Tereza Valcan, managerul departamentului Corporate Affairs al Cosmote Romania paraseste compania

de Adrian Vasilache     HotNews.ro
Joi, 30 octombrie 2008, 18:53 Economie | Telecom


Tereza Valcan
Foto: Hotnews
Cosmote Romania a anuntat, joi, ca Tereza Valcan, managerul departamentului Corporate Affairs, isi va incheia mandatul in cadrul companiei din data de 14 noiembrie. Pana la momentul desemnarii altei persoane in aceasta functie, departamentul va fi coordonat de directorul de Marketing si Comunicare, Costas Kapetanopoulos. Valcan a declarat pentru HotNews.ro ca va ramane in domeniul de relatii publice, iar surse din piata sustin ca aceasta va conduce o agentie de PR.

"Echipa de management a Cosmote Romania isi exprima aprecierea pentru munca sa valoroasa si implicarea demonstrata pe parcursul mandatului, dorindu-i Terezei mult succes in viitoarele planuri profesionale", se arata in comunicatul Cosmote.

"Mi-a fost foarte greu sa iau aceasta decizie de a-mi da demisia tinand cont ca sunt la Cosmote inca de la inceputuri, dar am nevoie de un progres din punct de vedere profesional. Nu pot spune unde plec, nu in industrie, la alt operator, ci voi ramane in domeniul PR", a declarat Tereza Valcan pentru HotNews.ro.

Surse din piata au precizat pentru HotNews.ro ca "dupa incetarea mandatului la Cosmote, aceasta va conduce o agentie de PR", fara a preciza insa numele acesteia.

Tereza Valcan conducea departamentul de comunicare al Cosmote Romania din februarie 2006.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3398 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    sunt uluita -asa o somitate data afara ? (Joi, 30 octombrie 2008, 20:17)

    aelita [anonim]

    dar din partea grecilor nu ma mir de nimic -au folosito si acum o dau afara cu ceas la mana ... vorba cantecului
  • 0 (0 voturi)    
    Corporate affairs (Joi, 30 octombrie 2008, 20:22)

    aaa [anonim]

    exista asa ceva la cosmote?!? eu stiu ca majoritatea covarsitoare a companiilor gen corporate in RO vorbesc pe vodafone si orange.
  • +4 (4 voturi)    
    :-* (Joi, 30 octombrie 2008, 21:10)

    _darkstar_ [utilizator]

    very pretty nice lady
  • -4 (4 voturi)    
    mda mah (Joi, 30 octombrie 2008, 21:34)

    ygrec [anonim]

    ASA SI?...
    CE?
    CUM?
    UNDE?
    CAND?
    SI CE ZICEATI???
    O PUNGA DE SEMINTE, CEVA?
  • 0 (0 voturi)    
    si de ce era asa importanta stirea asta? (Joi, 30 octombrie 2008, 21:47)

    mihai [anonim]

    si de ce era asa importanta stirea asta?
  • +1 (1 vot)    
    pai sa va spun eu... (Joi, 30 octombrie 2008, 22:53)

    zicu din zimbawe [anonim]

    ...pentru ca Tereza, care mi-a rupt dormeza( glumesc, desigur...eu n-am dormeza, am couch) e varisoara da'ntaia cu nepotu fratelui lu redactoru sef, care vrea si el o pila la soacra lu sora lu unchiu lu Tereza, care e economista sefa la cooperativa de public relations an gross si an detail din Bubuietzii din vale...e cu shpil bre...
    • 0 (0 voturi)    
      am sa mai compun un cantec: (Joi, 30 octombrie 2008, 23:34)

      Steven Smallmoney [anonim] i-a raspuns lui zicu din zimbawe

      in completare la "Veta mi-a spart/furat chiuveta", voi compune un nou hit "Tereza mi-a'ndoit dormeza" dupa o idee geniala data de zicu.
      Terezo, esti frumoasa foc
      Iti fac o propunere pe loc:
      nu vrei sa prezinti cu mine
      Show-ul "Dansez pt tine"?
      iei ieeeei, hei hei heeeei.
  • 0 (0 voturi)    
    vai de mine... (Joi, 30 octombrie 2008, 23:13)

    sile [anonim]

    starlete pe toate drumurile sunt...
    treci fa strada!
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo! (Joi, 30 octombrie 2008, 23:46)

    R- ti o [anonim]

    o profesionista desavarsita, mult succes in continuare!