PAOK Salonic a mai făcut un pas greșit în lupta pentru cucerirea titlului în Grecia, terminând la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe terenul ultimei clasate din play-off, Lamia.

Razvan LucescuFoto: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

Lamia – PAOK Salonic 1-1, în Super Liga Greciei – Punct salvat în prelungiri

Eliminată în sferturile Conference League de Club Brugge și în semifinalele Cupei Greciei de Panathinaikos, PAOK Salonic este aproape și de ratarea ultimului obiectiv rămas în acest sezon.

În deplasarea de la Lamia, echipă cu înfrângeri pe linie în play-off, elevii antrenați de Răzvan Lucescu s-au văzut conduși în prelungirile primei părți, după golul marcat de Vykintas Slivka.

Deși a dominat meciul, PAOK nu a izbutit decât să egaleze în cel de-al zecelea minut suplimentar al partidei prin Stefan Schwab, după ce Lamia rămăsese în inferioritate numerică.

Aflată momentan pe locul al treilea din play-off, formația din Salonic poate să mai coboare o poziție, în cazul unei victorii a celor de la Olympiakos pe terenul lui Aris.