Jurnalista Adriana Duțulescu, fosta șefă a secției politic la Antena 3, preia conducerea site-ului Digi24.ro

de C. Ionescu     HotNews.ro
Vineri, 29 martie 2019, 11:24 Economie | Media & Publicitate


Adriana Dutulescu
Foto: Facebook
​Jurnalista Adriana Duțulescu, jurnalistă cu vechime în domeniul politic și care, până acum o lună, a condus secția politic la Antena 3, preia de luni poziția de redactor-șef al site-ului Digi24.ro. "Am vrut să fac altceva, fapt pentru care m-am întors la presa scrisă", a spus ea, vineri, pentru HotNews.ro, vorbind despre plecarea de la Antene și venirea la Digi24.ro.

Ea a scris, vineri, pe Facebook: "Spoiler alert: Călătoria neasteptata a hobbitului continua (si sper sa fie mai puțin plictisitoare decât filmul) De luni ma întorc la prima mea iubire, de care mi-a fost foarte foarte dor. Ma întorc la presa scrisă, cea care m-a facut ce sunt astăzi si care, mai ales, m-a facut fericită. De luni voi intra in familia Digi 24, ca redactor șef al site-ului Digi24.ro. Stay tuned!"

Adriana Duțulescu și-a dat demisia de la Antena 3 pe 1 martie. Ea venise la Antene în 2011, după ce, în prealabil, a lucrat la mai multe ziare centrale - Național, România liberă, Cotidianul, Jurnalul Național.

  • Ea vine la Digi24.ro la o lună după ce a fost anunțată demiterea conducerii din ultimii ani a acestui site, asigurată de Dan Turturică și Laurențiu Mihu - detalii aici




Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















40089 vizualizari

  • +15 (27 voturi)    
    A schimbat locatia in franchiza. (Vineri, 29 martie 2019, 11:28)

    Lok [utilizator]

    Dragut. Poate o sa aiba curaj sa instaureze o sectie de commenturi. Ca in general astia de stanga se cam tem de ea.
    • +20 (20 voturi)    
      . (Vineri, 29 martie 2019, 12:23)

      Toate nickname-urile erau luate [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      Da, chiar, mai ține minte cineva vremurile preistorice când digi avea secțiune de comentarii? N-am visat eu, nu?
    • +9 (13 voturi)    
      Fenomenul complex care afectează România (Sâmbătă, 30 martie 2019, 11:38)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      Se numește TeleormAntenizare și reprezintă transformarea ignoranților în idioți sadea cu scopul furtului total al țării de către clanurile mafiote PSD și Antena 3....
      • 0 (2 voturi)    
        așa e, ăsta (Luni, 1 aprilie 2019, 9:18)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Spiky

        e primul gând care-ți vine în minte.
        Hai însă să așteptăm un pic să vedem cum se mișcă, după care putem să-i dăm sau nu, votul de blam.
  • +43 (47 voturi)    
    digi24 (Vineri, 29 martie 2019, 11:31)

    semperfidelis [utilizator]

    s-a dus si digi24 la vale...
  • +39 (43 voturi)    
    vedem in curand varanul la digi? (Vineri, 29 martie 2019, 11:34)

    alexman1 [utilizator]

    Incredibil. Se duce pe rapa si digi....Asta e,renunt la tv de tot, ca nu as rezista sa deschid intr-o zi televizorul si sa vad varanul la digi...
  • +40 (44 voturi)    
    Gata (Vineri, 29 martie 2019, 11:34)

    Bittick [utilizator]

    S-a terminat si cu Digi 24. Daca au inceput sa importe oameni de la Antena3 e clar... Ciuma se extinde...
    • +16 (22 voturi)    
      Si Guran o fo la A3. (Vineri, 29 martie 2019, 11:56)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Bittick

      Trasesimul asta e vechi. Ai spune ca lucreaza toti impreuna, fiecare preluand o parte din retorica.
  • +25 (27 voturi)    
    Lol (Vineri, 29 martie 2019, 11:37)

    mitg [utilizator]

    E clar.
  • +32 (36 voturi)    
    Aoleu... (Vineri, 29 martie 2019, 11:38)

    sim18 [utilizator]

    Chiar asa? Cal troian...
    • +20 (24 voturi)    
      nu este cal troian (Vineri, 29 martie 2019, 12:32)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui sim18

      este consecinta previzibila a controalelor ANAF - patronii RCS-RDS s-au dat pe bradza si, dintre grupurile mari de securisti, a ales protectia lui Nasului Voiculescu.

      Nu-i nimic, avem de unde alege furnizori de servicii.
  • +30 (34 voturi)    
    Asa da! (Vineri, 29 martie 2019, 11:38)

    Martinezu [utilizator]

    Si voiculescu nu preia grupul?
    ca sa fie toata treaba dusa la capat.
  • +25 (29 voturi)    
    !!! (Vineri, 29 martie 2019, 11:42)

    nlln [utilizator]

    De luni voi renunta la tot ce inseamna Digi24.
    Am crezut ca intre antene si Digi este ceva distanta.
    Se pare ca nu.
  • +30 (32 voturi)    
    hahahaha (Vineri, 29 martie 2019, 11:48)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    acum intelegem directia aleasa de digi24...
    • +6 (8 voturi)    
      corect (Sâmbătă, 30 martie 2019, 0:17)

      nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      e jale fratilor...pana si pe digi i-a atins voilukescu ?
  • +27 (29 voturi)    
    concluzie (Vineri, 29 martie 2019, 11:50)

    slur [utilizator]

    Cu alte cuvinte, ce aruncă latrina 3, e bun pentru gigi24
  • +35 (41 voturi)    
    gigi si-a dat foc la valiza (Vineri, 29 martie 2019, 11:51)

    mmmircea [utilizator]

    Daca presa ar fi unita, nu le-ar mai oferi de lucru angajatilor voiculesteni. Daca intri in mocirla varanului, nu mai poti avea calitatea morala sa mai practici jurnalismul.
    • -12 (28 voturi)    
      de premierul de la Grivco iti amintesti? (Vineri, 29 martie 2019, 13:05)

      kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      a ajuns presedinte dupa ce s-a cifundat in mocirla varanului, nu?
      • -13 (17 voturi)    
        aici ai dreptate (Vineri, 29 martie 2019, 14:03)

        revo [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

        si mormanul si-a facut pe deplin datoria. Caderea cumplita suferita de Romania a inceput in ziua in care Iohannis, ca un bun si supus membru al famigliei Varanului, a dat pe goarna, dupa luni intregi de inactivitate si mutenie, celebra si distrugatoarea declaratie in apararea Halenelor, care primisera instiintarea de evacuare, conforma hotararii judecatoresti.
        Atunci, Iohannis a tras cu tunul in tot: in alegatorii care se luptasera in doua tururi pentru ca el sa iasa presedinte. In functionarii publici, care au fost umiliti si avertizati ca s-a schimbat foaia si trebuie sa stea in banca lor. In toti angajatii din Justitie, care au inteles ca vremurile luptei anticoruptie s-au terminat. Chiar si concedierea lui Kovesi fara un cuvant de multumire tot asta a insemnat - Iohannis face jocurile Mafiei. Intreg poporul roman a inteles ca si-au luat tara inapoi si nu a mai iesit la vot.
        Prin tradarea increderii electoratului, prin tradarea mandatului de presedinte, prin incompetenta, comoditate, boierie si sictirism, Iohannis a ingropat Romania. Lui trebuie sa-i multumeasca Crima Organizata, nu lui Dragnea. Daca cineva merita statuie, acela este Iohannis - cu cateva vorbe a distrus un stat. Dragnea si Mafia transpartinica, PSD-ALDE-UDMR-PNL-PMP, se ocupa doar de debarasare si cyratarea ultimelor ramasite ale statului de drepty.
  • +12 (18 voturi)    
    Comment sters de user (Vineri, 29 martie 2019, 11:52)

    complet_ret [anonim]

  • +14 (20 voturi)    
    se duce dracu si digi24 (Vineri, 29 martie 2019, 11:52)

    liviu_ [utilizator]

    ura ura...
    o sa vedem poza lu dracnea in fiecare dimineatza!
  • +17 (21 voturi)    
    N-am incredere (Vineri, 29 martie 2019, 12:02)

    Decadere [utilizator]

    Din cauza Antenei 3, de care sunt dezgustata, doar din povesti, am renuntat sa ma mai uit la TV. Stirile mi le i-au din presa scrisa, aleasa de mine. Nu fac ratting ... asta e protestul meu vis-a vis de neprofesinalismul in TV, lipsa participarii televiziunilor la o educatie sanatoasa a societatii noastre, si acceptarea mediocritatii in jurnalism. Nu stiu ce mecanisme de verificare a televiziunilor sunt in spate dar atata timp cat exista televiziuni ca si Antena 3 imi dau seama holcaie si acolo coruptia. Probabil..... ca o sa continui sa va mai citesc. Din punctul meu de vedere, nu este ok. Vom vedea. Mi-ar placea sa stiu ce se intampla acolo, cu adevarat. Chestia asta cu iubire, nu-mi suna bine. Si PSD-ul sustine ca iubeste Romania.
  • +14 (20 voturi)    
    Adio digi! Adio presa libera, cat era! (Vineri, 29 martie 2019, 12:10)

    V. Istina [utilizator]

    Cand pui sef un lefegiu fara scrupule de la a3 ... e clar ce se intampla.

    In curand nu va mai exista presa libera in Romania.

    Nu ne vine sa credem nu? In UE si totusi nu e!

    Dictatura borfasilor de azi, tovarasii de ieri traieste bine merdi si in curand, cu inima ei de jandarm, va bate bine!
  • +14 (18 voturi)    
    ! (Vineri, 29 martie 2019, 12:20)

    tudorr [utilizator]

    Haoleu muica, antena 3 e peste tot si in toate!
  • +13 (19 voturi)    
    bye bye (Vineri, 29 martie 2019, 12:26)

    fghr [utilizator]

    abonament rcs rds

    mai trecem si la upc
    • +2 (10 voturi)    
      verifica intai (Vineri, 29 martie 2019, 13:59)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui fghr

      preturile, disponibilitatea teritoriala si calitatea! Si pe urma treci, daca iti convine si poti, nu ca citesti un articol pe net! Dar, aragazul il deschizi, ca majoritatea gazelor sunt de la Putin?!..Nu ca ar exista termen de comparatie!
  • +16 (22 voturi)    
    Latrinizarea Digi24 (Vineri, 29 martie 2019, 12:30)

    trem [utilizator]

    Acum intelegeti de ce tot face schimbari Digi24. In curand o sa il vedem pe Ciuvica, Gadea si alti dinozauri la aceasta televiziune.

    Pregatiti steguletzele si cravatele de pionieri! Epoca de aur se apropie cu pasi repezi. R
  • +12 (16 voturi)    
    Pana la urma (Vineri, 29 martie 2019, 12:37)

    Ciprian1979c [utilizator]

    si Moise Guran si-a inceput cariera la Intact, deci nu stim cine e persoana! Poate au dat-o afara de la Antene, nu stiu! Ideea e ca Digi24, ne ia foarte mult sa ne prindem si e greu de acceptat, nu sunt si nu au fost niciodata anti psd, dar nu au fost niciodata anti sau pro cineva! Eu il inteleg pe Teszary - asa am face toti, indiferent cat ne place noua acum sa credem ca nu(altfel gandesti cand 20000 de angajati si familiile lor depind de tine) Nu mai tineti minte ca l-a dat Prelipceanu afara pe Citre inca din 2014, ca scrisese ceva anti Ponta? Ei vor sa fie obiectivi - habar n-am cum le iese!
    • +3 (7 voturi)    
      Nu le iese deloc. (Vineri, 29 martie 2019, 13:40)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian1979c

      Ideea este ca produc propaganda alaramista si isi creeaza bule de populatie manipulabili. Au captat multi dupa Colectiv. Dar ca orice bula, o sa se si sparga daca nu este sustinuta de ceva real.
    • +13 (17 voturi)    
      Prezumtia de nevinovatie (Vineri, 29 martie 2019, 14:07)

      V. Istina [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian1979c

      pentru palmasi e de bun simt, insa doamna in cauza era sefa, ca sa ajungi acolo fara sa fie cineva sigur in ce ape te scalzi... nu se poate!

      Digi devine anexa Latrinelor. Treptat, tocmai asta e perversitatea! Pe asta mizeaza, minciuna si manipularea sa fie subtila si mai eficace.
      • -8 (16 voturi)    
        Sa nu exageram (Vineri, 29 martie 2019, 15:49)

        Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui V. Istina

        Nu devine anexa nimanui ca-si ia sefa la on line!
        • +6 (10 voturi)    
          chiar nu aveau (Sâmbătă, 30 martie 2019, 0:21)

          nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian1979c

          de unde alege un om pentru pozitia aia decat de la A3 ???? chiar au cautat in piata si doar A3 era la orizont ???
  • -8 (16 voturi)    
    succes (Vineri, 29 martie 2019, 13:33)

    levierul [utilizator]

    prostii oricum nu inteleg ca presa functioneaza doar daca cineva plateste
  • +7 (9 voturi)    
    noutate spirituala! (Vineri, 29 martie 2019, 13:39)

    memorie [utilizator]

    Cum naiba au reusit sa o exorcizeze?
  • +13 (17 voturi)    
    Hehehe... (Vineri, 29 martie 2019, 13:53)

    VictorasTractoras [utilizator]

    Dragnea & PSD l-au luat direct pe Teszari si i-au zis ca n-are autorizatie pentru mii de km de fibra intinsa prin tara. Cam asa a inceput alianta tacita cu PSDistii.

    Cam la asta se rezuma tactica. Gasesti slabiciunea unui om si jonglezi cu ea pana nu mai ai nevoie.

    1000km de fibra taiati in 24h se traduce prin faliment instant pentru RCS&RDS
    • +12 (16 voturi)    
      Plus (Vineri, 29 martie 2019, 16:31)

      bfc [utilizator] i-a raspuns lui VictorasTractoras

      Digi vrea sa fie un jucator pe piata energiei. Si aici are nevoie de "binecuvantarea de Teleorman" pe care o poate doar unicul lider suprem.
  • +6 (8 voturi)    
    coincidenta sa fie, dar sa astim si noi (Vineri, 29 martie 2019, 17:35)

    validima [utilizator]

    ...si la o zi dupa ce prevederile care sancţionează operatorii de telefonie mobilă pentru lipsa unor avize sau autorizaţii în construcţii ce ţin de reţea şi infrastructură vor fi suspendate până la 1 septembrie 2019 şi, concomitent cu această suspendare, se gândeşte un pachet simplificat de avize şi autori... ca doar vine campania pentru prezidentiale dupa septembrie si s emai poate amana taxa ;)
  • +4 (8 voturi)    
    Antena 3 e aici? (Vineri, 29 martie 2019, 18:35)

    Nyk1 [utilizator]

    Da, acum e și aici la Digi!
  • +4 (8 voturi)    
    Comment sters de user (Vineri, 29 martie 2019, 18:38)

    DiDiRo [anonim]

    • +2 (4 voturi)    
      da,si "romania"zat... (Sâmbătă, 30 martie 2019, 18:21)

      dekar [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      ...de marele analist striblea...
  • 0 (12 voturi)    
    aferim! (Vineri, 29 martie 2019, 22:01)

    Fu Thien Zbang [utilizator]

    turturica a avut dreptate!
    sa vedem ce face ctpulea!
  • +12 (14 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 29 martie 2019, 23:43)

    [anonim]

  • 0 (6 voturi)    
    Sa-i acordam totusi (Sâmbătă, 30 martie 2019, 18:00)

    kokos [utilizator]

    prezumtia de nevinovatie.Pe profilul ei de facebook , postarile din ultimele zile , dupa ce a plecat din antena 3 sunt clar anti psd, iar cele dinainte sa plece au o usoara tenta anti-psd (probabil atat se putea ca sa nu aibe probleme). O sa vedem ce politica editoriala va aborda. Sper ca postarile din ultimele zile sa nu fie praf in ochi.
  • +3 (5 voturi)    
    hartia de turnesol... (Duminică, 31 martie 2019, 12:17)

    USMarines [utilizator]

    pentru ce are de gand Digi este prezenta CTP in fiecare joi. In momentul in care CTP va declina sa mai apara la DIgi, e clar ca s-au vandut si ei.
  • +1 (5 voturi)    
    cerere pentru oferta (Duminică, 31 martie 2019, 20:34)

    anion [utilizator]

    Solicit urgent abonament la difuzor cablu, exclus Digi. In momentul de fata cablul este instalat subteran la tot cartierul Corbeanca Park.
  • 0 (2 voturi)    
    ? (Luni, 1 aprilie 2019, 8:42)

    jaoju [utilizator]

    'Ma întorc la presa scrisă, cea care m-a facut ce sunt astăzi'... si ce esti astazi, mami ?
    • +1 (1 vot)    
      este micul hobbit (Luni, 1 aprilie 2019, 13:39)

      Toreador [utilizator] i-a raspuns lui jaoju

      care executa ordine de partid pe banda rulanta ... sectia politic a Antenutelor ... ce draguu sunaaaa .... bleahhhh
  • 0 (0 voturi)    
    oug 114 (Marţi, 2 aprilie 2019, 12:04)

    albastru de Romania [utilizator]

    totul are leg cu businessul

    mare parte din reteaua din Internet a RCS e facuta fara autorizatie ( daca era sa astepte dupa autorizatii cf legii dura 10 ani) si am mers pe burta ca multi din tara asta.

    PSD le-a aratat pisica prin OUG 114, unde apar amenzi de 10% din CA pt firmele din telecom cu astfel de lucrari, asa ca baietii s-au repliat.

    consecinta, in forma noua a OUG amenzile s-au mutat pt 2020.