilizator] i-a raspuns lui nguyen

      Daca nu esti psd-ist atunci esti doar un idiot util.
      Ce zici, merge ?
    • +2 (2 voturi)    
      In primul rand existenta postacilor (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 12:30)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui nguyen

      si a "raspandacilor" este un nonsens. ONG-urile sunt extrem de utile tocmai statului pentru ca preiau foarte multe din activitatile pe care statul nu vrea sau nu poate sa le faca si pentru ca au autoritatea morala ca cele spuse sa fie percepute ca fiind adevarate spre deosebire de stat care ascunde si distorsioneaza permanent realitatea. Tocmai asta doresc lichelele de la a3 sa decrebilizeze ONG-urile.
  • +1 (7 voturi)    
    Pai sigur , doar Realitatea Tv (Marţi, 9 ianuarie 2018, 23:22)

    kokos [utilizator]

    e amendata cu 85.000 lei si de mai multe ori,
  • +6 (6 voturi)    
    Nu ai voie (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 0:00)

    Robert M [utilizator]

    Nu ai voie sa spui asa ceva, nu este corect.
  • +6 (8 voturi)    
    rusine (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 1:54)

    anonim3 [utilizator]

    Puneti-le numele si pozele pe toate gardurile, sa-i scuipe lumea in voie - Orsolya Borsos, Monica Gubernat, Radu Herjeu, Rasvan Popescu si Radu Calin Cristea.
    Si, data viitoare, ar fi cazul ca cei care au lipsit sa cada de acord asupra unei penalitati, cat de mica. Desigur, cu cineva ca Laura Georgescu este greu sa se adune si al saselea vot corect, dar poate ca pana la urma unuia dintre cei de mai sus ii va fi rusine si va incepe sa actioneze conform cu ceea ce este corect si scrie si in lege.
  • +6 (6 voturi)    
    CNA? mai bine zis WCNA (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 8:41)

    gigicel [utilizator]

    ...
  • +1 (1 vot)    
    mda, da, da... (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 14:17)

    ..13 [utilizator]

    SI Presedintele tace - oare pana cand???

    CUm poti sa reusesti sa construiesti un stat de drept cand niste ONG-uri sunt infierate fara drept de apel si fara o justa cauza si nimic nu se intam pla??? Maine o sa vina sa ne salte de pe strada pentru simplul motiv ca ne cheama gogu si nu gigel...

    Hai este timpul actiunilor!