Adelin Petrisor: Laura Chiriac va prelua tronsonul Andreei Cretulescu la Realitatea TV

de R.P.     HotNews.ro
Luni, 22 august 2011, 15:52 Economie | Media & Publicitate


Andreea Cretulescu
Foto: realitatea.net
Emisiunea "Realitatea te priveste" prezentata de Andreea Cretulescu a iesit din grila Realitatii TV, anunta Adelin Petrisor pe blogul sau. Potrivit acestuia, tronsonul orar 18:00-20:00 va fi ocupat de luni, 22 august, de Laura Chiriac cu emisiunea "Deschide lumea".

"Andreea Cretulescu se va ocupa de campaniile postului si va avea o singura emisie pe saptamana, vineri, de la ora 21:00", precizeaza Adelin Petrisor. Citand surse din cadrul televiziunii de stiri, Petrisor scrie ca Andreea Cretulescu "a fost printre ultimii din redactie care au aflat acest lucru". "Se pare ca ea s-a intors ieri (15 august, n.red) din concediu si s-a apucat sa-si caute invitati. Nimeni nu-i spusese ca emisiunea a disparut si ca ea s-a transformat brusc din realizator in 'analist-povestitor' al televiziunii", scrie acesta pe blogul sau.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12761 vizualizari

  • +56 (58 voturi)    
    presupun (Luni, 22 august 2011, 15:55)

    Filip [anonim]

    ca s-a saturat audienta de glasul ei delicat si cristalin.
    • +47 (49 voturi)    
      Mare jurnalist (Luni, 22 august 2011, 16:06)

      CNN [anonim] i-a raspuns lui Filip

      Pacat de ea. Iti facea o adevarata placere s-o asculti. ( de aia eu nici nu mai stiam ca inca mai apare pe sticla).
      Isi cauta invitati si nu mai avea emisiune? Pai puteau s-o lase in pace sa isi stringa invitatii si sa mearga pe un sant acolo unde ar fi avut adevarata priza la public...
      • +50 (54 voturi)    
        mare pacat (Luni, 22 august 2011, 16:21)

        constant [utilizator] i-a raspuns lui CNN

        usor, usor toti marii jurnalisti ai tarisoarei noastre ne parasesc

        dumnezeu sa-i aiba in paza si grija la Antena 3, acolo unde ajung toti marii jurnalisti ai tarii
      • +6 (10 voturi)    
        Ciuvica,Itic Chiriac, Oajda Disidentu,Niels (Luni, 22 august 2011, 20:55)

        Eneas [anonim] i-a raspuns lui CNN

        sneker antena 3, batrana Campeanu ,ratacita Ecaterinka Androgescu,tot felul de bale lungi pe post de dadatori cu presupusul.. cam asta e media rromanes ,postul TV Yedioth fost Irealitatea....
    • +5 (11 voturi)    
      vuvu(madmoa)zela (Luni, 22 august 2011, 20:39)

      Alf [anonim] i-a raspuns lui Filip

      Cand eram mic, aveam un carucior pentru butelii care scotea sunete asemanatoare ca si madama asta si tata m-a caftiti rau ca mi-a fost lene sa-l duc la gunoi. Dece n-or face si astia la fel, ca poate-i bate publicul? La rating.
    • +1 (3 voturi)    
      Eu cred că (Marţi, 23 august 2011, 8:25)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui Filip

      va relua colaborarea cu Geoană - PSD, doar a fost şefa lui de campanie şi, probabil prin alunecare, îl preia pe Crinuţ.
    • 0 (2 voturi)    
      Stai sa vezi unde ai fi putut sa o vezi! (Marţi, 23 august 2011, 12:23)

      Rasmus [utilizator] i-a raspuns lui Filip

      " Daca liderul PSD ar fi iesit presedinte, Andreea Cretulescu ar fi urmat sa ajunga la Palatul Cotroceni purtator de cuvant al presedintelului Romaniei."
  • +38 (44 voturi)    
    Realitatea ne lasa fara lemne de gratar. (Luni, 22 august 2011, 15:59)

    zet [anonim]

    Nasol. Acum nu mai pot folosi televizorul pe post de tocator de lemne. Puneam televizorul la maximum cand zbiera cretuleasca la cate un invitat, si il directionam spre un bustean din curte. Busteanul exploda in mii de surcele, numai bune de gratar. :-(.
  • +39 (43 voturi)    
    las ca e loc gramada la antene... (Luni, 22 august 2011, 15:59)

    dadan [utilizator]

    are Felix bani .... la asta nu se simte criza, mai sunt bani gramada din pusculita Crescent .... acolo nu trebe performanta sau profit...doar stomac si saliva din belsug...
    Sa dezinformati bine....
    • +11 (15 voturi)    
      Comment sters de user (Luni, 22 august 2011, 17:30)

      polonyca [anonim] i-a raspuns lui dadan

    • +1 (3 voturi)    
      hahaha ! (Luni, 22 august 2011, 23:37)

      panfilica [anonim] i-a raspuns lui dadan

      mai pun un scaun, langa ursu si cealalta zana dela zvonalitate vintului.
      pe cand si madam cretzolesco ?!
  • +33 (41 voturi)    
    Mai bine s-ar desfinta de tot !!! (Luni, 22 august 2011, 16:05)

    anonim [anonim]

    Cea mai placuta stire ar fi: Realitatea TV s-a inchis !!!
    • -4 (14 voturi)    
      Ultima ora (Luni, 22 august 2011, 16:12)

      bogdanicus [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      O bomba a explodat...
    • +20 (28 voturi)    
      Sa dea Dumnezeu (Luni, 22 august 2011, 16:13)

      Mihai G [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Sa te auda Dumnezeu . Asta ar fi cea mai citita stire IREALITATEA a fost inchisa.
      • -10 (16 voturi)    
        cea mai buna stire (Luni, 22 august 2011, 17:53)

        Corneliu [anonim] i-a raspuns lui Mihai G

        pentru de-astia "obiectivi" ca voi, ar fi ca Realitatea concureaza cu TVR in a ridica osanale puterii.
        Atunci ati reevalua-o imediat, si ar deveni "un post de stiri obiectiv "
        • +14 (20 voturi)    
          O sa ma obosesc sa iti raspund !!! (Luni, 22 august 2011, 18:10)

          anonim [anonim] i-a raspuns lui Corneliu

          Nu e vorba de politica ci e vorba aici de stirile care creeaza un efect continuu de panica in randul populatiei. E singura tara din UE care practica o astfel de metoda de indobitocire a populatiei. Oamenii mor si se nasc, exista bucurie si nefericire multa in lume, dar aceasta televiziune nu face diferenta. Dupa ei poporul roman e sortit pieirii !!! Baga si tu un ochi pe posturile din Italia , Germania , Austria, CNN, Euronews si apoi fa o comparatie !!! Aceasta televiziune e periculoasa tare pentru siguranta nationala, tovarase !!!
          • -5 (11 voturi)    
            Eu nu obosesc daca-ti raspund (Luni, 22 august 2011, 20:33)

            Corneliu [anonim] i-a raspuns lui anonim

            As fi fost de acord cu tine, daca nu as fi mai mult ca sigur ca esti dintre cei platiti sa scrie pe forumuri pentru cauza partidului! Zic asta pentru ca ai folosit mai multe nick-uri, ai aceleasi teme de propaganda venite de la partid si aceleasi metode de manipulare. Citez din un reply al tau ceva mai de jos, sub numele Carcotas:
            "Nu-i bai, in ziua de azi, daca vrei sa te informezi cu adevarat, exista multe posibilitati."
            Eh, asta este esenta! Nu-ti place ... ok! Dar nu interzice, chestiune pe care incercati sa o realizati cu raportul CSAT!
            • +4 (6 voturi)    
              Confuziune (Marţi, 23 august 2011, 0:38)

              Carcotasu [anonim] i-a raspuns lui Corneliu

              Esti intr-o mare eroare amice! Eu sunt Carcotasu si nu am nimic in comun cu cel cu care m-ai confundat. Si nu scriu la comanda ci scriu din placere.
              Comunic experienta mea de viata!
              M-am plimbat prin lume, citesc destul de mult si mai sunt si cu picioarele pe pamant.
              In lumile civilizate nu se face politica la tv. decat poate in campanii;si atunci civilizat cu argumente nu cu limbaj de maidan.
              Iar mahalagisme si mahalagioaice, insulte si atata promiscuitate nu am vazut nicaieri. Poti sa-mi dai tu un exemplu?
              Ar fi mai bine pentru tine daca ai mai schimba si canalul sau acum suferi dupa vocea "cristalina"?
            • +2 (4 voturi)    
              Sunteti obsedaţi cu "plătitul (Marţi, 23 august 2011, 8:36)

              Audit [utilizator] i-a raspuns lui Corneliu

              pentru a scrie pe forumuri" evident aplicabil atunci când nu gândeşte lumea ca tine. A afirma că la Realitatea sau antene este vreo urmă de obiectivitate mi se pare o apreciere cel puţin hilară. De aici până la vocea zbierată a Creţulescăi (fostă colaboratoare a lui Geoană în campanie - când şi-a luat concediu pentru a putea participa 24 / 24) şi plata care mi s-ar face mie pentru că am o altă opinie decât tine nu poate fi decât o minte obsedată. Dacă veţi judeca la fel în continuare, veţi avea de pierdut. Vă îmbătaţi cu apă rece ca şi cu sondajele ce vi le servesc cei de la televiziunile prietene.
          • 0 (2 voturi)    
            Spune tot (Marţi, 23 august 2011, 12:17)

            Rasmus [utilizator] i-a raspuns lui anonim

            aseara (luni) la Realitatea stirea nr 1 la ora 18.00 o fost ceva legat de de o injunghiere, n-are importanta. Asta cand pe strazile din Tripoli se dadeau lupte crancene.
        • +11 (15 voturi)    
          chiar! (Luni, 22 august 2011, 18:26)

          bula [anonim] i-a raspuns lui Corneliu

          scade leul cu DOI BANI in fata euro iar iRTV titreaza: "se prabuseste leul". Tie ti se pare obiectiv sau macar de bun simt?
          • +2 (4 voturi)    
            n-are treaba nenea cornelus (Luni, 22 august 2011, 22:56)

            baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui bula

            cu obiectivitatea, el e platit de voiciorescu-felix sa-i dea si sa lupte
            Sau, mai rau, vorba mentorului lor lenin, o fi vreun ''idiot util''?.
    • +2 (6 voturi)    
      as fii curios (Luni, 22 august 2011, 20:10)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      care este %de audienta la i _realitatea TV.
  • +33 (37 voturi)    
    in sfarsiiit! (Luni, 22 august 2011, 16:08)

    je [anonim]

    greeeeu de imaginat persoana mai enervanta k kretuleasca! poate doar firea, dar.. nu.. nu.. nu are cum s-o intreaca. e pe acolo, dar, mai are d lucru :)
    • +4 (6 voturi)    
      Nu, domnule... (Luni, 22 august 2011, 22:42)

      Ioana Munteanu [utilizator] i-a raspuns lui je

      Fata de Oana Stancu, toate celelalte palesc, sint niste zine bune... Va rog nu o detronati pe Oana Stancu de pe soclul ei de marmura! Kretuleasca era chiar haioasa cu vocisoara ei care-ti gaurea timpanul... Nu mai ascultai ce spune, ci doar iti venea sa chicotesti ascultind-o cum susura. In schimb; Oana te trimitea sub ghilotina instantaneu...
    • 0 (2 voturi)    
      z=ce spui de (Marţi, 23 august 2011, 1:35)

      kk [anonim] i-a raspuns lui je

      dana grecu?
  • -28 (38 voturi)    
    ziaristi buni- rai (Luni, 22 august 2011, 16:21)

    liviu [anonim]

    Foarte bine, in curand vor dispare si ultimele 2 televiziuni care indraznesc sa critice puterea. In curand nu vor mai fi decat moguli si ziaristi buni, care se vor face ca nu vad greselile celor ce detin puterea, vor realiza cincinale de realizari marete ale partidului si conducatorului, vor ramane doar ziaristi care nu vor deranja puterea absoluta decat cu intrebari timide si aranjate ! Esenta scarboasa a democratiei, care este criticarea in primul rand al puterii va fi eliminata si alde gadea si cretulescu trimisi la canal. Huoo ziaristii rai, bravo ziaristii buni!
    • +22 (24 voturi)    
      oau... (Luni, 22 august 2011, 17:00)

      dodu [anonim] i-a raspuns lui liviu

      Ceea ce face iRTV si antenele se cheama "sa critice puterea" ???? Oau... ce neinformat sunt! Eram sigur ca e marlanie....
      • +4 (6 voturi)    
        Te luminez eu (Luni, 22 august 2011, 22:21)

        laur [anonim] i-a raspuns lui dodu

        Stiu eu o persoana mai enervanta decat ea: Dana Grecu, A3
  • +27 (31 voturi)    
    logic (Luni, 22 august 2011, 16:27)

    gigi [anonim]

    'datorita' emisiunilor ei am sters realitatea din lista de programe de cateva luni, ca si antenele, ceea ce va recomand cu caldura. O sa va simtiti muuult mai bine
    • -14 (22 voturi)    
      .. (Luni, 22 august 2011, 16:33)

      ey [anonim] i-a raspuns lui gigi

      daca ai sters posturile astea din grila nu inseamana ca tara o duce mai bine.. tot la fel de prost.. doar ca nu iti mai povesteste nimeni despre asta.
      • +14 (18 voturi)    
        . (Luni, 22 august 2011, 17:44)

        radukku [utilizator] i-a raspuns lui ey

        Si daca ma uit la irealitatea tara o duce mai bine, sau cum?
    • +26 (28 voturi)    
      Exact! (Luni, 22 august 2011, 16:35)

      Ciucu [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Realitatea TV facea parte din cotidianul meu. La un moment in timp n-am mai suportat. Mai ales tonul si lipsa de profesionalism. Plus politica editoriala care afecta grav bruma de impartialitate.
  • -9 (17 voturi)    
    hehe (Luni, 22 august 2011, 16:30)

    cosminrs [utilizator]

    Cand am citit titlul am inceput sa zambesc.
    Brusc, mi'am adus aminte de ce se scria pe aici cand a revenit Andreea Cretulescu in grila de la Realitatea. Cat era de laudata. Acuma... e injurata.
    E... ce sa faci. Cand singura masura e daca il injuri sau il proslavesti pe Basescu si ai lui, asa se intampla.
    Si sa stiti ca nu e chiar misto sa tii minte tot.
    Am o intrebare. Cum se numeste ala care azi injura pe cineva si scuipa, iar a doua zi pupa si linge cu foc?
    • +3 (9 voturi)    
      a fost reevaluata (Luni, 22 august 2011, 17:57)

      Corneliu [anonim] i-a raspuns lui cosminrs

      Asa e, numai ca atunci era "impartiala", era in categoria ziaristi buni.
      Intre timp a suferit o reevaluare, care iata, nu este numai de la rau la bun, dar si invers.

      "Petre, esti cel mai bun!"
      • +2 (4 voturi)    
        mersi de explicatie. (Luni, 22 august 2011, 19:15)

        cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui Corneliu

        pot primi intr'o zi si eu criteriile dupa care se evalueaza un om? Sau si alea sunt reevaluate in functie de necesitati?
        Eu chiar vorbesc serios.
        As vrea sa vad asemenea criterii.
        • -4 (10 voturi)    
          Criteriile reevaluarii (Luni, 22 august 2011, 20:19)

          Corneliu [anonim] i-a raspuns lui cosminrs

          sunt detinute de un sigur om, care in acest moment ocupa scaunul de predesinte al tarii, si se propaga aproape infricosator de fidel catre cadrele de jos, din care fac parte si cei cativa care fac pe "obiectivii" si actioneaza in "interesul tarii" pe forumuri, sub diferite pseudonime.
          Ele, criteriile se schimba, dupa cum zici, in functie de necesitati, dupa cum cad mai bine. Pe langa mogulii buni si rai (cine defineste ce inseamna bun, ce inseamna rau?) imi place tare mult si cea cu "interesul national"!
          • -3 (3 voturi)    
            asta vad si eu (Luni, 22 august 2011, 23:55)

            cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui Corneliu

            orice alte criterii sunt proaste.
  • +19 (21 voturi)    
    Andreea Chelescu (Luni, 22 august 2011, 16:50)

    Realistu' [anonim]

    URAAAA !!!!
  • +17 (21 voturi)    
    MARE "om", MARE"caracter" (Luni, 22 august 2011, 17:06)

    Carcotasu [anonim]

    Cu sau fara aceasta duduie, oricum mi-am sters realitate din memorie! Prietenii mei au facut la fel. Eu am nevoie de informatia pura nu prelucrata intru spalarea creierelor. Gandesc singur.
    Dupa ce vad si aud la alte posturi ce informeaza publicul, nu deformeaza realitatea, dupa ce aud ce se intampla cu "Batrana Europa" realizez dimensiunea prapastiei in care era sa ne pravalim...
    Cu atat mai mult repulsia mea fata de "pretinsii junalisti" care digera orice intru bunastarea familiilor lor,creste. Nu-i bai, in ziua de azi, daca vrei sa te informezi cu adevarat, exista multe posibilitati. Cineva de mai sus crede ca pentru a se informa are nevoie doar de glasul "cristalin" al precupetei de mai sus.
    Nu dispera, musiu, nu ea este unica si singura modela de jurnalista.
  • +13 (17 voturi)    
    Vai de capul lor! (Luni, 22 august 2011, 17:29)

    sako [anonim]

    Toti care au ajuns tonomate pe la irealitatea se vede treaba ca le-a venit sorocul! Asa se intampla cand nu ai coloana vertebrala, jurnalistule! Mai devreme sau mai tarziu inclusiv ala care te-a pus sa injuri stie ca nu ai caracter si te da afara cand considera ca nu mai ii esti de folos!...Mai cautati exemple de astea ca se gasesc destule mai ales in ultima vreme la irealitatea tv! Dar credeti ca astia care sunt la antena3 vor avea alta soarta?...Hmmm, mai devreme sau mai tarziu la fel vor sfarsi si ei!
    Un adevarat jurnalist stie cand lucrurile merg pe un drum gresit intr-o redactie si atunci o ia pe alt drum!...Nu-i asa Moise Guran?
    • -4 (10 voturi)    
      Moise Guran??? (Luni, 22 august 2011, 19:44)

      catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui sako

      Moise Guran este acum in cadrul TVR.. deci in curtea puterii... nu prea inteleg de ce te iei de el.. l-ai intrebat pe tovarasul Boc daca te lasa sa te iei de oamenii presedintelui? :))
      • +6 (6 voturi)    
        Ai vorbit ca sa nu taci (Luni, 22 august 2011, 22:25)

        laur [anonim] i-a raspuns lui catalin_mattei

        Moise Guran lucreaza la televiziunea Nationala, nu la Boc, asa cum spui tu, iar in ceea ce priveste impartialitatea, poate imi spui ce ai sa ii reprosezi
      • 0 (0 voturi)    
        Dibaciule, (Marţi, 23 august 2011, 8:41)

        Audit [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

        Guran este CHIAR un profesionist. Nu o oaie capie ca Creţuleasca.
  • +10 (12 voturi)    
    Cat pe ce sa ajung purtator de cuvant la Guvern (Luni, 22 august 2011, 17:39)

    Ruslan [anonim]

    Tanti asta cu vocea pitzigaiata trebuia sa devine purtator de cuvant la Guvern, daca iesea Geoana presedinte....De aia a trecut, cu arme si bagaje, in barca PSD! Acum se va ocupa de campaniile postului RealitateaTV (campanii de demoralizare a populatiei, de inducere a depresiei in uslasi si campanie pro-PSD, asa cum ne-a obisnuit)!
  • +4 (10 voturi)    
    ce mare pierdere pentru jurnalismul romanesc (Luni, 22 august 2011, 17:41)

    ghita [anonim]

    Cretuleasca a fost tot ce a avut mai bun iRealitatea. Cum adica sa o scoata de pe grila de programe
  • -13 (17 voturi)    
    un site ce rugineste (Luni, 22 august 2011, 18:00)

    Moromete [anonim]

    ANDREEA , ai fost si ramai printre cei mai buni !!!
    Nu citi ce au scris mai jos " prietenii partidului ruginiu" se pare ca i-ai atins in mita si coruptia din care isi trag seva;
    Nu te lasa..succes pe mai departe !!!
    TOT RESPECTUL SI CONSIDERATIA , CAPUL SUS ANDREEA !!!!!!!
  • +4 (8 voturi)    
    oricum mi-am scos RTV din grila (Luni, 22 august 2011, 18:06)

    felix [anonim]

    poate sa vina cine doreste in acest interval orar, pt ca oricum mi-am scos RTV si Antenele din lista de programe. Toata ziua latra la adresa puterii, deci neinteresant. TVR1, 2 si restul raman OK, nu dpdv politic, pt ca nu ma-ntere, ci pt Teleencilopedia & stuff
  • +13 (15 voturi)    
    pacat (Luni, 22 august 2011, 18:15)

    din economie [anonim]

    Pacat sa aud acest lucru. Imi pare rau de ea era un etalon de prostie. Era total pe dianfara, dar stia sa tipe, cum de si-au dat seama ca e varza, si totusi a durat mult. Mai sunt cateva fufe care fac valuri pe acolo si habar nu au cu ce se mananca economia tarii si cam ce investitii sunt prin Romania.
  • +10 (12 voturi)    
    Cretulescu (Luni, 22 august 2011, 18:19)

    Steliana [anonim]

    Asta este bucuria mea pe aceasta zi.
  • -4 (8 voturi)    
    mogulii buni vs mogulii rai (Luni, 22 august 2011, 18:31)

    liviu [anonim]

    Prefer de o mie de ori sa ma uit la realitatea si Antena3 decat sa suport osanalele ridicate marelui conducator de TVR, B1 si toate celelalte televiziuni. Care este diferenta, daca acum 20 de ani TVR slavea iubitul conducator al PCR si acum il slaveste pe iubitul conducator al PDL. Unde este critica, curiozitatea si rautatea specifice unui jurnalist adevarat. Cu o presa total aservita puterii, dupa ce aceasta si-a subordonat sau distrus toate celelalte institutii( parlament, justitie, servicii), puterea va fi libera sa se mentina la putere prin orice fel de mijloace. Singurele entitati care mai care mai stau la ora actuala intre Basescu si puterea absoluta discretionara de la cel mai inalt pana la cel mai de jos nivel sunt Antena3 si Realitatea.
    • 0 (0 voturi)    
      Mogulii anului 2012 vor mai fi BUNI pentru iubitor (Marţi, 23 august 2011, 9:32)

      Remy [anonim] i-a raspuns lui liviu

      Uita-te, neicusorule! Vizionare placuta! Problema este ca osanalele pt. Voiculescu, Ponta si Antonescu - pacat de nume nu le vezi. Si mai e ceva. Ce o sa faca a3+rtv dupa 2012, cand guvernarea va fi a lor? O sa-l critice pe Basescu, in continuare, nu? Dar Basescu va mai CONDUCE si cu guvernarea USL??? Daca ar fi si alegeri prezidentiale in 2012, iar USL-ul va avea toata puterea, ia gandeste-te un pic, ce vor mai difuza toata ziulica cele 2 posturi CRITICE la ADRESA PUTERII??? Poate filme, seriale, ori - Daca doriti sa revedeti: emisiuni de SUCCES din perioada 2004-2012. JURNALISTILOR IMPARTIALI le convine faptul ca AU DE LUCRU, castiga bine pe spatele privitorilor naivi carea se uita in gura lor. Din 2012, SOMAJUL ii paste pe lucratorii lui Vantu si Voiculescu pentru ca, la osanalele care vor urma noii puteri, nu te vei mai uita nici tu si nici multi din cei care apreciaza acum pe ei si pe posturile tv respective.
  • +12 (16 voturi)    
    O mahalagioaica mai putin! (Luni, 22 august 2011, 18:38)

    Darie [anonim]

    Se vede treaba ca noii proprietari nu mai sunt dispusi sa arunce cu banii la gunoi ci prefera sa arunce gunoiale....Fatuca are o orientare politica clara: PSD. Este din punctul meu de vedere o ziarista de tip Apaca. Tipa, urla si este profesional zero. Acelasi isterism pe care il aveau tesatoarele de la Apaca pe vremea lui Roman. Am o intrebare retorica: daca se tot trece la evaluarea universitatilor, la clasificarea lor, nu ar trebui ca toti jurnalistii (juristi, doctori in stiinte) facuti la apelul de seara sa cam fie inlaturati de pe ecrane? A tine pe post pe cineva doar pentru ca-l injura pe Base dar el/ea este o absolventa de ultima universitate din lume este ca si cum iti asumi ca patron faptul ca patronezi un post TV de agramati!!!!
    • -2 (6 voturi)    
      Hmmm (Luni, 22 august 2011, 22:21)

      MRSmrs [utilizator] i-a raspuns lui Darie

      Daca rei sa vezi cum arata o tata, uitate la emisiuni unde este invitata Andreea Vass!
      O sa vezi cum jigneste oameni in direct, cum nu raspunde la NICIO intrebare, cum vorbeste peste oricine, cum intrerupe pe oricine oricand, cum zgarie pe urechi cu vocea ei pe atatia oameni de bun simt, etc etc...
      Un adevarat consilier...al unui adevarat :))) premier.
  • -5 (9 voturi)    
    mult iubitul conducator Traian Basescu (Luni, 22 august 2011, 18:49)

    liviu [anonim]

    Transmisiune TVR, B1: in curand mult stimata si iubita academician doctor docent Udrea sa lanseze proiectele de constructie a canalului siret-baragan. In felul acesta toti cei care lupta impotriva oranduirii basisto-pdliste in frunte cu gadea, badea, firea, cretulescu sa fie trimisi la munca silnica pe viata ! Sa fie un exemplu pentru oricine va indrazni sa se abata de la calea indicata de maretul nostru conducator Traian Basescu. Opinia publica din tara noastra trebuie curatata de aceste lepre care distrug unitatea de fier dintre popor, conducator si partid si dezinformeaza opinia publica. Autostrazile din tara noastra sunt cele mai bune si cele mai ieftine, pensionarii au ajuns la un nivel de viata impresionant, invaamantul, sanatatea si ordinea au atins nivele de neinchipuit, sub indrumarea vajnicului carmaci. Cam asa vor fi transmisiunile TV fara putina presa critica ramasa: realitatea si Antena3.
    • -1 (1 vot)    
      Usurel, usurel... (Marţi, 23 august 2011, 9:23)

      Carcotasu [anonim] i-a raspuns lui liviu

      Iti place nu-ti place, oricum se misca ceva in tara asta!
      Nu numai in buzunarele adanci ale ciracilor lui ilici care ne-au umplut de "respect" si "admiratie" pentru abnegatia de a devora tot si a nu face ceva si pentru cetateanul anonim. Numai reavointa, rtv si a3 nu te lasa sa observi miscarile din jurul tau. Si asta in perioada de mari crize economice.
      Daca rtv si a3 si-ar fi facut cu adevarat meseria nu ai mai fi adunat atata energie negativa!
      Mai vezi cum mai este si pe la altii care au trait foarte bine, dar pe credit....
  • 0 (2 voturi)    
    felicitari (Marţi, 23 august 2011, 1:16)

    florida [anonim]

    multumesc ,celor de la realitatea pt aceasta veste minunata,dar fatuca era prea isterica si o voce de nesuportat,cu stima pt patron
  • +2 (2 voturi)    
    profesionalism (Marţi, 23 august 2011, 1:24)

    florida [anonim]

    da ii o placere sa asculti emisiunea cu Laura Chiriac ,are invitati speciali ,calma
  • 0 (2 voturi)    
    rugaminte (Marţi, 23 august 2011, 1:30)

    florida [anonim]

    mai am un of,Dragoteasca oare de ce rade ca o iapa tot timpul,face haz de necaz parca ii mister ED,poate o ia cineva in colimator,asta ca o sugestie
  • +2 (4 voturi)    
    GREATZA... (Marţi, 23 august 2011, 9:54)

    urbanie [utilizator]

    A cazut una dintre ISTERICELE NEAMULUI... Urmeaza Oana Stancu, Dana Grecu, Oana Stanciulescu, etc, etc... Iar Ursu, Ciuvica, Chireac, etc - locuiesc mai nou in debaralele ambelor "canale" de stiri, apar ZILNIC, cand la una, cand la alta... Sunt tot mai putini lătrăii, oamenii murdariti de banii pe care-i castiga necinstit, urat, promovand prabusirea institutiilor Statului Roman, sub acoperirea sintagmei "caini de paza ai democratiei". De fapt, sunt cainii de paza ai lui Voiculescu, Vantu & so... : e problema lor. Problema noastra e ca INCA mai trebuie sa-i inghitim, sa-i suportam...
  • 0 (2 voturi)    
    Cam tarziu! (Marţi, 23 august 2011, 10:05)

    Felix informatorul [anonim]

    Mereu m-am intrebat cum naiba poti sa ajungi angajat la un post TV cand esti balbait (in limbaj stiintific balbism asociat cu tulburare de fonatie).
    Cred ca a avut ceva pile fata asta.....oricum e jalnica.
  • -2 (2 voturi)    
    Tronson :) (Marţi, 23 august 2011, 11:30)

    Vizitiul [utilizator]

    Ca pe tronsonul de pe centura e ocupat de A3 :)