Libertatea: Șefii USR-PLUS i-au propus lui Moise Guran să coordoneze campaniile electorale din 2020. Ce spune ziaristul

de RH     HotNews.ro
Luni, 13 ianuarie 2020, 12:33 Economie | Media & Publicitate


Moise Guran la Europa FM
Foto: Captura EuropaFM.ro
Liderii USR-PLUS, Dacian Cioloș și Dan Barna, i-au propus lui Moise Guran de la Europa FM să coordoneze campaniile electorale din 2020, scrie, luni, Libertatea, precizând că jurnalistul "nu se grăbește să dea un răspuns". Contactat de HotNews.ro, Guran a spus doar că "pot să vă confirm că am fost invitat la o discuție".

Publicația citată arată că USR-PLUS "vrea să dea o lovitură de imagine, dar și strategică, luându-l pe Moise Guran drept șeful de campanie electorală, atât pentru ”locale”, cât și pentru ”parlamentare”. În 2018, USR a avut aceeași intenție, neconcretizată însă. (...) Atât Dacian Cioloș, cât și Dan Barna l-au sunat pe Moise Guran, urmând ca azi partidele să discute varianta în interior și apoi să continue conversația, mai aplicată, cu ziaristul."







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















17331 vizualizari

  • -2 (12 voturi)    
    MG este pretin cu Burduja (Luni, 13 ianuarie 2020, 12:36)

    un domn [utilizator]

    inteleg ca va migra info de la PNL la USR sau viceversa ?
    • +1 (5 voturi)    
      Poate mai anunta un cutremur de 10 grade (Luni, 13 ianuarie 2020, 14:34)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Si atunci intra toti in panica si nu mai voteaza si ramane singurul votant din Romania. Cred ca asta e stragia lui.
    • +2 (4 voturi)    
      Poate mai anunta un cutremur de 10 grade (Luni, 13 ianuarie 2020, 14:34)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Si atunci intra toti in panica si nu mai voteaza si ramane singurul votant din Romania. Cred ca asta e stragia lui.
  • -23 (33 voturi)    
    Guran??? Redusul pământului. (Luni, 13 ianuarie 2020, 12:43)

    Tayen [utilizator]

    Ăsta-i un zero absolut, o nulitate perfectă și noii securiști îl vor pe el? Păi așa iară va domina USL viața politică.
    • +3 (5 voturi)    
      mda (Luni, 13 ianuarie 2020, 13:04)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

      asa va zice tatucu` liviu de la rahova sa postati online ? :DDD
  • +2 (12 voturi)    
    mai bine in fac prim-vicepresedinte al aliantei (Luni, 13 ianuarie 2020, 12:56)

    Bocu' lu'Ioha [utilizator]

    pe modelul rares bogdan.
    orice, dar sa nu mai dea alarme false de cutremur
    ca ies deontoloagele pe scari :)
  • +1 (9 voturi)    
    ciudat (Luni, 13 ianuarie 2020, 12:56)

    Ademordna [utilizator]

    Moise Guran este jurnalist, nu campaign manager, din cate stiu eu.
    Nici nu a fost foarte corect cu USR+ pana acum desi nu din rea credinta.

    USR+ ar face bine sa gaseasca un profesionist in alegeri si comunicare. Chiar daca si Dragnea a facut-o nu e nimic rau sau imoral in asta. Doar sa nu fie genul Cambridge Analitica.
    Ar ajuta si cu frecusurile interne care ajung in presa ca scandaluri, ar ajuta si cu limbajul nepopular al unor membrii etc. Pentru un partid de profesionisti de ce nu comunicare si campanie profesionista?
    • +1 (7 voturi)    
      E mai degraba un influencer. (Luni, 13 ianuarie 2020, 14:00)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

      Sau asta spune lumea buna pe net. Oricum vad ca se respecta cu tarie principiul avansarii pana la incompetenta din corporatii. Moise si-a depasit de mult gradul.
  • -4 (26 voturi)    
    De cel putin 2-3 ani (Luni, 13 ianuarie 2020, 12:57)

    mihaipricop [utilizator]

    Moise Guran participa la campaniile electorale ale usr, la europarlamentare chiar el a recunoscut pe blog ca le-a facut strategia electorala. Si nu doar Moise Guran participa, europa fm masluieste sondaje in favoarea usr si pnl. in primul tur la prezidentiale il dadea pe iohanis la 45% pe barna si diaconu in jurul a 205% si pe dancila la sub 15% pt ca la vot iohanis sa ia 37%, dancila peste 22%, barna - 15% si diaconu sub 9%:

    https://www.moise.ro/2019/11/05/barna-va-fi-probabil-salvat-de-diaspora-iar-dancila-are-sanse-reale-pentru-locul-4/
    • 0 (6 voturi)    
      Rectific (Luni, 13 ianuarie 2020, 13:03)

      mihaipricop [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

      in sodajele moise guran-europa fm pt primul tur barna si diaconu erau in jurul a 20%.
    • +1 (7 voturi)    
      sondajul ala e precum cutremurul de gradul 10 (Luni, 13 ianuarie 2020, 13:12)

      Bocu' lu'Ioha [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

      la fel de real
      culmea e ca sunt multi care inca se uita la ce imprastie raspandacul
    • +1 (9 voturi)    
      Deci practic nu se schimba nimic. (Luni, 13 ianuarie 2020, 13:57)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

      Dar sunt total de acord cu analiza ta despre Europa FM si USR. E practic partidul lor, dar mai corect este ca sunt aceeasi entitate poltica.
  • +2 (6 voturi)    
    Gurul Guran... (Luni, 13 ianuarie 2020, 13:05)

    qwerasdf [utilizator]

    omul asta e tare priceput sa-ti zica doar: "nu, gresesti!", "nu e asa", "te inseli", s.a.m.d. Omul asta are intotdeauna ultimul cuvant de spus si poseda adevarul absolut in orice speta...
    • +2 (6 voturi)    
      Corect (Luni, 13 ianuarie 2020, 16:46)

      mihaipricop [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      iar daca il contrazici devine agresiv si chiar inchide telefonul celui care indrazneste sa-l contrazica.
      • +2 (4 voturi)    
        Asta pe langa ca are sunaci in direct. (Luni, 13 ianuarie 2020, 22:58)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui mihaipricop

        Dar mai des in perioade electroale.
  • -1 (5 voturi)    
    quid novi? (Luni, 13 ianuarie 2020, 13:29)

    cucuveauamov [utilizator]

    care e noutatea?
  • +2 (4 voturi)    
    Nu ca vreau sa zic (Luni, 13 ianuarie 2020, 13:33)

    JustinCase [utilizator]

    Dar spun si eu:
    https://www.youtube.com/watch?v=rl_dHMNcbgI
    • 0 (2 voturi)    
      Guran (Luni, 13 ianuarie 2020, 16:47)

      mihaipricop [utilizator] i-a raspuns lui JustinCase

      practic a introdus in Romania presa tabloida tip can-can sau otv.
  • +1 (3 voturi)    
    eu zic... (Luni, 13 ianuarie 2020, 13:34)

    anion [utilizator]

    ...Guran sa-si vada de emisiunea lui. Mortu-i in drum spre groapa.
  • 0 (8 voturi)    
    alt "ziarist"! (Luni, 13 ianuarie 2020, 14:05)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    Independent ca si Firea, Turcescu sau Rares Bogdan....
  • +1 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 13 ianuarie 2020, 14:19)

    [anonim]

  • 0 (2 voturi)