Pagina de media: Prima TV a rupt colaborarea cu Teo Trandafir. Prima TV: Teo Live nu a raspuns asteptarilor publicului-tinta al postului

de V.O., C.M.     HotNews.ro
Luni, 10 noiembrie 2008, 15:06 Economie | Media & Publicitate


Teo Trandafir va parasi Prima TV, unde realizeaza emisiunea Teo Live, mai devreme decat prevedea contractul ei, a declarat ea pentru Pagina de media. Teo spune ca se lasa de televiziune si ca se simte depasita de evenimente. Motivul despartirii consta in faptul ca Prima TV nu a mai prelungit contractul cu echipa ce producea Teo Live, contract ce expira la sfarsitul acestui an.

Desi contractul dintre Prima TV si Teo Trandafir expira la sfarsitul anului viitor, ultima emisiune Teo Live va fi la finele acestei luni, in conditiile in care este pe cale sa expire contractul dintre casa de productie si postul de televiziune, conform declaratiilor facute de Teo pentru Pagina de media.

Ea afirma ca "nu prea mai avem unde sa facem televiziune cum stim noi", ca "mi se pare ca sunt prea depasita de evenimente" si ca "tragem din rasputeri sa ramanem impreuna. Habar nu am exact, dar putem sa ne ocupam de multe: firma de productie, de evenimente, de PR, marketing, orice".

UPDATE: Contactata de HotNews.ro, Magda Istrate, reprezentant PR Prima TV, a confirmat ca emisiunea moderata de Teo Trandafir, "Teo Live" se termina pe 28 noiembrie. Potrivit acesteia, postul va anunta peste trei saptamani numele si formatul emisiunii care ii va lua locul.

Potrivit unui comunicat Prima TV, "in urma negocierilor dintre conducerea postului Prima TV si Teo Trandafir privind continuarea emisiunii Teo Live anul viitor, ambele parti au cazut de comun acord asupra incheierii colaborarii".

Comunicatul arata ca despartirea de Teo s-a produs in conditii amiabile, "contrar speculatiilor vehiculate in presa". "Desi Teo Trandafir este o vedeta consacrata, indragita de telespectatorii din Romania, emisiunea Teo Live nu a raspuns asteptarilor publicului-tinta al postului Prima TV", precizeaza, insa, comunicatul.

Citeste interviul lui Teo Trandafir pe Pagina de media



















7123 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Angajati-o la voi! (Luni, 10 noiembrie 2008, 15:50)

    YO [anonim]

    Mai baieti si fete...! Oferiti-i solutia s-o angajati la voi /Haideti, va rog! Dati-i o mana de ajutor!
    /
  • 0 (0 voturi)    
    Mana lunga (Luni, 10 noiembrie 2008, 15:52)

    me [anonim]

    a lui Sarbu o va urmari permanent./' e razbunator................
  • -1 (1 vot)    
    poate de vina e ora la care se difuzeaza emisiunea (Luni, 10 noiembrie 2008, 17:32)

    FAN TEO [anonim]

    nu se poate!!!!!:((
    Care-i publicul tinta al Prima TV, stimabililor domni de la Prima??? Si publicul vostru tinta se afla in fata micilor ecrane la ora 16:30?????????????????
    Mai ganditi-va un pic! Teo e o persoana minunata. Televizorul meu sta mereu deschis pe Prima din cauza lui TeoLive. Mai sunt alte 2 emisiuni pe care abia le astept, dar alea nu-s in fiecare zi, cum e Teo.
  • +3 (3 voturi)    
    Ea era prieteni cu manelistii (Luni, 10 noiembrie 2008, 17:38)

    Claude [anonim]

    ...si astia nu se mai cer la teve.
    PROPUNERE: Sa refaca cuplul de scalambaieli cu Mircea Badea! Emisiunea se va numi: "In gura lui Teo" :))
    • -2 (2 voturi)    
      Nu e chiar asa cu manelistii (Luni, 10 noiembrie 2008, 18:20)

      sile [anonim] i-a raspuns lui Claude

      Sunteti rau.. Teo a dat un interviu destul de ascuns acum cateva saptamani in care a sugerat ca i se bagau manelisti si parasute in emisiune, ca asa "se face ratingul". Vorbesc de ultima emisiune de la Prima. Cred ca va face o pauza destul de lunga acum, e posibil sa fie chiar prea lunga..
      • +1 (1 vot)    
        ba cam asa e cu manelistii (Marţi, 11 noiembrie 2008, 11:31)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui sile

        pai trebuia sa nu accepte manelistii, daca era intr-adevar emisiunea ei. adica, cand e bine, e meritul lui teo, ea face totul, cand e rau, n-a vrut teo, a fost fortata. cred ca lui teo nu-i plac manelele dar trebuia sa nu le accepte, daca era intr-adevar mare vedeta.
    • 0 (0 voturi)    
      =))))) (Luni, 10 noiembrie 2008, 21:27)

      Octavian Ion [utilizator] i-a raspuns lui Claude

      vuai , prea tare ideea. oricum cand ei lucrau impreuna la emisiunea de dimineata chiuleam de la scoala numai ca sa ii vad.
  • 0 (0 voturi)    
    saraca Teo... (Luni, 10 noiembrie 2008, 21:28)

    Octavian Ion [utilizator]

    s-a protevizat de tot cand a lucrat la Sarbu... oricum schema cu Tanta, manele si tot neamu' prost la TV nu mai tine, trebuia sa revina la umorul fin de dinainte de pro(s)tv.
  • 0 (0 voturi)    
    Second (Luni, 10 noiembrie 2008, 22:25)

    Viorel [anonim]

    Nici loser-ii astia de la Prima TV n-au promovat-o cu adevarat.
    Prima TV !? Ce televiziune e asta ?
  • +4 (4 voturi)    
    cam tarziu (Luni, 10 noiembrie 2008, 22:37)

    tirolez [utilizator]

    Cine a promovat manelele si manelistii pana la exasperare cand era la protv? Are o mare contributie la manelizare.
    Ii baga Sarbu manelisti si alti distrusi pe gat?
    O reparatie tarzie disparitia ei.
    • 0 (0 voturi)    
      Teo - balena Minune (Marţi, 11 noiembrie 2008, 12:13)

      Covrigu [anonim] i-a raspuns lui tirolez

      n-as paria nici un leu pe disparitie. Sint sigur ca o reinvie alt post. Sper sa fie pe Taraf Tv ca oricum e sters din lista de programe
  • +3 (3 voturi)    
    ? (Marţi, 11 noiembrie 2008, 9:43)

    pastravete [anonim]

    cine e teo , va rog frumos .
  • 0 (0 voturi)    
    o vedeta... (Marţi, 11 noiembrie 2008, 14:53)

    luci [anonim]

    n-ai auzit de o asa vedeta? macar de salariul ei...
    lasand gluma la o parte, este o vedeta cum sunt mai toate vedetele de dupa revolutie, pline de har, care promoveaza cultura, educatia si orice vrei in randul populatiei... si da, lui teo ii placeau manelele, nu i le baga nimeni pe gat, de cele mai multe ori cunostea melodiile in intregime...
    asta este o mare contributie de a ei la manelizarea tarii...