Madalin Ionescu nu va mai prezenta "Acces Direct", fiind inlocuit cu Simona Gherghe

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 19 august 2010, 10:59 Economie | Media & Publicitate


Simona Gherghe
Foto: Antena 1
Emisiunea "Acces Direct" de la Antena 1 va avea un nou prezentator incepand din toamna, Madalin Ionescu fiind inlocuit cu Simona Gherghe, anunta un comunicat oficial al Antenei 1. Prima editie "Acces Direct" cu Simona Gherghe va avea loc pe 30 august, cand debuteaza noul sezon.

"Dupa aproape noua ani in care am prezentat stiri, dupa patru editii speciale "Geniali", am ales sa fac o schimabare", a declarat Simona Gherghe.

Potrivit reprezentantilor trustului Intact, "Madalin Ionescu ramane in echipa Intact si va reveni alaturi de telespectatori cu un proiect nou".


Nu este singura schimbare operata in cadrul Antenei 1 in ultima perioada. Reprezentantii postului au anuntat, marti, ca Andreea Berecleanu ii va lua locul Alinei Petrescu ca prezentatoare a principalului jurnal de stiri al Antenei 1, Observator 19, incepand din 23 august, urmand ca Alina Petrescu sa se ocupe de un proiect pentru Antena 3. Alina Petrescu este inlocuita de Berecleanu la sase luni dupa ce a fost aleasa sa-i inlocuiasca pe Lucian Mandruta si Alessandra Stoicescu la pupitrul jurnalului de seara al Antenei 1. Andrei Zaharescu va prezenta in continuare Observatorul de la ora 23.00.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10384 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Madalin Ionescu e un Dan Diaconescu ratat (Joi, 19 august 2010, 11:06)

    Bogdan [anonim]

    Dan Diaconescu este simbolul "manelismului", al neprofesionistului in televiziune. Este cel mai bun exemplu de "asa nu se face" pentru cei care vor sa faca TV (lipsit de etica, deontologie profesionala, folosirea instrumentelor mass-media pentru intimidare si obtinerea de foloase materiale etc.)
    Culmea e ca are si un imitator! Pe acest Madalin Ionescu!
  • +3 (3 voturi)    
    Problema e ... (Joi, 19 august 2010, 11:18)

    body [anonim]

    ca simona gherghe pare o tipa destul de rasata iar eleganta la astfel de emisiuni nu face audienta...
  • -1 (3 voturi)    
    madalin (Joi, 19 august 2010, 11:45)

    ioan [anonim]

    Bine ca scapam de madalin,un fals ,un siscan,abia astept sa faca si la abces direct emisiuni despre Basescu ca acum sunt in stare sa bage asemenea emisiuni si la meteo
    • -1 (1 vot)    
      eroare (Joi, 19 august 2010, 12:19)

      pelvis [anonim] i-a raspuns lui ioan

      ioane, cre ca te-ai incurcat. Cred ca voiai sa zic acces din rect, nu abces direct
      :-))
  • +1 (1 vot)    
    ? (Joi, 19 august 2010, 12:23)

    serbanica [utilizator]

    Nu inteleg.. Oricum emisiunea e un "manelism". Ce conteaza cine o prezinta ?
  • +1 (1 vot)    
    Manelism? (Joi, 19 august 2010, 13:51)

    Lulu [anonim]

    Cred ca ii jigniti. Sint oameni rasati pe linga dejectiile din emisiunile astea.
    Si ce daca e Simona? Crdeti ca pt cei cu dragoste de scandaluri, birfe, batai si mizerii umane le pasa cine prezinta ?
    ma gindeam mai deunazi la Happy Hour....ce mai happy! numai povesti fericite. Madalina manole, Dolanescu...
  • +2 (2 voturi)    
    nu ne intereseaza (Joi, 19 august 2010, 14:43)

    I [utilizator]

    anuntati-ne doar cand dau faliment.
    • +1 (1 vot)    
      Sunt in faza pregatitoare (Joi, 19 august 2010, 16:32)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui I

      Deocamdata mai rotesc cadrele,mai incearca.Adevarul este ca motanul felix a mers pe mana proasta,privind orientarea politica a firmelor de media.Acum incepe sa traga ponoasele.Cred ca pana in toamna trage obloanele.Nu stiu cum s-o descurca cu creditorii.
  • 0 (0 voturi)    
    buna, (Marţi, 24 august 2010, 14:23)

    yulia [anonim]

    nu o sa mai existe aceeasi audienta pe care o inregistra madalin ionescu...
  • 0 (0 voturi)    
    acces direct (Miercuri, 25 august 2010, 17:09)

    marcela [anonim]

    eu o iubesc pe simona mult am fost foarte furioasa cand nu mai prezenta observatorul sper din suflet sa schimbe putin tema emisiuni nu mai vreau sa vad ce face nichita ,simona senzual,nu stiu ce dansatoare din buric astea nu au ce cauta la tv avem atatea subiecte avem atatia artisti, catareti care nu mai apar la tv sper sa faci o emisiune buna sa ma uit cu drag si-ti doresc multttttttttt succes!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Despre voi! (Vineri, 27 august 2010, 20:08)

    carmen [anonim]

    Maruta va surclasa toate emisiunile din acest segment orar.Femeile se uita in general la barfe...si se uitau si pentru ca Madalin este un barbat frumos,cu mult sarm...dar Maruta este spontan,spiritual,comic(etc.)...cam asa este la voi Mihaela Tatu.
  • 0 (0 voturi)    
    Manelismul (Marţi, 31 august 2010, 16:56)

    gugulanul [anonim]

    Ce este manelismul ?

    Este o emisie, de incultura ce se vrea cultura.
    Deci dragi tovarsi si preteni
    Manelismul a inceput cu Ceausescu ,manelism politic, continua si astazi
    Manelele muzicale care sunt la mare voga, este rezultatul scolii care nu a pus pret pe muzica ,si copii ce aud pe toate strazile si pietele ?MANELE fratilor
    Deschizi televizorul si ce vezi?
    Emisiuni cu Elodii , Senzuale si alte Columbence deci ..
    Manelizarea televiziunilor
    Dai la sport si ce vezi ??Steaua lui Becali cu rasetele lui
    Dinamo lui Borcea cu dansul lui si altii
    deci este manelizat si sportul
    Arhitectura manelizata, unii au pagode ce sfideaza bunul simt cu turle si porti inflorate design din capul lor (al manelistilor si lucratorilor in strainatate )
    Asa am ajuns zi in Romania
  • 0 (0 voturi)    
    audienta?? (Duminică, 19 septembrie 2010, 23:30)

    diana [anonim]

    Urmaresc emisiunea "acces direct" de mult timp, dar cred ca Madalin stie sa faca audienta da, siprin sarmul lui.Am plins sincer cind Simona si a luat ramas bun de la echipa stirilor de la ora 16,00, deoarece de a lungul timpului ma obisnuisem cu ea si cu felul ei cald de a fi.Dar, asa cum imi placea Simona la siri, voiam sa l vad pe Madalin la Acces Direct.Oameni care sunt destinati pentru anumite emisiuni.Am ramas masca cind am vazut o pe Simona, si datorita faptului ca, parca nu tine emisiunea in mìna.A mai avut o invitata zilele trecute pe doamna aia ci perlan bonux, care i a raspuns verde in fata si obraznic ca ea nu i raspunde la intrebari.S a vazut clar ca Simona a fost pusa intr o situatie neplacuta, vadait.Motiv pt care sustin ca ar trebui facuta o campanie ptr repunerea lui Madalin la Acces Direct si a Simonei , la stiri.Nu trebuie ca viata intima a vedetelor sa le afecteze cariera.Si deci consider ca aceste decizii au fost luate in mod Ceausist.Madalin te sustin ptr profesionalitatea ta, felicitari, si lupta mai departe.!!