Realitatea TV - audiențe mai mari decât celelalte posturi de știri, cu emisia întreruptă de CNA

de C.I.     HotNews.ro
Vineri, 18 ianuarie 2019, 13:52 Economie | Media & Publicitate


Emisie Realitatea
Foto: Captura video
Realitatea TV a avut un vârf de audiență joi seară, în intervalul 19-19.10, când programul normal a fost oprit și a fost difuzat, conform sancțiunii de marți a CNA, doar textul deciziei de oprire a emisiei, potrivit Paginademedia.ro. Sursa citată arată că, pe publicul urban și pe cel comercial, în acest interval Realitatea a depășit, doar cu textul deciziei, toate celelalte stații de știri.

Potrivit Paginademedia.ro:
  • În cele 10 minute, cifrele de audiență ale Realitatea au fost de patru ori mai mari decât audiența normală a stației
  • La nivel național, dintre posturile de știri, doar Antena 3 a avut cifre mai bune (392.000 - Antena 3, 372.000 - Realitatea TV)
  • La orașe Realitatea a fost cel mai urmărit post de știri (260.000 de telespectatori)
  • Pe public comercial (85.000 de telespectatori), a avut audiențe mai mari și decât Național TV sau Kanal D
  • Detalii despre audiențele din intervalul menționat

Cum a decis CNA să aplice postului Realitatea sancțiunea de întrerupere a emisiei, timp de zece minute, pentru modul cum a acoperit evenimentele din 10 august - aici https://economie.hotnews.ro/stiri-media_publicitate-22913993-cna-sanctioneaza-dur-realitatea-emisia-postului-oprita-timp-zece-minute.htm


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















6111 vizualizari

  • -19 (29 voturi)    
    Trista stire, la ce post de papitzoi in prim plan (Vineri, 18 ianuarie 2019, 14:00)

    Plagarus [utilizator]

    Meritul este doar ca trage on psdeii nocivi si cam atat.
    • +9 (13 voturi)    
      Bine (Vineri, 18 ianuarie 2019, 14:21)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      si nu e suficient? Vrei si reality show cu scene de pat?
      • -7 (17 voturi)    
        pai eu zic sa este ok (Vineri, 18 ianuarie 2019, 14:57)

        cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

        ar putea CNA sa le dea 3 pe zi cu pauza pentru reclama. 10 minute fara emisie, 10 minute cu reclame si tot asa.
        ar castiga foarte multi bani din reclame si nu ar avea niciun salariu de platit. ar face profit, ar iesi din insolventa, ar plati taxe la stat.
        • -5 (9 voturi)    
          Ăștia au avut audiențe mai mari fără Rareș Bogdan? (Vineri, 18 ianuarie 2019, 16:25)

          premierul grivco [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

          Realitatea TV a avut audiență mai mare când nu erau Rareș Bogdan sau Denise Rifai pe post :)))
          Vă dați seama ce emisiuni bune fac cei doi? :)))))
          • +2 (6 voturi)    
            Permireul vlacov (Vineri, 18 ianuarie 2019, 20:37)

            NuSuportProstii [utilizator] i-a raspuns lui premierul grivco

            Cât îți dau ma aia, 1 leu de postare? Da-mi contul tău bancar ca te scot eu din rahat și scapă lumea de tine pe aici!
  • -21 (27 voturi)    
    Se bucurau oamenii. (Vineri, 18 ianuarie 2019, 14:08)

    Velma Kelly [utilizator]

    Eu am savurat un pahar de sampanie sperand la mai mult. :))
    • +11 (13 voturi)    
      .. (Vineri, 18 ianuarie 2019, 14:57)

      ak33 [utilizator] i-a raspuns lui Velma Kelly

      Mai cand plangeai cu lacrimi de crocodil ca se inchide latrina
  • +6 (14 voturi)    
    392.000 (Vineri, 18 ianuarie 2019, 14:14)

    levierul [utilizator]

    cam atati prosti sunt in Romania.
    • +3 (3 voturi)    
      Sunt mai mulți boss (Vineri, 18 ianuarie 2019, 20:39)

      NuSuportProstii [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      Nu erau toți acasă :))
  • +6 (10 voturi)    
    Din pacate... (Vineri, 18 ianuarie 2019, 15:02)

    mondrian [utilizator]

    ....absolut toate televiziunile de stiri din Romania sunt la fel. Iar noi suntem niste prosti ca le facem audienta.
  • +8 (10 voturi)    
    Mhm (Vineri, 18 ianuarie 2019, 15:09)

    MinDepous [utilizator]

    Sunt sigur ca si la alte instaurari ale dictaturii tot asa s-au holbat oamenii, fara sa inteleaga.

    Pe de-o parte, pricep, unii au considerat ca demonstreaza solidaritate cu postul.
    Pe de alta, sunt sigur c-au fost N cu legume-n loc de creier care s-au uitat siderati ca "vai, riscam s-ajungem dictatura!" insa nu-l trag de guler pe parlamentarul arondat zonei lor, eventual nu voteaza deloc sau voteaza cu PSD/ALDE si pe urma se mira ca de ce se duc lucrurile naibii.
  • -10 (16 voturi)    
    Exista o explicatie, vorba cuiva, (Vineri, 18 ianuarie 2019, 15:25)

    xrogo [utilizator]

    si eu am fost curios cum se face suspendarea emisiei timp limitat, a fost printre putinele dati cand m-am uitat pe acest post, adevaratele audiente se vad in timpul emisiei normale, Realitatea TV este pe locurile 3-4, dupa celelalte posturi de stiri, Antena 3, RTV si B1!
    • +4 (4 voturi)    
      Xrogo (Vineri, 18 ianuarie 2019, 20:43)

      NuSuportProstii [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Dacă zici tu așa, asa o fi dar vezi tu, cu cât lumea e pai prost informata cu atât rahatul in care se scufunda țara e mai adânc. Așa ca roagă-te la statuia lui Stalin sa nu mai fie antena treișpe in top!
  • +1 (9 voturi)    
    E absolut normal (Vineri, 18 ianuarie 2019, 15:59)

    CalinMircea [utilizator]

    Circul e rețetă sigură pentru audiență.
  • +6 (6 voturi)    
    Dupa ce si-au plans.... (Vineri, 18 ianuarie 2019, 20:32)

    gigiN [utilizator]

    ...de mila o sapta,mana,au inceput sa se laude.Singurul lor punct bun este ca sunt contra psd-ului,desi nu este clar motivul.Dar ar putea sa ne scuteasca de elucubratiile zilnice si lungi ale altui hot numit gusa !!
  • +3 (3 voturi)    
    in timp ce Gusa era la o cafea cu Ghita, (Sâmbătă, 19 ianuarie 2019, 12:07)

    revo [utilizator]

    in Serbia.