UPDATE Vodafone, Cosmote si Orange promit sa puna in vanzare in curand noul smartphone Samsung Galaxy S III

de Adrian Vasilache     HotNews.ro
Vineri, 4 mai 2012, 17:41 Economie | Telecom


Galaxy S3
Foto: Samsung
Utilizatorii Vodafone Romania vor putea achizitiona in curand noul smartphone Samsung Galaxy S III, ce functioneaza cu sistemul de operare Android Ice Cream Sandwich (4.0), a anuntat vineri operatorul de telefonie mobila fara a da alte detalii. De asemenea, oficialii Cosmote au precizat pentru HotNews.ro ca vor avea in oferta acest telefon "la sfarsitul lunii mai-inceputul lunii iunie". Producatorul sud-coreean a prezentat cu o zi in urma cea de-a treia generatie de smartphone-uri premium Galaxy S, precizand ca terminalul "va fi disponibil de la finalul lunii mai in Europa si, ulterior, pe alte piete".

  • UPDATE Oficialii Orange au precizat pentru HotNews.ro ca "Galaxy S3 va fi disponibil la sfarsitul lunii mai, preturile urmand a fi comunicate in cursul saptamanii viitoare. De asemenea, de saptamana viitoare va fi disponibil pentru precomanda in magazinul online".

La a treia generatie, noul Samsung Galaxy S III beneficiaza de un ecran de 4,8 inci, un procesor quad core de 1,4 Ghz, dar mai ales de o suita de functii personalizate care isi propun sa faca utilizarea mult mai usoara decat in variantele precedente.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3195 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Credit bancar (Sâmbătă, 5 mai 2012, 14:03)

    Cristi [anonim]

    Trebuie sa imi fac credit ca sa pot cumpara acest telefon
  • 0 (0 voturi)    
    interesant (Sâmbătă, 5 mai 2012, 20:24)

    Dana [anonim]

    Toate companiile de telefonie il vor in oferta pentru ca se bucura de un interes mare din partea publicului, este cel mai asteptat smartphone al momentului. Va fi un bestseller care va depasi cu siguranta performanetele f]generatiilor anterioare.
    • 0 (0 voturi)    
      nu va ajunge vanzarile iPhone!!! (Duminică, 6 mai 2012, 3:43)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui Dana

      Nu va depasi performantele in vanzari ale lui iPhone, care este de departe cel mai bun telefon, mult peste orice smartphone cu Android.
      Ceea ce ma deranjeaza este faptul ca mottoul acestui telefon este "Designed for humans", ca si cum iPhone este "Designed for sheeps", cel putin asta am inteles eu din clipul celor de la Samsung. Cu alte cuvinte, Samsung m-a jignit pe mine care am iPhone.
      Ei ar trebui sa se concentreze pe produsele lor, si sa scoata produse competitive cu iphone, nu sa faca glume pe seama celui mai bun produs, pe care nu il vor ajunge vreodata.
      • 0 (0 voturi)    
        Sheeple (Luni, 7 mai 2012, 14:44)

        Dragos [anonim] i-a raspuns lui Vlad

        Pai la cum lauzi iPhone-ul, cred ca te poti incadra lejer in categoria sheeple. Esti un fanboy cu o parere exprimata la nivel de clasa a 10-a.

        Pluralul de la sheep e... sheep.
  • 0 (0 voturi)    
    Iar Cosmote??? (Luni, 7 mai 2012, 8:23)

    cuculea [anonim]

    Iar il aduc astia de la Cosmote??? Cum l-au adus si pe SG2, dupa un an de zile de la lansare, il aveau si ei in oferta lor de la Germanos, si inainte de lansare, se laudau ca il vor aduce primii...si pana la urma, l-au avut ultimii in oferta, mult dupa ce lumea se cam saturase de el...asa vor face si cu SG3....Cosmote sunt niste pacalici, nu mai am demult incredere in ei, numai gura de ei.
  • 0 (0 voturi)    
    preturi (Sâmbătă, 19 mai 2012, 18:53)

    Pavel [anonim]

    Toate companiile de telefonie o sa-l ofere spre vanzare, mai mult Orange si Vodafone ofera posibilitatea pprecomenzii. O sa fie bataie mare in oferte pentru ca interesul va fi foarte mare pentru SIII ale carui prime teste in benchmarkuri arata ca este cu pana la 50% mai performant decat urmatorul concurent modelul HTC One X.
    • 0 (0 voturi)    
      performante/pret (Sâmbătă, 2 iunie 2012, 14:41)

      Szabo [anonim] i-a raspuns lui Pavel

      Ai perfecta dreptate in legatura cu performantele, Am citit reviewurile celor mai tari reviste din domeniu care cu putni timp in urma declarau ca One X e cel ma tare... scorurile obtinute de Galaxy SIII sunt foarte, foarte bune... de aici cred ca sunt si preturile, Orange il are 299 cu abonament iar Vodafone la 279, insa e mai ieftin abonamentul portocaliilor...