Andrei Caramitru de la USR - insulte și atacuri nominale la adresa unor jurnaliști

de C. Ionescu     HotNews.ro
Luni, 26 august 2019, 13:46 Economie | Media & Publicitate


Andrei Caramitru - comentarii despre ziaristi
Foto: Captura Facebook
Andrei Caramitru, fost consilier al liderului USR Dan Barna, numit recent în comisia ce va elabora programul de guvernare al USR-Plus, a lansat, luni dimineață, pe pagina sa de Facebook atacuri nominale la adresa unor jurnaliști care au comentat critic în privința lui sau a USR. El a folosit, în cazul lor, insulte precum "coprofagi", "cretin", "jeg uman". După ce mai multe voci din media l-au sancționat pentru atitudinea sa, el a revenit cu un nou comentariu, sugerând că ar fi vorba despre o "rețea" și despre "hiene jerpelite cu ochi albaștri".
  • Nu este vorba despre primul atac sau comentariu acid al lui Andrei Caramitru împotriva presei. Dar, dacă în trecut el se adresa presei în general, acum folosește nominal insulte vorbind despre jurnaliști.
În prima postare, el clasifică jurnaliștii în trei tipologii: "cei buni și independenți"; "sclavii (...) pe față" - unde îi include pe "Gâdea, Badea etc"; respectiv "sclavii infiltrați (...) cei mai răi. Coprofagii". La această din urmă categorie el face trimitere la postarea jurnalistei Sidonia Bogdan de la Vice, care postase un text critic la adresa reprezentantului USR.

La finalul propriului text, înainte să atașeze o captură după textul Sidoniei Bogdan, Andrei Caramitru ridică un stâlp al infamiei: "Oameni buni - priviți mizeria în formă umană. Ăștia sunt. Ăștia ne fac un rău mai mare decât oricine. Ăștia sunt instrumentele mafiei".
  • El nu aduce niciun fel de dovezi care să susțină acuzațiile că ar fi vorba despre "infiltrați" sau de "instrumente ale mafiei".
În comentarii, discutând cu cititorii săi de pe Facebook, el folosește termenul de "jeg uman" la adresa ziaristei, iar la un comentariu despre un alt jurnalist, Ovidiu Vanghele, el răspunde cu termenul "alt cretin".

Intervenția sa a stârnit reacțiile unor jurnaliști, foști jurnaliști și reprezentanți ONG, care au sancționat limbajul folosit. Între alții:
  • Cristina Lupu de la Centrul pentru Jurnalism Independent: "Sunt foarte puțini politicieni români care și-au permis un asemenea discurs la adresa jurnaliștilor. Andrei Caramitru, om de bază în Uniunea Salvați România - USR, folosește un limbaj brevetat cu succes de Corneliu Vadim Tudor sau Gigi Becali. (...) Cine nu e cu noi e împotriva noastră și trebuie terfelit în spațiul public. Când Carmen Dan a făcut liste cu jurnaliști indezirabili, toată lumea s-a isterizat. Când Andrei Caramitru atacă jurnaliști cu nume și prenume e ok, că e "de-al nostru". Libertatea presei nu se regăsește nicărieri în programul USR. Vin trei rânduri de alegeri iar eu aș vrea să văd reponsabilitate și asumare din partea partidelor politice când vine vorba de jurnaliști. PS. Nu-mi spuneți că e "persoană privată" - statusul lui a fost distribuit deja de o organizație locală a USR."
  • Cristi Dimitriu, fost director Mediafax: "Cred că USR ar trebui să scape cât mai repede de Caramitru că mai mult rău le face! (...) A mai atacat jurnaliștii în general în două rânduri după care a început și războaie nominale, acum și cu invective. Bad PR!"
  • Vlad Stoicescu, jurnalist: "(...) Și care e părerea USR în ansamblu, din moment ce opinia exprimată vine din partea cuiva care pritocește programul de guvernare al formațiunii? (...)"
În urma criticilor stârnite, Andrei Caramitru a revenit la prânz cu o nouă postare, în care susține că acestea ar fi rezultatul unei "rețele" care s-ar deconspira și vorbește, generic, termenul de "hiene jerpelite cu ochi albaștri": "Ce frumos. Am răspuns și eu - in sfârșit - la atacurile personale aberante si pline de minciuni ale unei jalnice așa zis “ziariste”. Și - subit - sar in sus încă câțiva sa o apere. Deci ai dreptul sa ataci pe oricine, fără nici o dovadă, sa minti efectiv public. Nu e așa - asta nu înseamnă jurnalism. E așa de frumos sa vezi cum se deconspira rețeaua in timp real. Minunat. Mai rasfirati mai băieți, mai răsfirați. Ca se vede de pe luna cine sunteți. Hiene jerpelite cu ochi albaștri ".


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















16669 vizualizari

  • -10 (36 voturi)    
    aha (Luni, 26 august 2019, 13:54)

    cucuveauamov [utilizator]

    despre caramitru jr. nimic nou. In schimb, pare din in ce mai limpede ca HN merge in toamna pe mana lui Mutulica. Asteptam si pozitionarile ziare.com, adevarul si restul redutelor anticiuma.
    • +12 (20 voturi)    
      nimic despre Ciuvacca si Ciutacca ? (Luni, 26 august 2019, 14:37)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      indragitii hominizi din Razboiul Paralelelor ?
      Jurnalistul roman, pe masura politicianului roman.
  • -13 (37 voturi)    
    fraier (Luni, 26 august 2019, 13:56)

    Mazeta [utilizator]

    Andrei trebuia să îi înjure doar pe Gâdea & Badea. Acum ar fi primit laudele tuturor celorlalți în-jurnaliști.
    • -9 (25 voturi)    
      mata esti baiat informat (Luni, 26 august 2019, 14:38)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      unde zici ca lucreaza asta, unde e incadrat in campu' muncii ?!
      de borno stim ca e antreprenor de succes.:-))
      csolosi e euro, batausu pletos e palavramentar...

      usr e un partid de trepadusi de prin corporatii. niciun universitar rasarit, de vaza, niciun afacerist de succes, milionar...

      pasamite traiesc, partida, din putinul cotizatiilor inginerasilor si aitistilor de prin corporatiii.

      totusi, sunt o gramada de liber profesionisti sau activisti de profesie care clantane plus plus plus....
      vorba unui personaj de'al lui nenea iancu: da, de unde ?!
    • +9 (19 voturi)    
      la voi in URSS (Luni, 26 august 2019, 14:50)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      parca este unul numit...aaa...Dmitri Rogozin...mai traieste ?
  • -11 (39 voturi)    
    m-am hotarat ..... (Luni, 26 august 2019, 14:00)

    danton68 [utilizator]

    nu mai votez USR !!!
    SI CRED CA NU SUNT SINGURUL!!!
    • +13 (31 voturi)    
      probabil oricum nu votai USR (Luni, 26 august 2019, 14:26)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui danton68

      .. dar este adevarat, Caramitru nu este reprezentativ pentru votantii USR. Nu-mi place acest limbaj, ar trebui sa si-l schimbe sau sa plece din USR. La cum se exprima putem pune egal intre el si cei de la RTV, Antena. Indemnul la ura este un apanaj al politicienilor populisti sau extremisti.
      • +6 (12 voturi)    
        Am apreciat (Luni, 26 august 2019, 15:05)

        danton68 [utilizator] i-a raspuns lui minos

        comentariul tau in mod pozitiv si iti garantez ca eram pro USR si anti PSD< ALDE. Mai au timp sa repare aceste greseli .....
        • +5 (11 voturi)    
          pentru PArlament si Locale DA (Luni, 26 august 2019, 17:28)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui danton68

          pentru Birna din Ochi NU
    • +10 (20 voturi)    
      Ba mie-mi place (Luni, 26 august 2019, 15:18)

      don Semaca [utilizator] i-a raspuns lui danton68

      genul acesta de articol, cu subiect si predicat. M-am saturat de 'politically correct' si jurnalismul la comanda, de tip Latrina 3. Ca nu degeaba a ajuns media romaneasca in stadiul asta jalnic de prostitutie. Lasati omul sa spuna ce are de spus. Si chiar daca ar avea dreptate doar 10%, tot e mai veridic si mai realist decat fecaloizii sferto-docti, pretentios numiti jurnalisti, care populeaza institutiile de stiri din Romanica zilelor noastre.
      • -3 (3 voturi)    
        pentru don Semaca (Luni, 26 august 2019, 21:43)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui don Semaca

        Dar despre cel pretentios numit " maestre ", ce spui ?Ce fel de maestru este ?
  • -8 (26 voturi)    
    Sarmanul o fi clacat de la atata bine adus tarii (Luni, 26 august 2019, 14:00)

    Lok [utilizator]

    Poltica din Ro nu poate sa imi aduca vreo fericire. Asa ca astept cu drag Brexitul.
  • +12 (34 voturi)    
    e momentul ca baiatul lui tata (Luni, 26 august 2019, 14:00)

    mmmircea [utilizator]

    sa faca un pas in lateral. Ii inteleg obsesia ochilor albastri, mai ales cand ai un tata care a slujit ca unealta a sistemului, iar tu te-ai bucurat de privilegiile de odrasla de nomenclaturist ulterior rebranduit in revolutionar.
  • +9 (27 voturi)    
    ... (Luni, 26 august 2019, 14:04)

    buteflix [utilizator]

    este atacat de catre statul paralel al jurnalistilor.
  • +6 (30 voturi)    
    ... (Luni, 26 august 2019, 14:05)

    buteflix [utilizator]

    am uitat sa precizez ca andrei caramitru este un dement cu acte in regula.
  • -1 (27 voturi)    
    Burnout-ul de multinationala .... (Luni, 26 august 2019, 14:10)

    ww [utilizator]

    .... cam asa se manifesta. O mai tineti minte pe tigroaica de Clothilde si pe barabat'su cum s-au luptat cu tigaile cu Nicusor Dan dupa parlamentare? Vai de viitorul nostru.
    • -5 (19 voturi)    
      chiar (Luni, 26 august 2019, 14:42)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ww

      ce'o mai face Clotilda, ca'mi e dor de accentu' ei.
      dadea misto din clanta, pe sticla.
      ai apropo, bietu neicusoru a patzit rusinea. asa e la rivolutie, ucenicii isi mananca maiestru.
  • -7 (29 voturi)    
    Mucosul asta (Luni, 26 august 2019, 14:13)

    Incomod3 [utilizator]

    il face de ras pe taica-su, care macar e un actor bun, chiar daca, ca om lasa si el de dorit... mult...
    • +3 (11 voturi)    
      mucos ? (Luni, 26 august 2019, 16:15)

      codrean [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

      E trecut de 40, tata de copii, job OK. Greu de inteles derapajele astea !?
  • -2 (24 voturi)    
    he, he (Luni, 26 august 2019, 14:14)

    noi2013 [utilizator]

    Caramitru nu e cu toate tiglele pe casa si asta e evident de ceva vreme....

    Dar se pare ca si HN si-a ales tabara si continua sirul articolelor in care USD e bagat la apa incet, incet....
    • +6 (12 voturi)    
      adica, (Luni, 26 august 2019, 14:47)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui noi2013

      cum zicea un inaintas al vost' : cine nu'i cu noi, carvasazica ca e impotriva ~!
      adica, in minkea voastra, presa nu e i'dependenta, ca justitia ?!
      mda, plus plus plus s'a inselat cu hn, a crezut'o de'a lor si a trimis pe saitu asta ce'are mai prost....
      • -5 (7 voturi)    
        p.s. numar minusurile (Luni, 26 august 2019, 15:37)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        si vad cati sunteti !:-)))
        • +1 (3 voturi)    
          :D (Luni, 26 august 2019, 18:38)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          Io ti-am dat de-al dracu', doar la PS :)))
  • -4 (30 voturi)    
    hmmm (Luni, 26 august 2019, 14:24)

    mihai.popescu [utilizator]

    Dar despre cei la care se refera voi ce parere aveti?Eu l-as vrea pe Caramitru junior prim ministru in viitorul apropiat cand psd alde vor fi neant.Omul are o minte sclipitoare si e determinat sa taie raul de la radacina,fara diplomatie si subtilitati .
    • -3 (15 voturi)    
      ... (Luni, 26 august 2019, 15:46)

      buteflix [utilizator] i-a raspuns lui mihai.popescu

      da, are o minte sclipitoare de dement notoriu.

      repeta dupa mine:
      Andrei Caramitru NU are o minte sclipitoare.

      este cel mult un afacerist de succes, nu i-as zice nici macar antreprenor.

      nu prea-mi place de acest ipochimen.

      paranoia e mare.

      ma intreb ce e in capul lui, cum poate mentine aceste contradictii... e alaturi de Uniunea Salvati ROMANIA, activeaza politic, dar firma lui e inregistrata pe Olanda. fii bai nene Antreprenor Verde, lasa ingineriile financiare! a mai deschis in trecut si o filiala de firma de consultanta, si aceea pe paradis fiscal in Delaware. bai nene, nu te deranjeaza mental chestiile astea? ca vii si propovaduiesti strategii pentru o tara la al carei buget nu contribui un sfantz? o tara pentru care nu ai riscat nici o letcaie? nu ai nici o tresarire?

      am votat USR si probabil voi vota in continuare, dar va rog scapati urgent de acest ipochimen cu minte sclipitoare, de aceasta supernova notorie.
      • +1 (11 voturi)    
        pe bune?ce sa repet ?aberatii? (Luni, 26 august 2019, 16:58)

        mihai.popescu [utilizator] i-a raspuns lui buteflix

        mai buteflixe,cine da un leu la buget cand poate sa nu dea e un prost notoriu.Ai firma?daca ai avea ai injura secunda de secunda toate darile ..si stii de ce?pt ca banii astia sunt furati pur si simplu..nimic din ei nu ajunge in vreo investitie ci doar in salarii si pensii nesimtite pt niste nulitati!sau sunt furati in zece randuri de borduri in panselute de un milion bucata,in concerte pt bitman sau alte jigodii care canta pt psd...Daca ai sti cat de greu,aproape imposibil se fac banii in privat nelegat de politic n-ai mai vorbi degeaba.Daca ii ataca pe niste suboameni care au distrus tara asta prin manipularile josnice pe care le-au facut in media e de felicitat!
        • -4 (8 voturi)    
          ... (Luni, 26 august 2019, 17:33)

          buteflix [utilizator] i-a raspuns lui mihai.popescu

          m-am lamurit.

          si tu ai o minte sclipitoare de afacerist de blugi la consignatie. care da si lupta, dar fiscalitatea grea il doboara.

          ce firma ai nene? nu da numele, ce naiba, doar domeniul de activitate, daca nu este clasificat.
          • +2 (6 voturi)    
            nu pricepi nimic dar esti mare scriitor pe aici (Luni, 26 august 2019, 18:46)

            mihai.popescu [utilizator] i-a raspuns lui buteflix

            Sunt satul de patrioti de mucava care nu inteleg ca banii pe care cu greu ii fac altii in privat sunt furati de niste ticalosi.Aici e vorba ca banii aia sunt furati!nu ca e grea sau usoara fiscalitatea !Te faci ca nu pricepi sau chiar esti.....Auzi..afacerit de blugi de consignatie....Imi pierd timpul cu toti....care se vor interesanti.Vai de capul tau!Firma importa si distribuie echipamente birotica sclipitorule!
  • +13 (25 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 26 august 2019, 14:28)

    [anonim]

  • -1 (13 voturi)    
    Caramitru (Luni, 26 august 2019, 14:31)

    mitg [utilizator]

    E de mult sub tutela politica, nici nu stiu de ce se mai uita lumea in gura lui.
  • +13 (17 voturi)    
    Cu Gadea si Badea are dreptate :))) (Luni, 26 august 2019, 14:42)

    olariub2005 [utilizator]

    pe Sidonia Bogdan nu o cunosc. Oricum ar trebui sa aiba grija la limbaj.
  • +4 (20 voturi)    
    este interesant (Luni, 26 august 2019, 14:46)

    Razvan_M [utilizator]

    1. injura birjareste o femeie, jurnalist, pt. ca-i pune intrebari incomode
    2. aparatorii sai continua sa o injure si continua cu aluzii sexuale

    Recunosc ca nu ma asteptam la asemenea comportament de tip pesedist atat de rapid, mai ales inainte de accesul la placinta / intrarea la guvernare. Dar deh, astia scoliti pare ca au un apetit mare pt. invatare.

    Asadar s-a confirmat: si astia "mai netraditionalisti" sunt la fel de grobieni ca "traditionalistii" pesedisti (acum o sa imi iau minusuri si de la comunistii vechi, si de la marxistii noi ce vin cu metode progresiste de ciordeala). Si nici macare nu se ostenesc sa-si ascunda dispretul si violenta fata de cei care nu sunt de acord cu ei.
    • +3 (9 voturi)    
      se pregateste sa devina (Luni, 26 august 2019, 15:23)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      menistru' kulturii in viitorul guvern plus plus plus...
    • +4 (6 voturi)    
      VICE este in general mai la stanga USR-ului (Luni, 26 august 2019, 20:53)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      E plin pe acolo de exaltatii ai noi religii mondiale aka globalism,incalzirism, genderism si toate alea. Nu stim ce a zis Sidonia dar ce ar fi sa cautam?
      • +3 (3 voturi)    
        De acord ca VICE este de stanga (Marţi, 27 august 2019, 13:49)

        Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        Dar mr. Andrei Caramitru este adept al ghiolbanismului, aparent. Si mai este si politician USR, partid ce se lauda ca este feminist. Orice ar fi zis Sidonia Bogdan, limbajul acelui politician de la USR se aseamana cu al idiotilor din PSD. Iar printre comentarii apar sustinatori ai lui Caramitru care continua cu ceva aluzii de autobaza.

        Sper ca acest partid nou sa-si arunce la pubela o parte din sarlatanii progresisti.
  • -1 (15 voturi)    
    Omul are o cultura a insultei... (Luni, 26 august 2019, 14:50)

    Intermezzo [utilizator]

    Si-i si place sa o foloseasca, dar parca cu prea multa frenezie. Ce-i drept, pe meleagurile Dimbovitei are si motive sa uzeze de ea dar n-a sesizat ca astfel face impresie proasta.Se va invata minte dupa o suspendare consistenta a contului sau de Facebook, de 6 luni.
    • +2 (4 voturi)    
      “Cultura a insultei”!!!? (Luni, 26 august 2019, 19:47)

      V. Istina [utilizator] i-a raspuns lui Intermezzo

      Adanc domnule... !
      Scrieti direct de la psd?

      Parca intrezaresc stilul unei mari jurnaliste in viata, cu sarma ramasa in...
  • +1 (17 voturi)    
    He he... (Luni, 26 august 2019, 15:01)

    Gigi Kent [utilizator]

    Domnisoricul asta e in opozitie si cam toata mass-media ii canta in struna (normal). Sa vedeti reactii cand o sa fie la putere (eventual in Guvern) si o sa ii fie mass-media ostila (tot normal). Ce o sa ma mai rad ...
    • +2 (6 voturi)    
      mai de ras (Luni, 26 august 2019, 15:27)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      o sa fie cand plus plus plus va fi la guvernare, si el tot in opozitia, ca nu'i vad pe aia agatzandu'l la butoniera...
      ma rog, sa fiu iertat, mi'nchipuiam si io. un exercitiu de fantezie...asa ceva....nici plus la guvernare, nici el ministrul culturii.... :-)
  • +6 (8 voturi)    
    Sa fim seriosi (Luni, 26 august 2019, 15:21)

    florinos [utilizator]

    Sa fim seriosi, cu totii stim câțiva jurnalisti, câteva ziare sau televiziuni care se înclină cum bate vântul si cum vin banii.
    Sa nu uitam cum unele ziare cenzurau știrile despre Siveco pentru ca era sponsor al ziarului, cum știrile despre proteste erau puse la mijlocul paginii sau cum se omiteau câteva greșeli ale Vioricai Dancila.

    Sa ne amintim ca Agerpress a pus la dispoziția lui Carmen Dan poze si filmări de la Proteste si cum conducerea Agerpress a fost aleasa de PSD ?
    • +2 (2 voturi)    
      :))) (Luni, 26 august 2019, 18:41)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      Finitz apropoul cu siveco :D
    • -1 (5 voturi)    
      se cheama false equivalence (Luni, 26 august 2019, 22:13)

      Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      Daca unul sau mai multi jurnalisti au facut ceva naspa, nu inseamna ca *toti* jurnalistii sunt de kkt pt. totdeauna si ca orice jurnalist merita sa fie injurat(a). Sunt multe exemple de cenzura si in presa de dreapta, si in presa de stanga.

      Nu vad de ce ar aplauda cineva pesedizarea USR-ului. Votantii vor prefera raul cu care s-au obisnuit.
      • +1 (1 vot)    
        daca Badea si FrunteLata sunt jurnalisti (Marţi, 27 august 2019, 10:42)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

        si tagma/clanul/tribul "jurnalistilor" e de acord cu asta inseamna ca toti sunt de acord cu cei doi ipochimeni si deci toti sunt de kkt.
        PS Caramitru nu s-a referit la toti jurnalistii ci punctual.
  • -4 (8 voturi)    
    vorba dulce (Luni, 26 august 2019, 15:47)

    MamboNoFaiv [utilizator]

    vorba dulce te adoarme. somnul de veci.
    oamenii au uitat sa munceasca pentru un scop comun corect.
    cum poti sa opresti pe unul sa fure sau sa-l obligi sa-si faca treaba? cu vorba buna?
    • +3 (3 voturi)    
      ... (Luni, 26 august 2019, 17:37)

      buteflix [utilizator] i-a raspuns lui MamboNoFaiv

      il opresti dupa ce intelegi de ce fura si nu-si face treaba si corectezi sursele acestor comportamente care nu servesc scopului comun corect.

      cu alte cuvine, incerci sa imbunatatesti un sistem. si te gandesti din greu si te chinui si te straduiesti.

      sau si tu vrei sa elimini rapid si eficient criminalitatea cu injuraturi bine tintite?
  • -3 (5 voturi)    
    Omul ăsta (Luni, 26 august 2019, 17:18)

    martino12 [utilizator]

    pare venit să distrugă USR-ul din interior, păcat că ceilalți sunt blazați și îi permit. Sau este vorba de bani, ca întotdeauna, banii vorbesc.
  • +2 (10 voturi)    
    Ce sariti asa, Caramitru spune adevarul! (Luni, 26 august 2019, 19:38)

    V. Istina [utilizator]

    Uitati-va ce scriu asa zisii “jurnalisti”! Apoi sa vedem daca le mai luati apararea!

    Caramitru nu e jurnalist, scrie pe blog ce vrea el, in limitele legii. De s-a inflamat prea tare, cei arsi pot sa-l dea in judecata.

    Nu orice pix e jurnalist. Ce mare descoperire? Si ce valva! Cum sar miseii sa se apere intre ei! Dezgustator spectacol!
    • +1 (9 voturi)    
      @V.Istina (Luni, 26 august 2019, 21:16)

      Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui V. Istina

      O fi spunând el adevarul, insa conteaza si cum il spune.

      Pana acum USRul m-a surprins prin amatorism, diletantism si lipsa de har politic. Acum se adauga si grobianismul de cartier...
  • +2 (10 voturi)    
    Personaj foarte vocal si foarte agitat (Luni, 26 august 2019, 19:47)

    anya_2 [utilizator]

    Din pacate, se ambalează prea mult si deseori nu are consistență in afirmații. Pe ansamblu, USR nu m-a convins. As fi vrut o alternativă la PNL, una in care sa cred mai mult, dar nici el, nici Barna, nu au prestanța, profunzimea sau carisma necesara. De votat, votez clar cu Iohannis. USR nu-mi spune mare lucru.
  • 0 (6 voturi)    
    Vadim Redivivus. (Luni, 26 august 2019, 21:14)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Vadim Redivivus.
  • +1 (5 voturi)    
    daca unii te injura cat e ziua de lunga (Marţi, 27 august 2019, 5:48)

    Francisc 1 [utilizator]

    tu de ce nu ai voie sa faci la fel?
  • +4 (6 voturi)    
    adica aia de la Latrina3 au voie dar altii NU !!?? (Marţi, 27 august 2019, 9:37)

    viziru [utilizator]

    adica aia de la Latrina3 au voie dar altii NU !!?? WTF ??? ba baieti mizeria generalizata din presa a fost facuta de CNA pentru ca nu a sanctionat niciodata mizeriile debitate de gadea,badea,ursu,stoica,etc...... iar CNA e contriolat de PSD .........