Lavinia Sandru, suspendata de la Realitatea TV

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 8 februarie 2018, 17:41 Economie | Media & Publicitate

Lavinia Sandru (foto arhiva)
Foto: Agerpres
Lavinia Sandru nu mai are emisiune la postul de stiri Realitatea TV, scrie paginademedia.ro, care afirma, citand informatii din interiorul postului TV, ca ea a fost suspendata din acest an.

Contactata de Paginademedia.ro, Lavinia Sandru a declarat: "Deocamdata nu mai e locul meu acolo", confirmand informatia legata de "suspendare".

"Este adevarat ca sunt suspendata, asta este ce mi-au spus. Edward Pastia (directorul statiei, n. red) este cel care mi-a spus. Nu mi-a zis insa nimic 'de ce'. Doar ca sunt suspendata. Fara vreun motiv explicat", a sustinut Lavinia Sandru.

Edward Pastia nu a putut fi contactat pana la ora redactarii stirii.

Lavinia Sandru (o apropiata a patronului Realitatea TV, Cozmin Gusa, cu care a avut si un partid - PIN, Partidul Initiativa Nationala) realiza emisiuni la Realitatea TV din 2013. Primul program a fost unul saptamanal, realizat impreuna cu Edward Pastia si difuzat duminica, pe slotul pe care Pro TV avea, la vremea respectiva, emisiunea Dupa 20 de ani.

Timp de trei ani (2014, 2015, 2016), a avut tronsonul orar 18.30-20.00, de luni pana vineri.

Din 2017, realiza o emisiune pe saptamana - Dumini Call - de la ora 17.00 la ora 20.00, mai arata paginademedia.ro.


Citeste mai multe despre   




















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

13741 vizualizari

  • +24 (30 voturi)    
    Pacat. (Joi, 8 februarie 2018, 17:55)

    Johanis [utilizator]

    Era actrita perfecta!

    Cum sa mai ai tupeul sa vorbesti depre politicieni corupti cand sotul tau ascundea banii si sutele de tablouri prin cimitire?!
  • +19 (21 voturi)    
    In sfarsit! (Joi, 8 februarie 2018, 17:57)

    Pasarea_PuieMontix [utilizator]

    OMG incepe sa rasara soarele in media!! "Coarda", "Ciuntacu", "Prostan Bogdan" si evident maestrul Gadea must be next ! Sa raman Ciuvica singur in "intunerec"
  • +12 (18 voturi)    
    Era..... (Joi, 8 februarie 2018, 17:58)

    gigiN [utilizator]

    ...si timpul !!! Probabil ca l-a suparat pe "marele" anal-ist ,cel cu gusa !!
    • 0 (0 voturi)    
      te pomenesti (Vineri, 9 februarie 2018, 12:49)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      ca n-o mai iubeste ursuletul ei.
  • +14 (18 voturi)    
    maareeeee (Joi, 8 februarie 2018, 18:17)

    victor L [utilizator]

    pierderrreeeee!
  • +17 (19 voturi)    
    Pleaca la guvern,secretara lui Darius Penalul (Joi, 8 februarie 2018, 18:20)

    Plagarus [utilizator]

    O fi avand si " dansa " ceva prin pereti ??
  • +6 (6 voturi)    
    Lavinia, (Joi, 8 februarie 2018, 18:57)

    delavrancea [utilizator]

    Bine ca ai plecat.Dute dupa Darius.Nu iti vom simti lipsa.
    Sa nu ne scrii!
  • +8 (8 voturi)    
    Cinstit?! (Joi, 8 februarie 2018, 19:24)

    John M. [utilizator]

    Era mediocra...
    • +5 (5 voturi)    
      E putzin spus (Vineri, 9 februarie 2018, 7:08)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Cu sigurantza Latrina 3 o salveaza Ssandra Stoicescu are grija
  • +12 (14 voturi)    
    Lavinia Sandru a moderat intalnirea Ponta-Iohannis (Joi, 8 februarie 2018, 20:21)

    cartofil [utilizator]

    din 2016. Eram siderat: la Ponta venea cu intrebari de tipul: nu-i asa ca ....? Iar la Iohannis se ratoia incercand sa-i puna tot felul de intrebari incomode. In sfarsit a venit si pedeapsa. O sa vina si pentru infractorul condamnat definitiv Dragnea, nu ma indoiesc, sa avem doar rabdare.
  • +9 (9 voturi)    
    Ce o fi vazut fatuca asta la unul ca Volcov (Joi, 8 februarie 2018, 22:58)

    scaraotchi [utilizator]

    n-am sa inteleg in veci... O fi fost vorba de "Programul de Guvernare", o fi fost pasiunea comuna pentru arta vizionata in semiintuneric, sau poate "scurgerile" provocate de prezenta lingourilor din metal pretios, nu stiu ce sa zic...!

    Un lucru e clar, la sfarsit de 2014 fatuca a incercat "marea cu degetu' "' atunci cand a mediat partida Ponta -Johannis si din fericire nu i-a iesit. Eu de atunci i-as fi dat "vant" pe scari..., dar ma rog, la cum arata...!

    Da, stiu, stiu, am gusturi ciudate in materie de femei, dar am ca "circumstanta atenuanta" situatia iadului in materie de ...egalitatea de sanse, pe mile intregi, nici "tipenie" de piciorus finut de ...dracoaica...!
  • +7 (7 voturi)    
    Explicatia e mult mai simpla ! (Joi, 8 februarie 2018, 22:59)

    Susufler0 [utilizator]

    Sandru l-a dat in judecata pe Valcov pt majorarea pensiei de intretinere pe care asta o plateste pt copilul lor iar Lavi n-a avut de lucru si a mai cerut si ca Darius sa fie obligat sa verse intreg cuantumul pensiei pe care ar trebui sa o primeasca copilul pana la varsta majoratului, intr-un cont pe numele si la dispozitia mamei.

    Darius a inebunit cand a aflat asta si l-a amenintat pe Cosmin ca daca nu o zboara pe Lavinia de la Realitatea il roga pe Liviu sa faca ce nu a reusit Viorel : sa inchida postul din cauza datoriilor pe care le are la fisc !

    PS. Deci, cum va spuneam : simplu !

    PPS. Mai trebuie sa fie si adevarat ! ;))
    • +5 (5 voturi)    
      Greu de crezut (Vineri, 9 februarie 2018, 9:24)

      ObservatorulAstronomic [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Valcov are conturile blocate pentru eventuale plati pe care le va face daca va fi gasit vinovat definitiv.

      Sandru a facut asta in instanta ca sa poata primi mai multi bani (eventual sa ii dea si lui Valcov)


      In ceea ce priveste supsendarea de la post, probabil dupa condamnare o sa apara diverse declaratii ale lui Sandru din proces in care incearca sa il apere pe fostul sot.
      • +3 (3 voturi)    
        "Mai trebuie sa fie si adevarat" ! (Vineri, 9 februarie 2018, 12:40)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui ObservatorulAstronomic

        Observatorule, imi cer scuze dar stirea este inventata de mine si ii era adresata lui @scaraotchi !

        PS. Inca o data, mii de scuze !

        PPS. Pe de alta parte tu ai dreptate. Sandru a dat deja declaratii in favoarea lui Valcov in dosarul cu tablourile in care a incercat sa il apere (sa justifice provenienta a sute si sute de mii de euro) ! In prima instanta nu a tinut !
        • +2 (2 voturi)    
          Ei dracie si cum ai facut sa (Vineri, 9 februarie 2018, 16:48)

          scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          nu se "interpuna" nimeni intre noi, ai puteri telepatice sau e vorba din nou de ...sincronizare...!? Cred ca in ritmul asta raman fara...oaste...

          PS . Daca ai puteri telepatice te invidiez, tare as dori sa-i echipez si eu pe ai mei cu dracie d'asta...!
          • +2 (2 voturi)    
            Chestie de antrenament ! (Vineri, 9 februarie 2018, 23:13)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

            Niţica "sincronizare", o ţâra de telepatie si recunosc - si un ţoi de noroc !

            PS. Cred ca si tu ai din toate astea gata antrenate dar nu vrei sa recunosti !

            PPS. Cat o priveste pe Lavi, eu unul as pune-o sa recite Imparat si Proletar. Atat !

            PPPS. Dar cu gusturile tale !! :))
            • +2 (2 voturi)    
              Ptiu, drace, uitam sa-ti spun (Sâmbătă, 10 februarie 2018, 14:19)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              ce-i mai important !

              Ca sa iti iasa exorcizarea e musai sa recite poezia dezbracata de orice inhibitii si prejudecati, dezbracata de orice frici, de orice temeri, dezbracata de tot si de toate !

              PS. Cred ca te descurci !
              • +2 (2 voturi)    
                Ca sa-mi iasa exorcizarea!...? (Sâmbătă, 10 februarie 2018, 15:45)

                scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                Cred ca gresesti prietene, mie imi place asa...ne-exorcizata, tocmai asta e farmecul.

                PS. Pentru cei ca voi o trebui "imblanzita", probabil canoanele locale nu va permit altfel si nici nu stiti ce pierdeti...!

                Weekend placut !
  • +4 (4 voturi)    
    ,,, (Vineri, 9 februarie 2018, 0:24)

    erevan [utilizator]

    oare la divort, a primit jumatate din tablouri?
  • +5 (5 voturi)    
    inclinare politica obsesiva (Vineri, 9 februarie 2018, 5:12)

    barba-neagra [utilizator]

    Desigur, dna Sandru nu chema PSDisti cu ghiotura in emisiunea dansei aiurea. Avea si dnul Guse Cosmin ceva interese. Dar cand a devenit evident ca scurgerile de ministri si sefi ai partidului pe l Realitatea TV nu prea ridicau ratingul (dimpotriva), Guse l-a mandatat pe Pastia sa-i dea stirea. Asta dupa ani de zile impreuna la Cluj, "in presa", apoi ruperea de PSDul lui Nastase si migrarea la Base, apoi tradarea lui Base si revenirea la prima iubire, cu dosare si informatii numai bune de schimbat pe influenta.
    Nesimtirea crasa a constat insa in juramintele strambe in fata judecatorilor cum ca la nunta sau botez ea impreuna cu sotul au strans 200,000 de euro (care nu ieseau la socoteala din tablouri, lingouri, etc). Pentru asa ceva am auzit ca Udrea l-a urmat pe Cocosel la dat cu subsemnat(a). Dar dna Sandru are prieteni multi oriunde, din politica in justitie.
    • +5 (7 voturi)    
      Judo si apropierea de URSS (Vineri, 9 februarie 2018, 7:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui barba-neagra

      Sunt ale curiozitati ale lui Gushe