Pagina de media: Meciul Steaua-Lyon, urmarit de 2 milioane de telespectatori

de C.I.     HotNews.ro
Miercuri, 22 octombrie 2008, 17:06 Economie | Media & Publicitate

Meciul in care Steaua a fost invinsa de Lyon, marti seara, a fost urmarit de doua milioane de telespectatori din mediul urban, potrivit Paginii de media, care estimeaza ca Pro TV a incasat circa 180.000-200.000 de euro din publicitate pentru acest meci.

Prima infrangere suferita luna aceasta de romani in fata francezilor - confruntarea dintre nationala Romaniei si cea a Frantei - adusese Antenei 1 venituri de 300.000 de euro din publicitate, dupa cum estima atunci sursa citata.

Potrivit Paginii de media, ratingul partidei de marti seara, la nivel urban, a fost de 17,7% (circa doua milioane de telespectatori in medie pe minut). Minutul de maxima audienta a fost la finalul primei partide (ora 22.30), cu 2,5 milioane de telespectatori.

515 vizualizari

..saracii de noi... (Miercuri, 22 octombrie 2008, 17:36)

laurro [anonim]

...cati ne-am luat teapa urmarind pitecantropii astia manelisti jucand fotbal si reprezentandu-ne tara !!
    cata dreptate (Miercuri, 22 octombrie 2008, 19:03)

auro [anonim]

pitecantropi manelisti.. bine zis! asta cred eu despre majortatea romanilor!
      majoritate... (Miercuri, 22 octombrie 2008, 21:19)

xy [anonim] i-a raspuns lui auro

din care nu vad ce motive ai avea sa te excluzi
    ziaristi de 2 lei (Miercuri, 22 octombrie 2008, 20:09)

fero [anonim]

da deechipa si meciul cfr nu mai zice nimeni nimik, sau numai steaua exista???
    prima infrangere? (Miercuri, 22 octombrie 2008, 21:05)

bogdan [anonim]

prietene care ai scris articolul, esti cam ametit. prima infrangere in fata francezilor a suferit-o nationala? di ncate stiu eu 2-2 inseamna egal nu infrangere
    C.I. are o parere (Joi, 23 octombrie 2008, 0:54)

carcotasu [anonim]

foarte buna despre nationala noastra daca vede egalul cu Franta ca pe o infrangere!

oricum imi pare rau pentru toatii romanii care s-au uitat la meciul stelei: am crescut cota televiuzinii desi am rams cu un gust amar dupa meci
    Ca deobicei (Joi, 23 octombrie 2008, 11:49)

Dorian [anonim]

De ce intodeauna cand o echipa romana conduce la 2 goluri diferenta se trece la apararea acestei diferente?? Si mai e mai mult de-o repriza... (prea mult joc in defensiva) Se lasa ca cealalta echipa sa domina?? Pt. mine asa afost si la meciul cu Franta.
    Chiar asa de tampiti sunt antrenori romani?
    IN ziua de azi cand fiecare echipa are atacanti buni?
    Cand isi vor invata lectia? Si acesta situatie e de multii ani nu numai acuma...